صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار شهرستانها 


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از دوره کتاب‌های شعر «سه‌گانی» در حوزه هنری قم

رونمایی از دوره کتاب‌های شعر «سه‌گانی» در حوزه هنری قم
در آستانه آغاز به کار بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حوزه هنری قم از دوره کتاب‌های «سه‌گانی» رونمایی می‌کند.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، عصر چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در سالن سوره حوزه هنری از ۶ جلد کتاب مبانی شعر «سه‌گانی» و اشعار برگزیده شاعران برجسته کشور در این حوزه رونمایی می‌شود.

این رونمایی با حضور‌ دکتر علیرضا فولادی بنیان‌گذار قالب سه‌گانی و مدیر گروه ادبیات دانشگاه کاشان و دکتر‌ بهادر باقری مدیر حوزه ریاست و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی همراه خواهد ‌بود.

همچنین جمعی از شاعران سه‌گانی پردازان کشور در این مراسم به شعرخوانی خواهند‌ پرداخت. این ۶ عنوان نخستین دوره از کتاب‌های سه‌گانی هستند که در آنها به مبانی شعر سه‌گانی و نظرات مختلف در رابطه با این قالب پرداخته می‌شود.

دوره کتاب‌های «سه‌گانی» در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز عرضه خواهد شد. علاقمندان برای حضور در این مراسم می‌توانند ساعت ۱۷ روز ۱۵ اردیبهشت ماه به نشانی قم، خیابان صفائیه کوچه ۲۳، سالن سوره حوزه هنری قم مراجعه کنند.

لازم به توضیح است که سه‌گانی قالبی نو پدید در شعر کوتاه است که دکتر علیرضا فولادی برای نخستین بار به منظور بومی‌سازی شعرهایی مشابه قالب هایکو و... ابداع کرده‌است.


٠٨:٤٦ - 1395/02/15    /    شماره : ٥٧٥٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٧١خروج

   مطالب مرتبط