نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]


در گزارش جدید محققان آمده است؛
بیماری کلیوی علت اصلی مرگ های قلبی در جهان
در گزارش جدید محققان آمده است؛ بیماری کلیوی علت اصلی مرگ های قلبی در جهان طبق یافته های یک مطالعه جدید، بیماری کلیه علت اصلی مرگ های قلبی در جهان است. به گزارش خبرنگار مهر، محققان براساس داده های ۱۸۸ کشور در شش مقطع زمانی متفاوت بین سال های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۳ دریافتند در سال ۲۰۱۳، کاهش عملکرد کلیه با ۴ درصد مرگ ها در جهان یا ۲.۲ میلیون مورد مرگ مرتبط بود.
 ٠٤:٥٨ - 1396/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
توصیه متخصصان پوست؛
بهترین ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست را بشناسید
توصیه متخصصان پوست؛ بهترین ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست را بشناسید بسیاری از متخصصان معتقدند برخی ویتامین ها می توانند به کاهش برخی مشکلات پوستی نظیر آکنه و علائم پیری کمک کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آکادمی درماتولوژی آمریکا رژیم غذایی سالم را بخشی از شیوه مراقبت از پوست عنوان می کند. در ادامه به برخی راهکارهای درمان مشکلات پوستی اشاره می شود. افراد مبتلا به آکنه
 ٠٧:١٧ - 1395/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشروح پاسخ های متخصص گوش و حلق و بینی
روش‌های درمان پولیپ و انحراف بینی/
مشروح پاسخ های متخصص گوش و حلق و بینی به سوالات مخاطبان فارس روش‌های درمان پولیپ و انحراف بینی/ باورهای غلط درباره شستن گوش/ چرا برخی افراد تو‌دماغی حرف می‌زنند؟ خبرگزاری فارس: روش‌های درمان پولیپ و انحراف بینی/ باورهای غلط درباره شستن گوش/ چرا برخی افراد تو‌دماغی حرف می‌زنند؟ مهدی خواجوی، متخصص گوش و حلق و بینی و رئیس انجمن گوش و حلق و بینی ایران، به سؤالات پزشکی مخاطبان فارس در زمینه جرم گیری گوش، خشونت صدا، روش صحیح شست‌وشوی گوش و عفونت های بینی و حلق پاسخ داد.
 ٠٨:١٠ - 1395/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران؛
عوارض مرگبار دیابت را بشناسید
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران؛ عوارض مرگبار دیابت را بشناسید/ ۴۵۰ میلیون مبتلا در جهان رئیس انجمن آترواسکلروز ایران با عنوان این مطلب که بیماری های قلبی، سکته مغزی و نارسایی مزمن کلیه از عوارض دیابت است، گفت: دیابت، همراه فشار خون بالا ریسک بروز بیماری قلبی را افزایش می دهد. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مسعود قاسمی در آستانه برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد، اظهارداشت: دیابت یا بیماری قند که در واقع بیماری ناشی از اختلال متابولیسم یا عملکرد و ساز و کار بدن است به یک معضل جهانی در زمینه بیماری های بشر امروزی تبدیل شده است.
 ٠٦:٢٦ - 1395/10/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حرکت صعودی نمودار خون بند ناف ذخیره شده در رویان
حرکت صعودی نمودار خون بند ناف ذخیره شده در رویان دستیابی ایران به چهارمین پیوند موفق جهان در درمان بیماری آنمی پلاستیک/ ذخیره‌سازی 70 هزار نمونه خون بند ناف خبرگزاری فارس: دستیابی ایران به چهارمین پیوند موفق جهان در درمان بیماری آنمی پلاستیک/ ذخیره‌سازی 70 هزار نمونه خون بند ناف ایران با استفاده از ظرفیت و توانایی خود توانست چهارمین پیوند موفق جهان در درمان بیماری آنمی پلاستیک با پیوند اتولوگ از خود بیمار برای خود بیمار را روی «کارن شیوایی» هفت ساله انجام دهد.
 ٠٧:٢٥ - 1395/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
5علامت هشدار دهنده سکته مغزی را جدی بگیرید
5علامت هشدار دهنده سکته مغزی را جدی بگیرید به گفته پزشکان، آگاهی از پنج علامت هشداردهنده جدی و ناگهانی سکته مغزی می تواند به نجات جان و کاهش شمار افراد دارای ناتوانی های جسمی کمک کند. به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام انجمن سکته آمریکا، افراد بعد از آگاهی از هر یک از ۵ علامت شدید و ناگهانی زیر فورا به مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند: احساس کرختی یا ضعف در صورت، دست یا پا (بخصوص زمانیکه یک طرف بدن را شامل شود.)
