صفحه اصلي > دفاع مقدس و شهداء 


درمراسم رونمایی از کتاب«شرف خاک»در خبرگزاری فارس مطرح شد
رشیدی: شهید را با کتاب مختصری می‌‌توان در تاریخ ثبت کرد
درمراسم رونمایی از کتاب«شرف خاک»در خبرگزاری فارس مطرح شد رشیدی: شهید را با کتاب مختصری می‌‌توان در تاریخ ثبت کرد/ واکنش خواهر شهید پس از دیدن کتاب «شرف خاک» نویسنده دفاع مقدس گفت: گاهی با یک کتاب مختصر جیبی هم می‌شود یک شهید را در ذهن خواننده و در تاریخ ثبت کرد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «شرف خاک» برگرفته از زندگی شهید داود مجیدی اثر مهدی خدادادی عصر روز گذشته در خبرگزاری فارس رونمایی شد. *انگلیس‌ها بهتر از ما قبایل ایرانی را می‌شناسند
 ٠٧:١٢ - 1396/05/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطرات زندان مخوف منافقین در دهه ۷۰/نفوذ وزارت اطلاعات تاقلب اشرف
برای نخستین بار با مهر مطرح شد؛ خاطرات زندان مخوف منافقین در دهه ۷۰/نفوذ وزارت اطلاعات تاقلب اشرف حسین اکبری و محمدصادق جعفرپور، دوجوانی که در دهه۷۰ در حال دفاع از مرزهای غربی کشورمان به اسارت منافقین در آمدند، خاطراتشان از زندان «پاپیون»، «اشرف» و ۳سال مقاومت را بیان کردند. خبرگزاری مهر، گروه سیاست- فهیمه رضیان: در ابتدای سال ۱۳۷۰ و هم زمان با جنگ عراق و کویت، مردم ستمدیده عراق که از جنایت های صدام کاسه صبرشان لبریز شده بود، فرصت را مغتنم شمرده و در جنوب و شمال این کشور دست به نافرمانی زده و برای سرنگونی حکومت حزب بعث جنایتکار تلاش کردند. اتفاق مهمی که در تاریخ معاصر عراق ماندگار شد و به «انتفاضه شعبانیه» معروف است.
 ٠٤:٤٢ - 1396/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی تفصیلی با خلبان نقدی بیک:
آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد»
گفتگوی تفصیلی با خلبان نقدی بیک: آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد» یکی از خلبان‌های قدیمی دوران دفاع مقدس از روزهای پایانی جنگ و حضورش در عملیات مرصاد می گوید. خبرگزاری مهر، گروه سیاست – محمد شلتوکی: شش روز پس از قبول قطعنامه توسط ایران و در شرایطی که نیروهای عراقی با زیر پا گذاشتن قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت مجددا به خرمشهر حمله کردند و برای تصرف آن پیش رفته بودند، ایادی سازمان منافقین با پشتیبانی همه جانبه ارتش عراق، عملیاتی با نام «فروغ جاویدان» را آغاز کردند.
 ٠٦:١٦ - 1396/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
«عملیات‌ مرصاد» از زبان شهید صیاد شیرازی
فرمانده هوانیروز صدای شمخانی را نشناخت
«عملیات‌ مرصاد» از زبان شهید صیاد شیرازی فرمانده هوانیروز صدای شمخانی را نشناخت/ منافقین پشت بیسیم «زری» را صدا می‌کردند شهید صیاد شیرازی درباره عملیات مرصاد می‌گفت: به آقای «شمخانی‌» که آن زمان معاون عملیاتی در ستاد کل بود، گفتم از زمین که کسی‌ را‌ نداریم، با خلبانان حمله می‌کنیم‌. ایشان‌ به فرمانده هوانیروز زنگ زد اما فرمانده گفت از کجا معلوم که راست می‌گویید؟! به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ عراق و ایران، قطعنامه ۵۹۸ را در ۲۹ تیر ۱۳۶۶ صادر کرد. ایران یک سال بعد یعنی در ۲۷ تیر ۱۳۶۷ این قطعنامه را پذیرفت. پذیرش قطعنامه به معنای پذیرش آتش‌بس از سوی ایران بود، ولی عراق به حملات خود ادامه داد.
 ٠٤:٣٤ - 1396/05/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
رحیم صفوی در جمع خبرنگاران:
امنیت پایدار کشور را مدیون خون شهدای دفاع مقدس هستیم
رحیم صفوی در جمع خبرنگاران: امنیت پایدار کشور را مدیون خون شهدای دفاع مقدس هستیم ری- دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: امروز امنیت پایدار و عزت ملی را مدیون خون پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس و جانفشانی‌های آنان هستیم. به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید یحیی رحیم‌ صفوی شامگاه یکشنبه در حاشیه یادواره شهید نورعلی شوشتری در در جمع خبرنگاران طی سخنانی برگزاری یادواره شهدا در شناساندن شهیدان به مردم موثر دانست و گفت: این مراسم می تواند به همه ما کمک کند تا شهدا را بهتر از گذشته بشناسیم و این یادواره ها مخصوصا برای افراد زیر ۴۰ سال در کشور بسیار مفید است.
 ٠٧:٤٨ - 1396/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر سلیمانی:
جان ما برای انقلاب و این ملت ناقابل است
سرلشکر سلیمانی: جان ما برای انقلاب و این ملت ناقابل است فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امروز جان ناقابل ما برای انقلاب و شهدای این ملت ناقابل است؛ باید از خدا بخواهیم عاقبت بخیر و شهید این راه شویم و صداقت خود را اثبات کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم چهلم سردار مدافع حرم شهید شعبان نصیری اظهار کرد: این مجلس دو شأنیت دارد. اول پاسداشت شخصیت شهید و وجه دوم مربوط است به آنچه این شهید در راهش شهید شد.
 ٠٣:٣٨ - 1396/04/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار سلیمانی در واکنش به تضعیف سپاه:
مرا هدف قرار دهید نه سپاه را/ چرا برخی جامعه را از متدینین می‌ترسانند؟
سردار سلیمانی در واکنش به تضعیف سپاه: مرا هدف قرار دهید نه سپاه را/ چرا برخی جامعه را از متدینین می‌ترسانند؟/ سیاسی نگاه نکنیم فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد نباید کسی سپاه را تضعیف و مورد حملات گوناگون قرار دهد، نباید تداعی حرف‌های دوران گذشته را کرد، زیرا امروز سینه سپاه برای ایثار در راه کشور و مردم سپر است.
 ٠٣:٥٤ - 1396/04/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار نقدی در دیدار با خانواده سردار شهید «شعبان نصیری»:
«سردار نصیری» ارزش های انقلاب را به مجاهدین عراقی منتقل کرد
سردار نقدی در دیدار با خانواده سردار شهید «شعبان نصیری»: «سردار نصیری» ارزش های انقلاب را به مجاهدین عراقی منتقل کرد معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفت: «شهید نصیری» بسیاری از تجربه و ارزش های انقلاب اسلامی را با عمل صالح و با رزمندگی و خط شکنی در صحنه های مختلف جنگ تحمیلی به رزمندگان عراقی منتقل کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه عصر امروز با حضور در منزل شهید مدافع حرم سردار شعبان نصیری، درباره این شهید سرافراز اسلام، اظهار داشت: سردار نصیری در جبهه های دفاع مقدس با وجود اینکه در لشکر بدر که مجاهدین عراقی آن را تشکیل می‌دادند غریبه بود اما همین مجاهدین عراقی که زبان او را به صورت کامل متوجه نمی شدند، به او عشق می‌ورزیدند، به او انس داشتند و حتی با او رفیق تر از دو تا برادر بودند و این حکایت از صداقت و پاکی و اخلاص شهید نصیری با رزمنده هایی که با او کار می‌کردند داشت به نحوی که صفحات درخشانی از زندگی او در دوران دفاع مقدس با مجاهدین عراقی ورق خورده است.
 ٠٦:٠٥ - 1396/03/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناخدا صمدی در گفتگوی تفصیلی بامهر:
هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد
ناخدا صمدی در گفتگوی تفصیلی بامهر: هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد فرمانده کلاه‌سبزهای نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد. خبرگزاری مهر-گروه سیاست- هادی رضائی: سوم خرداد، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و از خودگذشتگی رزمندگان میهن اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان خمینی کبیر (ره) است که فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد.» آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح عملیاتی غرورآفرین کربلا ۳ و به دست توانای مردم خدا جو و مومن، با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد.
 ٠٥:٣٠ - 1396/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب اسلامی:
می‌توانیم بر همه سختی‌ها مؤمنانه فائق بیاییم
رهبر انقلاب اسلامی: می‌توانیم بر همه سختی‌ها مؤمنانه فائق بیاییم رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از رزمندگان و هنرمندان دفاع مقدس تأکید کردند: اگر به خدا ایمان واقعی داشته باشیم و به او توکل کنیم، می توانیم بر همه سختی ها و چالش ها، مؤمنانه فائق بیاییم. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان، رزمندگان و هنرمندان و دست اندرکاران برنامه‌های شب های خاطره دفاع مقدس، بیان خاطرات دوران ۸ سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری، ادبی و نو را برای انتقال آنها به نسل جدید، کاری بسیار با ارزش و مهم برشمردند و تأکید کردند: یکی از درس های ماندگار دوران دفاع مقدس این بود که اگر توکل بر خدا بصورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد، قطعاً می توان بر همه موانع و چالش ها، مؤمنانه غلبه کرد.
 ٠٥:٥٢ - 1396/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازخوانی پرونده خرمشهر
خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی/دلیل تغییرمکان دفن یک شهید بعداز ۳۱ سال
بازخوانی پرونده خرمشهر خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی/دلیل تغییرمکان دفن یک شهید بعداز ۳۱ سال خرمشهر - هشت سال جنگی که عراق به ایران تحمیل کرد، از طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین درگیری‌های نظامی در تایخ معاصر بود، که ابعاد و تأثیرات منطقه‌ای و جهانی گسترده‌ای داشت که از خرمشهر آغاز شد. خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: بعدازظهر ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ خرمشهر زیر آتش سنگین ارتش عراق قرار گرفت. انبوهی از آتش خمپاره‌ها و توپ های دشمن که روی شهر می ریخت، همه را غافلگیر کرده بود. شهر در آتش می‌سوخت و صدای انفجار لحظه‌ای قطع نمی شد. طولی نکشید که بیمارستان پر شد از مجروحان و شهیدان. زنان و کودکان و سالخوردگان، آواره بیابان ها و جاده ها شده بودند. مردم به خصوص جوانان رو به مسجد جامع(نماد مقاومت) و دیگر پایگاه ها آوردند تا برای مقاومت سازماندهی شوند.
 ٠٦:٤٥ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار فضلی:
خرید تسلیحاتی عربستان برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی ایران است
سردار فضلی: خرید تسلیحاتی عربستان برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی ایران است جانشین رئیس سازمان بسیج گفت: خرید تسلیحاتی عربستان و شیوخ عرب منطقه برای ایستادگی مقابل انقلاب اسلامی است تا با توطئه بتوانند این انقلاب را به شکست بکشانند اما این آرزو را به گور می‌برند. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار «علی فضلی»، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین شامگاه دوم خرداد در مراسم گرامی داشت فتح خرمشهر که در مسجد جامع غدیر خم برگزار شد،
 ٠٥:٤٥ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‏ المقدس (1361ش)
آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‏ المقدس (1361ش) چهارمين مرحله عمليات پيروزمندانه بيت‏المقدس در اول خرداد 1361 به قصد آزادسازي خرمشهر آغاز گشت. اين عمليات كه با رمز "يا محمدبن عبداللَّه(ص)" شروع شد در مراحل اوليه با تصرف پاسگاه مرزي كوشك همراه بود. همچنين ضربات هولناك و سختي بر تيپ‏هاي گارد مرزي دشمن وارد آمد و تعداد كثيري از مزدوران بعثي به اسارت لشكريان جبهه توحيد درآمدند
 ٠٧:٣٣ - 1396/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز آزاد سازی خرمشهر (3خرداد61)
روز آزاد سازی خرمشهر (3خرداد61) با شروع جنگ تحمیلی دشمن بعثی علیه جمهوری اسلامی ایران، شهر خرمشهر پس از 35 روز مقاومت و پایداری در چهارم آبان سال 1395 به اشغال متجاوزان درآمد و خونین شهرنام گرفت... امادلیرمردان این سرزمین به منظورآزاد سازی خرمشهر، «عملیات بیت المقدس» را طراحی نمودند. در روز 10 اردیبهشت ماه سال 1361عملیات با رمز «یا علی بن ابیطالب7» آغازگردید. پس از 24 روز پیکار با متجاوزان، خونین شهرکه 578 روز اسیر دشمن بود، در روز سوم خرداد سال 61، آزادگردید و دوباره خرمشهرشد. - فتح آشکار قرآن کریم درسوره فتح آیه 1 می¬فرماید: انا فتحنا لک فتحا مبینا. «ما برای تو پیروزی آشکاری فراهم ساختیم!...» همچنین در آیات 9و10 سوره انفال می¬فرماید: «چه بسیار گروه های کوچکی که به فرمان خدا برگروه های عظیمی پیروز شدند و خداوند با صبر پیشه¬گان است.»
 ٠٥:٥٥ - 1396/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر دفاع:
عزت و استقلال کشور به برکت خون‌ شهدا و ایثارگری‌ها محقق شده است
وزیر دفاع: عزت و استقلال کشور به برکت خون‌ شهدا و ایثارگری‌ها محقق شده است قم - وزیر دفاع اسلام، ولایت و ملت ایثارگر را عوامل تولید قدرت در کشور دانست و گفت: عزت، عظمت و استقلال و توسعه کشور به برکت خون‌ شهدا و ایثارگری‌ها محقق شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین دهقان در همایش جانبازان که در مصلای قدس قم برگزار شد، با بیان اینکه جامعه اسلامی در سایه حاکمیت اسلام و تحت رهبری ولایت فقیه و با حضور ملتی ایثارگر در همه عرصه‌ها از جایگاه ممتاز در سطح بین المللی برخوردار است، اظهار داشت: دلیل دشمنی مستمر و مداوم دشمنان، پایبندی این ملت به ارزش‌ها و پیوند آن با نظام اسلامی است.
 ٠٥:٣٢ - 1396/02/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی فارس با مادر شهیدان «محمد و مجید» شاداب:
شرط خواستگاری، نرفتن به جبهه بود/ آرزو دارم آقا به خانه ما بیاید
گفتگوی فارس با مادر شهیدان «محمد و مجید» شاداب: شرط خواستگاری، نرفتن به جبهه بود/ آرزو دارم آقا به خانه ما بیاید بچه‌ها امام را خیلی دوست داشتند. همه مقلد امام بودیم. البته حالا دیگر مقلد امام خامنه‌ای هستم. جزء آرزوهایم است که آقا به خانه ما بیاید. آقا را فقط از دور دیده‌ام. دلم می‌خواهد دستانش را ببوسم. گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مریم اختری؛ سی سال و اندی از اتمام جنگ تحمیلی می‌گذرد اما هنوز ثمرات آن فداکاری‌ها مایه اقتدار ایران اسلامی است. شاید بتوان نام شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی را در زمره السابقون السابقون قرار داد.
 ٠٨:٥٨ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
وفات ام البنین(س)
الف) وفات ام البنین(س) در روز 13جمادی¬الثانی سال 64 ه.ق حضرت ام البنین3، همسرگرامی امیرمومنین7 و مادرقمربنی هاشم7 ازدنیا رحلت فرمود. نام مبارک آن بانو، فاطمه و کنیه¬اش ام البنین است. پدر آن بانوی گرامی، حزام بن خالد و مادرش لیلی دخترشهیدبن ابی¬عامراست. آن بی¬بی پس از شهادت حضرت فاطمه زهرا3 به همسری علی7 درآمد. امیرمومنان به برادر خود عقیل فرمود:
 ٠٩:٢٦ - 1395/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگو ی مهر با حمید حسام؛
ادبیات پایداری از خاکریزها دور نشود/ با سوژه کتاب‌هایم زیسته‌ام
گفتگو ی مهر با حمید حسام؛ ادبیات پایداری از خاکریزها دور نشود/ با سوژه کتاب‌هایم زیسته‌ام حمید حسام با بیان اینکه سوژه‌هایی را برای نوشتن انتخاب می‌کند که با آن‌ها زیسته، عنوان کرد: فضای حماسه و خاکریز اصل دفاع مقدس است و نباید در کنار سایر سوژه‌ها از این مساله غفلت کرد. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: دو کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» و «وقتی مهتاب گم شد» دو اثر از حمید حسام نویسنده و راوی بسیاری از حماسه‌ها و حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس است که به تازگی و طی مراسمی در شهر همدان، از تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این دو اثر رونمایی شد.
 ٠٧:٢١ - 1395/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج:
خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند
سردار غیب‌پرور در مراسم تکریم و معارفه جمعی از معاونین بسیج: خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند خبرگزاری فارس: خون هر شهید مدافع حرم مسئولیت ما را در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌کند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هر شهیدی که به زمین می‌افتد و قطره خونش جاری می‌شود، مسئولیت من و شما در حمایت از انقلاب و ولایت فقیه سنگین‌تر می‌شود.
 ٠٤:٣٣ - 1395/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
اختصاصی مهر؛
روایت شهید «صیاد شیرازی» از نقش ضداطلاعات در ارتش شاهنشاهی
اختصاصی مهر؛ روایت شهید «صیاد شیرازی» از نقش ضداطلاعات در ارتش شاهنشاهی شهید صیاد شیرازی در مصاحبه ای منتشر نشده، به نقش ضد اطلاعات در ارتش شاهنشاهی می پردازد. به گزارش خبرنگار مهر، سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» در مصاحبه ای با مرکز اسناد انقلاب اسلامی که تاکنون منتشر نشده است، نقش ضد اطلاعات در ارتش شاهنشاهی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.
 ٠٧:٣٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط