نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی کلمه عبور]
صفحه اصلي > دین و اندیشه > انبیاء و ائمه 


رشد و بالنگي پیامبر اکرم حضرت محمد (ص)
رشد و بالنگي پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) سرپرستي ابو طالب سرپرستي عبدالمطلب از نواده اش (محمد) تا زماني كه امور مربوط به او را به فرزندش ابوطالب سپرد ، همواره ادامه داشت . وي مي دانست كه ابو طالب به بهترين شكل ممكن از برادر زاده خود سرپرستي خواهد كرد ؛ هر چند ابوطالب از مال و منال زيادي برخورددار نبود ولي بين برادران خود، از همه شايسته تر و ميان قريش جايگاه والايي داشت و مورد احترام بود . گذشته از اين ، ابوطالب برادر پدري مهربان و مادر عبدالله به شمار مي آمد و همين بر تحكيم مهر و محبت وي در مورد پيامبر (ص) مي افزود.
 ٠٥:٤٤ - 1396/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
ولادت پرشكوه پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)
ولادت پرشكوه پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) هنوزآيين نصرانيت اهداف خويش را در جامعه بشري محقق نكرده و تاثير زيادي نگذاشته بود كه دنيا غرق در مظاهر گمراهي و انحراف گرديد و مردم در دام گمراهي فتنه ها گرفتار و سر درگم شدند و جهل وناداني،آنان را خوار و بي مقدار ساخت ،آشفتگي اوضاع روم ، كمتر از آشفتگي رقباي خود در فارس نبود و جزيرة العرب اوضاعي بهتر از آن دو نداشت و همه در لبه گودالي از آتش قرارداشتند‍.
 ٠٨:١٥ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله قرهی
پیامبر(ص) و اهل بیت؛ محور وحدت/ اسلام دین تجمیع آحاد بشریت است
آیت الله قرهی در گفتگو با مهر: پیامبر(ص) و اهل بیت؛ محور وحدت/ اسلام دین تجمیع آحاد بشریت است مدیر حوزه علمیه امام مهدی(ع) با بیان اینکه در حقیقت دین اسلام، دین تجمیع و وحدت تمامی آحاد و ابنای بشریت است، گفت: در آیین مبین اسلام، نفاق و جدایی و گسستگی و تفرقه نهی شده است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_مهدی مستقیمی: به مناسبت فرارسیدن ایام ولادت حضرت رسول مکرم اسلام(ص) و هفته وحدت و به منظور تبیین بایسته های وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده، بر اساس بیانات قرآن کریم وحضرت محمد(ص)، گفتگویی انجام داده ایم با آیت الله روح الله قرهی، رئیس حوزه علمیه امام مهدی(ع) که ماحصل آن در ادامه از نظرتان می گذرد؛
 ٠٤:٣٣ - 1396/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
اخلاق و زهد در آموزه‌های امام حسن عسکری(ع)
اخلاق و زهد در آموزه‌های امام حسن عسکری(ع) 1. مبانی اخلاق: در حوزه مبانی اخلاق، مبحث خوف و ر جا که به خصوص از اواخر سده نخست هجری به موضوعی پردامنه در محافل اخلاقی مبدل شده بود، در طی نسل‌های بعد، عاملی برای افتراق مکاتب بود و بر همین مبنا ممکن بود برخی از مکاتب را به عنوان گراینده به خوف و برخی دیگر را به عنوان متکی بر رجا معرفی کرد؛ از ویژگی‌های مکتب اخلاقی اهل بیت(ع) به طور کلی گرایش به اعتدال میان خوف و رجا بود. اما امام عسکری(ع) در دوره‌ای می‌زیست که این تفکیک‌ها و صورت بندی‌ها در حد گسترده‌ای صورت گرفته بود
 ٠٧:٤٥ - 1396/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
ثامن الحجج؛ محور گسترش ولایت اهل بیت در ایران
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ ثامن الحجج؛ محور گسترش ولایت اهل بیت در ایران/مأموریت امام رضا(ع) علی عباس‌آبادی، کارشناس تاریخ اسلام گفت: یکی از مأموریت‌های حضرت رضا(ع)، تثبیت و استقرار ولایت اهل‌بیت علیهم السلام در سرزمین ایران بود. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: ائمه علیهم‌السلام هر کدام به دستورالعملی که از طرف خدا برای‌شان آمده بود، عمل می‌کردند. شاید یکی از مأموریت‌های امام رضا(ع)، تثبیت و استقرار ولایت اهل‌بیت در سرزمین ایران بود تا ایران در همه‌ تاریخ کانون مؤمنین و دوستداران ولایت اهل بیت(ع) بشود.
 ٠٤:٣٠ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
عشقی که بر بال خیال و رنگ می‌نشیند؛
ارادت هنرمندان به امام هشتم/
عشقی که بر بال خیال و رنگ می‌نشیند؛ ارادت هنرمندان به امام هشتم/ وقتی ضامن آهو به هنر اعتبار می‌بخشد قرن ها هنرمندان خیالی‌ساز و نگارگران با پرداختن به زندگی امامان معصوم از جمله امام رضا(ع) نقش مهمی در پیوند مردم با زندگی اهل‌بیت داشته‌اند ولی این روزها این هنر مورد بی‌توجهی مسئولان است. خبرگزاری مهر-گروه هنر-آزاده سهرابی: عرصه خیالی‌سازی یکی از مهم‌ترین وادی‌های هنر برای روایت رشادت‌ها، مظلومیت‌ها، تاریخ‌نگاری‌ها و اتفاقات زندگی پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین است. از دیرباز نقاشان خیالی‌ساز، روایتگران رویدادهای مذهب تشیع در قالب رنگ و نقش‌هایی بوده‌اند و مثال معروف «چون از دل بر آید، لاجرم بر دل نشیند» را در ذهن تداعی می‌کنند.
 ٠٤:٢٠ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛
ورود ۶۸۴ کاروان زائران پیاده امام هشتم (ع) به مشهد
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛ ورود ۶۸۴ کاروان زائران پیاده امام هشتم (ع) به مشهد مشهد- سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۶۸۴ کاروان زائران پیاده امام هشتم (ع) به مشهد خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فروزان صبح جمعه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: طبق آمار موجود تا پایان روز پنجشنبه ۶۸۴ کاروان پیاده امام هشتم(ع) برای شرکت در مراسم روز شهادت علی ابن موسی الرضا(ع) وارد مشهد شده اند. وی افزود: این کاروان ها ۱۳۶ هزار و ۸۱۴ نفر را شامل می شوند که پس از ورود به مشهد در مکان های مشخص شده استقرار یافته اند.
 ٠٥:١٣ - 1396/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
رپایی ۳۰۰ ایستگاه پذیرایی در جاده‌ها
قرارِ عاشقی در طریق الرضا؛ زائران رضوی پیاده راهی مشهد شدند
رپایی ۳۰۰ ایستگاه پذیرایی در جاده‌ها قرارِ عاشقی در طریق الرضا؛ زائران رضوی پیاده راهی مشهد شدند زائران پیاده‌ای که نذری دارند یا عاشق آستان‌بوسی علی ابن موسی‌الرضا(ع) هستند راهی شده و صدها کیلومتر مسیر را می‌پیمایند تا به محضر امام رئوف مشرف شوند. خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها، محیا ذوالفقاری: حرکت کاروان‌های پیاده از شهرهای دور و نزدیک به سمت مشهد برای شرکت در مراسم شهادت امام رضا(ع) سنتی قدیمی بوده که با حال و هوای خاصی همراه است. معمولاً زائرانی که نذری دارند و یا عاشق آستان‌بوسی علی ابن موسی‌الرضا(ع) آن‌هم با پای پیاده هستند دست از کار و زندگی کشیده و صدها کیلومتر مسیر را در جاده‌ها می‌پیمایند تا به محضر امام رئوف مشرف شوند.
 ٠٥:٠٠ - 1396/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزیده ای از سخنان آیت الله العظمی مکارم پیرامون جایگاه سلمان فارسی( ره) :
پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی
گزیده ای از سخنان آیت الله العظمی مکارم پیرامون جایگاه سلمان فارسی( ره) : پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی روزى سلمان فارسى وارد مجلس رسول خدا شد. حاضران او را گرامى داشتند و به احترام سن و سال و ارتباط زياد وى با پيغمبر اكرم او را احترام كردند و به صدر مجلس هدايت نمودند.. پاسخ پیامبر به خلیفه دوم در دفاع از سلمان فارسی حضرت آیت الله مکارم شیرازی جایگاه سلمان فارسی را تبیین کرده انید که به این شرح است: در ميان ياران پيامبران صلى الله عليه و آله افراد بزرگ و فداكار و با شخصيّتى بودند و قرآن و روايات اسلامى در فضيلت آنان، بحث فراوانى دارد،[1] کسانی كه در عصر پيامبر صلى الله عليه و آله در صفّ اصحاب‏ مخلص بودند و بعد از پيامبر صلى الله عليه و آله نيز براى پاسدارى از اسلام‏ كوشيدند، و به پيمانى كه با قرآن داشتند وفادار ماندند؛[2] اصحاب‏ و يارانی‏ كه به جاى قال و غوغا، جهاد و تلاش از خود نشان دادند[3]و بزرگترين مجاهدت‏ها را در راه پيشرفت اسلام نمودند
 ٠٧:٢٤ - 1396/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی دلالت های احادیث «منزلت» و «ثقلین» بر مشروعیت سیاسی ـ الهی در نظام امامت
بررسی دلالت های احادیث «منزلت» و «ثقلین» بر مشروعیت سیاسی ـ الهی در نظام امامت - بخش دوم و پایانی بر اساس دلالت حدیث منزلت، به جز منزلتی که از حضرت علی(ع) استثناء ‌شد، تمام منازل هارون(ع) برای ایشان ثابت می‌شود که خلافت و جانشینی از مهمترین آن منازل می باشد. اشکال دوم خلافت از جمله شؤون هارون(ع) بوده است و به استناد همین حدیث، برای حضرت امیر(ع) ثابت می‌شود، لکن از کجا معلوم که مراد از خلافت، تنها خلافت در مدینه نباشد که مختص به حیات پیامبر اکرم(ص) بوده است و هیچ ارتباطی به خلافت پس از رحلت پیامبر ندارد (تفتازانی، 1409ق، ج5، ص275؛ ایجی، 1325ق، ج8، ص363). اتفاقاً دو قرینه نیز وجود دارد که همین مسأله را تقویت می‌کند:
 ٠٩:١٢ - 1396/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
فضائل و مناقب زینت عباد در میان شیعه و سنّی
فضائل و مناقب زینت عباد در میان شیعه و سنّی امام زین العابدین (ع)، آن قدر جبلّت و عظمت دارد که کتب دانشمندان اهل تسنن از متعصبّان آنها تا افراد اهل انصاف و عدالت ، و علمای تشیع از ذکر فضائل و مناقب حجت چهارم خداوند مملو است. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-علی کریمی: امام زین العابدین (ع)، آن قدر جبلّت و عظمت دارد که کتب دانشمندان اهل تسنن از متعصبّان آنها تا افراد اهل انصاف و عدالت ، و علمای تشیع از متقدمین تا متاخرین آنها همه و همه پر است از ذکر فضائل و مناقب حجت چهارم خداوند بر بندگانش امام علی بن الحسین ، در این میان این نوشتار قصد بررسی و بیان فصل معجزات امام سجاد در کتب اهل تشیع و تسنن را دارد . الف -خبر دادن امام سجاد علیه السلام از ناله گنجشگانی که دورش می‌چرخیدند
 ٠٧:١٣ - 1396/07/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهادت سید الساجدین(ع)(25محرم95.ق)
شهادت سید الساجدین(ع)(25محرم95.ق) نام مبارک امام چهارم شیعیان «علی» است. مشهورترین لقب آن حضرت زین العابدین و معروفت ترین کنیه شان ابوالحسن است. * نسب پدری : امام زین العابدین7 فرزند امام حسین7 است که بایک واسطه به امیر مومنان7 و با دو واسطه به پیامبر اکرم9 می¬رسد. * نسب مادری : مادر امام چهارم7 شهربانو (شاه زنان) دختریزد گرد سوم از پادشاهان ساسانی است که به همراه تعدادی از زنان در بار یزدگرد به اسارت مسلمانان درآمد و با اختیار خود به عقد ازدواج حضرت امام حسین7 در آمده و به سیده النساء معروف شد. شهربانو هنگام تولد تنها فرزندش امام زین العابدین7 درسال 38هـ.ق رحلت فرمود. * ولادت آن حضرت :
 ٠٨:٠٨ - 1396/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
نظارت امیرمؤمنان « علیه‏ السلام » بر کارگزاران خود
نظارت امیرمؤمنان « علیه‏ السلام » بر کارگزاران خود نظارت امیرمؤمنان « علیه‏ السلام » بر کارگزاران خود لزوم نظارت بر عملکرد مسئولان رهبران جامعه وظیفه دارند کسانی را برای اداره امور جامعه و مسئولیت های مهم انتخاب کنند که از دو ویژگی امانت داری و کاردانی در حد لازم برخوردار باشند . از ایمانو تقوای لازم برخوردار باشند تا به مردم و جامعه خیانت نکنند و منافع جامعه را فدایمنافع شخصی خویش ننمایند و از تخصص و کاردانی کافی بهره مند باشند تامسئولیت های محوله را به خوبی انجام دهند . در اسلام انتخاب مسئولان و متصدیانبراساس دو اصل کاردانی و ایمان پذیرفته است نه بر اساس خویشاوندی و قرابت ،دوستی و آشنایی ، وابستگی های خطی و گروهی و . . . . قرآن کریم در موارد گوناگون به این مهم اشاره فرموده است . هنگامی که بنی اسرائیل از پیامبر خود درخواست کردند که برای آنها فرماندهی معین کند ، پیامبرشان به دستورخدا طالوت را به آنها معرفی کرد . بنی اسرائیل از انتخاب طالوت در شگفت ماندند زیرا اوفقیر بود و آنها توانگری را از شرایط فرماندهی و رهبری می پنداشتند . خداوند در پاسخبه اعتراض آنها فرمود : «در حقیقت خدا او را بر شما برتری داده ، و او را در دانش و[نیروی ]بدنی فزونی بخشیده است .»(147)
 ٠٦:٠٠ - 1396/07/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
زین‌العابدین علمدار بیداری اسلامی
زین‌العابدین علمدار بیداری اسلامی کاروان اسیران و دل شکستگان کربلا بعد از تحمل مرارت ها و مصیبت های سنگینی که از ناحیه کوفیان نامرد و بزدل و همچنین سپاهیان اموی بر آنها تحمیل شده بود، این بار به شهر دسیسه ها و دشنام وارد شدند؛ شام شهری که سالیان سال زنان و مردان آن بدگویی و دشنام اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و اله) را در کارنامه داشتند. شهری که والیان آن بزرگترین خیانت ها و جنگ ها را بر خاندان عصمت و طهارت تحمیل کردند. علی بیرانوند-کارشناس حوزه/ بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان زین‌العابدین علمدار بیداری اسلامی خوابی که تعبیر نشد یزید که از مستی حماقت و نادانی، خود را پیروز نبرد عاشورا می دید، این بار خواب دیگری را برای خاندان پیامبر دیده بود، او قصد داشت با آوردن اسیران بی پناه کربلا به در بار، یک بار دیگر شکوه و هیبت خود را به کاخ نشینان و رعیت خود نشان دهد، ولی خواب او به گونه ای دیگر تعبیر شد،
 ٠٧:١٠ - 1396/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
داستان مباهله
داستان مباهله مباهله به این صورت است ، دو طرفی که با هم مجادله دارند، بر دروغگو نفرین نموده و هلاکت و نابودی طرفی را که دروغگو است، از خداوند طلب می کنند. داستان مباهله، این حادثه جاودانه که یکی از روشن ترین معجزات پیامبراکرم9 و قوی ترین دلیل بر حقانیت اهلبیت: است، در کتاب های تاریخی، چنین آمده است: * دعوت به اسلام در سال دهم هجری پیامبراکرم9 نامه ای به مسیحیان نجران فرستادند و آنان را به دین اسلام دعوت نمودند. مسیحیان پس از مشورت با هم تصمیم گرفتند برای تحقیق بیشتر تعداد هفتاد نفر از بزرگان به مدینه بروند. مسیحیان در مدینه خدمت پیامبراکرم9 رسیدند، هر چه آن حضرت دلیل و برهان آوردند، آنها نپذیرفتند. جبرئیل نازل شد و این آیه را آورد: « هرگاه بعد از علم و دانشی که به تو رسیده باز عده ای در باره مسیح با تو به ستیز برخیزند، پس ای پیامبر! بگو: ب
 ٠٧:١٢ - 1396/06/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیه مباهله
آیه مباهله (ای پیامبر!) هرگاه بعداز علم و دانشی که به تو رسیده، باز کسانی در باره مسیح با تو به ستیز برخیزند، بگو: «بیایید ما فرزندان خود را دعوت کنیم، شما نیز فرزندان خود را، ما زنان خود را دعوت نماییم، شما نیز زنان خود را، ما از نفوس خود وکسی که همچون جان ماست، دعوت کنیم، شما نیز از نفوس خود دعوت نمایید، آنگاه مباهله و نفرین کنیم و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار دهیم. (آیه 61 سوره آل¬عمران) تعریف مباهله مباهله عملی است برای اثبات حقانیت یکی از آن دو طرفی که ادعای حقانیت دارند، برای همدیگر تقاضای لعن و نفرین الهی می‌کنند تا کسی که حق نیست دچار لعن و نفرین الهی شود. بنابر اعتقادات شیعی، جریان مباهله پیامبر6نه تنها نشانگر حقانیت اصل دعوت پیامبر6 است، بلکه بر فضیلت همراهان پیامبراکرم6 در این ماجرا نیزدلالت دارد. چنانچه امام علی7 را به منزلۀ جان پیامبر معرفی می‌کند.
 ٠٧:٠٨ - 1396/06/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
آداب روز مباهله
بسم الله الرحمن الرحیم آداب روز مباهله غسل کردن امام صادق(ع) ـ در حدیثی که در آن از انواع غسل‌ها یاد می‌کند ـ : غسل جنابت، واجب است ... و غسل مباهله نیز واجب است. (شیخ حر عاملی می‌گوید: مانند این حدیث را کلینی از محمد بن یحیی، از احمد بن محمد، از عثمان بن عیسی روایت کرده است، جز آن‌که غسل مس میت و غسل محرم و غسل روز عرفه و غسل داخل شدن به حرم وغسل مباهله را انداخته است. من می‌گویم: شیخ و دیگران، وجوب را در غیر شش غسل واجب، بر استحباب مؤکد، حمل کرده‌اند و گفته‌اند که اخبار بر نفی وجوب این غسل‌ها دلالت دارند. (وسائل‌الشیعه، ج ، ص 937، ح 3708) نماز خواندن امام صادق(ع): هر کس در این روز ـ یعنی بیست و چهارم ذی حجه ـ نیم ساعت قبل از ظهر ، دو رکعت نماز به شکرانه نعمتی که خدا به او اختصاص داده است، بجا آورد و در هر رکعتی، یک بار ام‌الکتاب (سوره فاتحه) و ده مرتبه «قل هو الله احد» و ده مرتبه آیة‌الکرسی تا «هم فیها خالدون»، و ده مرتبه «انا انزلنا فی لیلة القدر» را بخواند، [این عملش] در نزد خداوند با صدهزار حج و صدهزار عمره برابر است و هر حاجتی از حوائج دنیا و آخرت را که از خداوند عزوجل بخواهد، به او عطا می‌فرماید؛ هر حاجتی که باشد، ان‌شاء‌الله.
