نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]


معاون مرکز آمار در گفتگو با مهر؛
افزایش خانوارهای تک‌نفره در ایران
معاون مرکز آمار در گفتگو با مهر؛ افزایش خانوارهای تک‌نفره در ایران/ سالمندی بحران خواهد شد معاون مرکز آمار ایران از افزایش خانوارهای تک نفره به دلیل بالارفتن تعداد افراد مجرد در کشور خبر داد و گفت: طی ۳۰ سال آینده جمعیت سالمند ایران رو به افزایش بوده و به بحران تبدیل می‌شود. علیرضا زاهدیان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مطابق سرشماری سال ۹۰ در ایران، بعد خانوار ۳.۵ بوده که در حال حاضر به ۳.۳ رسیده که در عین حال، جمعیت کشور نیز ۷۹ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۲۷۰ نفر ثبت شده است که بر این اساس، نرخ رشد جمعیت از ۲۹.۱ درصد سرشماری سال ۹۰ به ۲۴.۱ درصد در سرشماری سال ۹۵ رسید.
 ٠٦:٤٣ - 1396/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس؛
هر دقیقه ۹ طلاق در کشور رخ می دهد/ آمار بالای طلاق در تهران
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس؛ هر دقیقه ۹ طلاق در کشور رخ می دهد/ آمار بالای طلاق در تهران رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه همچنان پیگیر علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج از سوی دولت هستیم، گفت: هر دقیقه ۹ طلاق در کشور ثبت می شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، سلمان خدادادی با تاکید بر اینکه همچنان پیگیر اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دولت هستیم، افزود: با وجود تصویب قانون مذکور در سال ۸۴ اما بعد از گذشت ۱۲ سال همچنان بلاتکلیف مانده و دولت تنها از این قانون به اجرای چند ماده در حوزه وام ازدواج اکتفا کرده این در حالی است که بانک ها به گونه ای در پرداخت وام ازدواج به زوجین تعلل می کنند که زوجین از اخذ آن پشیمان می شوند.
 ٠٨:٣٥ - 1396/01/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
دانستنی‌هایی از چهارشنبه‌سوری
دانستنی‌هایی از چهارشنبه‌سوری هر ساله با نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال در کنار شور و شادی که بسیاری از ایرانیان را فرا می‌گیرد. میزان نگرانی‌ها زیاد می‌شود. صداهای مهیب انفجار دود وآتش ناشی از مواد انفجاری چهره شهر را در این شب به چهره یک شب جنگ زنده تبدیل می‌کند و خسارات و تلفات زیادی به بار می‌آورد. آتش‌سوزی، ناامنی، مزاحمت، ترس و وحشت و ... ثمرات نامیمون این مراسم است. آیا می‌دانید؟ چهارشنبه‌سوری دیگر به معنای پریدن از روی آتش نیست، پریدن از روی یک حادثه است و گذشتن از یک خطر! آیا می‌دانید؟
 ٠٦:٣٦ - 1395/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
بانوی صبر و پرستاری(حضرت زینب "س")
* بانوی صبر و پرستاری دومین بانوی اسوه در عالم اسلام حضرت زینب ¬کبری3 است. این بانو به عنوان الگوی ¬صبرو مقاومت و تقوی و پاکدامنی ¬است. و دومین بانوی شناخته شده از بانوان گرامی خاندان پیامبر اکرم9 است¬که مورد ارادت و احترام همگان است. زندگی پربار آن-حضرت آکنده از فضایل و کرامات بوده و جلالت، قداست، بزرگی و معنویت در آن موج می¬زند. زندگی آن بانوی بزرگ الگویی روشن و مناسب برای زنان با ایمان، بلکه بهترین سبک زندگی برای هر پی¬جوی زندگی سعادتمندانه است. *
 ٠٨:١٠ - 1395/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش خانه درسبک‌زندگی ایرانی‌اسلامی
غربت معماری غنی ایرانی-اسلامی؛ سبک‌های اصیل از یاد رفت
نقش خانه درسبک‌زندگی ایرانی‌اسلامی غربت معماری غنی ایرانی-اسلامی؛ سبک‌های اصیل از یاد رفت شهریار- نشستن غبار فراموشی بر سبک غنی معماری ایرانی-اسلامی در ابنیه مسکونی به‌گونه‌ای است که دیگر نمی‌توان نام و نشانه‌ای از معماری اصیل ادوار گذشته در بناهای فعلی مشاهده کرد. خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- ناصر رمضانی: «معماری ایرانی-اسلامی» عنوان و واژه غریبی در تاریخ این مرزوبوم به شمار نمی‌رود و همچنان نشانه‌هایی از شکوه، عظمت و جلال این سبک خاص از معماری را می‌توان در آثار و ابنیه‌ به‌جای مانده از دوران گذشته در برخی نقاط کشور مشاهده کرد.
