نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > لوای تشیع > فرهیختگان و عالمان 


گذری بر دانشمند تشیع علامه سیدمرتضی عسگری رحمه الله علیه
گذری کوتاه بر دانشمند جهان تشیع علامه سیدمرتضی عسگری رحمه الله علیه علاّمه ‌آیه‌ اللّه‌ مرتضی‌ عسكری، در سال‌ 1293 هجری‌ خورشیدی‌ در شهر سامرا پای‌ به‌ عرصه‌ هستی‌ نهاد. خانواده‌ او، روحانی‌ و ایرانی‌ الاصل‌ و اهل‌ ساوه‌ بودند. علامه عسکری علاّمه ‌آیه‌ اللّه‌ مرتضی‌ عسكری، در سال‌ 1293 هجری‌ خورشیدی‌ در شهر سامرا پای‌ به‌ عرصه‌ هستی‌ نهاد. خانواده‌ او، روحانی‌ و ایرانی‌ الاصل‌ و اهل‌ ساوه‌ بودند. گویا، دست‌ تقدیر، والدین‌اش‌ را به‌ این‌ شهر كشانده‌ بود تا در جوار قدسی‌ امام‌ هادی‌ و امام‌ عسكری(علیهماالسلام) سكنا گزیند. ‌چرخ‌ روزگار، در اوان‌ كودكی، گَرد یتیمی‌ بر چهره‌اش‌ نشاند و وی‌ را از گرمای‌ مهر والدین‌ محروم‌ كرد.
 ١١:٤٦ - 1396/12/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم لطیف بود اما جدیت هم داشت. پیش می آمد که یک جاهایی برافروخته می شد و با یک هیبتی می‌گفت: «فلانی! من حاج رضوان نیستم، من عمادم» گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، محمد علی صمدی-زهرا بختیاری: شهید عماد فائز مغنیه از جمله جوانان لبنانی بود که از سنین نوجوانی فعالیت‌های مبارزاتی خود را از جنبش آزادی بخش فلسطین(فتح) در کنار یاسر عرفات شروع کرد.
 ١٣:٥٧ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه روزانه مرحوم حاج آقا رضا همدانی
برنامه روزانه مرحوم حاج آقا رضا همدانی رحوم آیة الله سید محسن امین صاحب «اعیان الشیعه» که خود چندین سال در محضر مرحوم حاج آقارضاهمدانی تلمذ نموده و از نزدیک احوال او را می ‏دانسته است در شرح حال آن فقیه بزرگ می ‏نویسد: «او عالم، فقیه، اصولی، محقق و مدقق و از برترین شاگردان میرزا محمد حسن شیرازی بود شب و روزش را به مطالعه و تألیف و تدریس در فقه و اصول مشغول بود». حاج آقا رضا همدانی مرحوم آیة الله سید محسن امین صاحب «اعیان الشیعه» که خود چندین سال در محضر مرحوم حاج آقارضاهمدانی تلمذ نموده و از نزدیک احوال او را می ‏دانسته است در شرح حال آن فقیه بزرگ می ‏نویسد:
 ١٣:٣٥ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
سید جمال و وحدت اسلامی در ایران
سید جمال و وحدت اسلامی در ایران مفهوم «وحدت اسلامی» در ایران از دوره قاجار تاکنون محل بحث و مناقشه بوده است. این مفهوم در عصر جدید و زمینه نوعی آگاهی دینی و در پاسخ به شرایط جهان اسلام در مواجهه با «غرب» و «استعمار» شکل گرفت. سید جمال و وحدت اسلامی در ایران سید جمال دو بار، در سال‌های 1304 و 1307 ه‍.ق.، در زمان سلطنت ناصرالدین‌شاه، به ایران آمد و هر دو بار در منزل حاج محمدحسن امین‌الضرب اقامت گزید و در همان‌جا با میـرزا رضـا کـرمانـی[7] آشنا شد. دربارۀ سخنان و دیدگاه‌های سید جمال در تهران، گزارش‌های چندان دقیقی وجود ندارد. گویا مخاطبان سید، بیش از توجه به نظریات و افکار او، فریفتۀ صورت ظاهر، آداب‌دانی و رفتار او می‌شدند (طباطبایی، 1389: 18/405؛ عباس‌میرزا، 1361: 179).
