نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > آسیب شناسی اجتماعی 


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
اجرای برنامه‌های رفع آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف کشور
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: اجرای برنامه‌های رفع آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف کشور سید مهدی خاموشی خرم‌آباد- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور از پوشش و اجرای برنامه‌های آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی عصر شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در سخنانی با اشاره به مطالعات انجام‌شده در حوزه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی توسط سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در بانک داده‌های آماری که مربوط به تعداد مهاجرت بوده و اینکه منجر به چه آسیب‌هایی شده این موضوع موردبررسی قرارگرفته که این امر به معنی مهندسی اجتماعی است و باید به‌طورجدی به آن فکر کرد.
 ١٢:١٧ - 1397/02/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادستان تهران:
سیاسی‌ کردن حجاب برنامه دشمن است/
دادستان تهران: سیاسی‌ کردن حجاب برنامه دشمن است/با ساختارشکنان برخورد جدی می شود دادستان تهران از محکومیت به حبس زنی که کشف حجاب کرده بود خبر داد و گفت: با ساختارشکنان در حوزه حجاب باید برخورد جدی صورت گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر هفتمین جلسه دادستانی تهران در سال جاری پیرامون آسیب‌های اجتماعی با حضور تعدادی از معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران و تعدادی دیگری از فرماندهان نیروی انتظامی و نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه پاسداران و دیگر دستگاه‌های مرتبط با موضوع عفاف و حجاب، به ریاست عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.
 ١٠:١٤ - 1396/12/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
پروژه‌ی غرب در بی‌هویت سازی زن مسلمان
رد پای بهائیت در خیابان انقلاب
پروژه‌ی غرب در بی‌هویت سازی زن مسلمان رد پای بهائیت در خیابان انقلاب اغتشاشات اخیر، با هدف به چالش کشیدن اوضاع اقتصادی و معیشتی راه‌اندازی شد و با شکست آن، جریان "دختر خیابان انقلاب" با هدف به چالش کشیدن حجاب و ایجاد التهاب در فضای جامعه به راه افتاد تا شاید برگ برنده‌ای باشد در دستان معاندان نظام. دختران انقلاب متاسفانه امسال در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، شاهد حرکاتی نابهنجار و ضدارزشی از جمله، کمپین "دختر خیابان انقلاب" بودیم که با هدف "حجاب زدائی" از جامعه زنان ایرانی کلید خورد.
 ١٣:١٦ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسجد، پایگاه مبارزه با آسیب های اجتماعی
باسمه¬تعالی مسجد، پایگاه مبارزه با آسیب¬های اجتماعی قالَ رسولُ اللهِ(ص): اَحبُّ البلادِ الی اللهِ مَساجدُها؛ محبوب¬ترین جای شهرها نزد خدا، مسجدهای آن شهر است. (نهج-الفصاحه/حدیث71) مقدمه: مسجد در طول تاریخ بزرگترین و مهمترین پایگاه اسلام و انقلابیون بوده و همواره به عنوان یک پایگاه فرهنگی و تربیتی محسوب شده که در باب اهمیت آن در 28 جای قرآن به واژه "مسجد" اشاره شده است. مسجد النبی در مدینه نخستین پایگاه علمی، سیاسی، اجتماعی و حکومتی اسلام به شمار می¬رفت و مسجد در اسلام هیچ¬گاه تنها محل عبادت و نماز نبوده بلکه همواره مرکز آموزش و انسان¬سازی، سیاست و حکومت نیز بوده است؛ چراکه تعلیم و تربیت، اقامه قسط و عدل و رشد و تکامل انسان¬ها وظیفه اصلی و اساسی پیامبران الهی بوده است.