 ١٠:٢٢ - 1396/06/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
ولادت "امام موسي كاظم(علیه السلام)" (128 ق)
ولادت "امام موسي كاظم(علیه السلام)" (128 ق) حضرت امام موسي كاظم(علیه السلام) امام هفتم شيعيان در منزل "اَبْواء" در بين مكه و مدينه و محل دفن حضرت آمنه(سلام الله علیها) از مادري به نام حميده زاده شد. ابوالحسن، ابوابراهيم و ابوعلي، كنيه‏هاي حضرت و كاظم و عبدصالح از القاب آن امام مي‏باشند. آن امام در زمان حكومت منصور، مهدي، هادي و هارون عباسي زندگي مي‏كرده است. شيخ مفيد براي امام موسي(علیه السلام) نوزده پسر و هجده دختر ذكر كرده است. در زمان حيات امام كاظم (علیه السلام) شرايطِ مبارزه‏ي منفي و قيام علمي و ارشاد مردم، آماده بود. به اين جهت، امام، فعاليت خود را در دو جبهه آغاز فرمود:
 ٠٨:١٥ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
یاد مرگ و حدیثی از امام هادی(علیه‌السلام)
یاد مرگ و حدیثی از امام هادی(علیه‌السلام) آن چیزی که به آن سفارش شدیم؛ یاد مرگ است. یادی که انسان ساز است، فرد را به یاد قبر و قیامت انداخته و او را از غفلت، گناه، تکبر، غرور، حسد و... دور نگاه می‌دارد. بخش اعتقادات شیعه تبیان یادمرگ و حدیثی از امام هادی(علیه‌السلام) از راه‌های یاد مرگ، گرفتن مجلس برای اموات یا حضور در مراسم تشییع و تدفین آنهاست. اما آن چیزی که بیش از بقیه انسان را متحول کرده و باعث اصلاح فرد می‌شود؛ یاد لحظات جان دادن و سکرات موت است. «اُذكُر مَصرَعَكَ بَینَ یَدَیْ اَهلِكَ وَ لاطَبیبَ یَمنَعُكَ ولاحَبیبَ یَنفَعُك؛ به یاد ساعت جان دادن خود در میان خانواده‌‌ات باش که از طبیب کاری ساخته نیست و آشنائی به داد تو نمی‌رسد!» از این رو در احادیث امام هادی(علیه‌السلام) آمده که ایشان فرمودند: «اُذكُر مَصرَعَكَ بَینَ یَدَیْ اَهلِكَ وَ لاطَبیبَ یَمنَعُكَ ولاحَبیبَ یَنفَعُك؛ به یاد ساعت جان دادن خود در میان خانواده‌‌ات باش که از طبیب کاری ساخته نیست و آشنائی به داد تو نمی‌رسد!»[نزهة الناظر،ص۱۴۱] متأسفانه امروزه یاد مرگ را فراموش کردیم. مرگی که ناگزیر از آن هستیم و هیچ راه درمان یا فرار از آن وجود ندارد. از این روست که امام هادی(علیه‌السلام) در سفارشات خود به یاد مرگ پرداختند. آری در آن لحظات است که چاره‌ساز انسان‌ها تنها اعمال آنهاست. نه از دوستان و بستگان کاری ساخته است و نه از پزشکان و متخصصان. منبع: کانال نشر معارف قرآن و حدیث
 ٠٧:٤٧ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
عکس العمل امام کاظم(علیه السلام) در مقابل پیشنهاد هارون در برگرداندن فدک چه بود؟
عکس العمل امام کاظم(علیه السلام) در مقابل پیشنهاد هارون در برگرداندن فدک چه بود؟ آیت الله مکارم شیرازی – بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان مام کاظم، باب الحوائج، موسی بن جعفر، هارون مى ‏دانست که موسى بن جعفر(علیه السلام) و پیروانش، وى را غاصب خلافت پیامبر و زمامدار ستمگرى مى‏ دانند که با زور و قدرت سرنوشت مسلمانان را در دست گرفته است، و اگر روزى قدرت رزم با او را به دست آوردند، در نابودى حکومت او لحظه‏ اى درنگ نخواهند کرد.
 ٠٧:٤٦ - 1396/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3858
کل بازديدها :11350743
بازديدکنندگان آنلاين :11
بازديدازاین صفحه :197888