نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع 


آیت الله نوری همدانی:
مسئله فلسطین نباید فراموش شود
آیت الله نوری همدانی: مسئله فلسطین نباید فراموش شود/ تأکید بر حل مشکل گرانی و اشتغال قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مسئله فلسطین نباید فراموش شود، گفت: نباید مسائل اصلی جهان اسلام در حاشیه باشد و دشمنان به حاشیه امن بروند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: مسلمانان باید آن‌قدر وحدت داشته باشند که ترامپ و نتانیاهو و امثال وی نتوانند برای مسئله قدس برنامه بریزند. وی با بیان اینکه حوزویان باید از حوادث دنیا مطلع باشند و سکوت نکنند، ادامه داد: قدس شریف و مسئله فلسطین نباید فراموش شود و نباید ما را با یکسری مسائل مانند عصمت انبیاء و معصومین(ع) مشغول کنند و مسائل اصلی جهان اسلام در حاشیه باشد و دشمنان به حاشیه امن بروند. استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: نباید حوزه مشغول این حرف‌ها شود و به سمت حاشیه برود؛ این مسئله اخیر هم تمام شد و دیگر از این حاشیه‌ها نخواهد بود و ما باید به مسائل اصلی کشور و دنیا توجه داشته باشیم. وی گفت: اسلام دینی کامل و روشن و مطالبات داخل و خارج نیز معلوم است و مردم نیز مطالبات روشن خود را دارند. مردم باید رفاه مد نظر اسلام را در سفره خود ببینند آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: یکی از مسائل مهم داخلی، معیشت مردم است، مردم باید رفاه مد نظر اسلام را در سفره خود ببینند والا آمار و ارقام برای آنان اثری ندارد. وی با بیان اینکه اگر مسئولان به وظیفه خود در عرصه اقتصادی عمل می‌کردند، این گرانی و مشکلات به وجود نمی‌آمد، تأکید کرد: دولت باید تمرکز خود را بر حل این مشکلات بگذارد. این مفسر قرآن کریم با اشاره به موضع یکی از مسئولان در مورد نقد معصومین(ع) گفت: این بحث، مغالطه است چون در تاریخ چیزی به اسم نقد از معصومین(ع) وجود ندارد بلکه مردم سؤالاتی را از آنان می‌پرسیدند و ایشان پاسخ می‌دادند. فضای مجازی در دست دشمن است وی با اشاره به سوء استفاده دشمنان از مطالبه به حق مردم و ایجاد اغتشاش، افزود: مردم نسبت به گرانی و بیکاری انتقاد دارند ولی دشمنان از فضای ایجاد شده به واسطه در دست داشتن فضای مجازی سوء استفاده کردند. آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: مردم برای حفظ و ابقای نظام حاضرند جان دهند و مملکت خود را دوست دارند ولی از قاچاق کالا و گرانی و تنگی معیشت ناراحت هستند. وی اظهار داشت: فضای مجازی دست دشمن است و دشمن با تبلیغات خود چه کارهایی انجام می‌دهد؛ دلسوزان همه گفتند که جلوی آن را بگیرید ولی این کار را نکرده‌اند. مرجع تقلید شیعیان گفت: همه باید مقاوم باشیم و استقامت داشته باشیم و در مسائل اصلی جهان اسلام ساکت و بی‌توجه نباشیم.
 ٠٥:٢٢ - 1396/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
ترامپ نمونه بارز یک حکمران کم عقل است
آیت الله نوری همدانی: ترامپ نمونه بارز یک حکمران کم عقل است قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به نگرانی امام علی(ع) از حکمرانی انسان‌های فاسق و سفیه بر مردم، گفت: ترامپ نمونه بارز یک حکمران سفیه و کم عقل است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: در وجود انسان دو کانون و مرکز وجود دارد؛ یکی کانون فکر و استعداد و اندیشه و دیگری کانون ترس و وحشت و شجاعت است.
 ٠٥:٤٣ - 1396/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
تضعیف قوای سه‌گانه درست نیست/ تأکید بر اصلاح فضای مجازی
آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه‌گانه درست نیست/ تأکید بر اصلاح فضای مجازی قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز روز وحدت و همدلی است و تضعیف قوای سه‌گانه درست نیست، گفت: جناح‌ها حوادث اخیر را به گردن هم نیندازند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حوادث اخیر با بیان اینکه آتش فتنه خاموش شد ولی دشمنان دست بردار نیستند، اظهار داشت: دشمنان در تلاش هستند تا در فرصت دیگری، آتش دیگری را بیافرینند.