 ١١:٤٣ - 1396/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادستان تهران عنوان کرد:
موج‌سواری آمریکا ومنافقین بر آشوب‌های اخیر/آزادی تعدادی از متهمان
دادستان تهران عنوان کرد: موج‌سواری آمریکا ومنافقین بر آشوب‌های اخیر/آزادی تعدادی از متهمان دادستان تهران از موج‌سواری آمریکا ومنافقین بر آشوب‌های اخیر سخن گفت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان تهران به بررسی اتفاقات کشور طی هفته گذشته پرداخت و اظهار داشت: طبق یک تحلیل، طراحی این جریان با آمریکایی‌ها بود که از چند سال پیش یعنی پس از شکست جریان فتنه در سال ۱۳۸۸ با همکاری گروهک منافقین و با این رویکرد که مقابله با جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی موفق نخواهد بود، نتیجه گرفتند که باید اعتراضات در جمهوری اسلامی را در حوزه‌های اجتماعی - اقتصادی متمرکز نمایند.
 ٠٦:٣٠ - 1396/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادستان کل کشور:
مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی‌بردار نیست
دادستان کل کشور: مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی‌بردار نیست دادستان کل کشور با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی بردار نیست، گفت: برخی مقامات و کسانی که باید دلسوزانه در مبارزه با قاچاق فعال باشند خودشان یا فرزندانشان به نحوی سهم دارند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور که صبح امروز برگزار شد، گفت: اهمیت اقتصاد برای هر کشور امری بدیهی است و قطعا داشتن اقتصادی پویا مولفه ها و آسیب هایی هم دارد. وی افزود: سالهاست استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا یکی از راه های مبارزه با کشور را مبارزه اقتصادی از طریق تحریم انتخاب کرده اند تا به ارکان نظام آسیب جدی وارد کنند.
 ٠٦:٠٥ - 1396/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت مراکز ترک اعتیاد زنان/
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ وضعیت مراکز ترک اعتیاد زنان/ظرفیت مراکز کودکان زاهدان تکمیل است معاون مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی، از تکمیل ظرفیت مراکز درمان اعتیاد کودکان و نوجوانان زاهدان خبر داد و اعلام کرد: این مراکز در سه استان دیگر ظرفیت خالی دارند. فرید براتی سده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نگهداری زنان معتاد گفت: در حال حاضر ۹۵ مرکز ترک اعتیاد زنان معتاد در تمامی استان های کشور وجود دارد که از این تعداد ۲ مرکز TC و ۷۰ مرکز DIC و تعدادی نیز شلتر ویژه زنان و تعدادی نیز مرکز مادر و کودک فعال است.
 ٠٧:٣٩ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مهر باگردآورندگان«نوحه‌نواحی»؛
آسیب شدن آسیب‌شناسی هیأت‌ها!
نشست مهر باگردآورندگان«نوحه‌نواحی»؛ تحول سنت‌های عزاداری در عصر رسانه/ آسیب شدن آسیب‌شناسی هیأت‌ها! مسئولان چاپ مجموعه «نوحه نواحی» می‌گویند تمرکزشان بر معرفی الگوهای سنتی عزاداری‌های بومی ایران است و الزاما به‌دنبال نفی و نقد سبک‌های جدید مداحی نبوده‌اند. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: به تازگی و طی هفته‌های گذشته ۳ عنوان جدید از کتاب‌های مجموعه «نوحه نواحی» توسط بنیاد دعبل خزاعی منتشر و عرضه شده است. انتشار این کتاب‌ها در ایام ماه محرم بهانه‌ای شد تا با مسئول انتشارات بنیاد دعبل و پژوهشگر این مجموعه گپ و گفتی داشته باشیم. محسن حسام مظاهری مدیر انتشارات بنیاد دعبل و متین رضوانی‌پور پژوهشگر و گردآورنده این کتاب‌ها با حضور در خبرگزاری مهر، طی یک نشست و گفتگو به معرفی این کتاب‌ها و چگونگی تهیه مطالب آن‌ها پرداختند. بحث و گفتگو درباره نوحه و عزاداری سیدالشهدا(ع) از آن جا که با تار و پود جامعه ایرانی ممزوج است، موضوعی تک وجهی نیست که تنها از یک زاویه بتوان به آن پرداخت. بنابراین این گفتگو هم درباره موسیقی است، هم شعر و هم مسائل جامعه شناسی. * آقای حسام‌مظاهری از شروع پروژه «نوحه نواحی» بگویید.