 ٠٩:٤٠ - 1396/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز ولادت ملاصدرا؛
ملاصدرا فیلسوفی عارف است/ اعجاز قرآن از دیدگاه صدرالحکما
به مناسبت سالروز ولادت ملاصدرا؛ ملاصدرا فیلسوفی عارف است/ اعجاز قرآن از دیدگاه صدرالحکما حمیده حائری پور گفت: ملاصدرا فلسفه و عرفان را مکمل هم می‌ داند که ضمیمه این دو به یکدیگر، انسان را در کشف حقایق عالم هستی یاری می‌رساند. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: صدرالمتالهین، راه استدلال و شهود را با هم در آمیخت و حکمت متعالیه را که تا کنون بر تارک فلسفه ایرانی سایه افکنده است ، تاسیس کرد. از نگاه او فلسفه و عرفان دو روش برای نائل شدن به حقیقت واحد است که مکمل هم هستند. در گفتگویی با حمیده حائری پور مدرس حوزه و نویسنده کتاب «مراتب معنوی انبیاء از دیدگاه ابن‌عربی و ملاصدرا»، به بررسی این موضوع پرداخته ایم که در انتها اشاره ای به بحث اعجاز قرآن و حقیقت باطنی آن از دیدگاه این فیلسوف بزرگ پرداختیم.
 ٠٩:١٩ - 1396/11/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
زندگینامه عالم شهیر شیعی شیخ جعفر شوشتری
زندگینامه عالم شهیر شیعی شیخ جعفر شوشتری در عالم رؤ یا دیدم که در سرزمین کربلا هستم، آن هم درست به هنگامى که کاروان حسین علیه السلام در آنجا فرود آمده است. به همه جا نگریستم، چشمم به خیمه اى برافراشته افتاد، دریافتم که سپاه دشمن در صفهاى فشرده بر گرد خیمه حسین علیه السلام گرد آمده اند . شیخ جعفر شوشتری
 ١١:٠٨ - 1396/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت درگذشت شیخ عباس قمی؛
صاحب کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان کیست؟
به مناسبت درگذشت شیخ عباس قمی؛ صاحب کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان کیست؟ حاج شیخ عباس قمی از جمله محدثین معروف شهر قم، در سال 1294 چشم از جهان فروبست و شاگردان بسیاری را در حوزه ادیان و احادیث تربیت کرد. صاحب کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان کیست؟ به گزارش جهان نيوز، حاج شیخ عباس قمی از محدثین بنام شهر قم و ایران بود که در سال ۱۲۹۴ ه‍. ق. (۱۲۵۴ ه‍. ش) در شهر قم و در خانواده‌ای متدین و اهل دیانت چشم به جهان گشود. آن‌گونه که شخص شیخ عباس قمی می‌گوید: «تمام علم و جلالی که نصیب او شده است، از دعا و طهارت مادری است که با وضو و یاد خداوند او را شیر داده است.»
