نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع 


آیت الله نوری همدانی:
مسئولان از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند
آیت الله نوری همدانی: مسئولان از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند قم - یکی از مراجع تقلید گفت: اگر مسلمانان و مسئولان کشور از اقتدار و قدرت لازم برخوردار بودند، نباید دشمنان در منطقه عرض اندام کرده و به خود جرأت می‌دادند به منطقه نزدیک شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از نیروهای دریایی سپاه با بیان اینکه دین تأکید فراوانی برعزت و اقتدار ملت مسلمان در برابر جبهه کفر دارد، اهمیت این موضوع و تقویت آن را در شرایط کنونی ضروری است.
 ٠٦:١٨ - 1396/01/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
عقل منبع هستی شناسی است نه معرفت شناسی
آیت الله جوادی آملی: عقل منبع هستی شناسی است نه معرفت شناسی/ معنای عدل آیت الله جوادی آملی گفت: نظام های به اصطلاح دموکراتیک غربی، خرد جمعی را به جای الله نشاندند در حالی که فرقی نمی کند مشرک فرد باشد یا یک جمعی که تفکر مشرکانه داشته باشند. به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس و اعضاء پیوسته انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه به همراه جمعی از اعضاء مجمع عمومی این انجمن، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند. آیت الله جوادی آملی در این دیدار در سخنانی اظهار داشت: چه فقه و چه حقوق، سه عنصر محوری دارند که همه اجزای نظام الهی واجد این سه عنصر و سه محور اصلی می باشند؛ مواد، مبانی و منبع.
 ٠٩:٤٤ - 1395/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله جوادی آملی:
تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد
آیت‌الله جوادی آملی: نظام بانکی کشور ساماندهی شود/ تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد خبرگزاری فارس: نظام بانکی کشور ساماندهی شود/ تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه تنها اسلام ناب و حقیقی می‌تواند تمدن حقیقی به وجود بیاورد، گفت: نظام بانکی کشور ساماندهی شود.
 ٠٥:٠٩ - 1395/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
حداد عادل خبر داد:
تعمیق ارتباط باحوزه علمیه به منظور اسلامی سازی علوم انسانی
حداد عادل خبر داد: تعمیق ارتباط باحوزه علمیه به منظور اسلامی سازی علوم انسانی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از تعمیق ارتباط و افزایش تعامل و همکاری با حوزه علمیه قم به عنوان کانون اصلی تولید علم دینی به عنوان زمینه علوم انسانی اسلامی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۳۲ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد.
 ٠٧:٥٣ - 1395/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار آیت الله مکارم شیرازی به آل خلیفه
هشدار آیت الله مکارم شیرازی به آل خلیفه حضرت آیت الله مکارم شیرازی با هشدار به آل خلیفه در پی رفتار های ظالمانه با شیعیان و علمای بحرین گفتند:از سرنوشت شاه ایران و قذافی ها عبرت بگیرید که سرنوشت آنها در انتظار شما است. به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در پایان درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم و با حضور طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد با محکوم نمودن جنایات حکام بحرین علیه مردم و علمای اسن کشوراظهارداشتند: اخیرا آل خلیفه تصمیم گرفته تصمیمات شدیدی برای مردم انقلابی بحرین و به خصوص شیخ عیسی قاسم بگیرید.
 ٠٨:١٦ - 1395/11/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله جوادی آملی:
زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد
آیت الله جوادی آملی: زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد آیت الله جوادی آملی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه علمیه خواهران گفت: در مراحل علمی، هر کمالی برای مرد باشد برای زن نیز هست و زن می تواند مجتهد و فقیه نامی باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.
 ٠٥:١٠ - 1395/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتقاد آیت الله العظمی مکارم از شورای عالی مجازی؛
پدیده فضای مجازی بزرگترین معضل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی امروز است
انتقاد آیت الله العظمی مکارم از شورای عالی مجازی؛ شورای عالی فضای مجازی دلسوزانه کار نمی کند/ پدیده فضای مجازی بزرگترین معضل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی امروز است قم نیوز: امروز حوزه و دانشگاه و برخی از مسئولین و نهادهای مختلف نیز به مشکلات فضای مجازی پی برده اند و در میدان حاضر شده اند. به گزارش قم نیوز، حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای برگزاری سومین همایش فضای مجازی گفتند: خوشبختانه روز به روز دغدغه ها نسبت به مشکلات فضای مجازی بیشتر می شود.
 ٠٧:٢٨ - 1395/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سردار غیب‌پرور:
اسلام با بسیج پیشرفت کرد
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سردار غیب‌پرور: اسلام با بسیج پیشرفت کرد/ غربی‌ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند/ غیب‌پرور: سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی بهائیت است خبرگزاری فارس: اسلام با بسیج پیشرفت کرد/ غربی‌ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند/ غیب‌پرور: سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی بهائیت است آیت‌الله مکارم شیرازی ضمن تبریک انتصاب سردار غیب‌پرور به حکم مقام معظم رهبری گفت: اسلام با بسیج پیشرفت کرده و لشکر پیغمبر نیز همگی بسیجی بودند.
 ٠٨:١٠ - 1395/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار سردار غیب‌پرور:
من خود را بسیجی می‌دانم
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار سردار غیب‌پرور: من خود را بسیجی می‌دانم/هر چه می‌توانید باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید/سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است خبرگزاری فارس: من خود را بسیجی می‌دانم/هر چه می‌توانید باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید/سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه هر چه می‌توانیم باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید، گفت: سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است و من خود را بسیجی می‌دانم.
 ٠٨:٠٦ - 1395/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
استفتاء برخی مقلدان در مورد رعایت نظافت در مسیر اربعین
به گزارش «شيعه نيوز»، آیت الله العظمی سیستانی به تازگی به استفتاء برخی مقلدان در مورد رعایت نظافت در مسیر اربعین پاسخ دادند: متن سؤال ها و پاسخ معظم له بدین شرح است: با نزدیک شدن روزهای زیارت اربعین دوست داریم مسائلی درباره نظافت مسیر پیاده روی اربعین از شما بپرسیم به ویژه با توجه به اینکه تعداد زائران به میلیون ها نفر رسیده و کنترل اوضاع با تلاش های فردی امکان پذیر نیست.
 ٠٩:٤٥ - 1395/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
هر دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دروغگو و فاسد هستند
هر دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دروغگو و فاسد هستند قم - یکی از مراجع تقلید با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: هر دو کاندیدا دروغگو، فاسد، آلوده و دارای سوء سابقه هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، با ابراز تأسف از اینکه جنایات آل سعود همچنان در یمن تداوم دارد، اظهار داشت: یمن صحنه‌ای برای امتحان تمام دنیای امروز است؛ یک دولت دیوانه‌ای بلند شده و ۱۹ ماه است که در حال کشتن انسان‌های مظلوم است و تخریب می‌کند و آتش می‌زند.
 ٠٩:٥٦ - 1395/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
احترام به مقدسات اهل سنت در راهپیمایی اربعین ضروری است
احترام به مقدسات اهل سنت در راهپیمایی اربعین ضروری است قم - یکی از مراجع تقلید گفت: در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) باید با احترام به همه مقدسات ادیان الهی به ویژه مقدسات اهل سنت، همدلی، وحدت و انسجام امت اسلام را رقم زد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار جمعی از مسئولان موکب حضرت معصومه(س) اظهار داشت: راهپیمایی اربعین یک تبلیغات پرشور، پرفایده و ریشه‌دار برای عالم اسلام و تشیع است به طوری که آن‌هایی که بیرون نشسته‌اند این واقعه عظیم را برای اسلام می‌دانند و کسانی که در متن کار هستند این حرکت عظیم را برای شیعه قلمداد می‌کنند لذا هر دوی برداشت‌ها برای عزت و عظمت اسلام می‌باشد.
 ٠٧:٥٩ - 1395/08/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت
حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام شجونی دار فانی را وداع گفت حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران صبح امروز دار فانی را وداع گفت. به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی که به علت عارضه قلبی و کاهش قند خون روز گذشته شنبه مورخ 15 آبان در بیمارستان فیروزگر تهران بستری شده بود صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
 ٠٦:٥٥ - 1395/08/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله مکارم شیرازی :به بازرسی قوی در کشور نیاز داریم
آیت الله مکارم شیرازی در جلسه خارج فقه: صندوق ذخیره فرهنگیان با سرمایه عظیم، ابزار دست عده ای از خدا بی خبر شده است/ به بازرسی قوی در کشور نیاز داریم خبرگزاری فارس: صندوق ذخیره فرهنگیان با سرمایه عظیم، ابزار دست عده ای از خدا بی خبر شده است/ به بازرسی قوی در کشور نیاز داریم یکی از مراجع عظام تقلید با انتقاد از نابسامانی ها و مفاسد مالی نظیر حقوق های نجومی گفت:می‌بینیم صندوق ذخیره فرهنگیان با سرمایه عظیم ابزار دست عده‌ای از خدا بی‌خبر شده است و همانطوری که امام علی(ع) در مورد بیت‌المال در برخی دوران بیان می‌کند مانند شتری است که شروع به بلعیدن کند
 ٠٦:١٣ - 1395/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
محورهای هفت‌گانه برای تقویت درس خارج حوزه
محورهای هفت‌گانه برای تقویت درس خارج حوزه خلاصه‌ای از بیانات آیت الله علیرضا اعرافی درجمع مدیر و معاونین حوزه در عظمت و شگفتی حوزه همین اندازه بس که مراکز علمی و جریان‌های فکری خارج کشور با حرص و ولع زیاد به دنبال شناخت از حوزه و اثرگذاری آن هستند و این در حالی است ما در درون آن قرار داریم و نتوانسته‌ایم به عمق و شگفتی آن برسیم. آیت الله علیرضا اعرافی اهمیت حوزه‌شناسی مهم‌ترین موضوع در بین اساتید، فضلا و طلاب، محور حوزه‌شناسی است. حقیقتاً باید همه افرادی که در حوزه هستند، بدانند حوزه چه خدمات بزرگی به نظام و جامعه کرده است و چه بزرگان زیادی در همین
 ١٠:٠٨ - 1395/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
ورود به فضای مجازی بدون مهارت، آسیب زا است
ورود به فضای مجازی بدون مهارت، آسیب زا است پاگر مبلّغ، فضای مجازی را نشناسد و ناآگاهانه وارد این محیط شود، در بسیاری از موارد، این تبلیغ رسانه‌ای آسیب‌زا برای وی و مخاطبان خواهد شد. محمدهادی فضل الله نژاد محمدهادی فضل الله نژاد در نشست علمی «باید و نبایدهای شیعه در فضای مجازی» که در مرکز تخصصی شیعه شناسی برگزار شد اظهارداشت: اگر مبلغان دینی به فضای مجازی آشنایی داشته باشند؛ یعنی جزئیات و محتوای رسانه را آگاه باشند می‌توانند از این‌فضا به عنوان یک فرصت استفاده کنند.
 ٠٩:٤٨ - 1395/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابزارهای هوشمند امروزی هرگز نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد
آیت الله مکارم شیرازی: ابزارهای هوشمند امروزی هرگز نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد قم - یکی از مراجع تقلید گفت: کسانی تصور می‌کنند ابزاری مانند اینترنت و موبایل می‌تواند جای کتاب را بگیرد در حالی که هیچ چیز چه امروز و چه در آینده نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی غروب شنبه
 ٠٧:٥٠ - 1395/08/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
تغییرات و مطالبات اجتماعی از حوزه پیش افتاده است
پیروزمند در گفتگوی تفصیلی با مهر: تغییرات و مطالبات اجتماعی از حوزه پیش افتاده است حجت الاسلام پیروزمند، نویسنده کتاب «تحول حوزه و روحانیت در گذشته و حال» معتقد است سرعت تغییرات و مطالبات اجتماعی و بین‌المللی در حال پیشی گرفتن از ظرفیت رشد حوزه های علمیه است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای ۱۱ مهرماه در دیدار اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه فرمودند: یکی از نیازهای مهم حوزه علمیه در شرایط کنونی، «تدوین طرح تحول» در حوزه و برنامه ریزی بلندمدت، دقیق و زمان بندی شده براساس این طرح تحول و اهداف مورد نظر است. رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه برنامه بلندمدت حوزه باید مبتنی بر یک «طرح تحول حوزه» باشد، افزودند: باید یک «مرکز مطالعات راهبردی» متشکل از نخبگان و فرزانگان هوشمند حوزوی تشکیل و برنامه تحول و دیگر برنامه های راهبردی حوزه، در این مرکز تدوین شوند.
 ٠٧:٣٢ - 1395/08/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحول حوزه های علمیه بدون نظریه میسر نیست
تحول حوزه های علمیه بدون نظریه میسر نیست/ ضرورت ایجاد نظام پژوهشی رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا گفت: تحول آفرینی بدون وجود یک فکر و نظریه روشن میسر نیست؛ در حال حاضر بخشی از اراده حوزه در تحول آفرینی، باید مصروف رسیدن به تئوری تحول باشد. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: چندی پیش رهبر معظم انقلاب در دیدار با دیدار اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه به ضروت تحول در حوزه های علمیه اشاره کردند و گفتند: «یکی از نیازهای مهم حوزه‌ علمیه در شرایط کنونی، تدوین طرح تحول در حوزه و برنامه‌ریزی بلندمدت، دقیق و زمان‌بندی‌شده بر اساس این طرح تحول و اهداف مورد نظر است.»
 ٠٥:١٤ - 1395/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحولات نقش و کارکرد روحانیت در جامعه
تحولات نقش و کارکرد روحانیت در جامعه/ دلایل وجود روحانیت در دین رئیس دانشگاه امام صادق(ع) گفت: آنچه که روحانیت را روحانیت کرده و به او هویت بخشیده است مقوله هدایت، تبلیغ و ارشاد و بیان تفسیر دین بوده و ضرورتش همان ضرورت اثبات نبوت و امامت است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: روحانیت قدیمی‌ترین نهادی است که توانسته است در زندگی اخلاقی، تربیتی، اجتماعی و سیاسی مسلمانان به ویژه شیعیان نقش بی‌بدیل ایفا کند و لذا لازم است که نسبت به این تلاش‌ها بررسی‌های متعددی انجام شود. تحول در حوزه های علمیه که از تاکیدات مداوم مقام معظم رهبری است مستلزم بازشناسی نقش روحانیت و تغییراتی است که با وقوع انقلاب اسلامی در جایگاه روحانیت ایجاد شده است:
 ٠٧:٥٠ - 1395/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :2239
کل بازديدها :9550812
بازديدکنندگان آنلاين :9
بازديدازاین صفحه :31037