نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > سیاسی و اجتماعی > آسیب شناسی اجتماعی 


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
بودجه کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم مناسب است
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: بودجه کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم مناسب است ساری - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بودجه خوبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه و اعتبارات امسال دیده‌شده است. حجت‌الاسلام سید مهدی شکریان در حاشیه سفر یک‌روزه به مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه جریان مسائل اجتماعی رصد ویژه و قرار بر آن شد تا دستگاه‌ها رصد خاصی را انجام دهند اظهار داشت: به همین دلیل سازمان تبلیغات نیز مسئولیت خاصی دارد و برای رفع پنج آسیب اعتیاد، حاشیه‌نشینی، سکونتگاه‌های غیررسمی، فساد و فحشا وطلاق در جامعه برنامه‌ریزی‌شده است.
 ٠٥:٤٩ - 1396/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب شناسی اجتماعی قسمت اول (آثار اعتیاد)
آسیب شناسی اجتماعی قسمت اول آثار اعتیاد آشنا شدن با آثار و عوارض اعتیاد را از جهات فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی : الف) عوارض فردی 1. عوارض جسمانی اعتیاد با وجود شیوع باورهایی در بین مردم مانند این که استعمال تریاک از 50 سالگی به بالا نه تنها ضرری ندارد؛ بلکه مفید هم هست یا مصرف تریاک برای کاهش فشار خون لازم است و ...، مصرف موارد مخدر، عوارض وحشتناک و گاه جبران‌ناپذیری برای مصرف‌کننده دارد. از جمله عوارض جسمانی اعتیاد، عبارت است از: 1
 ٠٨:٢٢ - 1396/04/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با مهر:
طلاق از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور است
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با مهر: طلاق از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور است مشهد ـ نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس طلاق را از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور دانست و گفت: ضعف آگاهی، درک درست و واقعی از زندگی توسط زوجین از عوامل اصلی طلاق هستند. حجت الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار مهر، طلاق را از مهمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی کشور دانست و اظهار کرد: بیکاری، عدم آشنایی با مبانی دینی در ازدواج، ترویج انزوا و فردگرایی توسط رسانه های بیگانه، ایجاد ارتباطات نامشروع و فروپاشی خانواده ها برخی از اهداف نظام سلطه علیه خانواده است که از طریق ابزارهایی همچون ماهواره پیگیری می شود.
 ١٠:٢١ - 1395/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
برخورد ضربتی با آسیب‌های اجتماعی اثربخشی پایدار ندارد
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ برخورد ضربتی با آسیب‌های اجتماعی اثربخشی پایدار ندارد رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران، گفت: یکی از موضوعاتی که سالیان متمادی موضوع جدی جامعه محسوب می‌شود، موضوع آسیب‌های اجتماعی است، درحالی که برخوردهای ضربتی در این حوزه اثربخشی پایداری ندارد.
 ٠٤:٣٠ - 1395/11/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کارگروه آسیب های اجتماعی:
آسیب ها با هم تعامل دارند و هم افزایی می کنند
رئیس کارگروه آسیب های اجتماعی: آسیب ها با هم تعامل دارند و هم افزایی می کنند رئیس کارگروه آسیب های اجتماعی دفتر مقام معظم رهبری بر رصد لحظه ای آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: میان آسیب های اجتماعی پیوستگی وجود دارد؛ آسیب ها با هم تعامل دارند و هم افزایی می کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام غلامی در همایش تخصصی روسای پلیس امنیت اخلاقی سراسر کشور با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با آسیب های اجتماعی، افزود: در بحث مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند تفکر روشن و مشخص هستیم، در این مبحث ده ها تفکر و نظر وجود دارد اما باید بهترین دیدگاه در این رابطه مشخص شود.
 ٠٤:٣٠ - 1395/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاموشی در گفتگو با مهر:
شبکه تبلیغی پیشقدم در رفع آسیب‌های اجتماعی است
خاموشی در گفتگو با مهر: شبکه تبلیغی پیشقدم در رفع آسیب‌های اجتماعی است ديدار حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئيس سازمان سمنان - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی درباره نقش آفرینی این سازمان در رفع معضلات اجتماعی، گفت: امروز با انجام پژوهش های میدانی وتقسیم وظایف، شبکه تبلیغی در خدمت رفع آسیب های اجتماعی قرار دارد.
 ٠٥:٥٨ - 1395/10/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلاق به عنوان یک ناهنجاری موجب ده‌ها فساد خواهد شد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: طلاق به عنوان یک ناهنجاری موجب ده‌ها فساد خواهد شد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طلاق به عنوان یک ناهنجاری موجب ده‌ ها فساد خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه صد و بیست و سوم شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد. در این جلسه که به ادامه بررسی رشته درسی «خانواده و سلامت جنسی» اختصاص داشت، ابعاد فرهنگی و تربیتی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 ٠٦:٠٢ - 1395/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم
برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم بلکه خود مردم باید اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید مهدی خاموشی در این مراسم ضمن تشکر از شهرداری تهران و شورای شهر به خاطر برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی عطر سیب، گفت: جا دارد از افراد مشغول در غرفه ها که کالاها را با دقت انتخاب و با ارزان سازی در خدمت هیات ها قرار می دهند نیز تشکر ویژه کنیم.
 ٠٥:٤٩ - 1395/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
50 درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد
50 درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد/ ۲.۵میلیون زن سرپرست خانوار داریم وزیر کشور در تشریح آسیب‌های اجتماعی گفت: ۵۰ درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد است. به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور گزارشی از آسیب‌های اجتماعی، چالش‌ها و راهکارها به نمایندگان ارائه داد. وی گفت: رهبری در شش ماهه گذشته سه بار در این خصوص شخصاً جلسه گذاشته‌اند و هر بار سه ساعت موضوع را با همه ابعاد آن با حضور سران قوا و مسئولان حوزه‌های اجتماعی بررسی کرده و نهایتاً دستوراتی را صادر فرمودند.
 ٠٤:٤٠ - 1395/03/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
داعش نزدیک ایران است!
داعش نزدیک ایران است! "داعش بیانیه داده است! به زودی حمله می کند! می خواهد در یک سینما و فرودگاه و مترو بمب منفجر کند! داعش نزدیک ایران است!" مهدی جابری-بخش اجتماعی تبیان داعش این روزها برخی مردم در خیابان ها، محافل خصوصی و اماکن عمومی از "دولت خودساخته اسلامی" یا همان داعش صحبت می کنند و اوقاتی را که می توانند با خوشی و لذت سپری کنند را با حرف های تلخ، نگرانی و هراس پشت سر می گذارند.
 ٠٧:٣٤ - 1394/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
در فضای مجازی چه می گذرد (2)
در فضای مجازی چه می گذرد (2) به نظر شما بیشترین مخاطبان ما در فضای مجازی کیستند؟ انگیزه دشمن از توسعه جهانی فضای مجازی و عرصه ویژه و بدون تحریم آن به ایران(!): 1
 ١٠:٢٥ - 1394/04/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
جامعه‌شناسی فساد از منظر سیدحسین العطاس
در گفتگو با فرید العطاس بررسی شد؛ جامعه‌شناسی فساد از منظر سیدحسین العطاس گفت و گو با سید فرید العطاس، جامعه شناس مالایی فرید العطاس گفت: نگاه پدرم (حسین العطاس) به فساد تنها به منزله یک مسئله سیاسی و اقتصادی نبود. بلکه او فساد را یک نقصان در شخصیت انسانی می دید. او فساد را به عنوان یک شیطان بزرگ می دید.
 ٠٧:٥٠ - 1394/04/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
در فضای مجازی چه می گذرد (1)
در فضای مجازی چه می گذرد (1) آیا می دانید دشمن برای تبلیغ بی غیرتی برای مردان ایرانی در طول سالهای اخیر چقدر هزینه کرده است؟ حتماً لطیفه هایی که در خصوص دختران طراحی شده و با آمار بسیار بالا توزیع می گردد به گوشتان خورده است!
 ٠٧:٥٦ - 1394/03/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
راههای مقابله با جنگ نرم
بسمه تعالی راههای مقابله با جنگ نرم پذیرش وجود جنگ نرم: گمان نکنیم جنگ فقط جنگ نظامی است درک این که در شرایط جنگ نرم قرار داریم، کمک می کند تا موقعیت خود را بهتر بشناسیم و وظیفه خود را دقیق‌تر تعیین کنیم. تقویت باورها و ترویج ارزش ها اگر هدف اصلی جنگ نرم تغییر باورها و ارزشهای اسلامی است؛ بنابر این بهترین راه مبارزه با آن ترویج و تقویت فرهنگ اسلامی الهی است. این جهاد و مبارزه نرم باید تا جایی ادامه یابد که توان مخالفان دین و نظام اسلامی به حداقل برسد به گونه ای که نتوانند هیچ ضربه‌ای به نظام اسلامی وارد سازند. در جنگهای نرم، هر یک از افراد در خط مقدم جبهه هستند، بنابر این باید هر کدام از آنان، در حد توان، تجهیزات لازم برای مبارزه و مقابله با دشمن را داشته باشند.
 ٠٥:٢٣ - 1394/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
چهارشنبه‌ سوری
چهارشنبه‌سوری چهارشنبه‌سوری، یا چهارشنبه آخر سال، نام جشنی همگانی از آیین‌های نوروزی در گستره حوزه فرهنگ ایران زمین که در هر سال شمسی، در غروب سه‌شنبه، شب پیش از آخرین چهارشنبه (در زبان گفتاری، چارشنبه) ماه اسفند کهن و با افروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به صورت جمعی در فضای باز درون و بیرون خانه برگزار می‌شود.
 ٠٥:٥٠ - 1393/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
احکام و آداب عید نوروز:
احکام و آداب عید نوروز: معنای عید: «عید» در لغت از ماده عود به معنای بازگشت است، و لذا به روزهایی که مشکلات از قوم و جمعیتی برطرف می‌شود و بازگشت به پیروزی‌ها و راحتی‌های نخستین می‌‌کند، عید گفته می‌شود، و در اعیاد اسلامی به مناسبت این که در پرتو اطاعت یک ماه مبارک رمضان و یا انجام فریضه بزرگ حج، صفا و پاکی فطری نخستین به روح و جان باز می‌گردد، و آلودگی‌ها که برخلاف فطرت است از میان می‌رود، «عید» گفته شده است.
 ٠٥:٤٢ - 1393/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
جنگ نرم عوامل شکل گیری
بسمه تعالی جنگ نرم عوامل شکل گیری جنگ نرم 1 - با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، یکی از ستونهای حافظ منافع آمریکا در منطقه فرو ریخت، اقدامات نظامی، تروریستی و تحریمهای اقتصادی نتوانست انقلاب را در مقابل آمریکا به زانو درآورد. 2 - در دهۀ 90 با فروپاشی شوروی، آمریکا به دنبال تک قطبی کردن جهان و تثبیت هژمونی خویش با بهره گیری از همۀ ظرفیتهای سخت و نرم خود شد.
 ٠٧:٣٥ - 1393/12/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
شگردهای جنگ نرم
بسمه تعالی شگردهای جنگ نرم مقام معظم رهبری فرمودند: « این که ما بتوانیم طرح کلی دشمن را در مورد خودمان بدانیم، بخشی از توان دفاعی ماست، به این مسئله توجه داشته باشید، ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می خواهد بکند، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و دفاع محروم کند؛ ما باید این را کاملاً بدانیم.» شگردهای جنگ نرم عبارتند: 1
 ١١:٤٩ - 1393/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
تضعیف حجاب از تبعات جهانی‌ شدن
تضعیف حجاب از تبعات جهانی‌ شدن است مدیرعامل مجموعه فرهنگی سرچشمه گفت: در موج جهانی‌ شدن که توجه به جنبه‌های فیزیکال و مادی پر‌رنگ‌تر می‌شود، اگر ما تغییر کردیم و آسیب دیدیم، مصرف لوازم آرایشی بالا می‌رود، حجاب تضعیف می‌شود و خودنمایی و تبرّج افزایش خواهد یافت.
 ١٠:١٨ - 1393/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
علل روی آوری جوانان به مواد مخدر
علل روی آوری جوانان به مواد مخدر شاید روزگاری انسان به مواد مخدر به عنوان یک داروی شفابخش نگاه می کرد، ولی با توجه به توسعه علم و فناوری و در نتیجه روشن شدن ابعاد ویرانگر آن، این پدیده به صورت تهدید جدی برای بهداشت عمومی و امنیت سیاسی و اجتماعی جوامع و ملل مختلف شناخته شده است. امروزه پدیدۀ مواد مخدر و جرایم مرتبط با آن یک معضل اساسی برای بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است.
 ١١:٠٧ - 1393/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :7742
کل بازديدها :10069284
بازديدکنندگان آنلاين :18
بازديدازاین صفحه :111650