 ١١:١٤ - 1396/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
اکثر منتقدین ابن عربی صلاحیت داوری ندارند
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ اکثر منتقدین ابن عربی صلاحیت داوری ندارند استاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت:وحدت وجود ابن عربی می گوید نه اینکه ما چیزی غیر از خدا نمی بینیم، بلکه اصلاً چیزی غیر از خدا وجود ندارد که دیده شود یا دیده نشود. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_حسن دیانی: معمولاً اختلاف نظر پیرامون بزرگان تاریخ امری طبیعی و بدیهی است. اما شاید کمتر کسی مانند محی الدین ابن عربی وجود داشته باشند که نظرات پیرامون او در میان بزرگان و صاحب نظران دینی تا این حد با هم متفاوت و متضاد باشد. تا جایی که این اختلاف نظر عمیق را می توان حتی در معتقدان به یک مذهب – یعنی مذهب تشیع- مشاهده نمود. به عبارتی دیگر برخی از علمای شیعه که مسلک عرفانی دارند
 ٠٩:٣٢ - 1396/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی گذرا به زندگینامه حضرت آیت الله محمدتقی بهجت رحمه الله علیه
نگاهی گذرا به زندگینامه حضرت آیت الله محمدتقی بهجت رحمه الله علیه تحصيلات ابتدايى حوزه را در مكتب خانه فومن به پايان رساند و پس از تحصيلات ادبيات عرب در سال 1348 ه ق هنگامى كه تقريبا 14 سال از عمر شريفش مى ‏گذشت، براى تكميل دروس حوزوى عازم (عراق) شد... ایت الله بهجت تحصيلات ابتدايى حوزه را در مكتب خانه فومن به پايان رساند و پس از تحصيلات ادبيات عرب در سال 1348 ه ق هنگامى كه تقريبا 14 سال از عمر شريفش مى ‏گذشت، براى تكميل دروس حوزوى عازم (عراق) شد و حدود 4 سال دركربلا معلى اقامت نمود
 ٠٦:٢٧ - 1396/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت رحلت آیت‌الله حائری‌شیرازی؛
نگاهی اجمالی بر آثار و فعالیت‌های آیت‌الله حائری‌شیرازی
به مناسبت رحلت آیت‌الله حائری‌شیرازی؛ نگاهی اجمالی بر آثار و فعالیت‌های آیت‌الله حائری‌شیرازی روحانی مبارز و انقلابی آیت الله حاج شیخ محی الدین حائری شیرازی در طول عمر با برکت خود آثار متعددی را به نگارش درآورده و فعالیتهای مهمی در عرصه های سیاسی داشته است. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محمد صادق(محی الدین) حائری شیرازی، فرزند آقا شیخ عبدالحسین حائری شیرازی متولد ۱۲ بهمن ۱۳۱۵ در شیراز است. وی دوره سطح را ابتدا در مدرسه منصوری و مدرسه سید علاءالدین حسین و سپس مدرسه آقا بابا خان طی کرد در این دوره از محضر درس فقیهانی چون بهاءالدین محلاتی و محمدعلی موحد بهره وافر برد و دوره سطح را با روزی ۱۰ ساعت درس، در سه سال به پایان رساند.
 ٠٦:٣٣ - 1396/10/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیـدا لـکریم مطلع‌الفجر ارزش‌ها(حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)
سیـدا لـکریم مطلع‌الفجر ارزش‌ها حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) امامزاده‌ای واجب التکریم و از راویان احادیث اهل بیت(ع)‌ هستند. تبار ایشان با چهار واسطه، به امام حسن مجتبی(ع) می‌رسد. حضرت عبدالعظیم(ع) دوران حیات پنج امام معصوم(ع) از امام کاظم(ع) تا امام عسکری(ع) را درک کرد‌ه‌اند. ایشان احادیث فراوانی را از امام جواد(ع) و امام هادی(ع) را نقل کرده‌اند. برای اثبات عظمت علمی حضرت عبدالعظیم(ع) کافی است که بدانیم امام معصوم، مردم را برای حلّ مشکلات دینی و یافتن پرسش‌های اعتقادی و عملی‌شان، به ایشان ارجاع داده است.
 ٠٦:١٢ - 1396/10/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله حائری اُسوه صداقت و صمیمیت
درگفتگو با مهر عنوان شد؛ درس اخلاقی که فراموش نمی‌شود/ آیت الله حائری اُسوه صداقت و صمیمیت محمود رجبی گفت: آیت الله حائری شیرازی با توجه به موقعیتی که داشتند، به هیچ وجه اهل خود نمایی و بزرگ بینی نبودند و پیوسته سعی می کردند نسبت به سایرین رأفت داشته باشند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رجبی در مورد آیت الله حائری شیرازی با اشاره به این نکته که حضرت امیر(ع) می فرمایند:«إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ»؛ بیان کرد: مرحوم آیت الله حائری شیرازی(ره)، از اساتید برجسته حوزه علمیه قم بودند. ایشان در دوران طلبگی از حضور اساتید برجسته حوزه علمیه، همانند؛ حاج آقا بهاءالدین محلاتی(ره)، آیت الله بروجردی، آیت الله اراکی و حضرت امام(ره) و همچنین آیت الله داماد، که به واقع یکی از استوانه های مهم حوزه علمیه بودند، بهره جستند.
 ٠٥:٢٠ - 1396/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب:
جامعیت علمی و تعصب دینی از بارزترین خصوصیات علامه جعفری بود
رهبر انقلاب: جامعیت علمی و تعصب دینی از بارزترین خصوصیات علامه جعفری بود رهبرانقلاب جامعیت علمی را از ویژگی های علامه جعفری نام بردند و تاکید کردند: باید از غربی ها یاد بگیریم که شخصیّت‌های فکری خودشان و برجستگان خودشان را رها نمی‌کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران همایش بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه محمدتقی جعفری که در تاریخ ۲۲ آبان ۹۶ برگزار شده بود، صبح امروز در محل این همایش در مصلی تبریز منتشر شد.
 ٠٦:٣٢ - 1396/09/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزیده ای از سخنان آیت الله العظمی مکارم پیرامون جایگاه سلمان فارسی( ره) :
پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی
گزیده ای از سخنان آیت الله العظمی مکارم پیرامون جایگاه سلمان فارسی( ره) : پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی روزى سلمان فارسى وارد مجلس رسول خدا شد. حاضران او را گرامى داشتند و به احترام سن و سال و ارتباط زياد وى با پيغمبر اكرم او را احترام كردند و به صدر مجلس هدايت نمودند.. پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی حضرت آیت الله مکارم شیرازی جایگاه سلمان فارسی را تبیین کرده انید که به این شرح است: در ميان ياران پيامبران صلى الله عليه و آله افراد بزرگ و فداكار و با شخصيّتى بودند و قرآن و روايات اسلامى در فضيلت آنان، بحث فراوانى دارد،[1] کسانی كه در عصر پيامبر صلى الله عليه و آله در صفّ اصحاب‏ مخلص بودند و بعد از پيامبر صلى الله عليه و آله نيز براى پاسدارى از اسلام‏ كوشيدند، و به پيمانى كه با قرآن داشتند وفادار ماندند؛[2] اصحاب‏ و يارانی‏ كه به جاى قال و غوغا، جهاد و تلاش از خود نشان دادند[3]و بزرگترين مجاهدت‏ها را در راه پيشرفت اسلام نمودند
 ٠٧:٢٤ - 1396/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
حداد عادل در همایش زعیم ذوفنون:
چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است
حداد عادل در همایش زعیم ذوفنون: چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است حدادعادل با بیان اینکه شعارهای سال رهبری عموماً در حیطه فرهنگ عمومی قرار دارد، گفت: چهره فرهنگی مقام معظم رهبری به نسبت چهره سیاسی ایشان پوشیده مانده است. به گزارش خبرنگار مهر، همایش«زعیم ذوفنون «با حضور فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد و حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد و جمعی از مسوولان و اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد بعد از ظهر امروز در کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد. حداد عادل در این همایش گفت: تصور اول از رهبری تصور فرهنگی است و بارزترین بعد ایشان، فکری و فرهنگی است. یک واقعیت این است که وقتی اشخاصی ذوابعاد باشند معمولاً یک بعد از شخصیت آنها به دلایل اجتماعی و تاریخی برجسته می شود و باعث می شود بقیه ابعاد شخصیتی ایشان تحت تأثیر آن یک بعد قرار بگیرد.
 ٠٦:٠٧ - 1396/07/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
سبک زندگی آیت الله میرزا جواد آقا تهرانی
سبک زندگی علمای شیعه سبک زندگی آیت الله میرزا جواد آقا تهرانی در اواخرعمرشان که در بیماری شدیدی به سر می بردند، دکتر از ایشان سئوال می کند آقا آیا دردی دارید؟ ایشان می فرمایند: خیر دردی ندارم ولی غم دارم، غم دوری از محبوب. میرزا جواد آقا تهرانی رعایت حال خانواده میرزا جواد آقا تهرانی در یکی از شبها، دیروقت به منزل می آیند، در منزل که می رسند، متوجه می شوند کلید منزل همراهشان نیست، به خاطر رعایت حال خانواده شان که در خواب هستند، از در زدن خودداری کرده و با توجه به این که هوا هم قدری سرد بوده است، در کوچه می مانند و تا اذان صبح همانجا قدم می زنند. هنگام اذان که اهل خانه می باید برای نماز صبح بیدار شوند، آقا در می زنند و وارد خانه می شوند، یکی از فرزندان ایشان که از این قضیه خبردار می شود، سؤال می کند چرا زنگ نزدید؟ ایشان می گویند: شما خواب بودید، زنگ من موجب اذیت و آزار شما می شد! نقل دیگری را هم فرزند ایشان شنیده است که گویا همسر ایشان در رؤیا می بینند که مرحوم آقا پشت در منزل نشسته اند، لذا بیدار شده و هنگامی که در را باز می کنند می بینند که آقا آنجا منتظرند.
 ٠٧:١٣ - 1396/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانیت شیعه در زندان‌های آل سعود؛‎
روایتی از محدودیت‌های آل سعود برای علما/
روحانیت شیعه در زندان‌های آل سعود؛‎ روایتی از محدودیت‌های آل سعود برای علما/ روحانیونی که حق پوشیدن لباس در سایه تبعیض مذهبی، سرکوبگری و فضای خفقان سیاسی که در عربستان سعودی موج می‌زند، روحانیون شیعی یکی از گروه هایی هستند که بیشترین فشارها و محدودیت‌ها را تحمل می‌کنند. سرویس جهان مشرق - در سایه تبعیض مذهبی، سرکوبگری و فضای خفقان سیاسی که در عربستان سعودی موج می‌زند، روحانیون شیعی یکی از گروه هایی هستند که بیشترین فشارها و محدودیت‌ها را تحمل می‌کنند. هر نوع اقدام این روحانیون از سوی نیروهای امنیتی تحریک مردم به خیزش و انقلاب توصیف می شود و روحانیون حتی از برپایی نماز جماعت نیز منع می شوند. آنها در سخنرانی‌های خود بویژه در چارچوب ایام عزاداری عاشورا به شدت محدود می شوند و در موارد متعدد حتی قبل از برپایی مراسم ها که مجوز آن به سختی اخذ می شود، تعهدات سنگینی از آنها گرفته می شود. این ها علاوه بر اقدامات تروریستی است که از سوی عناصر معلوم الحال تروریستی و تکفیری گاه و بیگاه در این کشور انجام می شود. در سایه همین شرایط بسیاری از روحانیون شیعی عربستان در حال حاضر در زندان‌ها به سر می برند که ما به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم. طبعا آنچه مورد توجه قرار می گیرد، تمامی روحانیون دربند زندان های رژیم آل سعود را شامل نمی شود.