 ١٠:٠٥ - 1396/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله غروی
عوامل ضد انقلاب درصدد بروز اغتشاش هستند/
آیت الله غروی در گفت‌وگو با مهر: عوامل ضد انقلاب درصدد بروز اغتشاش هستند/ لزوم هوشیاری مردم قم - عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه منشأ حوادث اخیر در کشور عوامل ضد انقلاب هستند، گفت: شروع‌کنندگان این حوادث بیشترین آسیب را خواهند دید. آیت الله سید محمد غروی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این روزها شاهد تحرکات ضد انقلاب در کشور هستیم، متأسفانه این افراد با بهره‌گیری از مسائل اقتصادی که برای قشر کم درآمد وجود دارد و البته در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد و با تحرکات خارج از مرزها و استفاده از شبکه‌های مجازی هدایت می‌شود، برای افراد ناآگاه باور نادرستی ایجاد کرده است.
 ٠٤:٥٢ - 1396/10/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
آشنایی با مبانی تحصیلی طلاب علوم دینی حوزه های علمیه
آشنایی با مبانی تحصیلی طلاب علوم دینی حوزه های علمیه اجنهاد اصطلاحی است در فقه اسلامی به معنای استنباط احکام شرعی با شروطی خاص از منابع فقه است. کسی را که به توانایی اجتهاد رسیده است، مُجتهد گویند. اجتهاد اجتهاد اجنهاد اصطلاحی است در فقه اسلامی به معنای استنباط احکام شرعی با شروطی خاص از منابع فقه است. کسی را که به توانایی اجتهاد رسیده است، مُجتهد گویند.
 ٠٦:٣١ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای روحانی:
وظیفه امروز روحانیت «انقلابی بودن، شناخت دشمن و مقابله با آن» است
رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای روحانی: وظیفه امروز روحانیت «انقلابی بودن، شناخت دشمن و مقابله با آن» است رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: وظیفه امروز روحانیت، انقلابی بودن، شناخت دشمن و آمادگی برای مقابله با ترفندهای آن است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان قم که در تاریخ ۲۲ آبان ۹۶ برگزار شده بود، امشب در محل این همایش در قم منتشر شد.
 ٠٥:٠٦ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله علوی گرگانی:
مسئولان مشکلات اقشار ضعیف جامعه را از نزدیک ببینند
آیت الله علوی گرگانی: مسئولان مشکلات اقشار ضعیف جامعه را از نزدیک ببینند قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مسئولان با همه خدماتی که در کشور انجام می‌دهند خوب است تا به میان اقشار ضعیف جامعه بروند و از نزدیک مشکلات آنها را مشاهده کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر جمعه در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه جهادی منتظران خورشید که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: کسانی که به مردم خدمت می‌کنند و به محرومان رسیدگی می‌کنند هرگز تصور نکنند در این راه تنها هستند چرا که خداوند نیز با آنهاست همانگونه که خودش فرموده است.
 ٠٥:١١ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
رباخواری بانک‌ها مسلم است
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: رباخواری بانک‌ها مسلم است/ غذای بدون شبهه هیچ جا پیدا نمی‌شود/ شرایط خواندن نماز باران فراهم نیست یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به دلایل عدم استجابت دعا گفت: یکی از مشکلات زمان ما این است که غذای بدون شبهه هیچ جا پیدا نمی‌شود، به علت اینکه همه پول‌ها در بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به دلایل عدم استجابت دعا بیان کرد: یکی از مشکلات زمان ما این است که غذای بدون شبهه هیچ کجا پیدا نمی‌شود، به علت اینکه همه پول‌ها در بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. پول حلال با این پول‌های ربا آمیخته و کارها و برنامه‌های زندگی با این پول انجام می‌شود.
 ٠٦:١٩ - 1396/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
جهان با قتل و کشتار اداره نمی‌شود
آیت الله جوادی آملی: جهان با قتل و کشتار اداره نمی‌شود قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه جهان با قتل و کشتار اداره نمی‌شود، گفت: عقل و عدل است که می‌تواند دنیا را مدیریت کند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبداله جوادی آملی امروز دوشنبه در جلسه تفسیر خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: خداوند در طول تاریخ برای بشر انبیاء را فرستاد تا پیام توحید به شرق و غرب عالم برسد.
 ٠٦:٠١ - 1396/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
«فلسطین» نخستین مسئله جهان اسلام است
آیت الله نوری همدانی: «فلسطین» نخستین مسئله جهان اسلام است قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به شهادت جمعی از فلسطینیان در چند روز گذشته، گفت: امروز مسئله فلسطین نخستین مسئله جهان اسلام است و تنها نشستن و محکوم کردن کافی نیست. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از فرماندهان ناجا که در دفتر این استاد برجسته حوزه برگزار شد، اظهار داشت: در قرآن کریم هیچ قومی به اندازه قوم یهود مذمت نشده است، در آیات قرآن خداوند می‌فرمایند که این قوم با پیامبران به مبارزه برخاستند و در آیات بسیاری خداوند این قوم را محکوم به ذلت نموده است.
 ٠٦:٤٥ - 1396/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله نوری‌همدانی:
رژیم صهیونیستی و آل سعود پایگاه‌های آمریکا هستند
آیت‌الله نوری‌همدانی: رژیم صهیونیستی و آل سعود پایگاه‌های آمریکا هستند/ لزوم تلاش دولت برای حل مشکل گرانی و بیکاری یکی از مراجع عظام تقلید گفت: رژیم‌های آل سعود و صهیونیستی جزء پایگاه‌های آمریکا هستند به همین علت در ارتباطات با آنها باید بر اساس آموزه‌های قرآنی عمل کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس از قم‌، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی عصر امروز در دیدار محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، سالروز شهادت امام رضا (ع) را تسلیت گفت و اظهار کرد: اعتقاد داریم که پیامبر اسلام (ص) به شهادت رسیده است.
 ٠٥:٣٠ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
گردن‌کلفت‌ها نباید از پرداخت مالیات فرار کنند
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: گردن‌کلفت‌ها نباید از پرداخت مالیات فرار کنند/ مقابله با فساد در کشور نیازمند تصمیمی بنیادین است یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه مالیات‌ها باید عادلانه باشد، گفت: نباید به گونه‌ای باشد که گردن‌کلفت‌ها از مالیات فرار کنند و کسبه‌ها و افراد جزء مجبور به پرداخت آن باشند، باید بر مالیات‌ها دقت بیشتری شود.
 ٠٥:٢٦ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
توسط دفتر آیت الله وحید خراسانی اعلام شد؛
اجازه مصرف یک سوم سهم امام برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور
توسط دفتر آیت الله وحید خراسانی اعلام شد؛ اجازه مصرف یک سوم سهم امام برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور قم - دفتر آیت الله العظمی وحید خراسانی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد این مرجع تقلید شیعیان اجازه مصرف یک سوم سهم امام(ع) برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور را داده است. به گزارش خبرگزاری مهر، متن اطلاعیه‌ای که توسط دفتر آیت الله العظمی حسین وحید خراسانی صادر شده بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ.
 ٠٥:١٥ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهنمودهای آیت الله سیستانی به زائران اربعین حسینی؛
خدا را خدا را در اخلاص! که ارزش عمل انسان به میزان اخلاص است
رهنمودهای آیت الله سیستانی به زائران اربعین حسینی؛ خدا را خدا را در اخلاص! که ارزش عمل انسان به میزان اخلاص است خدا را خدا را در اخلاص! که ارزش وبرکت عمل انسان به میزان اخلاص او برای خداوند متعال است؛ زیرا خداوند جز آن عملی را که خالص برای او و پاک از نیّت غیر باشد، نمی‌پذیرد. به گزارش خبرگزاری مهر، متن زیر رهنمودهای آیت الله سیستانی به زائران اربعین حسینی است که در ادامه می خوانید؛ بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین والصلاة والسلام علی سیدنا محمد وآله الطاهرین شایسته است مؤمنانی که خداوند توفیق شرکت در این زیارت شریف را به ایشان عنایت فرموده، توجه نمایند که خدای تبارک و تعالی از میان بندگان خویش، پیامبران و اوصیایی را برگزیده
 ٠٧:١٨ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
مسلمانان میانمار نباید فراموش شوند
آیت الله مکارم شیرازی: مسلمانان میانمار نباید فراموش شوند قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حمایت از مظلوم دستور اهل بیت(ع) است، تأکید کرد: مسلمانان مظلوم میانمار نباید فراموش شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار با مسئولان هلال‌احمر استان قم اظهار داشت: واقعیت این است که مسلمانان میانمار نباید فراموش بشوند؛ چون مشکل آن‌ها هنوز حل‌نشده و در داخل میانمار مشکل جانی دارند و در بیرون آواره شده‌اند. وی افزود: اگر منتظر دفاع محافل جهانی باشیم که دفاع نمی‌کنند؛ آن‌ها نگاه می‌کنند که کجا منافعشان درخطر بوده در آنجا ورود می‌کنند، هر جا منافعشان درخطر نباشد ولو افراد مظلوم باشند و مظلوم‌ترین مردم دنیا باشند برای آن‌ها تفاوتی ندارد، ولی ما مسلمان‌ها باید دست‌به‌دست هم بدهیم، این‌ها برادر دینی ما بوده و ما مسئولیت داریم.
 ٠٥:٠٠ - 1396/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله سبحانی تأکید کرد
لزوم پاسخ‌گویی به شبهات فرقه وهابیت در قالب یک واحد درسی در حوزه‌
آیت‌الله سبحانی تأکید کردلزوم پاسخ‌گویی به شبهات فرقه وهابیت در قالب یک واحد درسی در حوزه‌/ امید شیعیان جهان به حوزه علمیه قم استخبرگزاری فارس: لزوم پاسخ‌گویی به شبهات فرقه وهابیت در قالب یک واحد درسی در حوزه‌/ امید شیعیان جهان به حوزه علمیه قم است یکی از مراجع عظام تقلید گفت: تمام عقاید و باورهای وهابیت به ‌صورت موجز در 18 درس بیان‌شده که شایسته است با نظر شورای عالی حوزه علمیه به‌ عنوان مرجعی برای پاسخ‌گویی به شبهات این فرقه در قالب یک واحد درسی حوزه‌ها قرار گیرد.
 ٠٥:٤٠ - 1396/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
آشنایی با نهاد حوزوی جامعة‌المرتضی؛
توریست‌هایی که دو ساعت مسلمان بودن را تجربه می‌کنند
آشنایی با نهاد حوزوی جامعة‌المرتضی؛ توریست‌هایی که دو ساعت مسلمان بودن را تجربه می‌کنند جامعة‌المرتضی نهادی حوزوی است که علاوه بر فعالیت‌ در حوزه اعزام مبلغ به خارج از کشور و تولید محتواهای کتبی و مجازی به زبان‌های بین‌المللی در حوزه گردشگری مذهبی نیز فعالیت می کند. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_حامد رضایی: هرکس که وارد کار در حوزه بین‌الملل می‌شود، اولین چیزی که توجهش را جلب می‌کند، حجم زیاد فرصت‌هایی است که می‌توان از آن‌ها برای پیشبرد آرمان‌های اسلامی استفاده کرد، اما متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته اند. یکی از این عرصه‌ها گردشگری مذهبی است. توریست‌هایی که با پول خود به ایران می‌آیند، بدون اینکه با فرهنگ و مذهب ایرانیان آشنا شوند، فقط چند بنای تاریخی را می‌بینند و می‌روند! در حالی که تشنه آشنایی با فرهنگ و رسوم و دین مردم ایران هستند.
 ٠٥:٠٣ - 1396/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
عزت و قدرت مسلمانان اولین هدف اسلام است
آیت الله نوری همدانی: عزت و قدرت مسلمانان اولین هدف اسلام است قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: اولین هدف اسلام، عزت، قدرت و توانمندی مسلمانان در همه نقاط جهان بوده و در اسلام اصولی برای عزت بیشتر مسلمانان بیان شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از علمای اندونزی و جنوب شرق آسیا که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، اظهار داشت: ایمان و اعتقاد به معارف اسلامی، وحدت، بهره گیری از حکومت اسلامی و دوری شدید از تولی کفار بر مسلمانان از پایه‌ها و اصول عزت مسلمانان در اسلام به شمار می‌رود. وی افزود: در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست و مرز ما ایمان است، همه کسانی که اعتقاد به اسلام و پیامبر اکرم(ص) دارند همه با هم متحد هستند و مرز در حقیقت ایمان و اتحاد در برابر کفر و نفاق است.
 ٠٥:٠٩ - 1396/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مقتدایی در گفتگو با مهر؛
کمبود استاد اخلاق در حوزه‌ها/ سخنان ترامپ جای تعجب داشت
آیت‌الله مقتدایی در گفتگو با مهر؛ کمبود استاد اخلاق در حوزه‌ها/ سخنان ترامپ جای تعجب داشت تبریز – دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه از کمبود استاد اخلاق در حوزه‌های علمیه کشور خبر داد. آیت‌الله مرتضی مقتدایی در حاشیه اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد منطقه شمالغرب کشور که در تبریز درحال برگزاری است، در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار مهر به آسیب‌های موجود در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب‌هایی که به حوزه‌های علمیه و روحانیت مطرح است، کمبود استاد در حوزه‌هاست.
 ٠٧:١٤ - 1396/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست/ انسجام ملت تودهنی به دشمنان است یکی از مراجع عظام تقلید گفت: روزبه‌روز مشخص می‌شود که آمریکا و دشمنان وجود ما را نمی‌پسندند، بنابراین به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی اظهار کرد: به زودی در آینده فتنه‌هایی پیدا می‌شود که صبح، فرد مؤمن و عصر کافر و خارج از دین است.
 ١٠:٣٦ - 1396/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :9167
کل بازديدها :11885219
بازديدکنندگان آنلاين :16
بازديدازاین صفحه :40158