نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دانش و فناوری > علوم کاربردی 


مشاور رئیس جمهوری روسیه
روسیه آماده است از اینترنت جهانی جدا شود
مشاور رئیس جمهوری روسیه مطرح کرد: روسیه آماده است از اینترنت جهانی جدا شود مشاور ریاست جمهوری روسیه گفت که با اجرای طرح جدایی روسیه از اینترنت جهانی ممکن است اختلالاتی ایجاد شود، اما کشور می‌تواند به طور کامل از شبکه جهانی اینترنت تفکیک شود. به گزارش خبرنگار مهر، هرمان کلیمینکو، مشاور رئیس جمهور روسیه در توسعه اینترنت در مصاحبه با کانال خبری «ان تی وی» اعلام کرد که این کشور آماده است تا از شبکه جهانی اینترنت جدا شود.
 ١٠:٥٠ - 1396/12/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
پدیده بازار بازی‌ها در سال۹۶/ رقیب ایرانی «کلش» چگونه قد علم کرد؟
مهر گزارش می‌دهد؛ پدیده بازار بازی‌ها در سال۹۶/ رقیب ایرانی «کلش» چگونه قد علم کرد؟ یک‌سال پس از قدرت‌نمایی بازی «کلش آو کلنز» در بازار گیم،‌ بازی ایرانی «کوئیز آو کینگز» با سیر صعودی در جذب کاربران توانست عنوان پدیده سال ۹۶ از آن خود کند. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: گزارش «کوییز آو کینگز: پدیده اجتماعی» دومین گزارش از مجموعه گزارش‌­های «پدیده سال» است که قرار است در هر سال یک بازی محبوب و پرمخاطب در ایران را تحت بررسی آماری قرار دهد. نکته حائز اهمیت این گزارش اما قدرت‌نمایی یک بازی ایرانی در بازار گیم است؛ آن هم فقط یک سال پس از آنکه نتایج همین پیمایش میدانی، نشان داد یک بازی خارجی توانسته در سال ۹۵ بازار داخلی بازی‌ها را به تسخیر خود درآورد.
 ٠٩:٠٩ - 1396/12/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر ارتباطات:
نظام پیام‌رسان‌ها باید داخلی شود
وزیر ارتباطات: نظام پیام‌رسان‌ها باید داخلی شود/ پیام رجیستری به سامسونگ این بود که توان کنترل بازارمان را داریم وزیر ارتباطات تاکید کرد پیام‌رسان‌ها زیرساخت اقتصادی کشور ما هستند و نباید اطلاعات در این زمینه جای دیگری برود؛ در حوزه امنیت ملی حتماً باید نظام پیام‌رسان‌ها داخلی شود. به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد آذری جهرمی در برنامه نگاه یک سیما گفت: در ارتباط با طرح ثبت تلفن همراه یا همان ریجستری وارد فاز 5 شده ایم. در این فاز، گوشی‌هایی که از طرق مختلف غیرقانونی وارد کشور شده و هزینه گمرکی آنها پرداخت نشده است 30 روز روشن می ماند و پس از آن قابلیت استفاده نخواهد داشت.
 ١١:٢٧ - 1396/11/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
جمعه در قم برگزار شد؛
نشست وزیر ارتباطات و شورای عالی جامعه مدرسین با موضوع فضای مجازی
جمعه در قم برگزار شد؛ نشست وزیر ارتباطات و شورای عالی جامعه مدرسین با موضوع فضای مجازی وزیر ارتباطات با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اعضای این نهاد عالی حوزوی دیدار و درباره معضلات فضای مجازی گفت وگو کرد. به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدجواد آذی جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر جمعه با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های وزارت خانه متبوع خود با اعضای جامعه مدرسین دیدار و گفت وگو کرد.
 ١٣:٢٠ - 1396/11/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد:
باید مجهز به سواد رسانه‌ای باشیم/
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد: باید مجهز به سواد رسانه‌ای باشیم/ شاهد بروز یک نوع دگردیسی در فضای مجازی هستیم رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در عصر ارتباطات شاهد بروز یک نوع دگردیسی هستیم که برای ما ممکن است، فرصت‌ها و تهدیدهایی را ایجاد کند. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سید مرتضی موسویان با اعلام خبر برگزاری چهارمین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور رسانه‌های دیجیتال به میزبانی تبریز اظهار کرد: با وجود اعلام آمادگی انجمن کارتونیست تهران و در راستای واسپاری امور، برگزاری این جشنواره را به انجمن کارتونیست تبریز واگذار کرده‌ایم تا با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد برگزاری جشنواره‌ای در خور مردم شریف آذربایجان و تبریز به عنوان شهر اولین‌ها باشیم.
 ١٠:٣٨ - 1396/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
جایگاه ۴ ایران در تولید علم نانو جهان/۱۰ دانشگاه نانویی ایران
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ جایگاه ۴ ایران در تولید علم نانو جهان/۱۰ دانشگاه نانویی ایران بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: میزان تولیدات علمی کشورهای جهان در حوزه فناوری نانو در ژانویه ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد. جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بر اساس این گزارش بیش از ۱۵۴ هزار مقاله مرتبط با فناوری نانو در سال ۲۰۱۷میلادی در وب آو ساینس منابع شده است. وی افزود: تقریبا ۵۰ درصد این مقالات توسط کشورهای چین، آمریکا، هند، ایران و کره جنوبی تولید شده و بر این اساس ایران با تولید ۸ هزار و ۷۹۱ مقاله رتبه چهارم تولید علم و فناوری نانو را به خود اختصاص داده است.
 ١٣:٢٩ - 1396/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیته ارتباطات مجلس:
پیگیری وضعیت پیام‌رسانهای بومی در مجلس/
رئیس کمیته ارتباطات مجلس: پیگیری وضعیت پیام‌رسانهای بومی در مجلس/ فیلترشکن‌ها ساماندهی شوند ا رمضانعلی سبحانی‌فر از پیگیری وضعیت حمایت دولت از پیام‌رسانهای بومی و شبکه های اجتماعی داخلی خبر داد و گفت: موضوع استفاده از فیلترشکن ها باید ساماندهی شود. رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید براینکه کمیته ارتباطات مجلس به صورت مرتب، پیگیر وضعیت پیام‌رسانهای بومی و خدمات و سرویس هایی که این شبکه های اجتماعی باید ارائه دهند، است، اظهار داشت: تمامی تلاش دولت، مجلس و اپراتورها در این است که این سرویس دهندگان بومی در کشور تقویت شوند.
 ٠٨:٠٠ - 1396/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی نتایج حاصل از جستجوی برخی از کلمات مذهبی در جستجوگر گوگل
بررسی نتایج حاصل از جستجوی برخی از کلمات مذهبی در جستجوگر گوگل علی مهر یکی از دلایلی که به راحتی اثبات می¬کند که ارائه یافته¬های جستجو در موتور جستجوی گوگل دستکاری شده و این یافته¬ها بر اساس اهداف مشخص و مقاصدی ویژه ارائه می¬گردد، جستجوی برخی از کلمات خاص مانند: عاشورا، شیعه، سنی، امام حسین (علیه¬السلام) به ویژه با حروف لاتین و برای پیدا کردن تصویر و عکس در این موضوعات است. نتایج این جستجو، یافته¬های قابل تاملی را به ما ارائه می¬دهد: برای مثال در جستجوی واژه عاشورا به لاتین ( (ashuraبیشترین تصاویر به دست آمده تصاویر افرادی سراپا غرق خون و قمه به دست است. در چند تصویر افرادی را که با چوب، قمه و زنجیر به سر و صورت خود می¬زنند را نمایش می¬دهد.
 ١١:٣٩ - 1396/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
آذری جهرمی در جمع خبرنگاران:
اتفاقات اخیر نقاط ضعف و قوت پیام رسان های داخلی را مشخص کرد
آذری جهرمی در جمع خبرنگاران: اتفاقات اخیر نقاط ضعف و قوت پیام رسان های داخلی را مشخص کرد وزیر ارتباطات با بیان اینکه اتفاقات اخیر آزمون خوبی برای پیام رسان های داخلی بود، گفت: باید تقویت همزمان شبکه ها و ایجاد رقابت برای خروج از انحصار به عنوان استراتژی مد نظر باشد. به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت:امروز در دولت تصمیم گرفته شد از این به بعد هر گونه شکایتی که دولت از کسب کارهای نوپا مطرح می شود ابتدا در کمیته ای با حضور معاونت حقوقی رئیس جمهور، نمایندگان وزارت ارتباطات و وزارت کار این موضوع بررسی شده و سپس به مراکز قضایی ارجاع شود. این یک تضمین برای بخش کسب و کار نوپا است تا بخشی از موانع انها برطرف شود.
