نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع 


آیت الله اراکی:
بالاترین خطری که تشیع را تهدید می‌کند، تحریف در جریان مرجعیت است
آیت الله اراکی: بالاترین خطری که تشیع را تهدید می‌کند، تحریف در جریان مرجعیت است آیت الله اراکی در جمع طلاب مدرسه علمیه معصومیه (س) با موضع‌گیری درباره جنجال‌آفرینی اخیر فرقه شیرازی‌ها گفت: بالاترین خطری که تشیع را تهدید می‌کند، تحریف در جریان مرجعیت است. به گزارش خبرنگار مهر، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات شیعه این است که همیشه مراجع، عمل به دین می کردند و مردم از رفتار آنها، دین را یاد می گرفتند، گفت: یک خطری که امروز جامعه ما را تهدید می کند و ما در تاریخ تشیع چنین خطری نداشتیم، ایجاد تحریف در مقام مرجعیت است. علماء ما ریاست گریز بودند اما اخیرا مرجعیت‌های جعلی با پول های کلان درست شده است.
 ١٠:٤٦ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
برای انتقال پیام اسلام به دنیا باید رسانه‌های قوی داشته باشیم
آیت الله مکارم شیرازی: برای انتقال پیام اسلام به دنیا باید رسانه‌های قوی داشته باشیم قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر حداکثر استفاده از رسانه‌ها برای ترویج دین، گفت: باید رسانه‌های قوی در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم پیام اسلام را به دنیا برسانیم. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شامگاه جمعه در مراسم افتتاح استودیو ۱۱۰ مرکز رسانه‌ای ولایت و همچنین آغاز فعالیت‌های رسانه‌ای کنگره بین‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) به بیان ویژگی‌ها و فضیلت‌های این بانوی بزرگ اسلام پرداخت.
 ١١:١٩ - 1396/12/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله سبحانی مطرح کرد؛
انتقاد از اظهار نظر افراد غیرمجتهد درباره حجاب
آیت الله سبحانی مطرح کرد؛ انتقاد از اظهار نظر افراد غیرمجتهد درباره حجاب قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حجاب واجب الهی است، گفت: افراد غیرمجتهد نباید درباره حجاب که جزو مسلمات دین است اظهار نظر کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی صبح چهارشنبه در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: انسان اگر چیزی را بلد نیست نباید در مورد آن اظهار نظر کند.
 ١٠:٢٢ - 1396/12/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله جوادی آملی در دیدار رئیس سازمان اطلاعات سپاه:
کارهایتان را به اذن و کمک حضرت حجت(عج) انجام دهید
آیت‌الله جوادی آملی در دیدار رئیس سازمان اطلاعات سپاه: کارهایتان را به اذن و کمک حضرت حجت(عج) انجام دهید آیت‌الله جوادی آملی با انتقاد از عملکرد آمریکا در منطقه گفت: همین که عراق مقداری آرام شد؛ داعش را به همسایگان شرقی ما بردند. البته برای ما فرقی نمی‌کند، اینها هم همسایه‌ ماهستند. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید در دیدار رئیس و مدیران سازمان اطلاعات سپاه با اشاره به اهمیت و نقش رسانه‌های جدید و فضای مجازی در جامعه و سبک زندگی انسان‌ها، بستر فعالیت این رسانه‌ها را «فضای حقیقی» دانست و اظهار داشت: «وقتی انتقال اطلاعات، متعلق به اندیشه است و تمام افکار، عکس‌ها، حرف‌ها، و حتی تمام اهانت‌ها در آن می‌آید، بنابراین مجازی معنا ندارد و این فضا، فضای حقیقی است.»
 ١٠:٤٢ - 1396/12/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسابقه کتابخوانی
اولین دوره مسابقات مشترک کتابخوانی
 ١١:٠٦ - 1396/12/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان را نا امید کنند
آیت الله مکارم شیرازی: مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان را نا امید کنند قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امید دشمنان که در پی اغتشاشات اخیر زیاد شده بود را نا امید کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به وضعیت بودجه سال جاری کشور اظهار داشت: در تنظیم بودجه باید بار درآمدی بر دوش مردم مرفه و اقشار پردرآمد باشد.
 ١٣:٣٧ - 1396/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
خطبه فدکیه در حوزه علمیه تدریس شود
آیت الله جوادی آملی: خطبه فدکیه در حوزه علمیه تدریس شود قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خطبه فدکیه مانند خطبه غدیریه در حوزه تدریس شود، گفت: پاسخ حضرت زهرا(س) به شبهات در این خطبه از پیچیده‌ترین مسائل علمی است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر یکشنبه در جلسه تفسیر خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: برخی تصور می‌کنند وقتی مخفیانه نجوا می‌کنند خداوند آن را نمی‌شنود در صورتی که خداوند همه چیز را می‌بیند و می‌شنود.
 ٠٩:١٠ - 1396/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله نوری‌همدانی در پیامی به کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین:
دانشجویان نگذارند عده‌ای فرصت‌طلب اساس اسلام و انقلاب را زیر سوال ببرند
آیت‌الله نوری‌همدانی در پیامی به کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین: دانشجویان نگذارند عده‌ای فرصت‌طلب اساس اسلام و انقلاب را زیر سوال ببرند آیت‌الله نوری‌ همدانی در پیامی به کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اعلام کرد: دانشجویان با روشنگری‌هایشان نگذارند عده‌ای فرصت‌طلب با سوءاستفاده از کمبودها و نواقص، اساس اسلام و نهضت را زیر سوال ببرند. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین که توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در حال برگزاری است، اعلام کرد: دانشجویان عزیز همواره توجه داشته باشند که رسالت دانشجویی ایجاب می‌کند که به عنوان قشر آگاه جامعه، همواره پویایی و تحرک انقلابی خود را حفظ کنند و همیشه پیشگام حرکت‌های انقلابی در مواجهه با دشمنان انقلاب اسلامی باشند و با روشنگری‌هایشان نگذارند عده‌ای فرصت طلب با سوءاستفاده از کمبودها و نواقص، اساس اسلام و نهضت را زیر سوال ببرند.
 ١٠:٢٢ - 1396/11/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
عزاداری حوزه در ایام فاطمیه علمی باشد
آیت الله جوادی آملی: عزاداری حوزه در ایام فاطمیه علمی باشد/ ضرورت توجه به خطبه فدکیه قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان تأکید کرد: عزاداری حوزویان در ایام فاطمیه باید علمی باشد و تنها به گریه خلاصه نشود. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر سه‌شنبه در جلسه تفسیر خود اظهار داشت: اعتقاد به معاد ضامن اجرای احکام الهی است.
 ٠٨:٤١ - 1396/11/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی در دیدار اعضای حزب موتلفه:
انقلاب با حقوق‌های نجومی، ربا و اختلاس با خطر مواجه می‌شود
آیت الله جوادی آملی در دیدار اعضای حزب موتلفه: انقلاب با حقوق‌های نجومی، ربا و اختلاس با خطر مواجه می‌شود آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: ممکن است انقلاب با وجود اختلاس، حقوق‌های نجومی و ربا با خطر مواجه شود؛ اگر امور را اصلاح کنیم، درهای رحمت خداوند باز می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی از مراجع عظام تقیلد در دیدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهارداشت: وقتی یک نظامی، صبغه فرهنگی داشته باشد، دشمن فرهنگی نیز خواهد داشت، وقتی نظامی صبغه اقتصادی داشته باشد دشمن اقتصادی به مقابله او خواهد آمد و اگر نظامی صبغه اجتماعی داشته باشد دانشمندان فن اجتماع به تقابل آن می‌آیند.
 ٠٩:٤٢ - 1396/11/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
فضای مجازی یک بلای فراگیر است/ مصادیق مردم آزاری
آیت الله مکارم شیرازی: فضای مجازی یک بلای فراگیر است/ مصادیق مردم آزاری قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه فضای مجازی ماری در آستین و بلایی فراگیر است، گفت: باید به فکر فضای سالم مجازی باشیم ولی هنوز برخی مسئولان مقاومت می‌کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند بدترین مردم که در روز قیامت به شدیدترین عذاب گرفتار خواهند شد افرادی هستند که مردم آزاری می‌کنند.
 ١٣:٢٥ - 1396/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
مسئله فلسطین نباید فراموش شود
آیت الله نوری همدانی: مسئله فلسطین نباید فراموش شود/ تأکید بر حل مشکل گرانی و اشتغال قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مسئله فلسطین نباید فراموش شود، گفت: نباید مسائل اصلی جهان اسلام در حاشیه باشد و دشمنان به حاشیه امن بروند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: مسلمانان باید آن‌قدر وحدت داشته باشند که ترامپ و نتانیاهو و امثال وی نتوانند برای مسئله قدس برنامه بریزند. وی با بیان اینکه حوزویان باید از حوادث دنیا مطلع باشند و سکوت نکنند، ادامه داد: قدس شریف و مسئله فلسطین نباید فراموش شود و نباید ما را با یکسری مسائل مانند عصمت انبیاء و معصومین(ع) مشغول کنند و مسائل اصلی جهان اسلام در حاشیه باشد و دشمنان به حاشیه امن بروند. استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: نباید حوزه مشغول این حرف‌ها شود و به سمت حاشیه برود؛ این مسئله اخیر هم تمام شد و دیگر از این حاشیه‌ها نخواهد بود و ما باید به مسائل اصلی کشور و دنیا توجه داشته باشیم. وی گفت: اسلام دینی کامل و روشن و مطالبات داخل و خارج نیز معلوم است و مردم نیز مطالبات روشن خود را دارند. مردم باید رفاه مد نظر اسلام را در سفره خود ببینند آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: یکی از مسائل مهم داخلی، معیشت مردم است، مردم باید رفاه مد نظر اسلام را در سفره خود ببینند والا آمار و ارقام برای آنان اثری ندارد. وی با بیان اینکه اگر مسئولان به وظیفه خود در عرصه اقتصادی عمل می‌کردند، این گرانی و مشکلات به وجود نمی‌آمد، تأکید کرد: دولت باید تمرکز خود را بر حل این مشکلات بگذارد. این مفسر قرآن کریم با اشاره به موضع یکی از مسئولان در مورد نقد معصومین(ع) گفت: این بحث، مغالطه است چون در تاریخ چیزی به اسم نقد از معصومین(ع) وجود ندارد بلکه مردم سؤالاتی را از آنان می‌پرسیدند و ایشان پاسخ می‌دادند. فضای مجازی در دست دشمن است وی با اشاره به سوء استفاده دشمنان از مطالبه به حق مردم و ایجاد اغتشاش، افزود: مردم نسبت به گرانی و بیکاری انتقاد دارند ولی دشمنان از فضای ایجاد شده به واسطه در دست داشتن فضای مجازی سوء استفاده کردند. آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: مردم برای حفظ و ابقای نظام حاضرند جان دهند و مملکت خود را دوست دارند ولی از قاچاق کالا و گرانی و تنگی معیشت ناراحت هستند. وی اظهار داشت: فضای مجازی دست دشمن است و دشمن با تبلیغات خود چه کارهایی انجام می‌دهد؛ دلسوزان همه گفتند که جلوی آن را بگیرید ولی این کار را نکرده‌اند. مرجع تقلید شیعیان گفت: همه باید مقاوم باشیم و استقامت داشته باشیم و در مسائل اصلی جهان اسلام ساکت و بی‌توجه نباشیم.
 ٠٥:٢٢ - 1396/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
ترامپ نمونه بارز یک حکمران کم عقل است
آیت الله نوری همدانی: ترامپ نمونه بارز یک حکمران کم عقل است قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به نگرانی امام علی(ع) از حکمرانی انسان‌های فاسق و سفیه بر مردم، گفت: ترامپ نمونه بارز یک حکمران سفیه و کم عقل است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: در وجود انسان دو کانون و مرکز وجود دارد؛ یکی کانون فکر و استعداد و اندیشه و دیگری کانون ترس و وحشت و شجاعت است.
 ٠٥:٤٣ - 1396/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
تضعیف قوای سه‌گانه درست نیست/ تأکید بر اصلاح فضای مجازی
آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه‌گانه درست نیست/ تأکید بر اصلاح فضای مجازی قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز روز وحدت و همدلی است و تضعیف قوای سه‌گانه درست نیست، گفت: جناح‌ها حوادث اخیر را به گردن هم نیندازند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حوادث اخیر با بیان اینکه آتش فتنه خاموش شد ولی دشمنان دست بردار نیستند، اظهار داشت: دشمنان در تلاش هستند تا در فرصت دیگری، آتش دیگری را بیافرینند.
 ١٠:٠٥ - 1396/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله غروی
عوامل ضد انقلاب درصدد بروز اغتشاش هستند/
آیت الله غروی در گفت‌وگو با مهر: عوامل ضد انقلاب درصدد بروز اغتشاش هستند/ لزوم هوشیاری مردم قم - عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه منشأ حوادث اخیر در کشور عوامل ضد انقلاب هستند، گفت: شروع‌کنندگان این حوادث بیشترین آسیب را خواهند دید. آیت الله سید محمد غروی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این روزها شاهد تحرکات ضد انقلاب در کشور هستیم، متأسفانه این افراد با بهره‌گیری از مسائل اقتصادی که برای قشر کم درآمد وجود دارد و البته در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد و با تحرکات خارج از مرزها و استفاده از شبکه‌های مجازی هدایت می‌شود، برای افراد ناآگاه باور نادرستی ایجاد کرده است.
 ٠٤:٥٢ - 1396/10/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
آشنایی با مبانی تحصیلی طلاب علوم دینی حوزه های علمیه
آشنایی با مبانی تحصیلی طلاب علوم دینی حوزه های علمیه اجنهاد اصطلاحی است در فقه اسلامی به معنای استنباط احکام شرعی با شروطی خاص از منابع فقه است. کسی را که به توانایی اجتهاد رسیده است، مُجتهد گویند. اجتهاد اجتهاد اجنهاد اصطلاحی است در فقه اسلامی به معنای استنباط احکام شرعی با شروطی خاص از منابع فقه است. کسی را که به توانایی اجتهاد رسیده است، مُجتهد گویند.
 ٠٦:٣١ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای روحانی:
وظیفه امروز روحانیت «انقلابی بودن، شناخت دشمن و مقابله با آن» است
رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای روحانی: وظیفه امروز روحانیت «انقلابی بودن، شناخت دشمن و مقابله با آن» است رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: وظیفه امروز روحانیت، انقلابی بودن، شناخت دشمن و آمادگی برای مقابله با ترفندهای آن است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان قم که در تاریخ ۲۲ آبان ۹۶ برگزار شده بود، امشب در محل این همایش در قم منتشر شد.
 ٠٥:٠٦ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله علوی گرگانی:
مسئولان مشکلات اقشار ضعیف جامعه را از نزدیک ببینند
آیت الله علوی گرگانی: مسئولان مشکلات اقشار ضعیف جامعه را از نزدیک ببینند قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مسئولان با همه خدماتی که در کشور انجام می‌دهند خوب است تا به میان اقشار ضعیف جامعه بروند و از نزدیک مشکلات آنها را مشاهده کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر جمعه در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه جهادی منتظران خورشید که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: کسانی که به مردم خدمت می‌کنند و به محرومان رسیدگی می‌کنند هرگز تصور نکنند در این راه تنها هستند چرا که خداوند نیز با آنهاست همانگونه که خودش فرموده است.
 ٠٥:١١ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
رباخواری بانک‌ها مسلم است
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: رباخواری بانک‌ها مسلم است/ غذای بدون شبهه هیچ جا پیدا نمی‌شود/ شرایط خواندن نماز باران فراهم نیست یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به دلایل عدم استجابت دعا گفت: یکی از مشکلات زمان ما این است که غذای بدون شبهه هیچ جا پیدا نمی‌شود، به علت اینکه همه پول‌ها در بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به دلایل عدم استجابت دعا بیان کرد: یکی از مشکلات زمان ما این است که غذای بدون شبهه هیچ کجا پیدا نمی‌شود، به علت اینکه همه پول‌ها در بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. پول حلال با این پول‌های ربا آمیخته و کارها و برنامه‌های زندگی با این پول انجام می‌شود.
 ٠٦:١٩ - 1396/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
جهان با قتل و کشتار اداره نمی‌شود
آیت الله جوادی آملی: جهان با قتل و کشتار اداره نمی‌شود قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه جهان با قتل و کشتار اداره نمی‌شود، گفت: عقل و عدل است که می‌تواند دنیا را مدیریت کند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبداله جوادی آملی امروز دوشنبه در جلسه تفسیر خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: خداوند در طول تاریخ برای بشر انبیاء را فرستاد تا پیام توحید به شرق و غرب عالم برسد.
 ٠٦:٠١ - 1396/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :2636
کل بازديدها :13638648
بازديدکنندگان آنلاين :10
بازديدازاین صفحه :46378