نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > دانش و فناوری > علوم کاربردی 


روحانی در جلسه شورای عالی فضای مجازی:
اقدامات انجام شده در زمینه فعال شدن شبکه ملی اطلاعات گزارش شود
روحانی در جلسه شورای عالی فضای مجازی: اقدامات انجام شده در زمینه فعال شدن شبکه ملی اطلاعات گزارش شود رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تحکیم ارزشهای اسلامی و ملی در فضای مجازی تاکید کرد و دستور داد گزارش اقدامات انجام شده برای تحقق شبکه ملی اطلاعات در جلسات آینده به شورا ارائه شود. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی عصر شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی با اشاره به نقش فزاینده فناوری ارتباطات و شبکه های اجتماعی در زندگی جوامع، افزود: امروز اقتصاد، فضای کسب و کار، آموزش، فرهنگ و به طور کلی سبک زندگی جامعه با شبکه های اجتماعی پیوند خورده است و در این عرصه نگاه اثباتی باید بر نگاه سلبی غلبه کند.
 ٠٧:٠٣ - 1396/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران:
رسانه ها نباید بی اعتمادی ملی ایجاد کنند/لزوم مدیریت اخلاقی جامعه
رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران: رسانه ها نباید بی اعتمادی ملی ایجاد کنند/لزوم مدیریت اخلاقی جامعه عاملی، استاد دانشگاه گفت: بی اعتمادی ملی خطر خیلی بزرگی است. وقتی شما مدام در عرصه رسانه ای می گویید مثلا ۳ هزار میلیارد اختلاس شد، ۵ هزار میلیارد اختلاس شد، این بی اعتمادی ملی ایجاد می کند.
 ٠٨:١٧ - 1396/03/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
قهر مردم با یار مهربان/فضای مجازی در سبد مطالعه ایرانی ها
مهر گزارش می دهد؛ قهر مردم با یار مهربان/فضای مجازی در سبد مطالعه ایرانی ها تبریز - در عصر حاضر که جهان به دهکده ارتباطی تبدیل شده و با افزایش سالانه کاربران فضای مجازی، به تدریج برخی سبک های زندگی دچار تغییرات گسترده و بنیادین شده که نباید از اثرات سوء آن غافل بود. به گزارش خبرنگار مهر،در جامعه امروزی دوستی با یار مهربان کم رنگ تر شده است و فرهنگ کتابخوانی جای خود را به فضای مجازی سپرده است و با وجود اینکه یکی از شاخصه های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن مرز و بوم است کمتر کسی است که وقت خود را جهت نوازش کتاب صرف کند و با مشکلات جامعه آگاهانه برخورد کند.
 ٠٦:١٥ - 1396/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر ارتباطات
بررسی کاهش ۲۰ درصدی نرخ پهنای باند ارتباطات داخلی برای اپراتورها
وزیر ارتباطات به مهر خبر داد: بررسی کاهش ۲۰ درصدی نرخ پهنای باند ارتباطات داخلی برای اپراتورها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بررسی کاهش قیمت پهنای باند ارتباطات داخل کشور برای توزیع به اپراتورهای ارتباطی خبر داد و گفت: امکان کاهش نرخ پهنای باند تا ۲۰ درصد وجود دارد.
 ٠٧:٥٧ - 1395/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر اطلاعات عنوان کرد؛
وزارت اطلاعات بر شبکه‌های اجتماعی اشراف کامل دارد
وزیر اطلاعات عنوان کرد؛ وزارت اطلاعات بر شبکه‌های اجتماعی اشراف کامل دارد مشهد- وزارت اطلاعات با اشاره به شبکه های اجتماعی گفت: امروز ما به تمام صفحات اینترنت اشراف داریم ضمن آنکه مزاحمتی برای کاربران ایجاد نمی کنیم مگر مواردی که به نظام ضربه می زند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت الاسلام سیدمحمود علوی در دیدار با آیت الله حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی، در موضوع شبهاتی در خصوص استفاده مردم از شبکه های اجتماعی و دغدغه علما در این زمینه گفت: نمی توان با پدیده های اجتماعی، برخورد سیاسی کرد بلکه باید به سمت شیوه های درست و کنترل شده و استفاده از این فناوری ها رفت.
 ٠٧:٠٣ - 1395/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش خانه درسبک‌زندگی ایرانی‌اسلامی
پشت پا به میراث به جا مانده از معماری ایرانی - اسلامی
نقش خانه درسبک‌زندگی ایرانی‌اسلامی پشت پا به میراث به جا مانده از معماری ایرانی - اسلامی ایران اسلامی به‌رغم برخورداری از پیشینه تاریخیِ کهن، هرروز با گذشته غنی و سبک معماری اصیل خود فاصله بیشتری می‌گیرد که این بیگانگی با گذشته، در معماری خانه‌های مسکونی نمود بیشتری داشته است. خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- ناصر رمضانی: بدون تردید آثار و ابنیه به‌جامانده از ادوار تاریخی گذشته، سندی عینی از هنر معماری باشکوهِ خاص آن دوران محسوب می‌شود که با اندک تأملی در آن، می‌توان به عمق ظرافت، کارکرد، جهان‌بینی و نگرش انسان‌های آن ایام پی بُرد.
 ٠٦:١٢ - 1395/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با دهه فجر؛
ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور ۲.۵ برابر شد
همزمان با دهه فجر؛ ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور ۲.۵ برابر شد پروژه توسعه لایه انتقال شبکه ملی انتقال اطلاعات (تلاش ۳) با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور، به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ایام دهه مبارک فجر شرکت ارتباطات زیرساخت از پروژه «تلاش ۳» با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات از ۴ هزار گیگابیت به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه با حضور وزیر ارتباطات و معاونان این وزارتخانه رونمایی کرد.
 ٠٩:٣٨ - 1395/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتقاد آیت الله العظمی مکارم از شورای عالی مجازی؛
پدیده فضای مجازی بزرگترین معضل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی امروز است
انتقاد آیت الله العظمی مکارم از شورای عالی مجازی؛ شورای عالی فضای مجازی دلسوزانه کار نمی کند/ پدیده فضای مجازی بزرگترین معضل سیاسی، اجتماعی و اخلاقی امروز است قم نیوز: امروز حوزه و دانشگاه و برخی از مسئولین و نهادهای مختلف نیز به مشکلات فضای مجازی پی برده اند و در میدان حاضر شده اند. به گزارش قم نیوز، حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای برگزاری سومین همایش فضای مجازی گفتند: خوشبختانه روز به روز دغدغه ها نسبت به مشکلات فضای مجازی بیشتر می شود.
 ٠٧:٢٨ - 1395/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
در پاسخ به مهر اعلام شد؛
الزامات جدید برای فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در ایران
در پاسخ به مهر اعلام شد؛ الزامات جدید برای فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در ایران دبیر شورای عالی فضای مجازی از الزامات جدیدی برای فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در ایران خبر داد و گفت: این الزامات به صورت پیشنهاد به شورای عالی فضای مجازی ارائه شده است. به گزارش خبرنگار مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر مصوبه جدید شورای عالی فضای مجازی در خصوص فعالیت شبکه های پیام رسان موبایل و شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: کلیات پیشنهادی از سوی مرکز ملی فضای مجازی در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی و شبکه‌های اجتماعی داخلی به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید.
 ٠٤:٣٦ - 1395/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
با هدف ارتباط بین دولت و جوانان فعال حوزه وب؛
اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود
با هدف ارتباط بین دولت و جوانان فعال حوزه وب؛ اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی با شرکت فعالان وب و توسعه دهندگان فضای مجازی از سراسر ایران، توسط کانون توسعه دهندگان فضای مجازی امروز برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به گسترش روزافزون استفاده از فناوری در ایران و استقبال حداکثری افراد جامعه به فضای مجازی، در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و اتفاقات فراتر از انتظار در این حوزه توسط فعالان عموماً جوان این عرصه بوده‌ایم.
 ١٠:٠٧ - 1395/09/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون مرکز ملی فضای مجازی:
الزامات فرهنگی شبکه ملی اطلاعات به تصویب رسید
معاون مرکز ملی فضای مجازی: الزامات فرهنگی شبکه ملی اطلاعات به تصویب رسید معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از تصویب الزامات فرهنگی در سند تبیین شبکه ملی اطلاعات در سی و پنجمین جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از مرکز ملی فضای مجازی کشور، امیر خوراکیان گفت: در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفته و براساس آن شبکه ملی اطلاعات توسعه می یابد.
 ٠٩:٥١ - 1395/09/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر ارتباطات در گفتگو با مهر:
توسعه فضای مجازی سیاست دولت
وزیر ارتباطات در گفتگو با مهر: توسعه فضای مجازی سیاست دولت/به دنبال بستن شبکه های اجتماعی نیستیم سنندج – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سیاست های دولت در حوزه فضای مجازی، گفت: توسعه فضای مجازی و تلاش برای بومی کردن آن یکی از سیاست های اصلی دولت است.
 ١٠:٢٥ - 1395/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمار کاربران اینستاگرام و تلگرام/ چرا شبکه های بومی محبوب نیستند
آمار کاربران اینستاگرام و تلگرام/ چرا شبکه های بومی محبوب نیستند بالغ بر ۳۰ میلیون ایرانی در شبکه های اجتماعی و پیام رسانهای خارجی فعالیت دارند و محبوبیت این شبکه ها واقعیتی است که باید پذیرفت. اما دلیل اینکه از شبکه های اجتماعی بومی استقبال نمی شود چیست؟ خبرگزاری مهر، گروه دانش و فناوری؛ معصومه بخشی پور: سهم شبکه های اجتماعی بومی در جذب مخاطبان ایرانی ناچیز است و بر مبنای آمارهایی که از سوی دست اندرکاران فضای مجازی کشور اعلام می شود بیش از ۴۰ میلیون گوشی موبایل هوشمند در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد و شبکه های اجتماعی و پیام رسانهای موبایلی خارجی، ابزار استفاده بیش از ۳۰ میلیون کاربر ایرانی هستند.
 ٠٥:٢١ - 1395/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آنارشیسم در فضای مجازی
آنارشیسم در فضای مجازی خبرگزاری فارس: آنارشیسم در فضای مجازی اراذل و اوباشی که از سوی یک تعداد سازمان‌های خرابکار یا مشتی از دیوانگان جنسی سعی می‌کنند جوانان ایرانی را به هوسرانی، بی‌اخلاقی و دزدی ناموس ترغیب کنند باید به کیفر برسند. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «وطن‌امروز» در یادداشتی از «خسرو معتضد» نوشت:
 ٠٥:٢١ - 1395/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
ورود به فضای مجازی بدون مهارت، آسیب زا است
ورود به فضای مجازی بدون مهارت، آسیب زا است پاگر مبلّغ، فضای مجازی را نشناسد و ناآگاهانه وارد این محیط شود، در بسیاری از موارد، این تبلیغ رسانه‌ای آسیب‌زا برای وی و مخاطبان خواهد شد. محمدهادی فضل الله نژاد محمدهادی فضل الله نژاد در نشست علمی «باید و نبایدهای شیعه در فضای مجازی» که در مرکز تخصصی شیعه شناسی برگزار شد اظهارداشت: اگر مبلغان دینی به فضای مجازی آشنایی داشته باشند؛ یعنی جزئیات و محتوای رسانه را آگاه باشند می‌توانند از این‌فضا به عنوان یک فرصت استفاده کنند.
 ٠٩:٤٨ - 1395/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
بانک اسلامی باید در خدمت تولید باشد/ موانع بانکداری اسلامی
بانک اسلامی باید در خدمت تولید باشد/ موانع بانکداری اسلامی رزاقی، استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه بانک اسلامی باید درخدمت تولیدکنندگان باشد، گفت: بزرگترین مانع بانکداری اسلامی مدیرانی هستند که سپرده های مردم را به جایی هدایت می کنند که تولید نیست. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-عباس بنشاسته: قانون عملیات بانکداری بدون ربا یک راه موقت برای سیستم بانکی کشور بود که در سال ۶۲ تصویب شد اما به نظر می رسد این روند به نقطه مطلوبی نرسید و به طور کامل تحقق نیافت. به مناسبت روز بانکداری اسلامی گفتگویی با ابراهیم رزاقی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران انجام دادیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید؛
 ١٠:١٦ - 1395/06/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
جدیدترین حمله D DOS به شبکه ارتباطی ایران
رئیس مرکز ملی فضای مجازی خبر داد جدیدترین حمله D DOS به شبکه ارتباطی ایران/ ارتباط بین‌الملل چند سرویس دهنده مهم قطع شد خبرگزاری فارس: جدیدترین حمله D DOS به شبکه ارتباطی ایران/ ارتباط بین‌الملل چند سرویس دهنده مهم قطع شد سید ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات از جدیدترین حمله D DOS به شبکه ارتباطی ایران خبر داد. به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: حدود ٢ تا ٣ هفته پیش یک حمله D DOS به شبکه ایران وارد شد که در نتیجه فشار این حمله ارتباط بین الملل چند سرویس دهنده مهم و بزرگ قطع شد. وی ادامه داد: این حمله با سرعت ٣٠ گیگ و با هدف مختل کردن شبکه به شبکه ایران وارد شد. فیروز آیادی گفت: با تمهیداتی که در سوئیچ های IXP دیده شده بود، امکان جداسازی ترافیک بین الملل و داخلی فراهم شده است و در نتیجه قطع سرویس بین الملل اختلالی در سرویس های داخلی ایجاد نکرد.
