نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

تحقیقات جدید در انگلیس نشان داد:

مصرف شیر وبهبود قدرت حرکتی

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه Age & Aging ، تحقیقات جدید در انگلیس حاکی است: عادت مصرف شیر از کودکی می تواند فواید سلامتی زیادی برای افراد در طول عمر داشته باشد و توانمندی و قدرت بدنی را بهبود بخشیده و تعادل جسم را بالاتر ببرد.

محققان در جریان تحقیقات خود دریافتند: مصرف روزانه یک لیوان شیر در روز با راه رفتن سریعتر به میزان 5 درصد در ارتباط است و ضعف تعادل را در بزرگسالی به میزان 25 درصد کاهش می دهد.

تیم تحقیقات از اطلاعات تاریخی مربوط به ر‍ژیم های غذایی بیش از 1500 مرد 62 تا 86 ساله کمک گرفت که در دو تحقیقات گسترده درباره عادت های غذایی در کودکی شرکت کرده بودند.

تیم تحقیقات تاثیر ر‍ژیم غذایی این افراد در کودکی بویژه لبنیات، پروتئین، کلیسم و چربیها را بر عملکرد کنونی و قدرت حرکتی آنها در بزرگسالی ارزیابی کرد.

محققان این افراد را تحت یک سری آزمایش ها درباره فعالیت هایشان از جمله راه رفتن و قدرت بلند شدن و نشستن و آزمایش سنجش تعادل بدن قرار دادند.

این تحقیقات نشان داد: مصرف غذاهای حاوی کلسیم و پروتئین و لبنیات در کودکی با قدرت حرکتی در بزرگسالی در ارتباط است.

محققان همچنین دریافتند: کودکانی که در کودکی از نوشیدن شیر استقبال می کردند، این عادت خود را در بزرگسالی حفظ کردند که این امر فواید سلامتی زیادی برای آنها در طول زندگی به همراه دارد.


١٥:٥٣ - 1391/09/02    /    شماره : ٧٣١٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٤خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :4666
کل بازديدها :14327154
بازديدکنندگان آنلاين :20
بازديدازاین صفحه :286511