 ٠٨:١٢ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز بزرگداشت ابن سینا؛
ابن سینا فیلسوفی مشرقی است/ گسست ابن سینا از یونان و ارسطو
به مناسبت روز بزرگداشت ابن سینا؛ ابن سینا فیلسوفی مشرقی است/ گسست ابن سینا از یونان و ارسطو تردیدی نیست که ابن سینا، ارسطو و فلسفه مشائی را پراهمیت دانسته و به شرح آن اقدام ورزیده و آثار بسیاری نیز در این راستا تدوین کرده، اما همچنان که خود بیان می کند بنیان فکری او را بر نمی سازد. به گزارش خبرنگار مهر، در میان فلاسفه مشهور است که ابن سینا رئیس مشائیون اسلامی است. مشهور است ابن سینا فیلسوفی مشائی است و حتی برخی از مستشرقان او را در حد شارح ارسطو تنزل داده اند، اما بسیاری از فیلسوفان معاصر ایران معتقدند ابن سینا فیلسوف مشائی صرف نیست حداکثر اینکه در اواخر عمر خود گسستی را از فلسفه مشائی ایجاد کرده و فلسفه ای را سامان داده است که اگرچه بخشهای عمده ای از آن مفقود شده است اما شواهد از روی دیگر نوشته های او پیداست که ابن سینا فلسفه مشرقی را تدوین کرده بود که با طریق مشائیان تفاوت بسیاری داشته است.
 ٠٨:١٢ - 1396/06/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت عبدالحسین خسروپناه؛
تفاوت دین ایدئولوژیک وایدئولوژی دینی
یادداشت عبدالحسین خسروپناه؛ تفاوت دین ایدئولوژیک وایدئولوژی دینی منظور از «دین ایدئولوژیک» منحصرکردن دین در اندیشه­ های نظام ­مند­ این ­جهانی و منظور از «ایدئولوژی دینی»، چارچوب معرفتی نظام ­مندی است که از منابع اسلامی به­ دست آمده است. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیش رو یادداشتی است از عبدالحسین خسروپناه، مدیر موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه بحثی در خصوص «اسلام و ایدئولوژی» که در ادامه از نظر می گذرد؛ ۱) برای واژه «ایدئولوژی»، معانی مختلفی از سوی مخالفان و موافقان ذکر شده است که بر طبق معنای دسته اول (ایدئولوژی یعنی مجموعه اندیشه­ های کاذب و یا مرامنامه دنیایی)، هیچ سنخیتی بین دین اسلام و ایدئولوژی برقرار نیست.
 ٠٨:٣٩ - 1396/02/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز لغو امتیاز تنباکو؛
نقش علمای شیعه در حمایت از منابع ملی
به مناسبت سالروز لغو امتیاز تنباکو؛ نقش علمای شیعه در حمایت از منابع ملی در تاریخ معاصر ایران، همواره علما و روحانیون به عنوان نگهبان و دیده بان شریعت و حامی مردم در مشکلات و مسائل به کمک آنها شتافته و حتی در این راه جان خود را نثار مردم، دین و کشور کرده اند. به گزارش خبرنگار مهر، متن زیر یادداشتی است از حجت الاسلام والمسلمین مهدی ابوطالبی، استاد مؤسسه امام خمینی(ره) که به مناسبت 24 اردیبهشت، سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزای شیرازی از نظر می گذرد؛ در تاریخ معاصر ایران، همواره علما و روحانیون به عنوان نگهبان و دیده بان شریعت و حامی مردم در مشکلات و مسائل و سختی ها به کمک آنها شتافته و حتی در این راه جان خود را نثار مردم، دین و کشور کرده اند. همه ما پیام میرزای شیرازی برای تحریم توتون و تنباکو را شنیده ایم و خوانده ایم، اما اتفاق های مهم دیگری در تاریخ معاصر ایران رخ داده که با درایت علما حل شده است.
 ٠٨:٣٣ - 1396/02/25 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3314
کل بازديدها :13639326
بازديدکنندگان آنلاين :11
بازديدازاین صفحه :93711