 ٠٥:٣٤ - 1396/07/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب شناسی اجتماعی(قسمت سوم) عوامل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی اعتیاد
آسیب شناسی اجتماعی(قسمت سوم) عوامل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی اعتیاد 1. فرهنگ درمان با تریاک متأسفانه در بعضی از خانواده‌های کم‌سواد، به‌ویژه در شهرهای کوچک و روستاها، هنوز از تریاک برای تسکین درد استفاده می‌شود؛ که این خود زمینه آشنایی افراد خانواده با مواد مخدر و داشتن دیدگاه مثبت نسبت به آن و در نهایت، افتادن در دام اعتیاد را فراهم می‌کند. 2. عدم اطلاع از حرمت استعمال مواد مخدر عدم دلالت صریح آیات و روایات بر حرام بودن استعمال مواد مخدر و به دنبال آن، فقدان اجماع و حتی عدم حکم عقلی بر حرمت تریاک، به خاطر کشف نشدن زیان‌های مصرف آن، سبب شد که مراجع تقلید، تا اوایل قرن جاری (چهاردهم هـ.ش)،
 ٠٨:٣١ - 1396/05/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر:
۴درصد جامعه آسیب دیده یا مجرم مواد مخدر هستند
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر: ۴درصد جامعه آسیب دیده یا مجرم مواد مخدر هستند قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بیش از ۹۶ درصد جمعیت جامعه ما سالم است، گفت: ۳.۵ درصد افراد جامعه ما از آسیب دیدگان مواد مخدر و نیم درصد هم قاچاقچی یا مجرم مواد مخدر هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما سردار علی مؤیدی قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه پدیده مواد مخدر یک موجود زنده، پویا و فعال است و دست اندرکاران مبارزه با آن هم باید پویا و فعال باشند، افزود: هرچند وقت یک بار باید قوانین و مقررات در این زمینه اصلاح شود و با استفاده از این قوانین و روش ها و دانش روز بتوانیم با پیچیدگی های این جرم سازمان یافته مقابله کنیم.
 ٠٤:٠٠ - 1396/05/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب شناسی اجتماعی (قسمت دوم)
عوامل خانوادگی و اجتماعی اعتیاد
آسیب شناسی اجتماعی (قسمت دوم) عوامل خانوادگی و اجتماعی اعتیاد 1. اختلافات خانوادگی اختلافات خانوادگی و تضاد و کشمکش بین والدین، موجب می‌شود که فرزندان از مراقبت و کنترل لازم برخوردار نباشند. این وضعیت و فضای نامناسب و نامساعد خانوادگی و عدم صمیمیت بین افراد خانواده، موجب می‌گردد که فرزندان چنین خانواده‌ای، برای خود دوستان نامناسبی بیابند و با اهمال و غفلتی که در پرورش آن‌ها شده، به سوی اعتیاد سوق داده شوند. 2. مشکلات اخلاقی و رفتاری والدین آمارها نشان می‌دهند، نوجوانانی که والدینشان دچار مشکلات و مسائل اخلاقی ـ رفتاری هستند،
 ٠٦:٥٣ - 1396/05/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابعاد حقوقی، جرم شناسی و جامعه شناختی پدیده رو به گسترش حاشیه‌ نشینی
فارس بررسی می‌کند ابعاد حقوقی، جرم شناسی و جامعه شناختی پدیده رو به گسترش حاشیه‌ نشینی علل و عوامل متعددی در افزایش حاشیه نشینی دخیل هستند اما نکته اصلی اینجاست که بسیاری از کارشناسان حاشیه نشینی را بستر مناسب وقوع جرائم می‌دانند. سعیده اسدیان - خبرگزاری فارس: زاغه، حلبی آباد، خرابه، تپه، آلونک و ... اینها مکان‌هایی هستند که با شنیدن نام‌شان، ناخودآگاه وضعیت اسف‌بار ساکنان آن در ذهن‌تان تداعی می‌شود. مکان‌هایی که در حاشیه کلان‌‌شهرها و عموماً به صورت غیرقانونی توسط ساکنان آنجا شکل گرفته‌اند، فاقد خدمات شهری همچون آسفالت، برق و دفع زباله هستند و معمولاً خانواده‌های پرجمعیت به ویژه اتباع بیگانه در آنجا زندگی می‌کنند. این مناطق مستعد ارتکاب جرم هستند، فقدان نظارت کافی، وجود تعداد زیاد افراد نیازمند و بیکار، سطح پایین سواد ،نبود روشنائی کافی معابر، همه و همه موجب بروز مشکلات امنیتی خاص در حاشیه کلان‌شهرها به ویژه در پایتخت شده است. شاید بتوان حاشیه نشینی را یک بیماری دانست که عدم سلامت ساختارهای اقتصادی و اجتماعی را نشان می‌دهد، به همین جهت باید برای مقابله با آن بی درنگ با رشد آن مقابله کرد و سپس به اصلاح ساختارهای داخلی پرداخت. به گفته کارشناسان و صاحب نظران طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشینی چهار معضل اساسی کشور در وقوع جرائم هستند اما حاشیه نشینی می‌تواند بسترساز سایر جرائم باشد و وجود 11 میلیون حاشیه نشین حکایت از حاد بودن این معضل دارد. گروه قضایی خبرگزاری فارس در این پرونده به دنبال علل گسترش حاشیه نشینی،‌ معضلات و مشکلات این پدیده و بررسی حقوقی حاشیه نشینی است، به همین جهت با تعدادی از حقوقدانان، جامعه شناسان و جرم شناسان به گفت‌وگو نشستیم تا پدیده حاشیه نشینی را از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار دهیم. متخصصین این حوزه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس به سوالات مطروحه پاسخ داده‌اند که در روزهای آتی این گفت‌وگو‌ها را می‌خوانید.
 ٠٥:٠٧ - 1396/05/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
اللهیاری در گفتگو با مهر:
فساد و تبعیض عامل اصلی رفتارهای ضد اجتماعی
اللهیاری در گفتگو با مهر: فساد و تبعیض عامل اصلی رفتارهای ضد اجتماعی/ نستوهی فراموش شده است رئیس سازمان نظام روان‌شناسی معتقد است در کنار بیکاری، فساد و تبعیض سبب بی اعتمادی و نا امیدی جوانان نسبت به آینده شده و این از عوامل اصلی رفتارهای ضد اجتماعی است. خبرگزاری مهر، گروه جامعه-ناصر جعفرزاده: مردم ایران در مدت زمانی کمتر از یک ماه در نتیجه وقوع ۲ حادثه تاسف بار برای دختران سرزمین، دچار یک تاثر و اندوه عمومی شدند. حالا جامعه به این فکر می کند راه برون رفت از شرایط فعلی و رسیدن به جامعه ای که شنیدن این اخبار دلخراش در آن عادی نشده باشد چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال با عباسعلی اللهیاری، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره و استادیار گروه روان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس به گفتگو پرداختیم:
 ٠٤:٠٢ - 1396/05/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
بودجه کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم مناسب است
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: بودجه کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم مناسب است ساری - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بودجه خوبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه و اعتبارات امسال دیده‌شده است. حجت‌الاسلام سید مهدی شکریان در حاشیه سفر یک‌روزه به مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه جریان مسائل اجتماعی رصد ویژه و قرار بر آن شد تا دستگاه‌ها رصد خاصی را انجام دهند اظهار داشت: به همین دلیل سازمان تبلیغات نیز مسئولیت خاصی دارد و برای رفع پنج آسیب اعتیاد، حاشیه‌نشینی، سکونتگاه‌های غیررسمی، فساد و فحشا وطلاق در جامعه برنامه‌ریزی‌شده است.
 ٠٥:٤٩ - 1396/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب شناسی اجتماعی قسمت اول (آثار اعتیاد)
آسیب شناسی اجتماعی قسمت اول آثار اعتیاد آشنا شدن با آثار و عوارض اعتیاد را از جهات فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی : الف) عوارض فردی 1. عوارض جسمانی اعتیاد با وجود شیوع باورهایی در بین مردم مانند این که استعمال تریاک از 50 سالگی به بالا نه تنها ضرری ندارد؛ بلکه مفید هم هست یا مصرف تریاک برای کاهش فشار خون لازم است و ...، مصرف موارد مخدر، عوارض وحشتناک و گاه جبران‌ناپذیری برای مصرف‌کننده دارد. از جمله عوارض جسمانی اعتیاد، عبارت است از: 1
 ٠٨:٢٢ - 1396/04/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با مهر:
طلاق از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور است
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با مهر: طلاق از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور است مشهد ـ نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس طلاق را از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور دانست و گفت: ضعف آگاهی، درک درست و واقعی از زندگی توسط زوجین از عوامل اصلی طلاق هستند. حجت الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار مهر، طلاق را از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور دانست و اظهار کرد: بیکاری، عدم آشنایی با مبانی دینی در ازدواج، ترویج انزوا و فردگرایی توسط رسانه های بیگانه، ایجاد ارتباطات نامشروع و فروپاشی خانواده ها برخی از اهداف نظام سلطه علیه خانواده است که از طریق ابزارهایی همچون ماهواره پیگیری می شود.
 ١٠:٢١ - 1395/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
برخورد ضربتی با آسیب‌های اجتماعی اثربخشی پایدار ندارد
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ برخورد ضربتی با آسیب‌های اجتماعی اثربخشی پایدار ندارد رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران، گفت: یکی از موضوعاتی که سالیان متمادی موضوع جدی جامعه محسوب می‌شود، موضوع آسیب‌های اجتماعی است، درحالی که برخوردهای ضربتی در این حوزه اثربخشی پایداری ندارد.
 ٠٤:٣٠ - 1395/11/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کارگروه آسیب های اجتماعی:
آسیب ها با هم تعامل دارند و هم افزایی می کنند
رئیس کارگروه آسیب های اجتماعی: آسیب ها با هم تعامل دارند و هم افزایی می کنند رئیس کارگروه آسیب های اجتماعی دفتر مقام معظم رهبری بر رصد لحظه ای آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: میان آسیب های اجتماعی پیوستگی وجود دارد؛ آسیب ها با هم تعامل دارند و هم افزایی می کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام غلامی در همایش تخصصی روسای پلیس امنیت اخلاقی سراسر کشور با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با آسیب های اجتماعی، افزود: در بحث مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند تفکر روشن و مشخص هستیم، در این مبحث ده ها تفکر و نظر وجود دارد اما باید بهترین دیدگاه در این رابطه مشخص شود.
 ٠٤:٣٠ - 1395/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاموشی در گفتگو با مهر:
شبکه تبلیغی پیشقدم در رفع آسیب‌های اجتماعی است
خاموشی در گفتگو با مهر: شبکه تبلیغی پیشقدم در رفع آسیب‌های اجتماعی است ديدار حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئيس سازمان سمنان - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی درباره نقش آفرینی این سازمان در رفع معضلات اجتماعی، گفت: امروز با انجام پژوهش های میدانی وتقسیم وظایف، شبکه تبلیغی در خدمت رفع آسیب های اجتماعی قرار دارد.
 ٠٥:٥٨ - 1395/10/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلاق به عنوان یک ناهنجاری موجب ده‌ها فساد خواهد شد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: طلاق به عنوان یک ناهنجاری موجب ده‌ها فساد خواهد شد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طلاق به عنوان یک ناهنجاری موجب ده‌ ها فساد خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه صد و بیست و سوم شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد. در این جلسه که به ادامه بررسی رشته درسی «خانواده و سلامت جنسی» اختصاص داشت، ابعاد فرهنگی و تربیتی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 ٠٦:٠٢ - 1395/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :730
کل بازديدها :14163926
بازديدکنندگان آنلاين :24
بازديدازاین صفحه :153354