صفحه اصلي > انقلاب اسلامی 


شمخانی در مراسم یوم الله ۱۳ آبان:
مردم ایران بمب مادر تحریمها را بی اثر می سازند
شمخانی در مراسم یوم الله ۱۳ آبان: مردم ایران بمب مادر تحریمها را بی اثر می سازند دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: مردم ایران «مادر بمب‌ها» را بی‌اثر کردند، امروز هم می‌روند که «بمب مادرتحریم‌ها» را بی‌اثرتر بسازند. به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم ملی یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی آمریکا گفت: درود می فرستم به شهدای انقلاب، شهدای ۱۷ شهریور، شهدای مقابله با تهدید های تجزیه طلبانه، شهدای جنگ تحمیلی، شهدا هسته ای، شهدای مدافع حرم و شهدای سال ۷۸ و پس از آن که در جای جای سنگرهای شهید داده ملت ایران، جای پای آمریکا قابل مشاهده است.
 ٠٤:٥٧ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
13آبان؛ نماد مبارزه در برابر زیاده‌خواهی آمریکا
13آبان؛ نماد مبارزه در برابر زیاده‌خواهی آمریکا یکی از وقایعی که منجر به ثبت شدن نام 13 آبان 1357 در تاریخ انقلاب اسلامی شد، شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 بود. 13 آبان به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران یعنی تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 است.
 ٠٨:٥١ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
حسین شیخ‌الاسلام
روز مبارزه با استکبار جهانی
یادداشت/ حسین شیخ‌الاسلام روز مبارزه با استکبار جهانی ۱۳ آبان تبلور نفرت ملی ایرانیان از سیاست تجاوزکارانه ‌آمریکا و واکنش تاریخی است که به دست اندازی‌های طولانی مدت آمریکا به فرهنگ، سیاست، آزادی و استقلال ما انجام شد. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «حسین شیخ‌الاسلام» از دانشجویان پیرو خط امام(ره) در روزنامه «جام جم» نوشت: روز 13 آبان در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است. این روز یادآور سه واقعه تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز «دانش‌آموز» نام گرفت و «تسخیر لانه‌جاسوسی» در 13 آبان 1358 از سوی دانشجویان پیرو خط امام در اعتراض به حضور شاه ایران در آمریکا است. باید در نظر داشته باشیم که 13 آبان از تسخیرسفارت آمریکا آغاز نشد بلکه از کودتای 28 مرداد
 ٠٦:٤٥ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم؛
مراسم یوم الله ۱۳ آبان از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می‌شود
با حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم؛ مراسم یوم الله ۱۳ آبان از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می‌شود مراسم یوم الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سی و هشتمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره)، ویژه برنامه سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می شود.
 ٠٥:٥٨ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
تأثیر نهضت سیدالشهدا بر نهضت امام خمینی (ره)
تأثیر نهضت سیدالشهدا بر نهضت امام خمینی (ره)انقلابِ اسلامی؛ انقلابی عاشورایی حضرت امام در این رویکرد ضداستعماری و ضداستکباری خود نیز متأثر از پیام‌های حاکم بر روح قیام امام حسین (ع)، مانند ظلم‌ستیزی، حریت و آزادگی و تن ندادن به ذلت در برابر مستکبرین بودند. نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران را می­توان بارزترین و موفق­ترین انقلاب نشئت‌گرفته از فرهنگ عاشورایی در تاریخ تشیع دانست. بی‌گمان نهضت امام ‌حسین (ع) و پیام عاشورا همان فرهنگی است که منبع اصلی الهام نهضت امام (ره) بوده است. آن‌چنان‌که در کلام امام خمینی آمده است:
 ٠٧:١٥ - 1396/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
بادامچیان در گفتگوی تفصیلی با مهر:
دهه۶۰ دهه تثبیت انقلاب بود/ لیبرال ها لاجوردی را عذاب دادند
بادامچیان در گفتگوی تفصیلی با مهر: دهه۶۰ دهه تثبیت انقلاب بود/ لیبرال ها لاجوردی را عذاب دادند نایب رئیس حزب موتلفه اسلامی گفت: دهه۶۰ مهم بود چون برای تثبیت انقلاب کارهای اساسی از جمله تهیه قانون اساسی، تشکیل خبرگان، سه قوه و حضور مردم شکل گرفت. خبرگزاری مهر، گروه سیاست، فاطمه کرمانی: دهه ۶۰ و ترورهای هر روزه منافقین نخستین دهه انقلاب اسلامی را به دهه ای مظلوم که خون هزاران انسان بی گناه در آن ریخته شد تبدیل کرد و این دهه شناسنامه اصیل انقلاب اسلامی شد.
