نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

به مغزتان بیشتر اهمیت دهید

1.- برای حافظهٔ کوتاه مدت: قهوه بنوشید.
قهوهٔ تازه جوش بهترین سوخت مغز است. همچنین نشان داده شده که قهوه فرایند پیری را کند می‌کند و حافظهٔ کوتاه مدت را تقویت می‌کند. همچنین محققین انگلیسی‌دریافتند فقط یک فنجان قهوه توان حل مسائل و توجه را بهبود میبخشد.

2- برای حافظهٔ بلند مدت: ذغال اخته بخورید.
آنتی‌اکسیدنت موجب حفاظت از مغز در برابر رادیکالهای آزاد شده و موجب تقلیل ریسک الژیمر و پارکینگسون میشود. همچنین برای بهبود روند شناختی‌(ترجمه، فکر کردن) موثرند.

3. برای سریع فکر کردن(سرعت انتقال): ماهی سالمن بخورید.
اسید چرب امگا ۳ موجود در ماهیهای چرب هستند و مهمترین اجر بنای بافت مغز هستند. پس آنها توان افزایش قدرت انتقال و فکر را دارند. نیاسین موجود در سالمن به عدم پیشرفت بیماری الزیمر و کاهش مشکلات شناختی‌کمک شایانی می‌کند.

4. برای قدرت بخشیدن به مغز: سالاد با پروتئین و سُس و سرکه و روغن بخورید.روغن و سُس موجب کاهش سرعت هضم پروتئین و کربوهیدراتها است که همین امر خود موجب تثبیت قند خون و بالا نگاه داشتن سطح انرژی میشود.

5. برای آرامش مغز: ماست کم چرب‌یا مخلوط آجیل بخورید.
محققین در اسلواکی به جمعیت مورد مطالعه ۳ گرم اسید امینه لیزین و ارژنین و یا به صورت دارو نما، داده شد و از آنها خواستند تا سخنرانی‌کنند.
اندازه گیری خونی نشان داد که هورمون استرس در افرادی که آنرا به صورت ارگانیک دریافت کردند نسبت به نوع دارو نما تقریبا در حین و بعد از سخنرانی‌نصف گروه دیگر بوده است. ماست یکی‌از بهترین منابع لیزین و
خشکبار(آجیل) از منابع غنی آرژنین است.

6. برای تمرکز مغز: چای نعنا بنوشید.
بوی‌نعنا موجب فوکوس و افزایش عملکرد میشود. نعنا موجب افزایش هوشیاری رانندگان و کاهش فشار عصبی آنان میشود.

7. برای شادی مغز: سالاد اسفناج بخورید.
اسفناج منبع غنی از ویتامین ب - که ریشهٔ اصلی مواد موثر هورمون‌های احساس خوب(خوشی‌) است. بر اساس تحقیقات کمبود ویتامین ب۶ موجب عصبانیت، بیقراری و افسردگی است.

8. برای احساس قویتر مغز: یک قاشق غذا خوری تخم کتان بخورید.
تخم کتان دارای اسید آلفالینولوئیک است که به فعالیت قشر(کورتکس)مغز کمک میکند. یعنی بخشی از مغز که به فرآیند احساس(حس) کمک میکند.


١٨:٢٠ - 1391/07/30    /    شماره : ٦١٢٧    /    تعداد نمایش : ٣١٠خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1138
کل بازديدها :14164334
بازديدکنندگان آنلاين :6
بازديدازاین صفحه :212334