 ٠٥:٣٦ - 1396/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
تصمیمات دردسرساز در فضای مجازی/پیام‎رسانها محتاج حمایتند یا رقابت
در برنامه تلویزیونی مطرح شد: تصمیمات دردسرساز در فضای مجازی/پیام‎رسانها محتاج حمایتند یا رقابت دیدگاه های متفاوت تصمیم سازان در شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و مجلس درباره شیوه حمایت از پیام رسانهای داخلی در برنامه ای تلوبزیونی به بحث گذاشته شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای مجازی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری سیما گفت: اراده جدی برای حمایت از پیام رسان های داخلی تاکنون در کشور وجود نداشته است. وی افزود: حمایت از این پیام رسان ها ناکافی بوده است و باید به طور جدی تر از پیام رسان های داخلی حمایت کنیم.
 ٠٥:٠٢ - 1396/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگو با برگزیده جایزه مصطفی(ص)؛
نبرد برای اثبات زیبایی/ فناوری کاهش مصرف برق در راه است
گفتگو با برگزیده جایزه مصطفی(ص)؛ نبرد برای اثبات زیبایی/ فناوری کاهش مصرف برق در راه است برگزیده جایزه مصطفی(ص) معتقد است که یک ریاضی‌ دان در پیکار برای یافتن اثبات زیبایی است؛ وی در قالب طرحی می خواهد به فناوری کاهش مصرف برق دست پیدا کند. به گزارش خبرگزاری مهر- گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا: جایزه مصطفی(ص) جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یکبار به دانشمندان جهان اسلام اعطا می شود. منابع مالی این جایزه به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار از طریق موقوفات علمی تامین می‌شود؛ «علوم و فناوری نانو»، «علوم و فناوری زیستی و پزشکی»، «علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «طرح برتر دانشمند مسلمان» از جمله رشته هایی هستند که برگزیدگان بر اساس آنها مورد ارزیابی قرار می گیرند
 ٠٤:٠٤ - 1396/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور وزیر ارتباطات دولت دوازدهم؛
نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد
با حضور وزیر ارتباطات دولت دوازدهم؛ نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شد. به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه دبیرخانه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات گزارشی از آخرین اقدامات به‌عمل‌آمده در خصوص تهیه برنامه اقدام مرحله توسعه و تکامل شبکه ملی اطلاعات در راستای اهداف مندرج در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد.
 ٠٤:٣٨ - 1396/10/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
پشت‌پرده شایعه فیلتر بازی‌های رایانه‌ای
در گفتگوی صریح با مهر تشریح شد؛ پشت‌پرده شایعه فیلتر بازی‌های رایانه‌ای/ چه کسانی زیر میز زدند؟ مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تکذیب مجدد شایعه فیلتر شدن بازی‌های خارجی و تشریح طرح در دست اجرای بنیاد برای سامان‌دهی بازار بازی‌ها به انتقاد از برخی فشارها پرداخت. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: «بازی‌های رایانه‌ای خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شود» انتشار رسمی این نقل‌قول آن هم با انتساب به مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان اصلی‌ترین متولی سیاست‌گذاری و سامان‌دهی فضای رسمی عرضه بازی‌های رایانه‌ای در کشور، طی روزهای اخیر موجی از واکنش‌ها و اعتراضات را به همراه داشت؛ موجی که البته در هیاهوی رسانه‌ای آن تکذیب و توضیح چندباره سایت رسمی بنیاد کمتر به چشم آمد و همین باعث دامنه‌دارتر شدن واکنش‌ها شد.
 ٠٦:٠٥ - 1396/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه مقابله با فناتحریم‌های آمریکا
راه مقابله با فناتحریم‌های آمریکا لازم است با تدوین نقشه راهی دقیق و متناسب با نیازهای روز کشورمان و استفاده از متخصصان داخلی و دانش فنی بومی ایران در کنار اراده‌ای ملی همانند کشورهایی همچون روسیه و چین که توانسته‌اند تسلط اطلاعاتی آمریکا را بر منافع ملی خود به حداقل برسانند، گام برداشته و هرچه زودتر مرزبندی‌های مشخصی حتی در دنیای مجازی که ظاهرا خبری از مرزهای معمول در آن نیست، ایجاد کنیم.
 ٠٥:٣٧ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدیدهای فضای مجازی مهم‌ترین چالش امروز جامعه
در میزگرد بررسی وضعیت فعلی فضای مجازی در خبرگزاری فارس مطرح شد نمی‌توان از غارت اطلاعات کشور چشم‌پوشی کرد/ تهدیدهای فضای مجازی مهم‌ترین چالش امروز جامعه/نیازهای اصلی مردم در فضای مجای دیده نشده است عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: عدم استفاده از باندهای داخلی موجب عدم حمایت نخبگان و تولیدکنندگان محتوا و فناوری داخل شده و از این افراد حمایت نمی‌شد.
 ٠٦:٠٦ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاوت وب و فضای سایبری
تفاوت وب و فضای سایبری شما می‌توانید فایل ها، عکس ها و یا هر داده مورد علاقه خود را درون فضای وب قرار دهید اما آیا تعریف و قابلیت‌های آن را می‌دانید. تفاوت وب و فضای سایبری شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در مکالمات روزانه‌ی خود فضای وب و فضای سایبری را به یک معنا به کار برده باشید.
 ٠٩:٠٧ - 1396/09/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سلسله دروس خارج فقه «نظام عمران و شهرسازی اسلامی»؛۸
ساختمان‌های بلند در هندسه معماری شهر اسلامی جایی ندارد
سلسله دروس خارج فقه «نظام عمران و شهرسازی اسلامی»؛۸ ساختمان‌های بلند در هندسه معماری شهر اسلامی جایی ندارد آیت الله اراکی گفت: شهری که اسلام می‌خواهد و منطبق با معیارهای دینی ماست، ساختمان‌ها به حالت افقی در سطح شهر گسترش می‌یابند و گسترش آن به سمت بالا نیست. به گزارش خبرنگار مهر، متن زیر جلسه هشتم از سلسله دروس خارج فقه «نظام عمران و شهرسازی اسلامی» است که توسط آیت الله اراکی ایراد شده است. مقدمه نظام عمران شهری از یک جوهر، و یک قالب و صورتی برخوردار است و این مسئله به نظام عمران شهری در شهرهای اسلامی هم اختصاص ندارد و همه جا همین قاعده جاری است. جان و روح نظام عمران شهری را آن ساختار فکری و ارزشی‌ای تشکیل داده است که نظام عمران شهری را جهت می‌دهد. آنچه در این سلسله دروس به آن خواهیم پرداخت همان ساختار به اصطلاح ایدئولوژیک نظام عمران شهری است که به وسیلۀ فقه اسلام تبیین شده و می‌شود و کار فقها است.
 ٠٥:٣١ - 1396/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون مرکز ملی فضای مجازی:
اینترنت طبقه بندی می شود/ شناسایی ۹۰ مانع تولید محتوای فضای مجازی
معاون مرکز ملی فضای مجازی: اینترنت طبقه بندی می شود/ شناسایی ۹۰ مانع تولید محتوای فضای مجازی معاون مرکز ملی فضای مجازی از اجرای طرح «اینترنت طبقه‌بندی شده» در کشور خبر داد و گفت: تقسیم‌بندی اینترنت برمبنای دسترسی‌ها براساس نیازها و ماموریت‌ها خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر، امیر خوراکیان در نشست خبری در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال گفت: سیاست‌ها باید تبدیل به قانون و مقررات شود و با ابلاغ این مقررات به دست‌اندرکاران امر، بتوانیم موانع تولید محتوا را برای تولیدکنندگان کاهش دهیم تا آنها با سهولت و آرامش و اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت‌شان ادامه دهند.
 ٠٥:١٧ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر شورای فضای مجازی:
اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی احراز هویت می شوند
دبیر شورای فضای مجازی: اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی احراز هویت می شوند دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اهمیت ساماندهی نظام هویت در فضای مجازی، گفت: باید تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در فضای مجازی احراز هویت شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید ابوالحسن فیروز آبادی در بازدید از سازمان ثبت احوال کشور گفت: یکی از مهمترین زیر ساختهای فضای مجازی کشور بحث هویت است و باید تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در فضای مجازی احراز هویت شوند.
 ٠٥:١٨ - 1396/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
شاهد خلق انسان تازه در فضای مجازی هستیم/
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شاهد خلق انسان تازه در فضای مجازی هستیم/ مهاجرت ابرفرهنگ‌ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از فضای مجازی که آن را «اول بلاآخر» خوانده اند، از خلق انسان جدید و جهان جدید در این فضا سخن گفت. به گزارش خبرنگار مهر، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌صبح امروز شنبه ۲۰ آبان در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال که در مصلی تهران برپا شده است رسانه‌های دیجیتال را اتفاقی نو در زندگی جدید عنوان کرد که می‌توان با چند نگاه آنها را مورد بررسی قرار داد.
 ٠٥:٤٦ - 1396/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3378
کل بازديدها :13639390
بازديدکنندگان آنلاين :10
بازديدازاین صفحه :148481