صفحه اصلي > انقلاب اسلامی 


رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران:
«من عاشق پرچمم» هشتگ پر طرفدار ایرانی ها در آستانه دهه فجر می شود
رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران: «من عاشق پرچمم» هشتگ پر طرفدار ایرانی ها در آستانه دهه فجر می شود تهران- رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران از آغاز پویش مردمی «پرچم» با هشتگ «من عاشق پرچمم» در آستانه دهه فجر خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع تعدادی از خبرنگاران به اهانت آشوبگران به پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: این اهانت و جسارت به پرچم جمهوری اسلامی سبب خشم مردم غیرتمند، مومن و انقلابی و وطن پرست ایران اسلامی شده است.
 ٠٥:٢٠ - 1396/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت ۲۶ دی‌ماه منتشر کرد
رهبر معظم انقلاب: روزی که محمدرضا از ایران فرار کرد در واقع رژیم پادشاهی از بین رفته بود
به مناسبت ۲۶ دی‌ماه منتشر کرد رهبر معظم انقلاب: روزی که محمدرضا از ایران فرار کرد در واقع رژیم پادشاهی از بین رفته بود رهبر معظم انقلاب فرمودند: روزی که محمّدرضا از ایران فرار کرد، در واقع رژیم پادشاهی از بین رفته بود، لذا مجسّمه‌ای از فرد بدبختِ بدنامی درست کردند تا چند روزی رژیمِ در آستانه انحلالِ کامل را نگه دارند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد فرار شاه از ایران در 26 دی‌ماه سال 1357 کلیپ صوتی «طلیعه پیروزی» را منتشر کرد که در این کلیپ رهبر معظم انقلاب با نگاهی گذرا به دوران پادشاهی محمدرضا پهلوی، مقاطعی ذلت‌بار از حکومت پهلوی را برمی‌شمارند.
 ٠٩:٣٣ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا شاه فرار کرد
مظفر شاهدی در گفت‌وگوی مشروح با فارس: چرا شاه فرار کرد 26 دی ماه 1357 محمد‌رضا شاه پهلوی با چشمان گریان ایران را از فرودگاه مهرآباد ترک کرد. این سرنوشت آخرین شاه ایران بود تنها 40 روز قبل از ترک ایران پیام انقلاب مردم را شنید اما دیر شنید. به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، 26 دی ماه 1357 محمد‌رضا شاه پهلوی با چشمان گریان ایران را از فرودگاه مهرآباد ترک کرد.
 ٠٩:٣٠ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
سالگرد فرار شاه از کشور؛
شاه در دو راهی ماندن یا رفتن/«برژینسکی» در اندیشه کودتا!
سالگرد فرار شاه از کشور؛ شاه در دو راهی ماندن یا رفتن/«برژینسکی» در اندیشه کودتا! سی و نه سال پیش در چنین روزی، شاه ایران فرار را بر قرار ترجیح داد. به نظر مشاور امنیتی کاخ سفید خروج شاه از کشور می توانست زمینه را برای کودتای نظامی ها فراهم کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر مطالعات تاریخ معاصر، در آخرین ماه های منتهی به انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، شاهد شدت یافتن اعتراضات و اعتصابات مردمی در خیابان ها و نهادهای دولتی هستیم. معترضان به حکومت پهلوی، آشکارتر از همیشه نوک پیکان حملات خود را به سوی شخص شاه نشانه گرفتند، تا جایی که تمام شعارها، اعتراضات و اعتصابات مردم متوجه شخص شاه شد.
 ٠٩:٢١ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله اراکی در مراسم بزرگداشت ۹ دی:
دست فتنه را خوانده‌ایم/ دشمن نمی‌تواند در صفوف ملت خللی ایجاد کند
آیت الله اراکی در مراسم بزرگداشت ۹ دی: دست فتنه را خوانده‌ایم/ دشمن نمی‌تواند در صفوف ملت خللی ایجاد کند عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن بداند که نمی تواند در صفوف به هم پیوسته ملت ایران خلل ایجاد کند. همه کسانی که پای انقلاب ایستادند امروز همچنان پایدارند و شکست نخواهند خورد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی رییس مجمع تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز شنبه در همایش بزرگداشت سالگرد ۹ دی در مصلی تهران اظهار کرد: اگر در صفین، دوران امام مجتبی (ع) و کربلای حسین، حسین (ع) تنها ماند و حسن، سردار تنها شد و علی (ع) فریاد "أین عمار" سر داد، ملت ایران در جمع علویان و حسینیان و ایرانیان که چهل سال است با خون و جهاد و فداکاری و تقدیم بهترین ها مقاومت کرده، در خط یاری رسول الله (ص) و علی ابن ابی طالب (ع) آنچنان پایدار و ثابت قدم خواهد ماند که ابوسفیان های زمان را سرنگون کند.
 ٠٨:١٠ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
یوم‌الله 9 دی قله‌ فراموش نشدنی
یادداشت/ یدالله جوانی یوم‌الله 9 دی قله‌ فراموش نشدنی حماسه 9 دی، واکنش مردم مسلمان، مؤمن و انقلابی ایران، نسبت به رفتارهای ساختارشکنانه و هتک حرمت‌های جریان فتنه و ضدانقلاب است. حرکتی که بر مبنای تکلیف‌گرایی دینی و تعهد انقلابی و بصیرت نافذ، در یک روز به صورت راهپیمایی عظیم و هدفمند انجام شد. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «یدالله جوانی» در سرمقاله شماره امروز روزنامه «جوان» نوشت: به طور قطع می‌توان گفت، 9 دی از ایام الله‌های انقلاب اسلامی و تاریخ ملت ایران است. مردم ایران با حرکتی خودجوش و حماسی در نهم دی ماه سال 1388، تمامی معادلات و محاسبات دشمنان و فتنه‌گران را بر هم زده، افزون بر شتاب بخشی به حرکت انقلاب اسلامی و خنثی‌سازی بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین توطئه و فتنه علیه انقلاب، پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را مستحکم ساختند.
 ٠٥:٣٥ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا 9 دی را فراموش نمی‌کنیم؟
یادداشت/ مهدی فضائلی چرا 9 دی را فراموش نمی‌کنیم؟ 9 دی را باید مبارک دانست بخاطر درس‌ها و عبرت‌هایی که از حوادث سال 88 می‌توان و باید گرفت و 9 دی را باید بزرگ‌ بداریم برای پیشگیری از فتنه‌های بعد یا مواجهه با فتنه‌های در حال انعقاد! به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «مهدی فضائلی» کارشناس ارشد رسانه نوشت: چرا 9 دی را فراموش نمی‌کنیم؟ این پرسشی است که احتمالا در ذهن بسیاری به همین شکل یا اشکال مشابه وجود دارد و ممکن است عده‌ای پاسخشان یا تصورشان از این زنده نگه داشتن، تسویه‌حساب سیاسی یک‌ جریان سیاسی با جریان رقیب باشد.
 ٠٥:٣٤ - 1396/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی شاخصه‌ی سبک زندگی بسیجی در دیدگاه امام(ره) و رهبر انقلاب؛
بسیج چیست؟ بسیجی کیست؟
بررسی شاخصه‌ی سبک زندگی بسیجی در دیدگاه امام(ره) و رهبر انقلاب؛ بسیج چیست؟ بسیجی کیست؟ در دوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی «سازندگی»! برخی زمزمه‌‌ها به گوش می‌‌رسید که با پایان‌یافتن شرایط جنگی کشور و فرا رسیدن دوران صلح و آرامش، زمان آن فرا رسیده است که برخی نهادهای انقلابی - از جمله بسیج - نیز به پایان کار خود نزدیکی شوند و انحلال خود را اعلام نمایند! زمزمه‌‌ای که این روزها نیز به گوش‌می‌رسد.
 ٠٨:٠١ - 1396/09/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی:
۹ دی نبود باید شاهد بی ثباتی های سوریه و عراق در تهران می بودیم
رئیس ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی: ۹ دی نبود باید شاهد بی ثباتی های سوریه و عراق در تهران می بودیم رئیس ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی گفت: اگر با فتنه برخورد نمی شد، مصیبت ها، گرفتاری ها، ناامنی و بی ثباتی که در سوریه و عراق توسط داعش مشاهده شد، در تهران رقم می‌خورد. به گزارش خبرگزاری مهر، «علی‌محمد نائینی» رئیس ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی در نخستین جلسه هم‌اندیشی ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی با حضور نمایندگان دستگاه ها و نهادها، در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به شکوهمندترین واقعه سیاسی تاریخ انقلاب اسلامی و قدرت بالای حماسه نهم دی گفت: حماسه نهم دی یک حرکت عظیم مردمی و مقابله قاطع و کوبنده با کسانی بود که امید به پایان یافتن نظام جمهوری اسلامی ایران بسته بودند.
 ٠٧:٠٢ - 1396/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
بسیج و امنیت ملی
یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی بسیج و امنیت ملی تفاوت گفتار و عمل مسئولین که منجر به بی‌اعتمادی مردم به آنان می‌شود، از موارد مهم تهدید امنیت ملی است. این تهدید، کاخ امید را بر سر مردم ویران نموده و بی‌اعتمادی را در جامعه رایج می‌کند. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «محمدکاظم انبارلویی» در سرمقاله روزنامه «رسالت» نوشت: مقوله امنیت ملی در گفتمان امام (ره) در لابه‌لای رهنمودها و بیان دغدغه‌های ایشان برای صیانت از انقلاب، اسلام و نظام را می توان درک کرد. مهم‌ترین مسئله‌ای که امام (ره) را در حفظ امنیت ملی دغدغه مند می‌کرد، وابستگی کارگزاران نظام به شرق و غرب و خودباختگی آنها در برابر ابر قدرت‌ها بود.
 ٠٧:٠١ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت/ علیرضا افشار
الگوگیری از ویژگی‌های بسیج
یادداشت/ علیرضا افشار الگوگیری از ویژگی‌های بسیج حزب‌الله‌لبنان، حشدالشعبی عراق و قوات الدفاع المدنی سوریه نشان داد کشورهای تحت سلطه برای رسیدن به اقتدار ملی، استقلال واقعی و مقابله با دخالت‌های استکبار در کشورشان راهی جز استفاده از الگوی بسیج ندارند. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «علیرضا افشار» رئیس پیشین سازمان بسیج در روزنامه «جام‌جم» نوشت:
 ٠٦:٥٣ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
بسیج؛ افتخارات گذشته، انتظارات آینده
یادداشت/ عباس حاجی‌نجاری بسیج؛ افتخارات گذشته، انتظارات آینده حضور بسیج در کنار نیروهای سپاه و ارتش در دوران جنگ عامل اصلی ناکامی دشمنان در تحمیل شکست بر نیروهای انقلاب بود و عملاً این حضور، انقلاب را برای همیشه از آسیب‌پذیری از تهدیدات دشمنان بیمه کرد. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «عباس حاجی‌نجاری» در روزنامه «جوان» نوشت: چهارم آذرماه سال 1358 زمانی که شورای فرماندهی وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای طرح یک مسئله درون‌سازمانی خدمت حضرت امام خمینی (ره) رسیدند،
 ٠٦:٣٦ - 1396/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
استکبارستیزی تعطیل‌بردار نیست
یادداشت/ حسین کنعانی‌مقدم استکبارستیزی تعطیل‌بردار نیست کمک به مظلومین و مجاهدینی که علیه مستکبرین عالم قیام کرده‌اند، ریشه در آیات و روایات دارد و فریضه‌ای است بر عهده مسلمانان. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس روزنامه «حمایت» در یادداشتی از «حسین کنعانی‌مقدم» نوشت: یکی از مباحثی که در بطن معارف دینی به‌عنوان شاخص و تراز خلوص ایمان شناخته می‌شود، «یاری‌رسانی» به مظلومین و به تعبیر قرآنی دستگیری از «مستضعفین» است؛ موضوعی که رهبر معظم انقلاب در جمع شرکت‌کنندگان اجلاس محبان اهل‌بیت(ع) نسبت به آن تأکید کرده و فرمودند: «هر جا در مواجهه با استکبار به حضور ما احتیاج باشد، کمک می‌کنیم و از گفتنش ابایی نداریم.»
 ٠٦:٣٢ - 1396/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
شمخانی در مراسم یوم الله ۱۳ آبان:
مردم ایران بمب مادر تحریمها را بی اثر می سازند
شمخانی در مراسم یوم الله ۱۳ آبان: مردم ایران بمب مادر تحریمها را بی اثر می سازند دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: مردم ایران «مادر بمب‌ها» را بی‌اثر کردند، امروز هم می‌روند که «بمب مادرتحریم‌ها» را بی‌اثرتر بسازند. به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم ملی یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی آمریکا گفت: درود می فرستم به شهدای انقلاب، شهدای ۱۷ شهریور، شهدای مقابله با تهدید های تجزیه طلبانه، شهدای جنگ تحمیلی، شهدا هسته ای، شهدای مدافع حرم و شهدای سال ۷۸ و پس از آن که در جای جای سنگرهای شهید داده ملت ایران، جای پای آمریکا قابل مشاهده است.
 ٠٤:٥٧ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
13آبان؛ نماد مبارزه در برابر زیاده‌خواهی آمریکا
13آبان؛ نماد مبارزه در برابر زیاده‌خواهی آمریکا یکی از وقایعی که منجر به ثبت شدن نام 13 آبان 1357 در تاریخ انقلاب اسلامی شد، شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 بود. 13 آبان به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران یعنی تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 است.
 ٠٨:٥١ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
حسین شیخ‌الاسلام
روز مبارزه با استکبار جهانی
یادداشت/ حسین شیخ‌الاسلام روز مبارزه با استکبار جهانی ۱۳ آبان تبلور نفرت ملی ایرانیان از سیاست تجاوزکارانه ‌آمریکا و واکنش تاریخی است که به دست اندازی‌های طولانی مدت آمریکا به فرهنگ، سیاست، آزادی و استقلال ما انجام شد. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «حسین شیخ‌الاسلام» از دانشجویان پیرو خط امام(ره) در روزنامه «جام جم» نوشت: روز 13 آبان در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است. این روز یادآور سه واقعه تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز «دانش‌آموز» نام گرفت و «تسخیر لانه‌جاسوسی» در 13 آبان 1358 از سوی دانشجویان پیرو خط امام در اعتراض به حضور شاه ایران در آمریکا است. باید در نظر داشته باشیم که 13 آبان از تسخیرسفارت آمریکا آغاز نشد بلکه از کودتای 28 مرداد
 ٠٦:٤٥ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم؛
مراسم یوم الله ۱۳ آبان از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می‌شود
با حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم؛ مراسم یوم الله ۱۳ آبان از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می‌شود مراسم یوم الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سی و هشتمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره)، ویژه برنامه سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از دقایقی دیگر در سراسر کشور آغاز می شود.
 ٠٥:٥٨ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
تأثیر نهضت سیدالشهدا بر نهضت امام خمینی (ره)
تأثیر نهضت سیدالشهدا بر نهضت امام خمینی (ره)انقلابِ اسلامی؛ انقلابی عاشورایی حضرت امام در این رویکرد ضداستعماری و ضداستکباری خود نیز متأثر از پیام‌های حاکم بر روح قیام امام حسین (ع)، مانند ظلم‌ستیزی، حریت و آزادگی و تن ندادن به ذلت در برابر مستکبرین بودند. نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران را می­توان بارزترین و موفق­ترین انقلاب نشئت‌گرفته از فرهنگ عاشورایی در تاریخ تشیع دانست. بی‌گمان نهضت امام ‌حسین (ع) و پیام عاشورا همان فرهنگی است که منبع اصلی الهام نهضت امام (ره) بوده است. آن‌چنان‌که در کلام امام خمینی آمده است:
 ٠٧:١٥ - 1396/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
بادامچیان در گفتگوی تفصیلی با مهر:
دهه۶۰ دهه تثبیت انقلاب بود/ لیبرال ها لاجوردی را عذاب دادند
بادامچیان در گفتگوی تفصیلی با مهر: دهه۶۰ دهه تثبیت انقلاب بود/ لیبرال ها لاجوردی را عذاب دادند نایب رئیس حزب موتلفه اسلامی گفت: دهه۶۰ مهم بود چون برای تثبیت انقلاب کارهای اساسی از جمله تهیه قانون اساسی، تشکیل خبرگان، سه قوه و حضور مردم شکل گرفت. خبرگزاری مهر، گروه سیاست، فاطمه کرمانی: دهه ۶۰ و ترورهای هر روزه منافقین نخستین دهه انقلاب اسلامی را به دهه ای مظلوم که خون هزاران انسان بی گناه در آن ریخته شد تبدیل کرد و این دهه شناسنامه اصیل انقلاب اسلامی شد.
 ٠٣:٥٨ - 1396/04/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
تجلیل از خانواده شهدای 15 خرداد
بزرگداشت قیام 15 خرداد با همکاری شورای هیئات مذهبی قم مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی استان قم برگزار شد. مداحی تواشیح حضور حجت‌الاسلام سید علی خمینی نوه امام خمینی(ره) بزرگداشت قیام 15 خرداد در قم سخنرانی دختر یکی از شهدای 15 خرداد 42 بزرگداشت قیام 15 خرداد در قم بزرگداشت قیام 15 خرداد در قم سخنرانی آیت الله استادی تجلیل از خانواده شهدای 15 خرداد
 ٠٨:١٥ - 1396/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط