صفحه اصلي > دفاع مقدس و شهداء 


سردار نقدی در دیدار با خانواده سردار شهید «شعبان نصیری»:
«سردار نصیری» ارزش های انقلاب را به مجاهدین عراقی منتقل کرد
سردار نقدی در دیدار با خانواده سردار شهید «شعبان نصیری»: «سردار نصیری» ارزش های انقلاب را به مجاهدین عراقی منتقل کرد معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفت: «شهید نصیری» بسیاری از تجربه و ارزش های انقلاب اسلامی را با عمل صالح و با رزمندگی و خط شکنی در صحنه های مختلف جنگ تحمیلی به رزمندگان عراقی منتقل کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه عصر امروز با حضور در منزل شهید مدافع حرم سردار شعبان نصیری، درباره این شهید سرافراز اسلام، اظهار داشت: سردار نصیری در جبهه های دفاع مقدس با وجود اینکه در لشکر بدر که مجاهدین عراقی آن را تشکیل می‌دادند غریبه بود اما همین مجاهدین عراقی که زبان او را به صورت کامل متوجه نمی شدند، به او عشق می‌ورزیدند، به او انس داشتند و حتی با او رفیق تر از دو تا برادر بودند و این حکایت از صداقت و پاکی و اخلاص شهید نصیری با رزمنده هایی که با او کار می‌کردند داشت به نحوی که صفحات درخشانی از زندگی او در دوران دفاع مقدس با مجاهدین عراقی ورق خورده است.
 ٠٦:٠٥ - 1396/03/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناخدا صمدی در گفتگوی تفصیلی بامهر:
هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد
ناخدا صمدی در گفتگوی تفصیلی بامهر: هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد فرمانده کلاه‌سبزهای نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد. خبرگزاری مهر-گروه سیاست- هادی رضائی: سوم خرداد، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و از خودگذشتگی رزمندگان میهن اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان خمینی کبیر (ره) است که فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد.» آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح عملیاتی غرورآفرین کربلا ۳ و به دست توانای مردم خدا جو و مومن، با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد.
 ٠٥:٣٠ - 1396/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب اسلامی:
می‌توانیم بر همه سختی‌ها مؤمنانه فائق بیاییم
رهبر انقلاب اسلامی: می‌توانیم بر همه سختی‌ها مؤمنانه فائق بیاییم رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از رزمندگان و هنرمندان دفاع مقدس تأکید کردند: اگر به خدا ایمان واقعی داشته باشیم و به او توکل کنیم، می توانیم بر همه سختی ها و چالش ها، مؤمنانه فائق بیاییم. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان، رزمندگان و هنرمندان و دست اندرکاران برنامه‌های شب های خاطره دفاع مقدس، بیان خاطرات دوران ۸ سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری، ادبی و نو را برای انتقال آنها به نسل جدید، کاری بسیار با ارزش و مهم برشمردند و تأکید کردند: یکی از درس های ماندگار دوران دفاع مقدس این بود که اگر توکل بر خدا بصورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد، قطعاً می توان بر همه موانع و چالش ها، مؤمنانه غلبه کرد.
 ٠٥:٥٢ - 1396/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازخوانی پرونده خرمشهر
خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی/دلیل تغییرمکان دفن یک شهید بعداز ۳۱ سال
بازخوانی پرونده خرمشهر خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی/دلیل تغییرمکان دفن یک شهید بعداز ۳۱ سال خرمشهر - هشت سال جنگی که عراق به ایران تحمیل کرد، از طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین درگیری‌های نظامی در تایخ معاصر بود، که ابعاد و تأثیرات منطقه‌ای و جهانی گسترده‌ای داشت که از خرمشهر آغاز شد. خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: بعدازظهر ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ خرمشهر زیر آتش سنگین ارتش عراق قرار گرفت. انبوهی از آتش خمپاره‌ها و توپ های دشمن که روی شهر می ریخت، همه را غافلگیر کرده بود. شهر در آتش می‌سوخت و صدای انفجار لحظه‌ای قطع نمی شد. طولی نکشید که بیمارستان پر شد از مجروحان و شهیدان. زنان و کودکان و سالخوردگان، آواره بیابان ها و جاده ها شده بودند. مردم به خصوص جوانان رو به مسجد جامع(نماد مقاومت) و دیگر پایگاه ها آوردند تا برای مقاومت سازماندهی شوند.
 ٠٦:٤٥ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار فضلی:
خرید تسلیحاتی عربستان برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی ایران است
سردار فضلی: خرید تسلیحاتی عربستان برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی ایران است جانشین رئیس سازمان بسیج گفت: خرید تسلیحاتی عربستان و شیوخ عرب منطقه برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی است تا با توطئه بتوانند این انقلاب را به شکست بکشانند اما این آرزو را به گور می‌برند. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار «علی فضلی»، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین شامگاه دوم خرداد در مراسم گرامی داشت فتح خرمشهر که در مسجد جامع غدیر خم برگزار شد،
 ٠٥:٤٥ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‏ المقدس (1361ش)
آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‏ المقدس (1361ش) چهارمين مرحله عمليات پيروزمندانه بيت‏المقدس در اول خرداد 1361 به قصد آزادسازي خرمشهر آغاز گشت. اين عمليات كه با رمز "يا محمدبن عبداللَّه(ص)" شروع شد در مراحل اوليه با تصرف پاسگاه مرزي كوشك همراه بود. همچنين ضربات هولناك و سختي بر تيپ‏هاي گارد مرزي دشمن وارد آمد و تعداد كثيري از مزدوران بعثي به اسارت لشكريان جبهه توحيد درآمدند
 ٠٧:٣٣ - 1396/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز آزاد سازی خرمشهر (3خرداد61)
روز آزاد سازی خرمشهر (3خرداد61) با شروع جنگ تحمیلی دشمن بعثی علیه جمهوری اسلامی ایران، شهر خرمشهر پس از 35 روز مقاومت و پایداری در چهارم آبان سال 1395 به اشغال متجاوزان درآمد و خونین شهرنام گرفت... امادلیرمردان این سرزمین به منظورآزاد سازی خرمشهر، «عملیات بیت المقدس» را طراحی نمودند. در روز 10 اردیبهشت ماه سال 1361عملیات با رمز «یا علی بن ابیطالب7» آغازگردید. پس از 24 روز پیکار با متجاوزان، خونین شهرکه 578 روز اسیر دشمن بود، در روز سوم خرداد سال 61، آزادگردید و دوباره خرمشهرشد. - فتح آشکار قرآن کریم درسوره فتح آیه 1 می¬فرماید: انا فتحنا لک فتحا مبینا. «ما برای تو پیروزی آشکاری فراهم ساختیم!...» همچنین در آیات 9و10 سوره انفال می¬فرماید: «چه بسیار گروه های کوچکی که به فرمان خدا برگروه های عظیمی پیروز شدند و خداوند با صبر پیشه¬گان است.»
 ٠٥:٥٥ - 1396/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر دفاع:
عزت و استقلال کشور به برکت خون‌ شهدا و ایثارگری‌ها محقق شده است
وزیر دفاع: عزت و استقلال کشور به برکت خون‌ شهدا و ایثارگری‌ها محقق شده است قم - وزیر دفاع اسلام، ولایت و ملت ایثارگر را عوامل تولید قدرت در کشور دانست و گفت: عزت، عظمت و استقلال و توسعه کشور به برکت خون‌ شهدا و ایثارگری‌ها محقق شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین دهقان در همایش جانبازان که در مصلای قدس قم برگزار شد، با بیان اینکه جامعه اسلامی در سایه حاکمیت اسلام و تحت رهبری ولایت فقیه و با حضور ملتی ایثارگر در همه عرصه‌ها از جایگاه ممتاز در سطح بین المللی برخوردار است، اظهار داشت: دلیل دشمنی مستمر و مداوم دشمنان، پایبندی این ملت به ارزش‌ها و پیوند آن با نظام اسلامی است.
 ٠٥:٣٢ - 1396/02/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی فارس با مادر شهیدان «محمد و مجید» شاداب:
شرط خواستگاری، نرفتن به جبهه بود/ آرزو دارم آقا به خانه ما بیاید
گفتگوی فارس با مادر شهیدان «محمد و مجید» شاداب: شرط خواستگاری، نرفتن به جبهه بود/ آرزو دارم آقا به خانه ما بیاید بچه‌ها امام را خیلی دوست داشتند. همه مقلد امام بودیم. البته حالا دیگر مقلد امام خامنه‌ای هستم. جزء آرزوهایم است که آقا به خانه ما بیاید. آقا را فقط از دور دیده‌ام. دلم می‌خواهد دستانش را ببوسم. گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مریم اختری؛ سی سال و اندی از اتمام جنگ تحمیلی می‌گذرد اما هنوز ثمرات آن فداکاری‌ها مایه اقتدار ایران اسلامی است. شاید بتوان نام شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی را در زمره السابقون السابقون قرار داد.
 ٠٨:٥٨ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
وفات ام البنین(س)
الف) وفات ام البنین(س) در روز 13جمادی¬الثانی سال 64 ه.ق حضرت ام البنین3، همسرگرامی امیرمومنین7 و مادرقمربنی هاشم7 ازدنیا رحلت فرمود. نام مبارک آن بانو، فاطمه و کنیه¬اش ام البنین است. پدر آن بانوی گرامی، حزام بن خالد و مادرش لیلی دخترشهیدبن ابی¬عامراست. آن بی¬بی پس از شهادت حضرت فاطمه زهرا3 به همسری علی7 درآمد. امیرمومنان به برادر خود عقیل فرمود:
 ٠٩:٢٦ - 1395/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگو ی مهر با حمید حسام؛
ادبیات پایداری از خاکریزها دور نشود/ با سوژه کتاب‌هایم زیسته‌ام
گفتگو ی مهر با حمید حسام؛ ادبیات پایداری از خاکریزها دور نشود/ با سوژه کتاب‌هایم زیسته‌ام حمید حسام با بیان اینکه سوژه‌هایی را برای نوشتن انتخاب می‌کند که با آن‌ها زیسته، عنوان کرد: فضای حماسه و خاکریز اصل دفاع مقدس است و نباید در کنار سایر سوژه‌ها از این مساله غفلت کرد. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: دو کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» و «وقتی مهتاب گم شد» دو اثر از حمید حسام نویسنده و راوی بسیاری از حماسه‌ها و حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس است که به تازگی و طی مراسمی در شهر همدان، از تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این دو اثر رونمایی شد.
 ٠٧:٢١ - 1395/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج:
خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند
سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج: خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند خبرگزاری فارس: خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هر شهیدی که به زمین می‌افتد و قطره خونش جاری می‌شود، مسئولیت من و شما در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌شود.
 ٠٤:٣٣ - 1395/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
اختصاصی مهر؛
روایت شهید «صیاد شیرازی» از نقش ضداطلاعات در ارتش شاهنشاهی
اختصاصی مهر؛ روایت شهید «صیاد شیرازی» از نقش ضداطلاعات در ارتش شاهنشاهی شهید صیاد شیرازی در مصاحبه ای منتشر نشده، به نقش ضد اطلاعات در ارتش شاهنشاهی می پردازد. به گزارش خبرنگار مهر، سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» در مصاحبه ای با مرکز اسناد انقلاب اسلامی که تاکنون منتشر نشده است، نقش ضد اطلاعات در ارتش شاهنشاهی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.
 ٠٧:٣٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
وجود ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور/شهادت عامل حفظ مکتب شیعه
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران: وجود ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور/شهادت عامل حفظ مکتب شیعه است یزد ـ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از وجود ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور خبر داد و گفت: برخی جانبازان با وجود شرایط سخت همچنان یار و یاور انقلاب و وفادار به نظام، مردم و رهبری هستند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدعلی شهیدی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: در برهه حساسی از شرایط سیاسی و اقتصادی قرار داریم و با توجه به اینکه ۲۲ بهمن در پیش است، شایسته است مردم حضوری گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشند و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان علیه انقلاب اسلامی بزنند.
 ٠٦:٣٥ - 1395/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
در دیدار با جانباز علی اصغر امیدی؛
روحانی: جانبازان، شهدا و ایثارگران نظام و ملت را بیمه کردند
در دیدار با جانباز علی اصغر امیدی؛ روحانی: جانبازان، شهدا و ایثارگران نظام و ملت را بیمه کردند رئیس جمهور گفت:جانبازان، شهدا و ایثارگران با فداکاری خود کشور، نظام و ملت را بیمه کردند و اگر مقاومت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نبود، دشمنان هر روز فکر حمله به ایران را در سر می پروراندند. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه دیدارهای سرزده و مستمر خود با جانبازان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران با حضور در منزل جانباز علی‌اصغر امیدی، از تلاش‌ها، ایثارگری‌ها، خدمات و جانفشانی‌های این جانباز بالای 70 درصد در راه میهن و نظام اسلامی، قدردانی و تجلیل کرد.
 ٠٧:٠٩ - 1395/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهادت فدائیان اسلام (شهید نواب صفوی)
) شهادت فدائیان اسلام ولا تحسبن¬الذین قتلوا فی¬سبیل¬الله امواتا بل¬احیاء عند ربهم یرزقون. (آل¬عمران/169) « هرگزگمان¬مبرکسانی¬که در راه خدا کشته شدند، مرده¬اند! بلکه زنده¬اند و نزد پروردگارشان روزی داده می¬شوند. » روز 27 دی روز عروج آسمانی شهید نواب صفوی¬رهبرجمعیت فدائیان اسلام و چند تن از یاران وفادار اوست. شهید نواب صفوی در سال 1303شمسی در خانواده¬ای روحانی و اصیل و از پدر ومادری باتقوی در محله خانی آباد تهران به دنیا آمد. در سال 1320 پس از طی تحصیلات ابتدایی و متوسطه رهسپار حوزه نجف شد
 ٠٩:٤٨ - 1395/10/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهردار تهران:
شهدای مدافع حرم غریب و مظلومند
شهردار تهران: شهدای مدافع حرم غریب و مظلومند/شباهت شهدای هویزه با مدافعان حرم شهردار تهران با بیان اینکه شهدای مدافع حرم هم غریبند و هم مظلوم، گفت: باید همانند دوران دفاع مقدس به جوانان خلاق اعتماد کنیم تا به مدیریت های خسته و بسته و به وادادگی پایان دهند. به گزارش خبرنگار مهر مراسم نکوداشت شهدای دانشجو یادواره شهید علم الهدی و همچنین گرامیداشت یاد و شهدای دانشجوی مدافع حرم عصر امروز چهارشنبه ۱۵ دی با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
 ٠٥:٣٢ - 1395/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر باقری: اصول 5گانه رهبری به منشور بسیج تبدیل خواهد شد
سرلشکر باقری در جشنواره مالک اشتر بسیج: اصول 5گانه رهبری به منشور بسیج تبدیل خواهد شد/ مسئولیت اولیه بسیج ایجاد امنیت در برابر تهدیدات است/ صدها هزار جوان ایرانی آماده حضور در جبهه مقاومت هستند خبرگزاری فارس: اصول 5گانه رهبری به منشور بسیج تبدیل خواهد شد/ مسئولیت اولیه بسیج ایجاد امنیت در برابر تهدیدات است/ صدها هزار جوان ایرانی آماده حضور در جبهه مقاومت هستند رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر رهبری اجازه دهند، صدها هزار نفر از این جوانان آمادگی حضور در جبهه مقاومت را دارند.
 ٠٨:١٢ - 1395/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر باقری ؛ تشکیل «بسیج جهان اسلام» شدنی است
سرلشکر باقری بمناسبت هفته بسیج؛ تشکیل «بسیج جهان اسلام» شدنی است رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: بسیج مردمی کشورهای اسلامی پوزه دشمنان قسم خورده اسلام را به خاک مذلت مالیده‌ است و به فضل الهی تشکیل بسیج جهان اسلام شدنی است. به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت هفته بسیج با صدور بیانیه ای تاکید کرد: بسیج مردمی کشورهای اسلامی پوزه دشمنان قسم خورده اسلام را به خاک مذلت مالیده‌ است و به فضل الهی تشکیل بسیج جهان اسلام شدنی است.
 ٠٧:٢٨ - 1395/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار سلیمانی: تضعیف دستاوردهای بسیج ظلم نابخشودنی است
سردار سلیمانی: تضعیف دستاوردهای بسیج ظلم نابخشودنی است سردار سرلشگر قاسم سلیمانی گفت: در این دوره پر از فتنه های خارجی و داخلی، بسیج در اوج رسیدن به قله پیروزی قرار دارد و نباید دستاورد بسیج را تضعیف کنیم که این ظلم نابخشودنی است. به گزارش خبرنگار مهر سردار قاسم سلیمانی در همایش فرماندهان بسیجی قوه قضائیه با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج گفت: برخی ها با حرف هایی بسیج را تضعیف می کنند که چفیه دور گردن ولی فقیه، مصداقی از توجه رهبری به این موضوع است.
 ٠٧:١١ - 1395/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط