نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


خانواده و ازدواج از نگاه رهبری
خانواده و ازدواج از نگاه رهبری
خانواده و ازدواج از نگاه رهبری خانواده و ازدواج از نگاه رهبری ما دیده‌ بودیم که گاهی مرد، زن را موجود درجه‌ دو حساب می‌کرد! امّا موجود درجه‌ دو نداریم. هر دو مثل هم هستند، هر دو از حقوق برابری در زمینه امور زندگی ـ مگر در جاهایی که خدای متعال بین زن و مرد فرقی گذاشته که آن هم روی مصلحتی است و به نفع مرد و به ضرر زن هم نیست ـ برخوردارند. باید مثل دو نفر شریک، مثل دو نفر رفیق، در خانه با هم زندگی کنند...(1)
 ١١:١٥ - 1397/03/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
بحث کردن برای زندگی زناشویی مفید است!
با دعوای زناشویی رابطه تان را حفظ کنید
بحث کردن برای زندگی زناشویی مفید است! با دعوای زناشویی رابطه تان را حفظ کنید اوایل زندگی مشترک هیچ کسی بدون اختلاف نیست و حتی گاهی با جنگ و دعوا همراه است اما باید بدانید که این جنگ و دعواهای اعصاب خورد کن گاهی می تواند مثبت واقع شود و برای حفظ رابطه تان مفید باشد!
 ٠٩:٤٧ - 1397/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش زنان در زمینه سازی ظهور
زنان چگونه به تسریع ظهور حضرت حجت(عج) کمک می‌کنند؟
نقش زنان در زمینه سازی ظهور زنان چگونه به تسریع ظهور حضرت حجت(عج) کمک می‌کنند؟ بدون شک هر قیامی نیاز به زمینه‌سازی دارد و همه افراد برای رسیدن به انقلابی مطلوب مسئول و مؤثرند، زنان که نیمی از پیکره اجتماع را تشکیل می دهند از این قاعده مستثنی نخواهندبود. زنان و امام زمان جامعه زمینه ساز ظهور، جامعه‌ای با اخلاق مطلوب اسلام است. در این جامعه شخص باید رابطه اش را با معبود بر اساس ایمان و عشق و رابطه خویش با انسان‌های دیگر را بر اساس عدالت و آبادانی و رابطه با خودش را بر اساس خودسازی و تقوا و مزین بودن به کمال معنوی و ارزش ها بنا کند.
 ٠٩:٤٣ - 1397/03/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
فعالیت بسیاری از تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف متوقف شده است
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ فعالیت بسیاری از تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف متوقف شده است عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف گفت: تعدادی از تولیدکنندگان به خاطر بدهی‌های بالا، تولیدی‌های خود را جمع کرده و محصولاتشان را به حراج گذاشته‌اند. سید مهدی جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر به فعالیت‌های انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف در سال ۹۷ اشاره و بیان کرد: آنچه اهمیت دارد درنظر گرفتن تسهیلات برای تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف است. از کاهش تعرفه گمرک و مالیات گرفته تا فراهم آوردن تسهیلاتی برای تولیدی‌ها چون گرفتن مجوزهای لازم و... به عبارتی انجمن تشکیل شده تا تسهیلاتی را در اختیار اعضا بگذارد و مشکلات صنفی اعضا را برطرف کند و زمینه‌های رشد و تعالی اعضا را فراهم آورد و ما در سال جدید بر آن هستیم تا فعالیت‌های خود را به ویژه در شهرستان‌ها گسترش دهیم.
 ١١:٤٤ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
رجبی دوانی پاسخ داد؛
حجاب در عصر پیامبر(ص) چگونه بود/ سرزنش اهل کوفه توسط امیرالمومنین
رجبی دوانی پاسخ داد؛ حجاب در عصر پیامبر(ص) چگونه بود/ سرزنش اهل کوفه توسط امیرالمومنین رجبی دوانی گفت: در نقلی داریم امیرمومنین(ع) زمانی که درجایگاه خلافت قرار داشتند، بر مردان برخی زنان کوفه که آنگونه که باید و شاید حجاب را رعایت نمی‌کردند، خرده گرفتند و آن‌ها را سرزنش کردند. به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین رجبی دوانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت حجاب در زمان حکومت پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) چگونه بود؟ گفت: پیش از اسلام با وجود مفاسد اخلاقی که در بسیاری از اعراب رایج بود، به سبب شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، مرد و زن باید پوششی برای سر خود می‌داشتند.
 ٠٩:٤٣ - 1396/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
چند نکته در خصوص مساله حجاب
محمد عبدالهی چند نکته در خصوص مساله حجاب برخی مخالفان ضرورت حجاب اینگونه مطرح میکنند که صرف بی‌روسری بودن کسی را به گناه و جامعه را به فساد نمی‌کشاند در حالیکه جدا از ادله عقلی و نقلی وجوب حجاب، امروز هدف شبهه افکنان صرفاً روسری نیست بلکه هدف زدودن خط قرمز حجاب است. حجاب، دستوری شرعی است که وجوب آن مستند به منابع و ادله فقهی متعددی است اما آنچه در این بین محل نزاع است این است که برخی ادعا میکنند حجاب اگرچه از ضروریات دین است اما واجبی است فردی که حکومت حق مداخله در آن را ندارد. در این باره چند نکته قابل ذکر می باشد:
 ١١:١٨ - 1396/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی
پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی
پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی شناخته شدن انسان به ایمان و عفاف، سالم ماندن از طمع دیگران را به دنبال دارد. از آیه 59 سوره احزاب استفاده می شود که چادر به سر کردن و پوشاندن زن موجب می شود تا بینندگان بفهمند که این زن، مسلمان و مؤمن و پاک است و ملعبه دست هوسرانان نیست. پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی پنج فایده مهم حجاب و عفاف در زندگی
 ١١:١٣ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
حداد عادل
سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است
حداد عادل در گفتگو با مهر: سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است. غلامعلی حدادعادل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع سبک زندگی و ضرورت های آن برای جامعه ایرانی گفت: احساس می شود که این قدر که این موضوع مهم است بحث و صحبت درباره آن نمی شود و تبدیل به یک گفتمان غالب و مسلط نشده است.
 ٠٩:٤٣ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش نخبگان در نهادینه‌سازی حجاب
نقش نخبگان در نهادینه‌سازی حجاب/ادعای فردی بودن حکم حجاب باطل است عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با رد برخی استدلال‌ها در مورد فردی بودن حجاب معتقد است حتی فردی دانستن حجاب مانع از دخالت حکومت در اجرا و تعریف حجاب استاندارد در حریم عمومی نمی‌شود. خبرگزاری مهر، گروه جامعه: در ماه‌های اخیر، بروز برخی اتفاقات در حوزه حجاب و عفاف، واکنشهایی را در قلمروی سیاسی و در میان مسئولان در رده های مختلف کشور برانگیخت. واکنش‌هایی که دامنه آن از لزوم شکل گیری گفتگوی ملی در حوزه حجاب تا تاکید مجدد بر الزامات شرعی و قانونی حجاب متفاوت بود. کبری خزعلی، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در این رابطه با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات اقناعی برای نسل جوان، اعتقاد دارد که اگر حجاب با انتخاب خود فرد باشد، ماندگارتر بوده و به حضور قوای اجبار نیازی نیست. در همین رابطه با وی به گفتگو نشستیم:
 ١٠:٣٥ - 1396/12/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاوت های عشق و هوس
عشق پاک را با هوس اشتباه نگیرید
تفاوت های عشق و هوس عشق پاک را با هوس اشتباه نگیرید عشق عمیق است و غیرقابل توصیف و تمایلی تمام ناشدنی به سمت معشوق است تا جایی که می‌توان آن را از دوست داشتن متمایز کرد؛ اما هوس احساسی است که خیلی از اوقات در نگاه اول با عشق اشتباه گرفته می‌شود در حالی که تنها یک احساس ناگهانی و زودگذر نسبت به کسی است که شاید فرد او را به خوبی نشناسد. عشق
 ١١:١٠ - 1396/12/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر گزارش می دهد؛
مغالطه‌ای به نام «حجاب اجباری»/ بررسی مدعای منتقدان «قانون حجاب»
مهر گزارش می دهد؛ مغالطه‌ای به نام «حجاب اجباری»/ بررسی مدعای منتقدان «قانون حجاب» حجاب از جمله احکام الهی است که همواره مورد شبهات بسیاری واقع شده است که از جمله آنها نقد «قانون حجاب» و بحث «حجاب اجباری» است؛ عبارتی که کارشناسان دینی آن را مغالطه می‌دانند. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: وقوع انقلاب اسلامی و موفقیت ملت ایران در سرنگونی رژیم شاهنشانی نقطه عطفی در تحولات نظری سال های پس از آن داشت به طوری که انقلاب با به چالش کشیدن مبانی غربی در حوزه های مختلف به نوعی منشاء چالش های نظری و فکری برای جهان غرب شد و از طرف دیگر هجمه های فکری گسترده ای علیه نظام اسلامی سامان داده شد.
 ١٠:٥٦ - 1396/12/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
کیفیت تشریع حجاب در اسلام
کیفیت تشریع حجاب در اسلام شواهد متعددى از قرآن حاکى است که در جامعه عرب قبل از اسلام زنان براى حضور در اجتماع از پوشش مناسب و مطلوبى برخوردار نبودند. اسلام اندک زمانی پس از ظهور و دعوت مردم، تکلیف این مسئله بسیار مهم را نیز معلوم کرد. احکام و محدوده حجاب زنان در دو سوره از سوره هاى قرآن مطرح شده است. ابتدا در سوره احزاب (در سال چهارم هجری نازل شد)، و سپس با تفصیل بیشتر در سوره نور (در سال هفتم هجری نازل شد)...
 ١١:٤٢ - 1396/12/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرعامل بنیاد ملی خانواده:
پایش روانی ۱۰هزار خانواده در سرپل ذهاب/۱۷برنامه برای زلزله‌زدگان
مدیرعامل بنیاد ملی خانواده: پایش روانی ۱۰هزار خانواده در سرپل ذهاب/۱۷برنامه برای زلزله‌زدگان مدیرعامل بنیاد ملی خانواده از پایش روانی ۱۰ هزار خانواده و شناسایی بیش از ۱۰۰ مورد حاد در حوزه خانواده در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب سخن گفت. به گزارش خبرنگار مهر، اکنون بیش از سه ماه از زمین لرزه ۷.۳ ریشتری کرمانشاه می گذرد، زلزله ای که خسارت های جانی و مالی بسیار سنگین و وسیعی داشته است. در این زلزله به ۱۰ شهرستان و هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد شده است و ۶۲۰ نفر فوتی و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
 ٠٨:٤٦ - 1396/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
اجبار در فروع دین ممکن است؟/ پاسخی بر یک شبهه در مورد حجاب
در گفتگو با مهر مطرح شد؛ اجبار در فروع دین ممکن است؟/ پاسخی بر یک شبهه در مورد حجاب آیت الله قائم مقامی گفت: حوزه عدم اکراه در دین همان حوزه اصل دین است که به دلیل قلبی و اعتقادی بودن آن، امکان اجبار در آن وجود ندارد اما در حوزه فروع دین، مطلب متفاوت است. به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش حجت الاسلام سید عباس قائم مقامی که سابقاً مدیریت مرکز اسلامی هامبورگ را بر عهده داشته است، در گفتگو با خبرآنلاین در مورد بحث حجاب گفته بود:
 ١٣:٢٠ - 1396/11/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
احترام به والدین ریشه در تربیت کودک دارد
سلسله سخنرانی استاد پناهیان درباره خانواده خوب احترام به والدین ریشه در تربیت کودک دارد چرا پدر و مادرها این حرمت را ندارند؟ چون مادرها باید این حرمت را برای پدر نگه دارند که وقتی پدر به خانه آمد همه در مقابلش محترمانه (مثلاً دو زانو) بنشینند و به پدر احترام بگذارند. پدرها هم باید دل همسرشان را نشکنند و به او محبت کنند تا بچه‌ها هم یاد بگیرند که دلِ مادرشان را نشکنند. خانواده خوب
 ١٣:١٣ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
راز جذابیت چگونه دوست داشتنی باشیم؟
راز جذابیت چگونه دوست داشتنی باشیم؟ راز جذابیت همیشه یک علامت سوال بزرگ در ذهن بسیاری از ما انسان‌ها ایجاد می‌کند. بدون شک علاوه بر توانایی ذاتی، راز‌هایی وجود دارند که به اعتماد به نفس، توانایی برقراری ارتباط با دیگران، زبان بدن و... بازمی‌گردند و همه به کمک آن‌ها می‌توانند میزان جذابیت خود را افزایش دهند. جذابیت
 ١٣:١١ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز فصلی جدید در زندگی
زمانی برای پرداختن به کارهایی که به آنها علاقه داریم آغاز فصلی جدید در زندگی در ذهن همه افراد پیری یک دوره مردگی در زندگی است که نه امکان کار کردن در آن وجود دارد و نه می توان به تفریحات و استراحت به علت بیماری هایی که به سراغ انسان می آید پرداخت. اما انسان ها همان تصور و تلقینی را که از میانسالی دارند با آن مواجه می شوند، اگرسراسر این دوره را منفی بنگرند در آینده دوره پیری منفی خواهند داشت. سالمندی
 ١٣:٠٩ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
تاثیر سکولاریسم بر مساله پوشش بانوان
بخش سوم: تاثیر سکولاریسم بر مساله پوشش بانوان اثر دین زدائی بر مساله پوشش بانوان جالب است که بدانیم مساله حجاب نه تنها در میان مسلمانان بلکه در میان سایر ادیان و مذاهب از شرق تا غرب عالم، به عنوان مساله ای پذیرفته شده و متداول بوده است. چنانکه برخی از اندیشمندان، تاريخ حجاب و پوشش زن را به دوران ما قبل از تاريخ و عصر حجر نسبت مي دهند. حجاب ایران باستان، پوشش
 ١٣:٣٠ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
گناهان جنسی بعد از ازدواج
گناهان جنسی بعد از ازدواج نیاز جنسی همانند نیاز به غذا یکی از نیازهای فیزیولوژیکی انسان است که برای ارضاء مطلوب خویش به سراغ ازدواج می‌رود؛ اما در این میان افرادی هستند که علارغم متاهل شدن برای ارضاء نیاز جنسی خود به دنبال راه‌های نامطلوبی از قبیل نگاه‌های حرام به دیگران، خوش و بش و ارتباط با نامحرم، نت گردی‌های جنسی، پرنوگرافی، خودارضایی و... می‌روند. گناهان جنسی بعد از ازدواج
 ١٣:٢٨ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب شناسی بی دینی افراطی و دینداری منحرفانه
سلسله سخنرانی استاد پناهیان درباره خانواده خوب آسیب شناسی بی دینی افراطی و دینداری منحرفانه اگر با هرزگی مماشات کنیم، نقطۀ مقابلش که نوعی افراطی‌گری در دینداری است ایجاد خواهد شد. البته خودِ دینداری نمی‌تواند افراطی شود، بلکه اینها خودشان آدم‌های افراطی‌ای هستند که می‌خواهند افراطی‌گری خود را با دین توجیه کنند. لذا باید نام آن‌را «افراطی‌گری تحت پوشش دینداری» گذاشت. خانواده خوب امروز جهان را از دو راه به تباهی می‌کشانند:
 ١٣:٢٦ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :4351
کل بازديدها :14359178
بازديدکنندگان آنلاين :9
بازديدازاین صفحه :255548