 ٠٥:١٦ - 1395/02/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
توسعه پزشک خانواده در شهرهای ۵۰ تا ۱۰۰هزار نفری
توسعه پزشک خانواده در شهرهای ۵۰ تا ۱۰۰هزار نفری مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: مهمترین گام در سال ۹۵، تجمیع منابع مالی و همچنین توسعه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر خواهد بود. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد کبیر در جلسه ای با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: حفاظت مالی از بیمه شدگان در برابر هزینه های سلامت، پوشش همگانی بیمه ای و ارتقاء کمی و کیفی خدمات سلامت و هخمچنین بهره مندی و برخورداری مردم از خدمات پایه سلامت سه رویکرد اصلی عملکرد بیمه سلامت ایران هستند. اره به این امر که سازمان بیمه سلامت ایران بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش دارد؛ اذعان داشت؛ امیدواریم بتوانیم با رهنمودهای دولت تدبیر و امید شرایطی را فراهم نماییم تا از طریق توانمندسازی جامعه و افزایش زمینه مشارکت آنان بتوانیم تامین منابع مالی سلامت، نظارت و پاسخگویی به بیمه شدگان را به عنوان اهداف سازمان بیمه بیش از پیش گسترش دهیم. وی خاطر نشان کرد: ما حدود ۷۵۰سکونتگاه غیر رسمی را در کشور شناسایی کرده و بعد از ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم برای اولین بار اعلام کنیم که هر ایرانی حق دارد بدون دغدغه خاطر تحت پوشش بیمه قرار گیرد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اجرای این امر و بیمه نمودن افراد به صورت رایگان نیازمند ساز و کار مناسب است که بتوانیم در منابع حوزه سلامت شرایطی را فراهم نماییم تا ضمن مدیریت و صیانت از منابع به سمت فرماندهی واحد در مدیریت منابع حوزه سلامت با محوریت بیمه سلامت ایران حرکت کنیم. کبیر در پایان یادآوری کرد: تلاش داریم تا با پیاده سازی راهنماهای بالینی در مراکز ارائه دهنده خدمت مدافع معقول ومشروعی برای حقوق مردم باشیم.
 ٠٥:٥٣ - 1394/11/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
طول عمر ایرانی‌ها به ۷۵ سال ارتقاء یافت
طول عمر ایرانی‌ها به ۷۵ سال ارتقاء یافت/ احداث ۲۰۰۰ خانه بهداشت دامغان - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه طول عمر ایرانی ها از ۵۱ سال به ۷۵ سال ارتقا یافته، گفت: چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل یارانه ها به حوزه سلامت اختصاص یافت. به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن قاضی زاده هاشمی سه شنبه شب در جشن انقلاب مردم دامغان در محل مسجد جامع این شهر ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: رزمندگان، ایثارگران و شهدای ما از جمله افرادی بودند که برای بقاء و ماندگاری انقلاب تا پای جان ایستادند.
 ٠٥:٥٣ - 1394/11/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
7ضرر استفاده زیاد از موبایل هوشمند برای سلامتی
7ضرر استفاده زیاد از موبایل هوشمند برای سلامتی تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی نقش فوق العاده ای در کاهش فاصله ی بین افرادی که در کشورها یا شهرهای دیگر زندگی می کنند، دارند. علاوه بر این نمی توان نقش این ابزارهای پیشرفته را در آسان کردن زندگی مدرن نادیده گرفت. اما یادتان باشد افراط در هر کاری بلای جانتان می شود. فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان موبایل هوشمند
 ٠٩:٥٩ - 1394/10/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسمی ها باید آنفلوآنزا را جدی تر بگیرند
آسمی ها باید آنفلوآنزا را جدی تر بگیرند شاید فکر کنید آنفلوآنزای شما فرقی با دیگران ندارد، اما شما به عنوان یک مبتلا به آسم، باید آنفلوآنزا را بسیار جدی تر بگیرید. آنفلوآنزا برای شما نسبت به سایر افرادی که ریه های سالمی دارند، ملاحظات خاصی را در برمی گیرد. هدی بانکی - بخش سلامت تبیان بیماری آسم ویروس آنفلوآنزا موجب التهاب و تورم ریه ها شده و ممکن است علائم آسم را تشدید نماید، مانند: - خس خس سینه - گرفتگی قفسه سینه - تنگی نفس - سرفه مزمن
 ٠٧:٢٢ - 1394/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
قرص کلسیم؛ خطری برای قلب
قرص کلسیم؛ خطری برای قلب بر اساس تحقیقات چاپ شده در روزنامه انگلیسی Dailymail، باید در مصرف مکمل های کلسیم دقت کرد. این قرص ها می توانند تهدیدی برای سلامت قلب باشند، در صورتی که شاید نقش چشمگیری در استحکام استخوان ها نداشته باشند. فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان قرص کلسیم به عقیده ی محققان استرالیایی بین مصرف قرص های کلسیم و احتمال بروز مشکلات قلبی و عروقی، رابطه ی مستقیمی وجود دارد. این کپسول ها به طور کلی برای مقابله با پوکی استخوان مورد استفاده قرار می گیرند.
 ٠٧:٣٩ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
10 بیماری مولد بوی بد دائمی دهان
10 بیماری مولد بوی بد دائمی دهان وقتی بوی بد دهان مزمن و همیشگی می شود، بدون شک پای مشکلی حاد در میان است و ممکن است نشان دهنده یک بیماری نهفته باشد، بیماری که شما تا به حال متوجه آن نشده اید. فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان بوی بد دهان همه از بوی بدن دهان گریزانند، اما این مشکلی است که وجود دارد و ممکن است در یک برهه زمانی، گریبان گیر هر یک از ما بشود. معمولا بعد از بیدار شدن از خواب و یا بویژه بعد از خوردن غذاهای سیردار، بوی بد دهان به سراغ شما خواهد آمد. اغلب اوقات حتی شستشوی دهان و یا مکیدن آب نبات نعنایی نیز افاقه نخواهد کرد.
 ٠٧:٠٦ - 1394/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
خوردنی های ممنوعه در نارسایی کبدی
خوردنی های ممنوعه در نارسایی کبدی بدون شک مصرف الکل قطعاً روزی به سیروز کبدی منتهی خواهد شد. این بیماری که کبد در آن به تدریج نابود می شود، به مواد غذایی مصرفی نیز وابسته است. خمیرها، نان ها، پنیرها و ... از جمله همین مواد محسوب می شوند. فاطمه حلوایی - بخش تغذیه و آشپزی تبیان غذاهای چرب برای این که کبد خود را از آسیب های یک چنین بیماری خطرناکی حفظ کنید، در ادامه چند نوع ماده غذایی را به شما معرفی می کنیم که در صورت ابتلا به سیروز، باید در مصرف آن ها جانب احتیاط را نگه دارید. خمیرهایی که سرشار از چربی و روغن هستند
 ٠٧:٠٠ - 1394/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
چطور از افتادگی پوست گردن جلوگیری کنیم؟
چطور از افتادگی پوست گردن جلوگیری کنیم؟ با افزایش سن، پوست گردن طراوت و شادابی خود را از دست می دهد و کم کم شل و آویزان شده و گردن روز به روز خشک تر و سفت تر می شود. در اینجا روش هایی را برای مقابله با این مشکل برای شما ارائه می دهیم. فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان چروک پوست گردن پوست گردن در مقایسه با پوست صورت، چند برابر لطیف تر و حساس تر است. به همین دلیل وقتی روزگار پیری فرا می رسد، عضلات این ناحیه، طراوت و شادابی خود را از دست می دهند، پوست آن کم کم شل و آویزان شده و گردن روز به روز خشک تر و سفت تر می شود.
 ٠٥:١٤ - 1394/10/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
10 نشانه گردش خون ضعیف در بدن
10نشانه گردش خون ضعیف در بدن ورزش کردن، ترک سیگار،و متناسب تر شدن بدن همگی می توانند به بهبود گردش خون کمک کنند. اگر فکر می کنید مشکلی در گردش خون دارید، هرگز نترسید. در اینجا لیستی از علائم هشداردهنده که نشان می دهد بدن تان ممکن است جریان خون مناسب را نداشته باشد برای تان می آوریم. هدی بانکی - بخش سلامت تبیان گردش خون در بدن رنگ پریدگی پوست
 ٠٥:١٥ - 1394/09/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
آلرژی های غذایی در بین کودکان
آلرژی های غذایی در بین کودکان از عمده آلرژی ها در بین بچه ها می توان به حساسیت نسبت به سویا، بادام زمینی، گندم، تخم مرغ و شیر اشاره کرد که حدود 90 درصد آلرژی های غذایی را در بر می گیرند. فاطمه مهدی پور - بخش تغذیه و آشپزی تبیان آلرژی غذایی حدود 6 درصد بچه ها از آلرژی های غذایی مختلف رنج می برند. از عمده ی این آلرژی ها در بین بچه ها می توان به حساسیت نسبت به سویا، بادام زمینی، گندم، تخم مرغ و شیر اشاره کرد که حدود 90 درصد آلرژی های غذایی را در بر می گیرند. ماهی و غذاهای دریایی نیز از دیگر موارد مربوط به آلرژی های غذایی رایج هستند که بیشتر به بزرگسالان مربوط می شوند. در این مطلب به چند آلرژی رایج بین کودکان اشاره می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید. آلرژی به شیر
 ٠٧:٤١ - 1394/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اشتباهاتی که هنگام سرماخوردن مرتکب می شویم
اشتباهاتی که هنگام سرماخوردن مرتکب می شویم برای همه ی ما سرماخوردگی یک مزاحم جدی است که آسایش را در فصول سرد از ما می گیرد، اما برای کسانی که مبتلا به آسم و انسداد مجاری تنفسی و مشکلات ریوی هستند، این مشکل جدی تر و آزاردهنده تر است. زینب حکیمی - بخش سلامت تبیان عطسه افراد بالغ به طور میانگین دو تا سه بار در سال و کودکان و بچه ها به دفعات بیشتر در سال دچار سرماخوردگی می شوند. در کودکان زیر دو سال آبریزش بینی و سرفه امری شایع است و شاید بیش از ده بار در سال این مشکل برایشان پیش بیاید.
 ٠٧:٣٠ - 1394/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
زائران اربعین مراقب وبا باشند
زائران اربعین مراقب وبا باشند در عراق بیماری وبا وجود دارد و زائرین اربعین باید نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از همه گیری وبا که در کشور عراق وجود دارد در امان بمانند. فراوری : نیره ولدخانی - بخش سلامت تبیان زائران کربلا محمد جعفر صادقی ، مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص صحت وجود وبا در کشور عراق، اظهار کرد:
 ٠٧:٠٦ - 1394/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
عناصر و اشیای دم دستی سرطان زا
عناصر و اشیای دم دستی سرطان زا اخیرا سازمان بهداشت جهانی از تاثیر گوشت قرمز در ابتلا به سرطان نیز سخن گفته است. بنا به اعلام این سازمان، گوشت قرمز به اندازه ی سیگار در بدن واکنش های سمی ایجاد می کند. البته فقط گوشت و سیگار نیست. پیرامون ما عناصر سرطان زایی هستند که هر روز با آنها سر و کار داریم. فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان سرطان زا سرطان! اسمی که همه را به هول و هراس می اندازد و هر روز خبر تازه ای در خصوص آن درج می شود. با وجود اینکه برخی از این اخبار دلگرم کننده است، اما باز سرطان در سرتاسر جهان، زندگی بسیاری را مختل کرده و عده ای را نیز به کام مرگ کشانده است.
 ٠٩:٣٢ - 1394/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
6 مشکلی که در اثر میگرن بروز می کنند
6 مشکلی که در اثر میگرن بروز می کنند افراد مبتلا به میگرن رنج زیادی تحمل می کنند. متاسفانه در برخی موارد مشکل فقط به سردرد ختم نمی شود و و میگرن می تواند عاملی برای افزایش خطر ابتلا به برخی مشکلات جسمی باشد. البته منظورمان این نیست که هر کس دچار میگرن باشد، الزاما به مشکلات دیگر نیز دچار خواهد شد. به عقیده ی متخصصان میگرن می تواند احتمال ابتلا به شش مشکل را افزایش دهد. بنابراین لازم است که فرد مبتلا به میگرن به طور مرتب تحت نظر یک متخصص باشد. فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان سردرد فلج بل فلج بل یک اختلال عصبی است که صورت و تکلم فرد را تحت تاثیر می گذارد و باعث کج شدن یک طرف دهان می شود. در این مشکل عضلات صورت به طور ناگهانی یا به طور موقت فلج می شوند.
 ٠٩:٠٧ - 1394/08/11 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :880
کل بازديدها :9585546
بازديدکنندگان آنلاين :18
بازديدازاین صفحه :136972