نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع 


آیت الله مکارم شیرازی: خرافات اسلام را تهدید می‌کند
آیت الله مکارم شیرازی: خرافات اسلام را تهدید می‌کند/ پرهیز از افراط و تفریط در طب سنتی قم - یکی از مراجع تقلید گفت: خرافات یکی از خطراتی که اسلام را تهدید می‌کند و باعث می‌شود مسائل خرافی جزئی از عقاید شود و عقاید اصلی متزلزل شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار جمعی از کارکنان مجموعه سلامتکده و شرکت داروسازی بوعلی دارو با اشاره به اینکه اخیراً گفته می‌شود طبی به نام طب اسلامی نداریم، گفت: باید دید منظور این افراد از طب اسلامی چیست؛ ا
 ٠٥:١٤ - 1396/06/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی
دردانی سید حسن نصرالله از همبستگی ملت ایران با مردم لبنان
در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی عنوان شدقدردانی سید حسن نصرالله از همبستگی ملت ایران با مردم لبنان دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار با آیت‌الله نوری‌ همدانی از همبستگی ملت ایران با مردم لبنان قدردانی کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سیدحسن نصرالله در نخستین ساعت حضور آیت‌الله نوری‌همدانی در لبنان با حضور در محل اقامت این مرجع تقلید شیعیان، با وی ملاقات کرد.
 ٠٧:١٠ - 1396/06/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
نجف لک زایی خبر داد؛
همایش «حوزه های انقلابی، مسئولیت های فراملی و ملی» برگزار می شود
نجف لک زایی خبر داد؛ همایش «حوزه های انقلابی، مسئولیت های فراملی و ملی» برگزار می شود نشست رسانه ای حوزه های انقلابی، مسئولیت های فراملی و ملی با حضور اعضای این همایش در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام‌ نجف لک‌زایی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ظهر دیروز ۲۱ شهریورماه در نشست رسانه‌ای همایش حوزه انقلابی، مسئولیت‌های ملی و فراملی که در سالن جلسات مرکز همایش‌های غدیر برگزار شد، با اشاره به کارهای انجام‌شده از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و به‌ویژه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حوزه روحانیت و انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیش‌ از این در سال ۸۸ همایش مناسبات روحانیت و نسل جوان و در سال ۸۹ همایش روحانیت و انقلاب اسلامی کار شد که خروجی آن ۶۶ مقاله و ۳۵ نشست علمی و مصاحبه بود.
 ٠٧:١٤ - 1396/06/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
وزارت امور خارجه برای توقف قتل عام مسلمانان میانمار تلاش کند
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: وزارت امور خارجه برای توقف قتل عام مسلمانان میانمار تلاش کند قم - جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی تأکید کرد: وزارت امور خارجه تمام همت خود را برای جلوگیری از قتل عام مسلمانان میانمار به کار ببرد. به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که با امضای آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی این نهاد حوزوی منتشر شده به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم موج جدید خشونت‌ها توسط ارتش و افراطیون بودایی در رفتاری بی‌رحمانه با آتش کشیدن منازل، سر بریدن کودکان، زنده به آتش افکندن و نسل کُشی مردم ستمدیده و از طرفی مسدود کردن کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی برای مسلمانان روهینگیا توسط دولت میانمار و همچنین سانسور رسانه‌ای فجایع صورت گرفته توسط رسانه‌های جهانی، نشان از اوج مظلومیت و بی پناهی آوارگان روهینگیایی دارد. این همه خشونت، خونریزی و قتل عام که گفته می‌شود پشت صحنه این خشونت‌ها تحریک رژیم صهیونیستی است، باید با فشارهای بین‌المللی از طرف دولت‌ها، ملت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی متوقف شود. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت شدید این جنایت‌ها، از مسلمانان آزادیخواه جهان می‌خواهد ضمن همراهی با مسلمانان مظلوم میانمار، فریاد خشم و اعتراض خود را به سازمان‌ملل برسانند و همچنین از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز انتظار می‌رود تمام همت خود را جهت جلوگیری از این فاجعه انسانی به کار گیرد تا دیگر شاهد قربانی شدن و ذبح مسلمانان نباشیم.
