صفحه اصلی > انقلاب اسلامی 


حدادعادل در همایش «دهه پنجم انقلاب؛بایدها و نبایدها»:
برای غربی ها کابوس است که اسلام به یک قدرت سیاسی تبدیل شود
حدادعادل در همایش «دهه پنجم انقلاب؛بایدها و نبایدها»: برای غربی ها کابوس است که اسلام به یک قدرت سیاسی تبدیل شود نشست خبری حداد عادل مشاور عالی رهبر انقلاب گفت: اینکه اسلام به یک قدرت سیاسی تبدیل شود، برای غربی ها کابوس است؛ چون فکر می کنند اگر اسلام به قدرت سیاسی تبدیل شود، سرزمین های اسلامی از دستشان خارج خواهد شد.
 ١٠:٢٥ - 1397/02/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
پرونده «دادستان انقلاب»-۱۰/ گفت‌وگوی تفصیلی فارس با عبدالمجید معادیخواه:
متهم کردن فرد متدینی مثل لاجوردی کار راحتی نیست
پرونده «دادستان انقلاب»-۱۰/ گفت‌وگوی تفصیلی فارس با عبدالمجید معادیخواه: مجاهدین طلسم خشونت در جمهوری اسلامی را شکستند/ متهم کردن فرد متدینی مثل لاجوردی کار راحتی نیست «اساسا خشونت در جمهوری اسلامی طلسم شده بود و همه کسانی که در رأس بودند، همان نگاه عفو عمومی در ذهن‌شان بود، سازمان مجاهدین خلق این طلسم را شکست.» گروه سیاسی خبرگزاری فارس- پرونده ویژه «دادستان انقلاب»/هاجر تذری: حجت‌الاسلام عبدالمجید معادیخواه ازجمله روحانیون مبارز در زمان رژیم طاغوت است که در جریان مبارزات چند مرتبه دستگیر و حتی تبعید شد. او پس از پیروزی انقلاب -بنا بر گفته خودش- بر اثر یک اتفاق وارد پرونده محاکمه اعضای گروهک تروریستی فرقان شد و بعدا دو نفر از آنها ازجمله رئیس این گروه یعنی «اکبر گودرزی» را محاکمه کرد.
 ١١:٢٤ - 1396/12/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
انقلاب اسلامی در ظلمت آخرالزمان روزنه‌ای به عالم دینی گشود
انقلاب اسلامی در ظلمت آخرالزمان روزنه‌ای به عالم دینی گشود یک پژوهشگر فلسفه گفت: انقلاب آن حقیقت نورانی است که در ظلمت آخرالزمان روزنه ای به عالم دینی گشود و تحولی است که در جان انسانها روی داده و آنان را تبدیل به آدمهای دیگری کرده است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: انقلاب اسلامی به چه معنا و چگونه و از چه زاویه ای باید مورد تحلیل قرار گیرد؟ چالش های پیش روی انقلاب چیست؟ در تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی با مسعود حشمتی؛ پژوهشگر فلسفه به گفتگو نشستیم؛
 ١٣:٢٨ - 1396/11/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت/ سیدمسعود شهیدی
عروج یک انقلاب افول یک ابرقدرت
یادداشت/ سیدمسعود شهیدی عروج یک انقلاب افول یک ابرقدرت برژینسکی مشاور امنیتی اسبق کاخ سفید که یکی از بزرگترین کارشناسان سیاست خارجی آمریکا است صریحا اعلان کرد دوران ابرقدرتی آمریکا به پایان رسیده و اگر کاخ سفید خود را با این واقعیت تطبیق ندهد، فروپاشی، مانند آنچه در شوروی اتفاق افتاد، در انتظارش خواهد بود. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «سیدمسعود شهیدی» در سرمقاله روزنامه «رسالت» نوشت:
 ١١:١٨ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
بهمن تماشایی؛
بازتاب راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن در رسانه های جهان
بهمن تماشایی؛ بازتاب راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن در رسانه های جهان راهپیمایی شکوهمند یوم الله ۲۲ بهمن در ایران بازتاب گسترده ای در جهان داشت به طوری که این موضوع در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار داشت. خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: راهپیمایی جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مانند هر سال در رسانه های بین المللی بازتاب گسترده ای داشته است. آسوشیتدپرس، فاکس نیوز، ای بی سی نیوز
 ١٠:٠٢ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به 4دهه کارنامه جمهوری اسلامی در حوزه نظامی
روی پای خود؛ ایستاده در تحریم
نگاهی به 4دهه کارنامه جمهوری اسلامی در حوزه نظامی روی پای خود؛ ایستاده در تحریم صنایع نظامی ایران از همان ماه‌های ابتدایی پیروزی انقلاب، خصوصا با آغاز جنگ تحمیلی قدم در راهی پیچیده اما پرافتخار درجهت ساخت و تولید تسلیحات مورد نیاز گذاشت که نتیجه آن تولید سامانه های مختلف دفاعی در کشور بود. گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- در میان شاخه‌های مختلف علوم در سطح جهان، دانش نظامی با سابقه طولانی و اهمیت بالا از رشد سریعی برخوردار است و اگرچه بخش اعظمی از آن با موازین اخلاقی و انسانی در تضاد بسیار است اما به جهت حفظ امنیت و آرامش در تمامیت مرزهای یک کشور و برقراری آرامش ملت ها با دور کردن سایه جنگ و ایجاد بازدارندگی کافی به شدت مورد نیاز بوده و به همین دلیل سرمایه گذاری های وسیعی در جهت ساخت و تولید تسلیحات در سطوح زمینی، هوایی و دریایی انجام می گیرد که روز به روز بر توان و قدرت آنها افزوده شده و متقابلا پیشرفته تر می‌شوند.
 ١٣:٢٠ - 1396/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانی در مراسم جایزه کتاب سال:
انقلاب اسلامی به هویت دینی و ملی ما عزت بخشید/
روحانی در مراسم جایزه کتاب سال: انقلاب اسلامی به هویت دینی و ملی ما عزت بخشید/ وزارت ارشاد ممیزی را به اندیشمندان، نویسندگان و ناشران بزرگ واگذار کند رئیس‌جمهور گفت: انقلاب اسلامی ایران به آراء، اندیشه، تفکرات و همچنین به هویت دینی و ملی ما عزت بخشید. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در مراسم سی‌وپنجمین دوره جایزه کتاب سال که در تالار وحدت برگزار شد، بیان داشت: تاریخ انقلاب اسلامی ما در واقع یک نقطه و آغاز جدید فصلی بین قبل و بعد انقلاب است.
 ١١:٠٦ - 1396/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
دستاوردهای مادی و معنوی انقلابی به نام خدا
مهدی فضائلی دستاوردهای مادی و معنوی انقلابی به نام خدا اگر درآمدهای سرشار نفتی، بخصوص در سال‌های آخر پهلوی دوم و جمعیت محدود آن زمان (کمتر از نصف جمعیت فعلی کشور) را در تحلیل شرایط آن زمان و مقایسه با شرایط کنونی لحاظ کنیم، ناکارآمدی دوران پهلوی خودش را بیشتر نمایان می‌سازد. «مهدی فضائلی» کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی که برای خبرگزاری فارس ارسال داشت، نوشت:
 ١٠:٥٢ - 1396/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
منوچهر محمدی
تکنوکرات‌ها ناکارآمدی را بر انقلاب تحمیل می‌کنند
منوچهر محمدی در گفتگو با مهر: تکنوکرات‌ها ناکارآمدی را بر انقلاب تحمیل می‌کنند منوچهر محمدی گفت: تکنوکرات ها ناکارآمدی را بر انقلاب تحمیل می کنند. ما هر جا انقلابی عمل نکرده ایم، ناکارآمد بوده ایم. بنابراین باید به مبانی انقلابی خود بازگردیم. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-عباس بنشاسته: قدرت در ادبیات سیاسی مفهوم وسیعی دارد و تقریبا تمام نظریه پردازان اعمال سلطه را کلیدواژه اساسی قدرت معرفی کرده اند. پیروزی انقلاب اسلامی تحولی در مفهوم قدرت بود که مولفه های متفاوتی از قدرت مورد نظر اندیشمندان غربی را معرفی کرد. برای مفهوم شناسی بیشتر این واژه به سراغ منوچهر محمدی استاد بازنشسته علوم سیاسی رفتیم. سوالات دیگر ما از وی معطوف به چالش ها و بررسی کارآمدی انقلاب اسلامی بود. مشروح این گفتگو را در ادامه می خوانید؛
 ١٠:١٨ - 1396/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
هانی زاده
ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی قطب سومی در مقابل «غرب»و«شرق» شد
هانی زاده در گفتگو با مهر: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی قطب سومی در مقابل «غرب»و«شرق» شد کارشناس مسائل بین الملل گفت: ایران پس از انقلاب سیاست خارجی مستقلی را پیش گرفت و امروز بدون حضور ایران امکان تصمیم گیری کلان در رابطه با مسائل مهم منطقه ای و بین المللی وجود ندارد. حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دستاوردهای جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی گفت: پس از انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی مستقلی را پیش گرفت و تفاوت بسیار اساسی با سیاست های رژیم پهلوی داشت. این سیاست مستقل باعث شد که ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک کشور تاثیرگذار و یکی از پازل های مهم منطقه و جهان باشد.
 ٠٩:٤٥ - 1396/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
اسماعیل برگزیده
نگاهی کوتاه به وضعیت معیشت مردم در دوران پهلوی
اسماعیل برگزیده نگاهی کوتاه به وضعیت معیشت مردم در دوران پهلوی در رژیم گذشته سهم صنعت از تولید ناخالص ملی 18 درصد بود و در مقایسه با سهم بخش خدمات که 35 درصد و سهم نفت که این نیز 35 درصد بود، رقم بالایی نبود، صادرات صنعتی غیرنفتی دو تا سه درصد صادرات ایران را تشکیل می‌داد و بخش صنعتی تا حد زیادی به مشارکت خارجیان وابسته بود، به گونه‌ای که در صنایع نسبتاً بومی مانند بافندگی نیز 80 درصد به واردات متکی بودند.
 ١٠:٤٢ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
چله پیشرفت‌های پزشکی انقلاب
چله پیشرفت‌های پزشکی انقلاب آمارهای نهادهای رسمی نشان می‌دهند با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی نه‌تنها نیاز به حضور پزشکان خارجی در ایران برطرف شده، بلکه توسعه حوزه پزشکی باعث ایجاد صنعت گردشگری سلامت در این کشور نیز شده است. خبرگزاری فارس، گروه بهداشت و درمان؛ شاید بسیاری از پدر و مادران این مرز و بوم، وضعیت نابسامان درمانی کشور در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی را به یاد داشته باشند، همچنین بسیاری از جوانان نیز در لابه‌لای خاطرات این پدر و مادرها صحبت‌هایی از حضور پررنگ پزشکان خارجی در کشور در زمان قبل از انقلاب را شنیده‌اند، پزشکانی که بیشترشان از کشورهای هند و پاکستان به ایران می آمدند و در حالی که حتی زبان بیماران خود را بلد نبودند به طبابت می پرداختند.
 ١٠:٢٥ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
مصاحبه | کارشناس آلمانی:
ایران با انقلاب اسلامی قدرت تعیین‌کننده منطقه شد
مصاحبه | کارشناس آلمانی: ایران با انقلاب اسلامی قدرت تعیین‌کننده منطقه شد/ تفاوت انقلاب ایران با انقلاب‌های دیگر یک کارشناس برجسته آلمانی انقلاب اسلامی ایران را به این دلیل که سکولاریسم را زیر سؤال برد تاریخ بسیار بااهمیت دانسته آن را انقلابی ضدآمریکایی و ضدنظام لیبرال غربی توصیف کرد. بین الملل اروپا آسیای غربی نظرات یاگر به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، انقلاب اسلامی ایران در آستانه سی و نهمین سالگرد خود به درخت تنومندی تبدیل شده که دستاوردهای زیاد داشته و به یکی از قدرت‌های منطقه‌ای تبدیل شده که بسیاری از کارشناسان غربی هم به آن اذعان دارند.
 ١٠:٥٤ - 1396/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
رضا غلامی:
انقلاب اسلامی مولود آزاداندیشی و قیام علیه استبداد فکری است
رضا غلامی: انقلاب اسلامی مولود آزاداندیشی و قیام علیه استبداد فکری است رضا غلامی گفت: انقلاب اسلامی با حیات بخشی به آزاد اندیشی و با اسطوره زدایی از غرب باب های فکری تازه ای را به روی جامعه اسلامی باز کرد. به گزارش خبرنگار مهر، نشست علمی «آزاداندیشی؛ ضرورت، راهبردها و آسیب‌شناسی» صبح امروز در مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و به مناسبت گرامیداشت صدور نامه رهبر حکیم انقلاب برگزار شد. رهبر انقلاب مورخه ۸۱/۱۱/۱۶ در منشوری مهم در پاسخ به نامه جمعی از دانش‌آموختگان و پژوهشگران حوزه علمیه در مورد کرسی‌های آزاد علمی، مباحث بسیار مهمی پیرامون تولید نظریه و فکر، نظریه‌پردازی روشمند، مناظرات علمی در بستر آزاداندیشی و شرایط لازم برای تحقق آن مطرح نموده‌اند.
 ١٠:٤٤ - 1396/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
کمک های «نظامی» و «سیاسی» سوریه به مبارزان انقلاب اسلامی
کمک های «نظامی» و «سیاسی» سوریه به مبارزان انقلاب اسلامی ساواک در اواخر مهرماه 1357، کمک های سوریه به نهضت امام خمینی گزارش کرده و می نویسد: «سوریه نسبت به رژیم شاهنشاهی ایران خصومت و دشمنی آشکار دارد.» خبرگزاری مهر، گروه سیاست - هادی اسفندیاری: با گسترده شدن دامنه نهضت اسلامی در دهه ۴۰ و فضای خفقان حاکم در فضای سیاسی ایران، مبارزان انقلاب فعالیت‌های خود علیه رژیم پهلوی را به خارج از مرزهای ایران منتقل کردند. هر چند خط نهضت در درون کشور توسط دیگر افراد به خصوص روحانیت مبارز تداوم داشت اما ضرورت آموزش‌های سیاسی و نظامی لازم در خارج از کشور برای نیروهای مخالف رژیم پهلوی احساس می‌شد.
 ١٠:٤٢ - 1396/11/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقایسه انقلاب اسلامی 57 با اغتشاشات اخیر
رفتار اهل بیت با مخالفین و منتقدین چگونه بود؟! مقایسه انقلاب اسلامی 57 با اغتشاشات اخیر امروز برخی می‌پرسند که چرا در انقلاب سال 57 مردم حق اعتراض و شورش و خشونت داشتند؟ اما امروز چنین حقی ندارند؟! و اساساً‌ برخورد اهل بیت با مخالفین چگونه بود؟! مقایسه انقلاب 57 با اغتشاشات اخیر
 ١٣:١٧ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
چِلّه انقلاب-۲ |دانش منفرد:
موضع امام در ماجرای دستگیری فرزند آیت الله طالقانی چه بود؟
چِلّه انقلاب-۲ |دانش منفرد: موضع امام در ماجرای دستگیری فرزند آیت الله طالقانی چه بود؟ عضو کمیته استقبال از امام و اولین فرمانده سپاه کشور در گفت‌وگو با تسنیم از سال‌های پر التهاب ابتدای پیروزی انقلاب سخن گفت. علی دانش منفرد عضو کمیته استقبال از امام گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم- محمدعلی سافلی: «علی دانش منفرد» را شاید یا به نمایندگی مجلس بشناسند و یا به استانداری استان‌های فارس و مرکزی اما آنجا که بیش از همه نام او برده می‌شود، عضویت در کمیته مرکزی ستاد استقبال از امام خمینی بود که روز 3 بهمن 57 آغاز به کار کرد.
 ١١:٤٨ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
چهل‌سالگی انقلاب خمینی/ گفتگوی تفصیلی با تیمسار انصاری:
دستور ویژه امام درخصوص سران بازداشت شده ارتش
چهل‌سالگی انقلاب خمینی/ گفتگوی تفصیلی با تیمسار انصاری: دستور ویژه امام درخصوص سران بازداشت شده ارتش/ آمریکا ارزش قاسم سلیمانی را می‌داند فرمانده اسبق هوانیروز ارتش می‌گوید: آمریکایی‌ها ارزش افرادی مثل قاسم سلیمانی را می‌دانند و متوجه هستند که مثلاً در تمام کشوری مثل عربستان یک نفر مثل او پیدا نمی‌شود. گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- مهدی بختیاری و هاجر تذری: انقلاب اسلامی ایران که در بهمن 57 به رهبری امام خمینی توانسته بود، نظام شاهنشاهی را در ایران پس از 2500 سال ساقط کند، امروز در آستانه 40 سالگی قرار دارد؛ انقلابی که بزرگترین رخداد قرن بود و سرمنشا بسیاری از تحولات بزرگ منطقه و جهان شد.
 ١٠:٣٦ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
علیرضا پیروزمند
انقلاب اسلامی شورشی علیه نظم نوین جهانی است
علیرضا پیروزمند در گفتگو با مهر: انقلاب اسلامی شورشی علیه نظم نوین جهانی است علیرضا پیروزمند گفت: انقلاب اسلامی استمرار حرکت انبیاء است. پیوند یافتن انقلاب اسلامی با حرکت انبیاء نشان دهنده ارتباط انقلاب اسلامی با فلسفه تاریخ شیعی است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_عباس بنشاسته: انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد چهلمین سال حیات خود می شود که به نظر می رسد علیرغم گذشت سال ها از آغاز نهضت مردم ایران هنوز هم فهم درستی از پدیده انقلاب ۵۷ در میان اندیشمندان غربی شکل نگرفته است و همین مساله منشاء عملکرد نادرستی در قبال انقلاب اسلامی است.
 ٠٨:٤١ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
انقلاب اسلامی به روایت متفکران آن؛
اهداف انقلاب اسلامی در گفتار رهبر انقلاب؛
انقلاب اسلامی به روایت متفکران آن؛ اهداف انقلاب اسلامی در گفتار رهبر انقلاب؛ آنچه من به برنامه‌ریزان و مسئولین دولتی مؤکّداً سفارش می‌کنم، این است که در این برنامه توجّه کنند هدف اصلی، کمک به طبقات محروم جامعه باشد. این، چیزی است که ما را به «عدالت اجتماعی» نزدیک می‌کند. هدف اصلی در کشور ما و در نظام جمهوری اسلامی، عبارت از تأمین عدالت است و رونق اقتصادی و تلاش سازندگی، مقدّمه آن است. ای نماز جمعه تهران + ترجمه خطبه عربی
 ١٠:٣٧ - 1396/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط