نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > قم شناسی > حوزه های علمیه و مراجع 


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله نوری همدانی:

مسئولان از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند

آیت الله نوری همدانی:

مسئولان از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند

قم - یکی از مراجع تقلید گفت: اگر مسلمانان و مسئولان کشور از اقتدار و قدرت لازم برخوردار بودند، نباید دشمنان در منطقه عرض اندام کرده و به خود جرأت می‌دادند به منطقه نزدیک شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از نیروهای دریایی سپاه با بیان اینکه دین تأکید فراوانی برعزت و اقتدار ملت مسلمان در برابر جبهه کفر دارد، اهمیت این موضوع و تقویت آن را در شرایط کنونی ضروری است.

وی افزود: اگر مسلمانان و مسئولان کشور از اقتدار و قدرت لازم برخوردار بودند، نمی‌بایست دشمنان و نخست وزیر انگلیس و و زیر خارجه آمریکا آمریکا در منطقه عرض اندام کرده و به خود جرأت می‌دادند به منطقه نزدیک شوند.

استاد برجسته حوزه افزود: باید آحاد کشور و مسئولان نظام همیشه در مقابل دشمنان آماده جهاد و شهادت باشند و از موضع قدرت و اقتدار با آنها سخن گویند، باید در مقابل همه دشمنان آمادگی خود را حفظ کنیم وکوچکترین ترسی به خود راه ندهیم.

وی بیان داشت: اسلام برای تحصیل قدرت عواملی را برشمرده است، تقویت ایمان و تقوا، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، تقویت روحیه انقلابی و خود باوری، علم آموزی و تعقل در مسائل مختلف از جمله این امور دانست.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه علم و عقل با هم فرق دارد، عنوان کرد: عقل به معنای تشخیص حق از باطل است، کسی که عقل دارد علم دارد و می‌تواند حق را از باطل تشخیص دهد.

وی با تأکید بر اینکه اساسا این طور نیست که هرکسی علم دارد، بصیرت دارد، اظهار داشت: سیاست و مدیریت اصول دیگر اسلام است؛ سیاست اسلام این است مسلمانان نباید فقیر، ظالم و جاهل باشند.

این مرجع تقلید شیعیان گفت: یکی از مسائل که اسلام  برآن تأکید دارد، بحث امامت و در زمان غیبت امام(ع)، جانشینی ایشان به وسیله عالمان دین و در رأس آنها ولی فقیه و مجاهدت علیه مستکبران است، که باید به این مسائل دقت بیشتری داشته باشیم.


٠٦:١٨ - 1396/01/24    /    شماره : ٦٢٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٥خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :2204
کل بازديدها :13883721
بازديدکنندگان آنلاين :4
بازديدازاین صفحه :47042