 ١٠:٣٤ - 1395/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
فاز نخست شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد
با حضور معاون اول رئیس جمهور ؛ فاز نخست شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد فاز نخست شبکه ملی اطلاعات پس از گذشت ۱۱ سال از طرح اولیه آن صبح امروز یکشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار مهر، شبکه ملی اطلاعات یکی از تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه پنجم توسعه و نیز مصوبه سال ۹۲ شورای عالی فضای مجازی است تا شبکه ای مبتنی بر اینترنت اما به صورت مستقل به عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور ایجاد شود.
 ١٠:١٥ - 1395/06/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
شبکه ملی اطلاعات فردا افتتاح می‌شود
با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ شبکه ملی اطلاعات فردا افتتاح می‌شود فاز نخست «شبکه ملی اطلاعات» فردا یکشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور رسما افتتاح می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، پس از ۱۱ سال تلاش برای راه اندازی «شبکه ملی اطلاعات»، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است این شبکه را صبح فردا یکشنبه هفتم شهریورماه همزمان با هفته دولت، رسما رونمایی کند. طبق قانون برنامه پنجم توسعه، شبکه ملی اطلاعات کشور، شبکه‌ای مبتنی بر پروتکل اینترنت (IP) به همراه سوئیچها، مسیریابها و مراکز داده‌ای است، به صورتی که درخواستهای دسترسی داخلی و اخذ اطلاعاتی که در مراکز داده داخلی نگهداری می‌شوند به هیچ‌وجه از طریق خارج کشور مسیریابی نشود.
 ٠٧:٥٢ - 1395/06/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی و تبیین نقش سبک زندگی اسلامی درتحقق حماسه اقتصادی
بررسی و تبیین نقش سبک زندگی اسلامی درتحقق حماسه اقتصادی فرزاد قادری چکیده هدف پژوهش حاضر بررسی تحلیلی نقش سبک زندگی اسلامی در تحقق حماسه اقتصادی است. سبک زندگی یک مفهوم فرهنگی اجتماعی است که به شیوه زندگی افراد به لحاظ آداب و رسوم، سنت ها، معیشت و سایر اخلاقیاتی که معمولا در هر جامعه وجود دارد اطلاق می شود. با توجه به گستره ی تحریم های غرب علیه ایران و با توجه به نیاز کشور به یک حرکت انقلابی و جهاد برای رهایی از فشار تحریم ها، اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکار مناسب پیشنهاد شد. حال با توجه با این که اقتصاد مقاومتی بدون تغییر در شیوه و روش زندگی ممکن نخواهد بود و از آنجا که سبک زندگی الهی و اسلامی مستقیما با اقتصاد مقاومتی در ارتباط است، لذا اقتصاد مقاومتی و پیرو آن سبک زندگی از مهمترین مباحثی است که می تواند جامعه را از مشکلات و مسائل اقتصادی پیش رو رهایی بخشد. روش پژوهش حاضر توصیفی- تحلیلی و با استفاده از منابع کتابخانه ای بود.
 ٠٤:٣٠ - 1395/05/25 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :5083
کل بازديدها :10261014
بازديدکنندگان آنلاين :11
بازديدازاین صفحه :110166