 ٠٤:٣٥ - 1395/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد
آیت الله جوادی آملی: زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد آیت الله جوادی آملی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه علمیه خواهران گفت: در مراحل علمی، هر کمالی برای مرد باشد برای زن نیز هست و زن می تواند مجتهد و فقیه نامی باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.
 ٠٥:١٠ - 1395/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف حجاب (17دی)
کشف حجاب (17دی) رضا¬شاه برخلاف صریح اسلام راستین قانونی¬تصویب کرد که بموجب آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری¬منع شدند.¬ در ۱۷ دی سال ۱۳۱۴ در جشن فارغ ‌التحصیلی دختران بی‌حجاب در دانشسرای مقدماتی، رضا خان که به همراه همسرو دختران بدون حجابش شرکت کرده بود، رسماً بر کشف حجاب تأکید کرد. ضرورت حجاب قرآن کریم در رابطه با ضرورت حجاب می¬فرماید: « زنان و مردان نامحرم نباید به همدیگر خیره شوند و همچنین زنان بجز جاهایی که ظاهر است، نباید زینت خود را آشکار نمایند وبا روسری های خود سینه و گردن هایشان را بپوشانند.» (نور/1-30)
 ٠٤:٥٦ - 1395/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
قبادی در گفتگو با مهر:
ادبیاتمان در حوزه عفاف و حجاب کم‌تأثیر بوده‌است
قبادی در گفتگو با مهر: ادبیاتمان در حوزه عفاف و حجاب کم‌تأثیر بوده‌است/ ظرفیت ویژه شعر دبیر کارگروه مد و لباس از رشد ۳۰ درصدی آثار ارسالی به کنگره شعر حجاب و عفاف خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته شاهد ادبیات کم‌تاثیری در این حوزه بوده‌ و موفق عمل نکرده‌ایم. حمید قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، شعر را ابزار مهمی برای انتقال یک مفهوم دانست و گفت: منابع ادبی و به ویژه شعر، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌ها در طول تاریخ بوده‌است و مفاهیم و موضوعات بسیاری را از این طریق به مخاطبان منتقل می‌کرده‌اند، به همین خاطر بر آن شدیم تا در قالب برگزاری کنگره شعر حجاب، هم برای بخش‌های مختلف فرهنگی، محتوا تولید کنیم هم حجاب و برتری‌های محجبه بودن را به جوانان آموزش دهیم.
 ٠٨:٣٢ - 1395/10/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
۸.۳سال؛طول ازدواج های منجر به طلاق
سخنگوی وزارت کشور در گفتگو با مهر: ۸.۳سال؛طول ازدواج های منجر به طلاق/۴۷درصد طلاقها در۵سال اول زندگی سید سلمان سامانی ییس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که در سال گذشته میانگین طول مدت ازدواج های منجر به طلاق ۸.۳ سال، میانگین سن طلاق در کشور برای مردان ۳۱.۵ سال و برای زنان ۲۷.۵ سال بوده است.
 ٠٦:٠٦ - 1395/09/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
مادر شهید مدافع حرم سوری : ای کاش سران عرب مثل سید القائد بودند
مادر شهید مدافع حرم سوری در گفت‌وگو با فارس: ای کاش سران عرب مثل سید القائد بودند/نمی‌دانستم پسرم عضو حزب‌الله است خبرگزاری فارس: ای کاش سران عرب مثل سید القائد بودند/نمی‌دانستم پسرم عضو حزب‌الله است اگر سران عرب و جهان اسلام مانند سیدالقائد (آیت الله خامنه ای) و سید حسن نصرالله بودند، جهان گلستان می شد، ان شاء الله پیروزی برتکفیری‌ها و داعشی ها به دست همین جوانان ایرانی، سوری، عراقی، لبنانی و... بسیار نزدیک خواهد بود.
 ٠٩:٢٤ - 1395/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
زن وادبیات داستانی دفاع مقدس
به نام خدا زن وادبیات داستانی دفاع مقدس در این مقاله ما نگاهی کلی به موضوع «زن و ادبیات داستانی دفاع مقدس»داریم موضوعی که به دلیل ظرفیت، گستردگی و ابعاد مختلف کار نشده آن می¬تواند موضوع یک و حتی چند پایان¬نامه قرار گیرد. در این موضوع تقسیم¬بندی¬های مختلفی را می¬توان مدنظر قرار داد ازجمله: 1 – عملکرد زنان داستان¬نویس در موضوع جنگ تحمیلی: - در هنگامه جنگ یعنی سال¬های بین 1359 و شروع جنگ تحمیلی تا 1368 و آتش¬بس و قبول قطعنامه - پس از جنگ تحمیلی یعنی پس از سال 1368 به بعد ( جزینی) 2
 ٠٧:٤٦ - 1395/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز خانواده
روز خانواده خانواده در اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و دین مقدس اسلام برای خانواده قوانین ویژه ایی وضع نموده است تا سعادت افراد خانواده و به تبع آن جامعه را تضمین نماید. * خانواده، کانون آرامش قران کریم می فرماید: از نشانه های قدرت الهی این است که برای شما از جنس خودتان همسرانی که مایه انس و آرامش شما باشند، آفریده است و میان شما در محیط خانوادگی دوستی و مهربانی را بر قرار ساخته است که دراین موضوع دلایل خدا شناسی برای متفکران پدیدار است. (روم/21) *
 ٠٦:١٧ - 1395/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم
برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم بلکه خود مردم باید اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید مهدی خاموشی در این مراسم ضمن تشکر از شهرداری تهران و شورای شهر به خاطر برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی عطر سیب، گفت: جا دارد از افراد مشغول در غرفه ها که کالاها را با دقت انتخاب و با ارزان سازی در خدمت هیات ها قرار می دهند نیز تشکر ویژه کنیم.
 ٠٥:٤٩ - 1395/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سقوط آمار ازدواج در پنجمین سال متوالی
مهر گزارش می‌دهد؛ سقوط آمار ازدواج در پنجمین سال متوالی/ترس از طلاق مانع ازدواج است کاهش آمار ازدواج که از سال ۹۰ آغاز شده است، همچنان ادامه دارد و این مساله علاوه بر ایجاد نگرانی در میان خانواده‌ها، علامت سوال بزرگی را در مقابل مسئولان و کارشناسان قرار داده است. خبرگزاری مهر، گروه جامعه- ناصر جعفرزاده: براساس آمار سازمان ثبت احوال در چهار ماهه سال جاری ۲۳۴ هزار و ۹۸۰ هزار واقعه ازدواج در کشور ثبت شده است که اگر این تعداد را با آمار سال گذشته یعنی ۲۴۰ هزار و ۳۲۹ مورد ازدواج مقایسه کنیم، اعداد و ارقام به ما می‌گوید؛ میزان ازدواج در سال ۹۵ نسبت به سال قبل ۲.۲ درصد کاهش یافته است.
 ٠٦:٤٣ - 1395/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
مانتوهایی که عفت و حیا را نشانه رفته‌اند
مانتوهایی که عفت و حیا را نشانه رفته‌اند خبرگزاری فارس: مانتوهایی که عفت و حیا را نشانه رفته‌اند امروزه در مغازه‌ها بی‌آنکه مسؤولان چیزی از تهاجم فرهنگی بدانند شاهد حراج مانتوهایی هستیم که عفت و حیا را نشانه رفته‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران تهاجم فرهنگی این روزها در لوای مانتوهای آنچنانی خودنمایی می‌کند، مانتوهای کاغذی و پشت‌نویسی شده‌ای که در ویترین مغازه‌ها جولان می‌دهد.
 ٠٧:٠٧ - 1395/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
مولاوردی: ازهرچهار ازدواج، یک مورد منجر به طلاق می شود
مولاوردی: ازهرچهار ازدواج، یک مورد منجر به طلاق می شود معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: از هر چهار مورد ازدواج در کشور، یک مورد به طلاق می انجامد. به گزارش خبرگزاری مهر، شهیندخت ملاوردی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است که تا پایان این برنامه ۲۵ درصد از مجموع طلاق ها در کشورها کاسته شود. وی گفت: این پیش بینی بسیار خوش بینانه است و اگر بتوانیم روند کنونی را ثابت نگهداریم، کار مهمی کرده ایم.
 ١٠:٣٠ - 1395/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگترین عبادت شاد کردن مردم است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: بزرگترین عبادت شاد کردن مردم است مشهد ـ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه زندگی ایده‌آل باید عاری از خوف و حزن باشد، گفت: بزرگترین عبادت شاد کردن مردم است. به گزارش خبرنگار مهر، حسن رحیم پور ازغدی در نهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه های آسمانی با بیان اینکه جهاد به معنای جنگ و شمشیر زدن نیست بلکه مبارزه و تلاش برای اسلام است، اظهار کرد: جهاد احساس مسئولیت و تلاش برای رسیدن به نقطه تعادل است که دارای ابعاد مختلفی از قبیل جهاد اخلاقی، علمی، اقتصادی، فرهنگی، تربیتی، سیاسی می‌باشد که خطرناکترین وجه آن جهاد نظامی است.
 ٠٦:٤٣ - 1395/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
دهه شصتی ها پشت سد ازدواج/ ۳ عامل اصلی تاخیر در انتخاب همسر
مهر گزارش می دهد؛ دهه شصتی ها پشت سد ازدواج/ ۳ عامل اصلی تاخیر در انتخاب همسر بیشتر جاماندگان از قشر متاهلان، دختران دهه شصت هستند، ۳ عاملی اصلی تاخیر در ازدواج این دختران، افزایش سطح تحصیلات، فاصله سنی میان دختران و پسران و نگاه آرمانی در ازدواج میان این نسل است. خبرگزاری مهر، گروه جامعه - نورا حسینی: حس نوستالژی با سختی‌ها آمیخته‌تر است و همین است که دهه شصتی‌ها نوستالژی بازتر هستند؛ برای دهه شصتی‌ها همه چیز با نوع خاصی از سختی پیوند خورده بود؛ از آژیر قرمز گاه و بیگاه، تحصیل در کلاس‌های ۴۰ تا ۵۰ نفره، پشت کنکور ماندن‌ها و بعدها بیکاری. حالا هم تجرد قطعی تعداد قابل توجهی از دختران دهه۶۰ که این روزها مسئولان و رسانه‌ها از آن با عنوان «بحران» نام می‌برند.
 ٠٦:٣٢ - 1395/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا(س)؛
به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا(س)؛ بارش باران محبت بین زوجین/خانه علی(ع) نمونه بارز یک زندگی عاشقانه یکی از عوامل اساسی ماندگاری ازدواج عشق و محبتی است که بین شوهر و همسر برقرار است. نمونه بارز چنین زندگی‌ای را می توان در ازدواج امیرالمومنین با حضرت زهرا (س) مشاهده کرد. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: ازدواج ماندگار و حقیقی ازدواجی است که شاکله آن بر اساس عشق و محبت شکل گیرد و تداوم یابد. حق تعالی هم برای این منظور، اکسیر اعظم و گوهر گرانبها و با ارزش محبت را در نهاد زن و مرد قرار داده است. «مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون [روم/۲۱] از شگفتی های خدا این است که از جنس خودتان برای شما جفتی آفریده که کنارش آرمیده و لطف و دوستی بین شما برقرار کرده که برای مردم متفکر خود از آیات بزرگ محسوب می‌شود.»
 ٠٩:٠٠ - 1395/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاستهای کلی خانواده را ابلاغ کردند
براساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاستهای کلی خانواده را ابلاغ کردند رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.
 ٠٨:٤٣ - 1395/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :2531
کل بازديدها :9900392
بازديدکنندگان آنلاين :14
بازديدازاین صفحه :165440