 ٠٥:١٧ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
سران کشورهای اسلامی وظیفه سنگینی نسبت به جنایات در میانمار دارند
آیت الله نوری همدانی: سران کشورهای اسلامی وظیفه سنگینی نسبت به جنایات در میانمار دارند قم- یکی از مراجع تقلید شیعیان با انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار مسلمانان مظلوم میانمار، گفت: سران کشورهای اسلامی وظیفه سنگینی نسبت به این جنایات دارند. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در پایان درس خارج فقه در واکنش به کشتار مردم مظلوم یمن و سایر کشورهای اسلامی و همچنین مسلمانان بی پناه میانمار با بیان اینکه کشتارها صورت گرفته با همکاری استکبار و ایادی آنان در حال انجام است، گفت: امروز شاهد نسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار هستیم و موضوع غم انگیزتر آن است که مدعیات دروغین حقوق بشر این جنایات را می‌بینند و سکوت مرگبار اختیار کرده‌اند. وی تأکید کرد: امروز سران کشورهای اسلامی وظیفه سنگینی نسبت به این جنایات دارند و باید به کمک این مسلمانان مظلوم بشتابند، اینجانب ضمن محکوم کردن این کشتار از مسؤولان محترم می‌خواهم نسبت به این موضوع پیگیری‌های لازم را داشته باشند.
 ٠٥:١٥ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
دفاع از تمامیت اراضی کشور ضروری است
آیت الله نوری همدانی: دفاع از تمامیت اراضی کشور ضروری است قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان بر دفاع از تمامیت اراضی کشور و حفظ هوشیاری مقابل دشمنان تأکید کرد و گفت: اگر امنیت در کشوری نباشد نظام آن کشور پایدار نخواهد ماند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار رؤسای کلانتری‌های انتظامی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل در مقابل اسلام به دشمنی پرداخته‌اند و روز به روز به دشمنی خود افزوند تا اسلام را از میان بردارند، افزود: امام راحل با حرکت خود چهره خبیث دشمن را برای همگان آشکار کردند. وی برحفظ آمادگی علمی، فرهنگی، سیاسی و دفاعی و تجهیزاتی و تمرینی در مقابل دشمنان تأکید کرد
 ٠٤:٢١ - 1396/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین رفعتی سخنگوی حوزه شد
حجت الاسلام والمسلمین رفعتی سخنگوی حوزه شد حجت الاسلام والمسلمین رفعتی با صدور حکمی از سوی آیت الله اعرافی به عنوان سخنگوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور معرفی شد. حجت الاسلام والمسلمین رفعتی سخنگوی حوزه شد آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در حکمی حجت الاسلام والمسلمین عباس رفعتی نائینی را به عنوان سخنگوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه منصوب کرد.
 ٠٧:٤٤ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله سبحانی:
بازسازی واقعه غدیر از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد
آیت الله سبحانی: بازسازی واقعه غدیر از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد اشعار غدیر به زبان فارسی جمع‌آوری شود قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه بازسازی واقعه غدیر در قالب هنری از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد، گفت: ‌افرادی که اهل قلم هستند باید دیوان‌های مختلف را بررسی و اشعار مورد نظر در مورد حضرت علی(ع) را تهیه کنند تا بتوانند یک الغدیر فارسی را به چاپ برسانند. به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به آیه (الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَ رَضِیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دِیناً) اظهار کرد: باید در مورد واژه یوم در این آیه بررسی‌های جامع صورت گیرد.
 ٠٦:٥٢ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت ‌الله علوی گرگانی تأکید کرد؛
توجه بیشتر به خطبه غدیریه در جامعه/
آیت ‌الله علوی گرگانی تأکید کرد؛ توجه بیشتر به خطبه غدیریه در جامعه/ اهمیت استفاده از زبان هنر قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دین اسلام با واقعه غدیر تکمیل شد، گفت: جامعه باید به خطبه غدیریه توجه بیشتری داشته باشد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی سید محمد علوی گرگانی غروب سه‌شنبه در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در کشور که در دفتر این استاد برجسته حوزه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: واقعه غدیر خم به دلیل اهمیت بالایی که دارد باید بیش از این در جامعه شناخته شود.
 ٠٤:٣٠ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
فعالیت های انجمن سواد رسانه ای طلاب کشور تشریح شد
فعالیت های انجمن سواد رسانه ای طلاب کشور تشریح شد قم نیوز: رئیس انجمن سواد رسانه‌ای طلاب به ارائه گزارشی از عملکرد فعالیت‌های این انجمن از سال ۹۴ تا ۹۶ پرداخت. به گزارش قم نیوز، رفیع الدین اسماعیلی در سومین گردهمایی اساتید و فعالان ارتباطات و رسانه که به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی در دهکده وسف قم برگزار شد، از پیگیری موضوع دین و سینما به صورت تخصصی در مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد.
 ٠٩:٠٥ - 1396/06/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
طلاب برای معرفی غدیر از فرصت فضای مجازی استفاده کنند
آیت الله نوری همدانی: طلاب برای معرفی غدیر از فرصت فضای مجازی استفاده کنند قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: امروز طلاب و فضلا از فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی غافل نباشند و از این فضا برای معرفی جریان و تفکر غدیر بهره مند شوند و اسلام محمدی را به دنیا معرفی کنند. به گزارش قم نیوز، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از طلاب و مبلغان اعزامی به مناسبت دهه ولایت، با بیان اینکه باید از این فرصت برای معرفی اسلام ناب بهره گرفت گفت:
 ٠٨:٥٩ - 1396/06/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
معیشت و اشتغال در اولویت فعالیت دولتمردان باشد
آیت الله نوری همدانی: معیشت و اشتغال در اولویت فعالیت دولتمردان باشد قم - یکی از مراجع تقلید گفت: دولتمردان ما معیشت و اشتغال را در اولویت خود قرار دهند و بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار عده‌ای از طلاب و فضلای حوزه علمیه وضعیت کنونی جامعه اسلامی را بسیار حساس توصیف کرد و گفت: دشمن با تمام قوا به میدان آمده است. من به طور مکرر در این مدت این موضوع را تأکید کردم هدف دشمن اسلام است و مخالفت با ایران برای این است که عنوان جمهوری اسلامی دارد.
 ٠٤:٣١ - 1396/05/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
شهید حججی فصل جدیدی از فرهنگ شهادت را بازکرد
آیت الله نوری همدانی: شهید حججی فصل جدیدی از فرهنگ شهادت را بازکرد قم - یکی از مراجع تقلید در پیامی تأکید کرد: شهادت مظلومانه و همراه با صلابت شهید حججی فصل جدیدی از فرهنگ شهادت را باز کرد و مرز شرافت را با خباثت نمایان ساخت. به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام تبریک و تسلیت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی به مناسبت شهادت رزمنده دلاور مدافع حرم، شهید محسن حججی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا
 ٠٤:٤٤ - 1396/05/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
حجت الاسلام تحریری به تولیت مدرسه مروی منصوب شد
با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ حجت الاسلام تحریری به تولیت مدرسه مروی منصوب شد رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت الاسلام حاج شیخ محمّدباقر تحریری را به تولیت مدرسه مروی منصوب کردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت الاسلام حاج شیخ محمّدباقر تحریری را به تولیت مدرسه مروی منصوب کردند. متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم
 ٠٤:٢٥ - 1396/05/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه‌های علمیه کشور:
دهه کرامت جهان‌گیر شود
مدیر حوزه‌های علمیه کشور: دهه کرامت جهان‌گیر شود/ تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی قم - مدیر حوزه‌های علمیه کشور به رویکرد بین‌الملی دهه کرامت اشاره کرد و گفت: با ورود نهادهای بین‌الملی می‌شود دهه کرامت را عالم تاب و جهان‌گیر کرد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار اعضای شورای هماهنگی دهه کرامت گفت: امام رضا(ع) یک نقطه درخشان و فصل نو در تاریخ امامت ما شیعیان هستند. وی اظهار داشت: تفاوت هجرت امام رضا(ع) با سیار هجرت‌ها این بود که این مهاجرت به انتخاب خود حضرت نبود اما ایشان با یک مهندسی و تدبیر آن را به هجرتی با ارزش تبدیل و ماندگار کردند که می‌توان از آن درس گرفت.
 ٠٣:٣٥ - 1396/05/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس بسیج طلاب و روحانیون معرفی شد
ظهر امروز رئیس بسیج طلاب و روحانیون معرفی شد/ تقدیر از برترین رده‌های بسیج طلاب در قم حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس بسیج طلاب و روحانیون کشور ظهر امروز طی مراسمی توسط نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در قم معرفی شد. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم افتتاحیه چهارمین همایش مشترک مدیران حوزه‌های علمیه، مسؤولان دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه و مسؤولان بسیج طلاب و روحانیون کشور با موضوع نقش حوزه انقلابی و تحقق دولت مقاومت در سالن همایش مجتمع آموزشی فرهنگی یاوران مهدی(عج) برگزار شد.
 ٠٤:٠٥ - 1396/05/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله‌العظمی سبحانی:
حجاب، مانع از دستبرد دزدان عفت و پاکی زن می‌ شود
آیت‌الله‌العظمی سبحانی: حجاب، مانع از دستبرد دزدان عفت و پاکی زن می‌ شود حضرت آیت الله سبحانی گفتند: در جامعه اسلامی، زنان و مردان هر دو تأمین‌کننده نیازمندی‌های اجتماعی هستند و هر دو باید در خدمت جامعه باشند؛ ولی قلمرو خدمت هر دو کاملا متفاوت است. حجاب، مانع از دستبرد دزدان عفت و پاکی زن می‌ شود متن پیام حضرت آیت‌الله سبحانی به همایش عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که امروز 21 تیرماه در تهران برگزار شد، توسط مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در این همایش قرائت شد به این شرح است: بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
 ٠٧:٠٧ - 1396/04/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
حریم ماشین فضای خصوصی نیست
آیت الله مکارم شیرازی: حریم ماشین فضای خصوصی نیست/ ناامنی‌های فضای مجازی خطر بزرگی است قم - یکی از مراجع تقلید به مسئله خصوصی بودن حریم ماشین اشاره کرد و گفت: از نظر فقهی روشن است که اگر چیزی آشکار و عیان باشد فضای خصوصی نیست.
 ٠٤:٢٠ - 1396/04/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس حوزه های علمیه کشور:
خودبرتر بینی بزرگترین آفت نخبگی است
رئیس حوزه های علمیه کشور: خودبرتر بینی بزرگترین آفت نخبگی است/سهم ناچیز پژوهش در برنامه ششم یزد ـ رئیس حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت و جایگاه نخبگان در جامعه گفت: برای هر چیزی آفتی است و آفت نخبگی، خودبرتر بینی است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی امروز در جمع نخبگان استان یزد با اشاره به نقش نخبگان در پیشرفت های کشور اظهار داشت: همه انسانها در معرض تهدید هستند اما نخبگان بیش از سایر افراد جامعه در معرض تهدید هستند.
 ٠٨:٢٢ - 1396/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
همه باید در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند
آیت الله نوری همدانی: همه باید در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان ضمن تأکید بر اهمیت راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: بر مردم مسلمان و متحد ایران و کل آزادی خواهان جهان لازم است در روز قدس به میدان بیاییند. به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام آیت الله العظمی حسین نوری همدانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم
 ٠٧:٣٩ - 1396/04/01 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :6838
کل بازديدها :10546713
بازديدکنندگان آنلاين :12
بازديدازاین صفحه :34955