نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > دانش و فناوری > علوم کاربردی 


با حضور وزیر ارتباطات دولت دوازدهم؛
نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد
با حضور وزیر ارتباطات دولت دوازدهم؛ نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شد. به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه دبیرخانه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات گزارشی از آخرین اقدامات به‌عمل‌آمده در خصوص تهیه برنامه اقدام مرحله توسعه و تکامل شبکه ملی اطلاعات در راستای اهداف مندرج در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد.
 ٠٤:٣٨ - 1396/10/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
پشت‌پرده شایعه فیلتر بازی‌های رایانه‌ای
در گفتگوی صریح با مهر تشریح شد؛ پشت‌پرده شایعه فیلتر بازی‌های رایانه‌ای/ چه کسانی زیر میز زدند؟ مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تکذیب مجدد شایعه فیلتر شدن بازی‌های خارجی و تشریح طرح در دست اجرای بنیاد برای سامان‌دهی بازار بازی‌ها به انتقاد از برخی فشارها پرداخت. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: «بازی‌های رایانه‌ای خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شود» انتشار رسمی این نقل‌قول آن هم با انتساب به مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان اصلی‌ترین متولی سیاست‌گذاری و سامان‌دهی فضای رسمی عرضه بازی‌های رایانه‌ای در کشور، طی روزهای اخیر موجی از واکنش‌ها و اعتراضات را به همراه داشت؛ موجی که البته در هیاهوی رسانه‌ای آن تکذیب و توضیح چندباره سایت رسمی بنیاد کمتر به چشم آمد و همین باعث دامنه‌دارتر شدن واکنش‌ها شد.
 ٠٦:٠٥ - 1396/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
راه مقابله با فناتحریم‌های آمریکا
راه مقابله با فناتحریم‌های آمریکا لازم است با تدوین نقشه راهی دقیق و متناسب با نیازهای روز کشورمان و استفاده از متخصصان داخلی و دانش فنی بومی ایران در کنار اراده‌ای ملی همانند کشورهایی همچون روسیه و چین که توانسته‌اند تسلط اطلاعاتی آمریکا را بر منافع ملی خود به حداقل برسانند، گام برداشته و هرچه زودتر مرزبندی‌های مشخصی حتی در دنیای مجازی که ظاهرا خبری از مرزهای معمول در آن نیست، ایجاد کنیم.
 ٠٥:٣٧ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدیدهای فضای مجازی مهم‌ترین چالش امروز جامعه
در میزگرد بررسی وضعیت فعلی فضای مجازی در خبرگزاری فارس مطرح شد نمی‌توان از غارت اطلاعات کشور چشم‌پوشی کرد/ تهدیدهای فضای مجازی مهم‌ترین چالش امروز جامعه/نیازهای اصلی مردم در فضای مجای دیده نشده است عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: عدم استفاده از باندهای داخلی موجب عدم حمایت نخبگان و تولیدکنندگان محتوا و فناوری داخل شده و از این افراد حمایت نمی‌شد.
 ٠٦:٠٦ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاوت وب و فضای سایبری
تفاوت وب و فضای سایبری شما می‌توانید فایل ها، عکس ها و یا هر داده مورد علاقه خود را درون فضای وب قرار دهید اما آیا تعریف و قابلیت‌های آن را می‌دانید. تفاوت وب و فضای سایبری شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در مکالمات روزانه‌ی خود فضای وب و فضای سایبری را به یک معنا به کار برده باشید.
 ٠٩:٠٧ - 1396/09/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سلسله دروس خارج فقه «نظام عمران و شهرسازی اسلامی»؛۸
ساختمان‌های بلند در هندسه معماری شهر اسلامی جایی ندارد
سلسله دروس خارج فقه «نظام عمران و شهرسازی اسلامی»؛۸ ساختمان‌های بلند در هندسه معماری شهر اسلامی جایی ندارد آیت الله اراکی گفت: شهری که اسلام می‌خواهد و منطبق با معیارهای دینی ماست، ساختمان‌ها به حالت افقی در سطح شهر گسترش می‌یابند و گسترش آن به سمت بالا نیست. به گزارش خبرنگار مهر، متن زیر جلسه هشتم از سلسله دروس خارج فقه «نظام عمران و شهرسازی اسلامی» است که توسط آیت الله اراکی ایراد شده است. مقدمه نظام عمران شهری از یک جوهر، و یک قالب و صورتی برخوردار است و این مسئله به نظام عمران شهری در شهرهای اسلامی هم اختصاص ندارد و همه جا همین قاعده جاری است. جان و روح نظام عمران شهری را آن ساختار فکری و ارزشی‌ای تشکیل داده است که نظام عمران شهری را جهت می‌دهد. آنچه در این سلسله دروس به آن خواهیم پرداخت همان ساختار به اصطلاح ایدئولوژیک نظام عمران شهری است که به وسیلۀ فقه اسلام تبیین شده و می‌شود و کار فقها است.
 ٠٥:٣١ - 1396/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون مرکز ملی فضای مجازی:
اینترنت طبقه بندی می شود/ شناسایی ۹۰ مانع تولید محتوای فضای مجازی
معاون مرکز ملی فضای مجازی: اینترنت طبقه بندی می شود/ شناسایی ۹۰ مانع تولید محتوای فضای مجازی معاون مرکز ملی فضای مجازی از اجرای طرح «اینترنت طبقه‌بندی شده» در کشور خبر داد و گفت: تقسیم‌بندی اینترنت برمبنای دسترسی‌ها براساس نیازها و ماموریت‌ها خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر، امیر خوراکیان در نشست خبری در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال گفت: سیاست‌ها باید تبدیل به قانون و مقررات شود و با ابلاغ این مقررات به دست‌اندرکاران امر، بتوانیم موانع تولید محتوا را برای تولیدکنندگان کاهش دهیم تا آنها با سهولت و آرامش و اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت‌شان ادامه دهند.
 ٠٥:١٧ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر شورای فضای مجازی:
اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی احراز هویت می شوند
دبیر شورای فضای مجازی: اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی احراز هویت می شوند دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اهمیت ساماندهی نظام هویت در فضای مجازی، گفت: باید تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در فضای مجازی احراز هویت شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید ابوالحسن فیروز آبادی در بازدید از سازمان ثبت احوال کشور گفت: یکی از مهمترین زیر ساختهای فضای مجازی کشور بحث هویت است و باید تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در فضای مجازی احراز هویت شوند.
 ٠٥:١٨ - 1396/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
شاهد خلق انسان تازه در فضای مجازی هستیم/
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شاهد خلق انسان تازه در فضای مجازی هستیم/ مهاجرت ابرفرهنگ‌ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از فضای مجازی که آن را «اول بلاآخر» خوانده اند، از خلق انسان جدید و جهان جدید در این فضا سخن گفت. به گزارش خبرنگار مهر، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌صبح امروز شنبه ۲۰ آبان در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال که در مصلی تهران برپا شده است رسانه‌های دیجیتال را اتفاقی نو در زندگی جدید عنوان کرد که می‌توان با چند نگاه آنها را مورد بررسی قرار داد.
 ٠٥:٤٦ - 1396/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون سازمان فناوری اطلاعات؛
۱۰ هزار متخصص امنیت سایبری در کشور فعال می‌شوند
معاون سازمان فناوری اطلاعات؛ ۱۰ هزار متخصص امنیت سایبری در کشور فعال می‌شوند معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات از همکاری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مقابله با تهدیدات مشترک سایبری خبر داد و گفت: ۱۰ هزار نیروی متخصص فعال در حوزه امنیت سایبری تربیت می‌شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، سید هادی سجادی در حاشیه همایش بین المللی مراکز واکنش سریع به حوادث سایبری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در باکو، گفت: کشورهای اسلامی در حوزه های مقابله با تهدیدات مشترک، توسعه و گسترش آموزش به ویژه در سطح متخصصان با یکدیگر همکاری می کنند.
 ٠٥:٣٤ - 1396/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
الشرق؛ روزنامه‌ای چند بعدی در قطر/
الشرق؛ روزنامه‌ای چند بعدی در قطر/ قدردان موضع ایران در قبال تحریم دوحه هستیم گروه بین‌الملل: صالح غریب، رئیس بخش فرهنگ و هنر روزنامه قطری «الشرق» با قدردانی از مواضع صحیح و شرافتمندانه ایران در مقابل تحریم کشورش اظهار کرد: ایران کشوری شریف و پاسدار حقانیت و عدالت در جهان است. فردا//الشرق؛ روزنامه‌ای چند بعدی در قطر/ قدردان موضع ایران در قبال تحریم دوحه هستیم «صالح غریب»، رئیس بخش فرهنگ و هنر روزنامه قطری «الشرق» در گفت‌وگو با خبرگزاری بین ‌المللی قرآن (ایکنا) در حاشیه بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات در مصلای امام خمینی(ره) با بیان این مطلب اظهار کرد: من به منظور آشنایی با مطبوعات و رسانه‌های فعال در جمهوری اسلامی ایران از این دوره از نمایشگاه بازدید کردم و آمده‌ام تا پیام قدردانی مردم قطر به دولت و ملت ایران در اتخاذ مواضع صحیح پس از بحران به وجود آمده میان قطر و برخی کشورهای عربی را ابلاغ کنم.
 ٠٥:٥٢ - 1396/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
جهرمی خبر داد:
راه اندازی سامانه ثبت شکایت از عدم پوشش دهی تلفن همراه
جهرمی خبر داد: مصوبه کارگروه فیلترینگ برای ارائه اینترنت بدون فیلتر به خبرنگاران وزیر ارتباطات گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مصوبه ای برای دسترسی به اینترنت بدون فیلتر به خبرگزاری ها و خبرنگاران دارد. به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در مورد ارائه اینترنت بدون فیلتر به خبرنگاران تاکید کرد: متولی این سرویس وزارت ارشاد است و ما آمادگی داریم زیرساخت فنی آن را برای همکاری با وزارت ارشاد آماده کنیم. وی افزود: مصوبه ای در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برای دسترسی خبرنگاران به اینترنت بدون فیلتر داشته ایم و اینکه این مصوبه اجرایی شده یا خیر اطلاعی ندارم. جهرمی افزود: ما معتقدیم اینترنتی باید در اختیار رسانه ها قرار گیرد که بتوانند از منابع اطلاعاتی بدون محدودیت استفاده کنند اما متولی این بخش وزارت ارشاد است و باید از وزارت ارشاد این موضوع را مطالبه کنیم. راه اندازی سامانه ثبت شکایت از عدم پوشش دهی تلفن همراه وزیر ارتباطات در مورد عدم پوشش دهی مناسب تلفن همراه در برخی از استان ها و مناطق کشور گفت: به زودی سامانه ای راه اندازی خواهیم کرد که کاربران بتوانند از طریق پیامک و اپلیکیشن شکایت از عدم کیفیت خدمات تلفن همراه خود را گزارش کنند. وی ادامه داد: بر اساس این سامانه کاربر می تواند نقطه جغرافیایی خود را به سامانه رسیدگی به شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش کند. مطابق با این شکایت مشخص می شود که کاربر در چه نقطه و مبدایی حضور دارد و از چه شبکه ای استفاده می کند به این ترتیب رگولاتوری می تواند این شکایت را بررسی کرده و نتایج آن را منتشر کند. وی با بیان اینکه این سامانه به گستردگی نقشه کل کشور بوده و تمام اپراتورها و مناطق مختلف را در بر می گیرد، افزود: به زودی با راه اندازی این سامانه مشخص می شود چه اپراتورهایی و در چه مناطقی دچار ضعف خدمات هستند. وزیر ارتباطات گفت: این سامانه در ادامه راه اندازی سامانه ۱۹۵ برای رسیدگی به شکایت پیامک های مزاحم راه اندازی خواهد شد تا نظارت رگولاتوری بر تمامی سرویس های حوزه تلفن همراه یکپارچه شود. وی گفت:در ادامه توسعه سامانه ۱۹۵ برای رسیدگی به شکایات پیامک های مزاحم به زودی امکان رسیدگی به پیامک های تبلیغاتی که از طریق شماره های تلفن ثابت و نیز سرشماره های پیامکی ارسال می شوند نیز فراهم خواهد شد. سند استراتژی اینترنت اشیا تصویب شد جهرمی در مورد راه اندازی شهر هوشمند در کشور گفت: راه اندازی شهر هوشمند نیازمند توسعه زیرساخت ها در حوزه تکنولوژی هایی همچون اینترنت اشیا و بیگ دیتا است. بر این اساس سند استراتژی توسعه اینترنت اشیا به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است. وی ادامه داد: در همین حال سند استراتژی بیگ دیتا نیز در حال تهیه است. همچنین ما آمادگی داریم برای راه اندازی شهر هوشمند با وزارت راه و شهرداری در صورتی که برنامه ای دارند همکاری کنیم. وی در مورد رواج پول الکترونیکی (بیت کوین) در فضای مجازی نیز گفت: متولی این بخش نظام بانکی کشور است که هم اکنون مطالعات در حوزه پول الکترونیکی و مبادلات مالی در حوزه دیجیتال را آغاز کرده است. در این پروژه علاوه بر بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صنعت نیز متولی هستند و به دلیل آنکه بیت کوین پدیده ای است که آینده فضای مجازی را دچار تغییر می کند اهمیت آن برای متولیان مشخص شده است. کارت های سلامت متوقف می شوند وزیر ارتباطات از دستور رئیس جمهور برای توقف ارائه کارت سلامت خبر داد و گفت: قرار است از این پس از کارت ملی به عنوان زیرساخت سلامت الکترونیک استفاده شود. وی با اشاره به تعدد کارت های سلامت در کشور که ارائه خدمات سلامت الکترونیک را با مشکل مواجه می کرد، گفت: در جلسه ای که دو شب گذشته با حضور وزارتخانه های بهداشت، رفاه، سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت داشتیم به جمع بندی رسیدیم که مکانیزم های اجرای سرویس سلامت الکترونیک نیاز به اصلاح دارد. بر این اساس مقرر شد در کوتاه مدت این مکانیزم ها اصلاح شده تا بتوانیم این پروژه را در کشور پیاده سازی کنیم.
 ٠٥:٢٢ - 1396/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
قاسم پورحسن در غرفه مهر:
هنوز فهم فلسفی از فضای مجازی نداریم/
قاسم پورحسن در غرفه مهر: هنوز فهم فلسفی از فضای مجازی نداریم/ رسانه ها واقعیت را می‌سازند استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبائی گفت: فضای مجازی دارای ذاتی است که درمقابل امیال ما مقاومت می کند. متأسفانه رویکرد ما در فهم فضای مجازی نگاه خرد جامعه شناسانه است و فهم فلسفی از آن نداریم. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_عباس بنشاسته: یکی از مباحثی که پیرامون رسانه و فضای مجازی در ایران کمتر حول آن بحث شده است موضوع فلسفه و فضای مجازی است.
 ٠٤:٢١ - 1396/08/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر ارتباطات در گفتگو با مهر:
سند توسعه شبکه ملی اطلاعات نهایی‌سازی می‌شود
وزیر ارتباطات در گفتگو با مهر: سند توسعه شبکه ملی اطلاعات نهایی‌سازی می‌شود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نهایی‌سازی سند توسعه شبکه ملی اطلاعات و انطباق اقدامات اجرایی شده با مصوبه این پروژه ملی خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ادامه روند اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات گفت: طرح شبکه ملی اطلاعات بازنگری نمی‌شود، بلکه قصد داریم سند توسعه این شبکه ملی را نهایی‌ کنیم.
 ٠٨:٤٧ - 1396/08/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعدادی از مواد لایحه سازمان نظام رسانه ای ایران تصویب شد
در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛ تعدادی از مواد لایحه سازمان نظام رسانه ای ایران تصویب شد در جلسه امروز هیئت دولت، لایحه سازمان نظام رسانه­‌ای با هدف حمایت از حقوق و آزادی­ های مشروع فعالان رسانه­ ای و رسانه­ های همگانی بررسی و تعدادی از مواد آن را تصویب شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت­ الاسلام حسن روحانی رییس ­جمهوری، لایحه سازمان نظام رسانه­ ای جمهوری اسلامی ایران را با هدف حمایت از حقوق و آزادی­ های مشروع فعالان رسانه­ ای و رسانه­ های همگانی بررسی و تعدادی از مواد آن را تصویب کرد. حمایت از آزادی مسئولانه فعالان رسانه ­ای، آزادی اطلاعات، حق دسترسی همگانی به اطلاعات،
 ٠٨:٥٢ - 1396/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
اخلاق سیاسی در دنیای دیجیتال
اخلاق سیاسی در دنیای دیجیتال دنیای دیجیتال، با توجه به دهلیزهای متنوعی که دارد، انزوا در یک بخش را با حضور کم دردسرتر احتمالی در بخش‌های دیگر جبران می‌نماید. این، همان ذهنیت گذرا و پرسه‌زن است که مسیر گروه‌های شایعه‌پراکن و مخرب را هموار می‌کند. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس روزنامه «رسالت» در سرمقاله خود نوشت: قضیه: نکته‌ای اخلاقی در دنیای دیجیتال هست؛ ... این که شایعه در این دنیا،
 ٠٨:٠٥ - 1396/07/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
به دنبال سخنان ترامپ صورت گرفت؛
واکنش کاربران ایرانی فضای مجازی علیه ترامپ/ انتشار ۱۵۰ هزار توئیت
به دنبال سخنان ترامپ صورت گرفت؛ واکنش کاربران ایرانی فضای مجازی علیه ترامپ/ انتشار ۱۵۰ هزار توئیت براساس رصد و تحلیل آنلاین فضای مجازی، پس از اظهارات خصمانه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، کاربران ایرانی در فضای مجازی بالغ بر ۱۵۰ هزار توئیت در این باره منتشر کردند. به گزارش خبرنگار مهر، موج اعتراضات فراوان کاربران ایرانی بعد از سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از شب گذشته در شبکه اجتماعی توئیتر آغازشده و همچنان ادامه دارد. استفاده از کلمه «خلیج عربی» به جای «خلیج فارس» توسط ترامپ، موجب خشم کاربران ایرانی شده و به همین دلیل کاربران در این شبکه اجتماعی به ارسال توئیتهای فراوانی در حمایت از «خلیج فارس» پرداختند. به نحوی که وزیر ارتباطات نیز با درج هشتگ #خلیج فارس نسبت به سخنان خصمانه ترامپ واکنش نشان داد.
