نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > خانه و خانواده > اخلاق در خانواده 


چگونه با خانواده همسر رفتار کنیم؟
12نکته طلایی برای جا شدن در دل خانواده همسر
چگونه با خانواده همسر رفتار کنیم؟ 12نکته طلایی برای جا شدن در دل خانواده همسر تا اسم خانواده همسر می آید، یک مادرشوهر فولادین و یک پدر زن عصبی به ذهن می رسد که نه عروس می تواند با مادر همسر و نه داماد با پدر همسرش، کنار بیایند. اما زوجین باید آگاه باشند که اگر در دل خانواده همسر خود جا باز کنند بسیار زندگی برای آنها دلنشین و بی دغدغه تر می شود.
 ٠٧:٠٥ - 1396/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
راست و دروغ های زنانه برای همسران خود
راست و دروغ های زنانه برای همسران خود در زندگی زناشویی هم، مثل همه موارد دیگر، بی شک باید زوجین همیشه با هم صادق باشند و جز راست نباید به همدیگر بگویند. این درست است اما مگر هر راستی را هم باید بهم بگویند؟ دروغ هر دختر یا پسری در اولین روزهای زندگی خود، در یکی از قرارهایشان که از آنجا شهر زیر پایشان است روبروی هم می ایستند و می گویند بیا بهم قول بدهیم تا آخر عمر هیچ چیز را از همدیگر مخفی نکنیم و بهم دروغ نگوییم. پس از اینکه قول بهم دادند و هر دو آن را پذیرفتند دست در دست هم دوباره به شهری که زیر پایشان است نگاه می کنند و شاید لیوان چایی هم بنوشند و بعد به روزهای خوش زندگی که قرار است کنار هم داشته باشند فکر می کنند.
 ٠٩:٠٣ - 1396/09/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آثار اجتماعی حجاب
بررسی مفهوم حجاب در متون اسلامی، جایگاه آثار و جلوه‌های تربیتی آن - بخش دوم و پایانی آثار اجتماعی حجاب این مقاله به بررسی مفهوم حجاب و آثار تربیتی آن می‌پردازد. این بررسی از نوع توصیفی‌ـ تحلیلی است. روش گردآوری اطّلاعات کتابخانه‌ای و روش تجزیه و تحلیل اطّلاعات تحلیل محتواست. 6ـ1ـ3) استحکام خانواده شک نیست هر چیزی که موجب تحکیم پیوند خانوادگی و سبب صمیمیّت رابطه زوجین گردد، برای کانون خانواده مفید است و در ایجاد آن باید حدّاکثر کوشش مبذول شود و برعکس، هر چیزی که باعث سُستی رابطه زوجین و دلسردی آنان گردد، زیانمند است و باید با آن مبارزه کرد. فلسفه پوشش و منع کامیابی جنسی از غیر همسرِ مشروع، از نظر اجتماع خانوادگی این است که از لحاظ روانی، همسر قانونی عامل خوشبخت کردن او به شمار برود
 ٠٦:٢٢ - 1396/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سازمان ثبت اسناد خبر داد
رشد ۶ درصدی طلاق و کاهش ۳ درصدی میزان ازدواج
رئیس سازمان ثبت اسناد خبر دادرشد ۶ درصدی طلاق و کاهش ۳ درصدی میزان ازدواج/ رشد ۱۷ درصدی ثبت اختراع/ رشد ۲۱ درصدی تعداد ممنوع الخروجی‌ها براساس اعلام رئیس سازمان ثبت اسناد کشور در ۶ ماهه اول امسال طلاق ۶ درصد رشد و ازدواج ۳ درصد کاهش داشته است. به گزارش خبرنگار قضایی فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست خبری خود گفت: یک میلیون و ٥٤٧ سند مالیکت در سیستم کاداستر صادر شده که نسبت به ٦ ماهه اول سال گذشته ٤ درصد رشد داشته است. وی افزود: در دفترخانه ها ٦ میلیون و ٤١ هزار و ٨٠٠ سند رسمی صادر شده که ٣ درصد نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است. تویسرکانی تصریح کرد: در ٦ ماهه اول امسال ازدواج های ثبت شده ٣٥١ هزار و ٣٨٣ مورد بوده که ٣ درصد کاهش داشته است.
