نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع 


آیت الله مکارم شیرازی:
حاکمان بحرین تیشه به ریشه خود می‌زنند
آیت الله مکارم شیرازی: حاکمان بحرین تیشه به ریشه خود می‌زنند قم- یکی از مراجع تقلید در بیانیه‌ای تأکید کرد: حاکمان ظالم بحرین تا دیر نشده به راه صحیح بازگردند و به خواسته‌های مشروع شیعیان بحرین تن دهند و بیش از این تیشه به ریشه خود نزنند. به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی پیرامون فاجعه اخیر بحرین که امروز شنبه منتشر شده به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم
 ٠٥:٤٨ - 1396/03/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
توصیه‌های مهم آیت‌الله العظمی سبحانی به مبلغان دینی
توصیه‌های مهم آیت‌الله العظمی سبحانی به مبلغان دینی یکی از مراجع تقلید با بیان توصیه‌های مهم به مبلغان دینی گفت: مبلغان دینی باید به شکلی منبر خود را برگزار کنند که جوانان در پای منبرهای آنها متحول شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت‎الله العظمی جعفر‎‎‎ سبحانی در گردهمایی مبلغان ماه مبارک رمضان که با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی در مدرسه فیضیه برگزار شد، با ذکر این مطلب که قرآن، متن تبلیغ را رسالات الله می داند گفت:
 ٠٧:٥٩ - 1396/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه:
مبلغان و مفسران در ماه رمضان به نیازهای کاربردی مردم توجه کنند
دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه: مبلغان و مفسران در ماه رمضان به نیازهای کاربردی مردم توجه کنند دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: مبلغان و مفسران ماه مبارک رمضان باید به نیازهای کاربردی مردم در زندگی شان توجه بیشتری نشان دهند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت الله مرتضی مقتدایی طی سخنانی در جمع استادان تفسیر حوزه علمیه که توسط سازمان تبلیغات اسلامی به سراسر کشور اعزام می‌شوند، با بیان این که در طول ماه مبارک رمضان همه باید بکوشیم که آمادگی لازم برای ورود به ماه ضیافت الهی را پیدا کنیم، اظهار داشت:
 ٠٧:٥٤ - 1396/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
مبلغان مراقب نفوذ تدریجی دشمن باشند
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: مبلغان مراقب نفوذ تدریجی دشمن باشند یکی از مراجع تقلید با تاکید بر این که همه باید قدردان نعمت بزرگ انقلاب اسلامی باشیم، گفت: علما، خطبا و مراجع معظم همواره باید مراقب نفوذ تدریجی دشمن باشند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت‌الله العظمی حسین مکارم شیرازی در گردهمایی استادان تفسیر اعزامی ماه مبارک رمضان توسط سازمان تبلیغات اسلامی که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به این که ابتکار اعزام استادان تفسیر به شهرستان ها و استان‌ها، کار بسیار ارزشمندی است، اظهار داشت: امیدواریم روزی به جای صد نفر چند هزار نفر از قم به نقاط مختلف کشور در زمینه تفسیر قرآن اعزام بشوند به خصوص در ماه مبارک رمضان که بهار قرآن است.
 ٠٧:٥٢ - 1396/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی:
اقدام تحریک آمیز و اهانت مسئولیت شرعی دارد/ رأی سفید ندهید
آیت الله مکارم شیرازی: اقدام تحریک آمیز و اهانت مسئولیت شرعی دارد/ رأی سفید ندهید قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به انتخابات است، گفت: شعارهای تحریک آمیز، اهانت و مذمت کردن اشکال شرعی دارد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد طی سخنانی به کاغذبازی در ادارات اشاره و عنوان کرد: مردم برای انجام کار کوچکی ۶ ماه در ادارات سرگردان می‌شوند و به هر حال این مسائل باعث دلسردی مردم می‌شود.
 ٠٦:٤٧ - 1396/02/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
شرکت در انتخابات برای همه تکلیف است/ باید قدر انقلاب را بدانیم
آیت الله نوری همدانی: شرکت در انتخابات برای همه تکلیف است/ باید قدر انقلاب را بدانیم آ قم - یکی از مراجع تقلید با تأکید بر اینکه باید همه در انتخابات شرکت کنیم، گفت: شرکت در انتخابات یک حق و تکلیف است و ما باید فرد اصلح را انتخاب کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر شنبه در دیدار جمعی از معاونان مرزبانان ناجا و مسئولان بازرسی سپاه پاسداران که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به نزدیک شدن انتخابات اظهار داشت: باید سعی کنیم همه در انتخابات شرکت کنیم. این یک حق و تکلیف است و ما باید فرد اصلح را انتخاب کنیم.
 ٠٥:١٦ - 1396/02/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
خودداری حمایت از فرد خاص؛
نامه انتخاباتی آیت‌الله اعرافی به مدیران حوزه
خودداری حمایت از فرد خاص؛ نامه انتخاباتی آیت‌الله اعرافی به مدیران حوزه مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نامه‌ای، از مسئولان و طلاب حوزه‌ها خواست که از عضویت در احزاب و تشکل‌های مرتبط با انتخابات و تبلیغات و حمایت از افراد خاص خودداری کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در این نامه به حوزویان تاکید کرده که در راستای تشویق مردم به شرکت در انتخابات اقدام کنند. در نامه آیت‌الله اعرافی به مدیران حوزه‌های علمیه آمده است: «با عنایت به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در برخی از استان‌ها و شروع فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی و ضرورت ایفای نقش و رسالت حوزه‌های علمیه در تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاش در جهت معرفی کاندیدهای اصلح، نکات و ملاحظات زیر به استحضار می‌رسد:
 ٠٦:٠٧ - 1396/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله نوری همدانی:
مسئولان از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند
آیت الله نوری همدانی: مسئولان از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند قم - یکی از مراجع تقلید گفت: اگر مسلمانان و مسئولان کشور از اقتدار و قدرت لازم برخوردار بودند، نباید دشمنان در منطقه عرض اندام کرده و به خود جرأت می‌دادند به منطقه نزدیک شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از نیروهای دریایی سپاه با بیان اینکه دین تأکید فراوانی برعزت و اقتدار ملت مسلمان در برابر جبهه کفر دارد، اهمیت این موضوع و تقویت آن را در شرایط کنونی ضروری است.
 ٠٦:١٨ - 1396/01/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
عقل منبع هستی شناسی است نه معرفت شناسی
آیت الله جوادی آملی: عقل منبع هستی شناسی است نه معرفت شناسی/ معنای عدل آیت الله جوادی آملی گفت: نظام های به اصطلاح دموکراتیک غربی، خرد جمعی را به جای الله نشاندند در حالی که فرقی نمی کند مشرک فرد باشد یا یک جمعی که تفکر مشرکانه داشته باشند. به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس و اعضاء پیوسته انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه به همراه جمعی از اعضاء مجمع عمومی این انجمن، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند. آیت الله جوادی آملی در این دیدار در سخنانی اظهار داشت: چه فقه و چه حقوق، سه عنصر محوری دارند که همه اجزای نظام الهی واجد این سه عنصر و سه محور اصلی می باشند؛ مواد، مبانی و منبع.
 ٠٩:٤٤ - 1395/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله جوادی آملی:
تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد
آیت‌الله جوادی آملی: نظام بانکی کشور ساماندهی شود/ تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد خبرگزاری فارس: نظام بانکی کشور ساماندهی شود/ تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد، گفت: نظام بانکی کشور ساماندهی شود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
حداد عادل خبر داد:
تعمیق ارتباط باحوزه علمیه به منظور اسلامی سازی علوم انسانی
حداد عادل خبر داد: تعمیق ارتباط باحوزه علمیه به منظور اسلامی سازی علوم انسانی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از تعمیق ارتباط و افزایش تعامل و همکاری با حوزه علمیه قم به عنوان کانون اصلی تولید علم دینی به عنوان زمینه علوم انسانی اسلامی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۳۲ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد.
 ٠٧:٥٣ - 1395/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار آیت الله مکارم شیرازی به آل خلیفه
هشدار آیت الله مکارم شیرازی به آل خلیفه حضرت آیت الله مکارم شیرازی با هشدار به آل خلیفه در پی رفتار های ظالمانه با شیعیان و علمای بحرین گفتند:از سرنوشت شاه ایران و قذافی ها عبرت بگیرید که سرنوشت آنها در انتظار شما است. به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در پایان درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم و با حضور طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد با محکوم نمودن جنایات حکام بحرین علیه مردم و علمای اسن کشوراظهارداشتند: اخیرا آل خلیفه تصمیم گرفته تصمیمات شدیدی برای مردم انقلابی بحرین و به خصوص شیخ عیسی قاسم بگیرید.
 ٠٨:١٦ - 1395/11/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد
آیت الله جوادی آملی: زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد آیت الله جوادی آملی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه علمیه خواهران گفت: در مراحل علمی، هر کمالی برای مرد باشد برای زن نیز هست و زن می تواند مجتهد و فقیه نامی باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.
 ٠٥:١٠ - 1395/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتقاد آیت الله العظمی مکارم از شورای عالی مجازی؛
پدیده فضای مجازی بزرگترین معضل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی امروز است
انتقاد آیت الله العظمی مکارم از شورای عالی مجازی؛ شورای عالی فضای مجازی دلسوزانه کار نمی کند/ پدیده فضای مجازی بزرگترین معضل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی امروز است قم نیوز: امروز حوزه و دانشگاه و برخی از مسئولین و نهادهای مختلف نیز به مشکلات فضای مجازی پی برده اند و در میدان حاضر شده اند. به گزارش قم نیوز، حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای برگزاری سومین همایش فضای مجازی گفتند: خوشبختانه روز به روز دغدغه ها نسبت به مشکلات فضای مجازی بیشتر می شود.
 ٠٧:٢٨ - 1395/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سردار غیب‌پرور:
اسلام با بسیج پیشرفت کرد
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سردار غیب‌پرور: اسلام با بسیج پیشرفت کرد/ غربی‌ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند/ غیب‌پرور: سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی بهائیت است خبرگزاری فارس: اسلام با بسیج پیشرفت کرد/ غربی‌ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند/ غیب‌پرور: سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی بهائیت است آیت‌الله مکارم شیرازی ضمن تبریک انتصاب سردار غیب‌پرور به حکم مقام معظم رهبری گفت: اسلام با بسیج پیشرفت کرده و لشکر پیغمبر نیز همگی بسیجی بودند.
 ٠٨:١٠ - 1395/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار سردار غیب‌پرور:
من خود را بسیجی می‌دانم
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار سردار غیب‌پرور: من خود را بسیجی می‌دانم/هر چه می‌توانید باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید/سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است خبرگزاری فارس: من خود را بسیجی می‌دانم/هر چه می‌توانید باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید/سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه هر چه می‌توانیم باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید، گفت: سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است و من خود را بسیجی می‌دانم.
 ٠٨:٠٦ - 1395/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
استفتاء برخی مقلدان در مورد رعایت نظافت در مسیر اربعین
به گزارش «شيعه نيوز»، آیت الله العظمی سیستانی به تازگی به استفتاء برخی مقلدان در مورد رعایت نظافت در مسیر اربعین پاسخ دادند: متن سؤال ها و پاسخ معظم له بدین شرح است: با نزدیک شدن روزهای زیارت اربعین دوست داریم مسائلی درباره نظافت مسیر پیاده روی اربعین از شما بپرسیم به ویژه با توجه به اینکه تعداد زائران به میلیون ها نفر رسیده و کنترل اوضاع با تلاش های فردی امکان پذیر نیست.
 ٠٩:٤٥ - 1395/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
هر دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دروغگو و فاسد هستند
هر دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دروغگو و فاسد هستند قم - یکی از مراجع تقلید با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: هر دو کاندیدا دروغگو، فاسد، آلوده و دارای سوء سابقه هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، با ابراز تأسف از اینکه جنایات آل سعود همچنان در یمن تداوم دارد، اظهار داشت: یمن صحنه‌ای برای امتحان تمام دنیای امروز است؛ یک دولت دیوانه‌ای بلند شده و ۱۹ ماه است که در حال کشتن انسان‌های مظلوم است و تخریب می‌کند و آتش می‌زند.
 ٠٩:٥٦ - 1395/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
احترام به مقدسات اهل سنت در راهپیمایی اربعین ضروری است
احترام به مقدسات اهل سنت در راهپیمایی اربعین ضروری است قم - یکی از مراجع تقلید گفت: در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) باید با احترام به همه مقدسات ادیان الهی به ویژه مقدسات اهل سنت، همدلی، وحدت و انسجام امت اسلام را رقم زد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار جمعی از مسئولان موکب حضرت معصومه(س) اظهار داشت: راهپیمایی اربعین یک تبلیغات پرشور، پرفایده و ریشه‌دار برای عالم اسلام و تشیع است به طوری که آن‌هایی که بیرون نشسته‌اند این واقعه عظیم را برای اسلام می‌دانند و کسانی که در متن کار هستند این حرکت عظیم را برای شیعه قلمداد می‌کنند لذا هر دوی برداشت‌ها برای عزت و عظمت اسلام می‌باشد.
 ٠٧:٥٩ - 1395/08/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت
حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران صبح امروز دار فانی را وداع گفت. به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی که به علت عارضه قلبی و کاهش قند خون روز گذشته شنبه مورخ 15 آبان در بیمارستان فیروزگر تهران بستری شده بود صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
 ٠٦:٥٥ - 1395/08/16 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3282
کل بازديدها :9732733
بازديدکنندگان آنلاين :11
بازديدازاین صفحه :31814