 ٠٧:٣٣ - 1396/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی مهر با یکی از متولیان نانوفناوری؛
دنیا ایران را در نانو به رسمیت شناخت/ ۲۱کشور هدف صادرات
گفتگوی مهر با یکی از متولیان نانوفناوری؛ دنیا ایران را در نانو به رسمیت شناخت/ ۲۱کشور هدف صادرات دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می گوید این تکنولوژی در ایران به حدی پیشرفت کرده که اکنون همه دنیا ما را در این حوزه به رسمیت می شناسند. خبرگزاری مهر - گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا: این روزها کلمه نانو را همه جا می شنویم؛ از مترو و مغازه ها و پاساژها گرفته تا روزنامه و اخبار داخلی و خارجی. جالب آن است که «نانو» یک کلمه با ریشه یونانی «نانس» به معنی کوتوله است. فناوری نانو، موج چهارم انقلاب صنعتی، پدیده‌ای بزرگ به شمار می رود که در تمامی گرایش‌های علمی راه یافته است. نانو، مقیاس کوچکی است که نه تنها با چشم، بلکه با قویترین میکروسکوپ های نوری هم قابل دیدن نیست. امروزه این مقیاس کوچک، با وجود اینکه مقیاس های بزرگتر و کوچکتر از آن هم وجود دارد
 ٠٥:٢١ - 1396/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
در میزگرد مهر بررسی شد؛
وضعیت مبهم بازی‌های رایانه‌ای ایران/ بازاری که زنده به پول است!
در میزگرد مهر بررسی شد؛ وضعیت مبهم بازی‌های رایانه‌ای ایران/ بازاری که زنده به پول است! مسئولان مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال، ضمن تشریح اولویت‌ها و دست‌اندازهای پیش روی این مرکز، وضعیت بازار بازی‌ها در ایران را «مبهم» توصیف اما بر «ظرفیت» بالای آن تأکید کردند. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: پژوهش و آمار اصلی‌ترین تکیه‌گاه برای سیاست‌گذاری در هر حوزه‌ای است و طبیعتاً ضعف و قوت در این بخش، تأثیری مستقیم بر کیفیت عملکرد تصمیم‌سازان و مجریان خواهد داشت. شاید به دلیل همین واقعیت است که امروز برخی صاحب‌نظران برای آسیب‌شناسی و آنالیز وضعیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیش و بیش از هر نکته‌ای بر فضای پرابهام حاکم برای این فرآیند عرضه و تقاضا در ایران تأکید می‌کنند.
 ٠٥:٠٣ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش خبری مهر؛
سیاست ۵ کشور در فروش اینترنت/ مدل اینترنت ایران «منصفانه» می‌شود
گزارش خبری مهر؛ سیاست ۵ کشور در فروش اینترنت/ مدل اینترنت ایران «منصفانه» می‌شود اینترنت شناسهٔ خبر: 4079300 - چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵ دانش و فناوری > فناوری اطلاعات و ارتباطات کمتر از یک ماه آینده، مدل و قیمت فروش اینترنت درکشور تغییر می کند و قرار است فروش اینترنت «حجمی» فعلی به فروش اینترنت با «مصرف منصفانه» تغییریابد؛ مدلی که در کشورهای دیگر نیز کاربرد دارد. خبرگزاری مهر، گروه دانش و فناوری- معصومه بخشی پور، شیوا سعیدی: حذف فروش اینترنت «محدود» و ارائه مدل اینترنت با «دانلود نامحدود» به دنبال اعتراض کاربران ایرانی به وضعیت کیفیت و قیمت سرویس اینترنت مطرح شد و پس از آنکه محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت یازدهم، نتوانست قول خود را برای اجرای آن عملی کند، این بار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات فعلی، قول داده تا یک ماه دیگر، این وعده را عملیاتی کند.
 ٠٣:٥٨ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :10123
کل بازديدها :11835947
بازديدکنندگان آنلاين :23
بازديدازاین صفحه :129660