 ٠٨:٥٩ - 1396/08/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
ضرورت‌های تحکیم خانواده اسلامی؛
ضرورت‌های تحکیم خانواده اسلامی؛ موضوعی نیازمند توجه در برنامه ششم خرم‌آباد- گردهمایی دو روزه ائمه جمعه استان‌های غرب کشور با محوریت تحکیم خانواده اسلامی بستری برای تبادل نظرات و ارائه راهکارها برای رفع مشکلات و چالش‌ها در این حوزه بود. خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: بیشتر از یک سال از ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده توسط رهبر فرزانه انقلاب می‌گذرد؛ ابلاغیه‌ای که حاوی بندهای مهم و اساسی در حوزه خانواده است و لزوم توجه قوای مختلف برای تبیین این سیاست‌ها و توجه هرچه بیشتر به این حوزه را بیش‌ازپیش روشن می‌کند. مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده با اشاره به بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی تأکید کرده‌اند که «خانواده واحد بنیادی و سنگ بنای جامعه اسلامی و کانون رشد و تعالی انسان و پشتوانه سلامت و بالندگی و اقتدار و اعتلای معنوی کشور و نظام است.»
 ٠٤:٥٣ - 1396/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
با شوهر خسیسم چه کنم؟!
با شوهر خسیسم چه کنم؟! چه کنم تا شوهرم دست از خساستش بردارد و کمی دست و دلباز شود ؟ اینکه همسرم خسیس است یعنی آخر خطر و هیچ کاری از دست من بر نمی آید؟ زندگی مشترک پر است از تناقض های رفتاری و غیر هماهنگی‌ها در افکار و.. که خساست زن و یا شوهر هم یکی از انهاست و بهترین راه برای حل این مشکل شناخت نوع خساست و رفع آن از راه و روش اصولی است. خساست، همسر، زندگی مشترک، عاطفی، ژنتیک ، مقتصد
 ٠٦:٣٨ - 1396/06/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار جدی به همسران!
هشدار جدی به همسران! مطالعات نشان داده برای لذت بیشتر از زندگی و شاد زیستن زوج‌ها نباید رابطه‌شان را با زوج‌های دیگر مقایسه کنند.از جمله عواملی که زندگی مشترک را شاد و رضایت بخش می‌کند حس شوخ طبعی، تنوع، اعتماد متقابل، تفاهم، تمرکز بر نکات مثبت زندگی، توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل، همیاری، مشورت، احترام و دوست داشتن است. هشدار جدی به همسران! در مقابل، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب می‌کند. رضایت زوج‌ها از یکدیگر به راحتی بدست می‌آید به شرطی که خود را با زوج‌هایی که می‌شناسند مقایسه نکنند. براساس این مطالعه، وقتی زوجی یکدیگر را برای ازداج انتخاب می‌کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن‌ها در ذهن یا به زبان طرف مقابل یا زندگی‌شان را با دیگری مقایسه کند.
 ٠٧:٣٩ - 1396/06/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
رابطه جنسی در دوران عقد را چگونه مدیریت کنیم؟
رابطه جنسی در دوران عقد را چگونه مدیریت کنیم؟ اگر چه پس از جاری شدن صیغه عقد دائمی دو طرف عرفا و شرعا زن و شوهر محسوب می شوند اما نکته ای که مهم تلقی می شود اینکه دو طرف برخی روابط و رفتارهای خود را تا زمانی که زیر یک سقف نرفته اند باید کنترل کنند. بخش کلوب ازدواج تبیان رابطه جنسی، دوران عقد، رفت و آمد، خانواده، رسم و رسومات بسیاری از زوج های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گردد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و.... قابل مشاهده می باشد . این مطلب با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است.
 ٠٨:٤٩ - 1396/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
چاره ای برای عبور از دعوای شدید زن و شوهری
چاره ای برای عبور از دعوای شدید زن و شوهری تکرار یک دعوای بیهوده کار پوچی است ولی خیلی از زوج ها در گیر چنین دعوای پوچی هستند. هنگامی که شما مثلا شدیدا درگیر این بحث می شوید که " نوبت چه کسی بوده که رخت های شسته شده و خشک شده را جمع کند؟" سخت است که خود را کنار بکشید و بحث را خاتمه دهید. اینجا جایی است که یک مشاور می‌تواند به کمکتان بیاید و البته زن و شوهر هم باید بپذیرند که هدف این نیست که رقیب و دشمنشان را شکست دهند و مجبور به فرمانبرداری کنند بلکه هدف آنها این است که کاری کنند که چنین دعوایی به طور کلی از بین برود. فرآوری: پاک نهاد - بخش خانواده ایرانی تبیان
 ٠٧:٤٦ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
احترام به پدر و مادر(والدین)
در این بخش موضوع "احترام به والدین" مطرح شده است. کلید واژه ها: عاق والدین، اطاعت، احترام، گناه، صله رحم، شب جمعه، توبه، زیارت، دعا. گناه آزار و اذیت به والدین اهمیت احترام به والدین در اسلام اهمیت صله رحم گناه زشت برادران یوسف علیه السلام درخواست دعا از دیگران اهمیت یاد اموات در شب جمعه ذکر مصیبت «قال الله تبارک و تعالی: قَالُواْیَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْلَنَا ذُنُوبَنَاإِنَّاکُنَّاخَاطِئینَ، قَالَ سَوْفَأ َسْتَغْفِرُ لَکُمْ رَبی إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیم»[1] گناه آزار و اذیت به والدین
 ٠٨:٤٦ - 1396/05/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیاست های زنانه در زندگی زناشویی
سیاست های زنانه در زندگی زناشویی نقش زنان در زندگی به خصوص در تحکیم روابط همسران قابل انکار نیست .نقش یک زن در زندگی به قدری تاثیر گذار است که اخلاق و رفتار و گفتار او می تواند زندگی را پایدار کند و سرشار از عشق و محبت کند ویا زندگی رو فرو بپاشد و متزلزل کند لذا این امر خود نشان گر اهمیت مسئولیت خطیر زنان در عرصه حفظ، تداوم و تعادل یک رابطه ایده آل زناشویی است.یک زن با اخلاق و رفتار خود می تواند همسرش را از فرش به عرش ببرد و یا بالعکس.
 ٠٧:١٥ - 1396/05/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
خروش خودجوش بانوان استان تهران در صیانت از حریم خانواده
مهر گزارش می دهد؛ خروش خودجوش بانوان استان تهران در صیانت از حریم خانواده استان تهران- بانوان مومن و محجبه استان تهران در صیانت از حریم خانواده خروشیدند. خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها- وحید محمدی یکتا- همزمان با ۲۱ تیرماه، سال روز به شهادت رسیدن معترضان به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد توسط رضاخان بعداز ظهر چهارشنبه تجمع بزرگ صیانت از حریم خانواده و منادیان عفاف و حجاب در سطح استان تهران برگزار شد. در ورامین، این تجمع که با حضور هزاران تن از مردان و زنان از میدان امام حسین(ع) آغاز شد، تجمع کنندگان در میدان امام خمینی(ره) اجتماع کردند و حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی، امام جمعه موقت ورامین و مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی سخنانی در جمع تجمع کنندگان گفت:
 ٠٦:٢٩ - 1396/04/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجاب در نصوص اسلامی
حجاب در نصوص اسلامی حجاب در قرآن کریم: در قرآن کریم موضوع حجاب به صورت اشاره وار و مجمل در سوره‌های مکی، و با تفصیلی نسبی در سوره‌های مدنی دیده می‌شود؛ توزیعی که می‌تواند ناظر به نوعی تدریج قابل انتظار در تشریع حکم باشد. در میان دو سوره مکی، یعنی معارج و مؤمنون، تحقیقات مربوط به ترتیب نزول نشان می‌دهد که معارج‌ اندکی پیش‌تر از مؤمنون نازل شده است، اما روایات و نظریات مربوط به ترتیب نزول، پراختلاف‌تر از آن است که بتواند در این بحث به کار آید.
 ٠٥:١٦ - 1396/04/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجاب نزد عرب پیش از اسلام:
حجاب نزد عرب پیش از اسلام: آگاهی‌های قابل تکیه درباره کیفیت پوشش زنان در دوره پیش از اسلام بسیار اندک است، چنان که جواد علی درباره لباس دوره جاهلی، گزارش مشخصی از لباس زنان نیاروده است. کهن‌ترین گزارش در این باره مربوط به ترتولیان است که اشاره دارد در عربستان، سر و صورت زنان کاملاً پوشیده می‌شود و تنها یک چشم پیداست. در اینجا وی درباره روش‌های این پوشش هم توضیحاتی داده است. پیش‌تر اشاره شد که نزد اعراب مسیحی نجران نیز پوشاندن صورت برای زنان امری معمول بوده است. آیه 33 سوره احزاب حکایت از آن دارد که در دوره «جاهلیت اولی» زنان با تبرج در انظار ظاهر می‌شده‌اند، واژه‌ای که با کمک آیه 60 سوره نور باید به خود آراستن ترجمه شود. مضمون آیه احزاب نشان می‌دهد که حتی در دوره جاهلی، آن رسم تبرج برافتاده و نوعی پرهیز از آراستن خود در منظر عام میان عرب مرسوم و پسندیده بوده، اما گویی در اوایل ظهور اسلام، گرایشی به باز گشت به رسم تبرج پدید آمده بوده است.
 ٠٦:٣٩ - 1396/04/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش خانه در سبک‌ زندگی ایرانی‌اسلامی
معماری ایرانی دستخوش تهاجم فرهنگی
نقش خانه در سبک‌ زندگی ایرانی‌اسلامی معماری ایرانی دستخوش تهاجم فرهنگی/محله‌های جدید هویت ندارند کرمان - خانه‌های سنتی نقش ارتباط‌گری با جامعه ایرانی دارند؛ چنانکه جریان پویای اجتماعی از خانه، کوچه و محله شکل می‌گیرد از این جهت است که معماری ایرانی نیز دستخوش تهاجم فرهنگی شده است. خبرگزاری مهر - گروه استان ها: هنوز هم ماهی های قرمز در حوض هشتی میانه خانه های تاریخی شهر کرمان بالا و پایین می روند و باد در بادگیرهای این شهر زمزمه زندگی سر می دهد، کودکان در حیاط بزرگ این خانه ها در پی هم می دوند و پشت ستون ها و هشت دری ها با گچ بری ها و کاشی های فیروزه ای پنهان می شوند.
 ٠٥:٠٥ - 1395/09/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز خانواده
روز خانواده خانواده در اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و دین مقدس اسلام برای خانواده قوانین ویژه ایی وضع نموده است تا سعادت افراد خانواده و به تبع آن جامعه را تضمین نماید. * خانواده، کانون آرامش قران کریم می فرماید: از نشانه های قدرت الهی این است که برای شما از جنس خودتان همسرانی که مایه انس و آرامش شما باشند، آفریده است و میان شما در محیط خانوادگی دوستی و مهربانی را بر قرار ساخته است که دراین موضوع دلایل خدا شناسی برای متفکران پدیدار است. (روم/21) *
 ٠٦:١٧ - 1395/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم
برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی نباید منتظر سازمان ها بمانیم بلکه خود مردم باید اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید مهدی خاموشی در این مراسم ضمن تشکر از شهرداری تهران و شورای شهر به خاطر برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی عطر سیب، گفت: جا دارد از افراد مشغول در غرفه ها که کالاها را با دقت انتخاب و با ارزان سازی در خدمت هیات ها قرار می دهند نیز تشکر ویژه کنیم.
 ٠٥:٤٩ - 1395/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دهه شصتی ها پشت سد ازدواج/ ۳ عامل اصلی تاخیر در انتخاب همسر
مهر گزارش می دهد؛ دهه شصتی ها پشت سد ازدواج/ ۳ عامل اصلی تاخیر در انتخاب همسر بیشتر جاماندگان از قشر متاهلان، دختران دهه شصت هستند، ۳ عاملی اصلی تاخیر در ازدواج این دختران، افزایش سطح تحصیلات، فاصله سنی میان دختران و پسران و نگاه آرمانی در ازدواج میان این نسل است. خبرگزاری مهر، گروه جامعه - نورا حسینی: حس نوستالژی با سختی‌ها آمیخته‌تر است و همین است که دهه شصتی‌ها نوستالژی بازتر هستند؛ برای دهه شصتی‌ها همه چیز با نوع خاصی از سختی پیوند خورده بود؛ از آژیر قرمز گاه و بیگاه، تحصیل در کلاس‌های ۴۰ تا ۵۰ نفره، پشت کنکور ماندن‌ها و بعدها بیکاری. حالا هم تجرد قطعی تعداد قابل توجهی از دختران دهه۶۰ که این روزها مسئولان و رسانه‌ها از آن با عنوان «بحران» نام می‌برند.
 ٠٦:٣٢ - 1395/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا(س)؛
به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا(س)؛ بارش باران محبت بین زوجین/خانه علی(ع) نمونه بارز یک زندگی عاشقانه یکی از عوامل اساسی ماندگاری ازدواج عشق و محبتی است که بین شوهر و همسر برقرار است. نمونه بارز چنین زندگی‌ای را می توان در ازدواج امیرالمومنین با حضرت زهرا (س) مشاهده کرد. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: ازدواج ماندگار و حقیقی ازدواجی است که شاکله آن بر اساس عشق و محبت شکل گیرد و تداوم یابد. حق تعالی هم برای این منظور، اکسیر اعظم و گوهر گرانبها و با ارزش محبت را در نهاد زن و مرد قرار داده است. «مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون [روم/۲۱] از شگفتی های خدا این است که از جنس خودتان برای شما جفتی آفریده که کنارش آرمیده و لطف و دوستی بین شما برقرار کرده که برای مردم متفکر خود از آیات بزرگ محسوب می‌شود.»
 ٠٩:٠٠ - 1395/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاستهای کلی خانواده را ابلاغ کردند
براساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاستهای کلی خانواده را ابلاغ کردند رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.
 ٠٨:٤٣ - 1395/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :5113
کل بازديدها :11897374
بازديدکنندگان آنلاين :16
بازديدازاین صفحه :146369