 ٠٣:٥٨ - 1396/04/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
تجلیل از خانواده شهدای 15 خرداد
بزرگداشت قیام 15 خرداد با همکاری شورای هیئات مذهبی قم مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی استان قم برگزار شد. مداحی تواشیح حضور حجت‌الاسلام سید علی خمینی نوه امام خمینی(ره) بزرگداشت قیام 15 خرداد در قم سخنرانی دختر یکی از شهدای 15 خرداد 42 بزرگداشت قیام 15 خرداد در قم بزرگداشت قیام 15 خرداد در قم سخنرانی آیت الله استادی تجلیل از خانواده شهدای 15 خرداد
 ٠٨:١٥ - 1396/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله ایمانی در گفتگو با مهر:
اگر امام بود به خاطر قشقرق مذاکره با آمریکا تودهنی می زد
آیت الله ایمانی در گفتگو با مهر: اگر امام بود به خاطر قشقرق مذاکره با آمریکا تودهنی می زد عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر امام بود به کسانی که برای مذاکره با آمریکا قشقرق راه می اندازند تودهنی می زد و تعارف هم نداشتند. گروه سیاست، خبرگزاری مهر: پس از ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی در شامگاه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ ملت و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بزرگترین پشتوانه خود را از دست داد. امامی که در مسیر سالها مبارزه برای استقرار حکومتی اسلامی و بر پایه عدل و قسط از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و هرآنچه لازم بود و می بایست را به مردم ایران و تمام آزادی خواهان جهان گفت. همواره نیز در طول عمر خود بر آنچه اعتقاد داشت و برای آن مبارزه کرده بود عمل کرد.
 ٠٦:٥٦ - 1396/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
قيام پانزده خرداد؛ آغاز انقلاب اسلامي
قيام پانزده خرداد؛ آغاز انقلاب اسلامي محسن ابوالفتحي در سحرگاه 15 خرداد 1342، عوامل رژیم شاه به خانه امام خميني در قم یورش بردند و او را که روز پیش از آن و در روز عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم عليه لايحه انجمن هاي ايالتي و ولايتي و نيز محدود كردن خطابه سخنرانان و و عاظ درباره اسراييل و شاه سخنراني كرده بود، ‌دستگیر و به زندانی در تهران منتقل كردند. هنوز چند ساعتي از خبر دستگيري امام نگذشته بود كه اعتراض هاي خودجوش و مردمی قم وتهران و برخی از شهرهای دیگر كشور را فرا گرفت. اين همه آن چه بود كه در اين تاريخ از نظر تاريخي اتفاق افتاد.
 ٠٦:٤٩ - 1396/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مهر از استان‌های مختلف کشور
جزئیات حضور مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن
گزارش مهر از استان‌های مختلف کشور جزئیات حضور مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن/ محورهای سخنان شخصیت‌ها استان‌ها- راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان‌های مختلف کشور علاوه بر حضور باشکوه مردم میزبان برخی مسئولان ملی هم بود، چهره‌هایی که حماسه ملت را ستودند. خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: استان‌های مختلف کشور امروز در صفوف به‌هم‌پیوسته مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد حضور برخی مسئولان بود، در استان تهران رئیس‌جمهور سخنرانی کرد و بسیاری از مسئولان ارشد ملی در جمع راهپیمایان تهرانی حضور یافتند.
 ٠٩:٤٤ - 1395/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
* ریشه¬های¬انقلاب اسلامی
* ریشه¬های¬انقلاب اسلامی بزرگترین انقلاب اسلامی¬ و پدیده اجتماعی تاریخ معاصر جهان، انقلابی¬اتفاقی وتصادفی نیست. انقلابی¬که به رهبری مردی از تبار انبیاء و اولیاء، ندای حق¬طلبی را¬ در عالم طنین¬ اندازنمود، انقلابی-ریشه داراست. آیات و روایات پشتوانه¬آن است. ریشه درتاریخ ایران دارد. معصومین: بیش از هزارسال قبل بشارت آن را داده-اند. به مناسبت سی¬وهشتمین سالگرد پیروزی ¬شکوهمند انقلاب اسلامی¬ایران، وبه منظورآشنایی نسل جدید با انقلاب اسلامی ایران مباحثی در رابطه انقلاب بزرگ ملت ایران، با موضوع« ریشه های انقلاب¬ » تقدیم خوانندگان عزیزمی¬گردد. الف) ریشه های عقیدتی: 1
 ٠٧:١٣ - 1395/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
فریاد انقلاب از این خانه بلند شد/ حال و هوای این روزهای منزل امام
گزارش مهر از بیت امام راحل در قم؛ فریاد انقلاب از این خانه بلند شد/ حال و هوای این روزهای منزل امام قم - بیت قدیمی امام خمینی(ره) که در سال ۴۲ و زمان آغاز نهضت در آن سکونت داشتند، هم اکنون میزبان زائران و علاقمندان به امام راحل از سراسر جهان است. خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - فاطمه محمدی: خانه امام خمینی(ره) در قم تنها دارایی مادی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران است که از سهم الارث پدری آن را خریداری کردند. این خانه در روزهای دهه مبارک فجر میزبان انبوهی از علاقمندان امام راحل است.
 ٠٦:٣٨ - 1395/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
مصطفی ملکوتیان در گفتگو با مهر:
انقلاب اسلامی از جامعیت آرمانی برخوردار است/ مقایسه ۳ انقلاب بزرگ
مصطفی ملکوتیان در گفتگو با مهر: انقلاب اسلامی از جامعیت آرمانی برخوردار است/ مقایسه ۳ انقلاب بزرگ مصطفی ملکوتیان گفت: علل ایجاد کننده انقلاب فرانسه جامعیت نداشت و مردم همه به صحنه نیامدند همین عوامل بعداً منجر به بی ثباتی می شود اما انقلاب اسلامی از جامعیت آرمانی برخوردار بود. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-عباس بنشاسته: موضوع مقایسه انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های فرانسه و روسیه مسئله ای است که می تواند ما را در فهم بهتر انقلاب اسلامی و چالش ها و آسیب های معطوف به آن در مقایسه با انقلاب های دیگر کمک کند.
 ٠٦:٣١ - 1395/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
جشن پیروزی انقلاب در سفارت ایران در یمن/تاکید بر عمق روابط ۲ کشور
جشن پیروزی انقلاب در سفارت ایران در یمن/تاکید بر عمق روابط ۲ کشور جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران روز چهارشنبه در سفارت ایران در صنعاء پایتخت یمن برگزار گردید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعاء روز چهارشنبه جشن نمادینی را به مناسبت ۳۸ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد. اعضای شورای عالی سیاسی یمن، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی این کشور و شماری از رهبران جریان های سیاسی و مقامات دیپلماتیک در صنعاء در این مراسم حضور داشتند.
 ٠٦:٢٢ - 1395/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله آملی لاریجانی:
اندیشه انقلاب از بمب برای غرب خطرناک‌تر است
آیت الله آملی لاریجانی: اندیشه انقلاب از بمب برای غرب خطرناک‌تر است/ کمک حوزه به قوه قضا قم - رئیس قوه قضائیه گفت: برگشت حزب الله به هویت اصلی و به پا خواستن نیروهای انقلابی در عراق و یمن در اثر اندیشه‌ای است که جمهوری اسلامی صادر می‌کند و این از هر بمبی برای غرب خطرناک‌تر است.
 ٠٦:١٦ - 1395/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
۱۹ بهمن؛ حکایت گسستن از طاغوت و پیوستن به ملت
۱۹ بهمن؛ حکایت گسستن از طاغوت و پیوستن به ملت نوزدهم بهمن ماه سال ۱۳۵۷، از ایام الله است؛ روزی که همافران از طاغوت گسستند؛ به ملت پیوستند و به تعبیر رهبر مجاهد انقلاب، مضمونی پُر مغز و ماندگار را رقم زدند. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ:یک هفته از بازگشت امام به میهن اسلامی گذشته بود؛ ولی هنوز پیروزی انقلاب اسلامی تثبیت نشده بود. از طرف دیگر شایعه انجام کودتای نظامی و تکرار حوادث ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و بازگشت مجدد شاه به کشور، سبب شده بود تا موجی از بیم و امید در دلها وجود داشته باشد. از سوی دیگر، مردم به ارتشیان گُل می‌دادند و البته شعارهایی هم به این مضمون شنیده می‌شد:
 ٠٥:٣٨ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
انقلاب اسلامی؛ ریزش‌ها و رویش‌ها
بسم الله الرحمن الرحیم موضوع: انقلاب اسلامی؛ ریزش‌ها و رویش‌ها فَاسْتَقِمْ‏ كَما أُمِرْتَ‏ وَ مَنْ‏ تابَ‏ مَعَكَ‏ وَ لا تَطْغَوْا إِنَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصِير (سوره هود، آیه 112) انقلاب اسلامی ایران در اوج اختناق و خفقان از سوی رژیم سفاک پهلوی به پیروزی رسید. و این پیروزی مدوین تلاش‌ها و زحمات انسان‌هایی بود که با تمام وجود در این مسیر جان‌فشانی کردند و گروهی در این مبارزه و استقامت به شهادت و عده‌ای هم همواره با انقلاب در فراز و نشیب‌ها و سختی‌های روزگاران پس از پیروزی هم‌چنان پایدار ماندند و برخی هم در مسیر این غافله جا ماندند و از مسیر انقلاب خارج شدند و بعضاً هم موضع گرفته و راه ندامت را در پیش گرفتند.
 ٠٥:١٠ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
در پایان نشست سران قوا صورت گرفت؛
دعوت سران سه قوه از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن
در پایان نشست سران قوا صورت گرفت؛ دعوت سران سه قوه از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن روسای سران سه قوه پس از نشست امروز خود با حضور در جمع خبرنگاران، مردم را به حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور پس از نشست مشترک با آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و علی لاریجانی رییس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.
 ٠٥:٠٣ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش آماری مهر؛
کارنامه علمی ایران را در قاب انقلاب ببینید
گزارش آماری مهر؛ کارنامه علمی ایران را در قاب انقلاب ببینید ۳۸ سال از روزهای پرتلاطم انقلاب اسلامی می گذرد و نهال علم ایران که در آن روزگار شاخه ای نحیف بود حالا دیگر به درختی تناور بدل شده که شاخه های آن برگ های زرینی در جهان علم و دانش هستند. به گزارش خبرنگار مهر، کارنامه ۳۸ ساله علم و فناوری ایران بسیار پربار است و نشان از رشد بی وقفه ای دارد که در بیشتر عرصه ها حتی با وجود نوظهور بودن سعی دارد قله های بلندتری را فتح کند. ۳۸ سال از روزهایی که دانشگاهها یکی از پایه های اصلی حضور دانشجویان پرشور انقلابی بودند می گذرد و در این سال ها بسیاری از همان دانشجویان پرشور این بار در سنگر علم و دانش با تلاشی بی وقفه، مرزهایی را که دیگران تصور می کردند تنها در انحصار آنهاست، درنوردیدند.
 ٠٤:٥٦ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
ارتشبدی که بی‌طرفی ارتش را اعلام کرد
ارتشبدی که بی‌طرفی ارتش را اعلام کرد ارتشبد قره‌باغی آخرین رییس ارتش رژیم پهلوی در بیستم بهمن ماه 1357، اعلام بی‌طرفی ارتش را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، ارتشبد عباس قره­ باغی در سال 1297ش. در تبریز متولد شد. پدرش میرزا کریم­خان شغل تجارت داشت و مانند بسیاری از مردم ساکن آذربایجان در زمره مهاجر زادگانی بود که اجداد او پس از جنگ­‌های معروف ایران و روسیه به ایران مهاجرت کردند و در تبریز اقامت کردند.عباس پس از انجام تحصیلات ابتدائی، وارد دبیرستان رشدیه شد و تا کلاس چهارم در این دبیرستان بود و از سال پنجم وارد دبیرستان نظام تبریز گردید و در سال 1315ش. دیپلم نظام گرفت و وارد دانشکده افسری شد.
 ٠٤:٤٣ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط