ملاحظات روایت داستانی جنگ برای کودکان/ «دفاع» تقدس دارد
نویسندگان با مهر مطرح کردند؛ ملاحظات روایت داستانی جنگ برای کودکان/ «دفاع» تقدس دارد برخی معتقدند باید از جنگ به‌عنوان یک رویداد تاریخی برای بچه‌ها نوشت و بعضی دیگر هم نوشتن از تبعات جنگ را جذاب‌تر می‌دانند اما هر دو گروه براین باورند که باید از شعار فاصله گرفت. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: سال‌ها از آن روز گذشته؛ از روزی که دشمن به خاک سرزمین ما حمله کرد و مردان مرد، ناچار شدند خانه و خانواده خود را ترک کنند و به جنگ با دشمن بروند تا خانواده های بسیار در امان بمانند
 ٠٥:٢٩ - 1396/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
درمراسم رونمایی از کتاب«شرف خاک»در خبرگزاری فارس مطرح شد
رشیدی: شهید را با کتاب مختصری می‌‌توان در تاریخ ثبت کرد
درمراسم رونمایی از کتاب«شرف خاک»در خبرگزاری فارس مطرح شد رشیدی: شهید را با کتاب مختصری می‌‌توان در تاریخ ثبت کرد/ واکنش خواهر شهید پس از دیدن کتاب «شرف خاک» نویسنده دفاع مقدس گفت: گاهی با یک کتاب مختصر جیبی هم می‌شود یک شهید را در ذهن خواننده و در تاریخ ثبت کرد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «شرف خاک» برگرفته از زندگی شهید داود مجیدی اثر مهدی خدادادی عصر روز گذشته در خبرگزاری فارس رونمایی شد. *انگلیس‌ها بهتر از ما قبایل ایرانی را می‌شناسند
 ٠٧:١٢ - 1396/05/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطرات زندان مخوف منافقین در دهه ۷۰/نفوذ وزارت اطلاعات تاقلب اشرف
برای نخستین بار با مهر مطرح شد؛ خاطرات زندان مخوف منافقین در دهه ۷۰/نفوذ وزارت اطلاعات تاقلب اشرف حسین اکبری و محمدصادق جعفرپور، دوجوانی که در دهه۷۰ در حال دفاع از مرزهای غربی کشورمان به اسارت منافقین در آمدند، خاطراتشان از زندان «پاپیون»، «اشرف» و ۳سال مقاومت را بیان کردند. خبرگزاری مهر، گروه سیاست- فهیمه رضیان: در ابتدای سال ۱۳۷۰ و هم زمان با جنگ عراق و کویت، مردم ستمدیده عراق که از جنایت های صدام کاسه صبرشان لبریز شده بود، فرصت را مغتنم شمرده و در جنوب و شمال این کشور دست به نافرمانی زده و برای سرنگونی حکومت حزب بعث جنایتکار تلاش کردند. اتفاق مهمی که در تاریخ معاصر عراق ماندگار شد و به «انتفاضه شعبانیه» معروف است.
 ٠٤:٤٢ - 1396/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی تفصیلی با خلبان نقدی بیک:
آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد»
گفتگوی تفصیلی با خلبان نقدی بیک: آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد» یکی از خلبان‌های قدیمی دوران دفاع مقدس از روزهای پایانی جنگ و حضورش در عملیات مرصاد می گوید. خبرگزاری مهر، گروه سیاست – محمد شلتوکی: شش روز پس از قبول قطعنامه توسط ایران و در شرایطی که نیروهای عراقی با زیر پا گذاشتن قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت مجددا به خرمشهر حمله کردند و برای تصرف آن پیش رفته بودند، ایادی سازمان منافقین با پشتیبانی همه جانبه ارتش عراق، عملیاتی با نام «فروغ جاویدان» را آغاز کردند.
 ٠٦:١٦ - 1396/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
«عملیات‌ مرصاد» از زبان شهید صیاد شیرازی
فرمانده هوانیروز صدای شمخانی را نشناخت
«عملیات‌ مرصاد» از زبان شهید صیاد شیرازی فرمانده هوانیروز صدای شمخانی را نشناخت/ منافقین پشت بیسیم «زری» را صدا می‌کردند شهید صیاد شیرازی درباره عملیات مرصاد می‌گفت: به آقای «شمخانی‌» که آن زمان معاون عملیاتی در ستاد کل بود، گفتم از زمین که کسی‌ را‌ نداریم، با خلبانان حمله می‌کنیم‌. ایشان‌ به فرمانده هوانیروز زنگ زد اما فرمانده گفت از کجا معلوم که راست می‌گویید؟! به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ عراق و ایران، قطعنامه ۵۹۸ را در ۲۹ تیر ۱۳۶۶ صادر کرد. ایران یک سال بعد یعنی در ۲۷ تیر ۱۳۶۷ این قطعنامه را پذیرفت. پذیرش قطعنامه به معنای پذیرش آتش‌بس از سوی ایران بود، ولی عراق به حملات خود ادامه داد.
 ٠٤:٣٤ - 1396/05/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب اسلامی:
می‌توانیم بر همه سختی‌ها مؤمنانه فائق بیاییم
رهبر انقلاب اسلامی: می‌توانیم بر همه سختی‌ها مؤمنانه فائق بیاییم رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از رزمندگان و هنرمندان دفاع مقدس تأکید کردند: اگر به خدا ایمان واقعی داشته باشیم و به او توکل کنیم، می توانیم بر همه سختی ها و چالش ها، مؤمنانه فائق بیاییم. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان، رزمندگان و هنرمندان و دست اندرکاران برنامه‌های شب های خاطره دفاع مقدس، بیان خاطرات دوران ۸ سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری، ادبی و نو را برای انتقال آنها به نسل جدید، کاری بسیار با ارزش و مهم برشمردند و تأکید کردند: یکی از درس های ماندگار دوران دفاع مقدس این بود که اگر توکل بر خدا بصورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد، قطعاً می توان بر همه موانع و چالش ها، مؤمنانه غلبه کرد.
 ٠٥:٥٢ - 1396/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی فارس با مادر شهیدان «محمد و مجید» شاداب:
شرط خواستگاری، نرفتن به جبهه بود/ آرزو دارم آقا به خانه ما بیاید
گفتگوی فارس با مادر شهیدان «محمد و مجید» شاداب: شرط خواستگاری، نرفتن به جبهه بود/ آرزو دارم آقا به خانه ما بیاید بچه‌ها امام را خیلی دوست داشتند. همه مقلد امام بودیم. البته حالا دیگر مقلد امام خامنه‌ای هستم. جزء آرزوهایم است که آقا به خانه ما بیاید. آقا را فقط از دور دیده‌ام. دلم می‌خواهد دستانش را ببوسم. گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مریم اختری؛ سی سال و اندی از اتمام جنگ تحمیلی می‌گذرد اما هنوز ثمرات آن فداکاری‌ها مایه اقتدار ایران اسلامی است. شاید بتوان نام شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی را در زمره السابقون السابقون قرار داد.
 ٠٨:٥٨ - 1396/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگو ی مهر با حمید حسام؛
ادبیات پایداری از خاکریزها دور نشود/ با سوژه کتاب‌هایم زیسته‌ام
گفتگو ی مهر با حمید حسام؛ ادبیات پایداری از خاکریزها دور نشود/ با سوژه کتاب‌هایم زیسته‌ام حمید حسام با بیان اینکه سوژه‌هایی را برای نوشتن انتخاب می‌کند که با آن‌ها زیسته، عنوان کرد: فضای حماسه و خاکریز اصل دفاع مقدس است و نباید در کنار سایر سوژه‌ها از این مساله غفلت کرد. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: دو کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» و «وقتی مهتاب گم شد» دو اثر از حمید حسام نویسنده و راوی بسیاری از حماسه‌ها و حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس است که به تازگی و طی مراسمی در شهر همدان، از تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این دو اثر رونمایی شد.
 ٠٧:٢١ - 1395/12/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
اختصاصی مهر؛
روایت شهید «صیاد شیرازی» از نقش ضداطلاعات در ارتش شاهنشاهی
اختصاصی مهر؛ روایت شهید «صیاد شیرازی» از نقش ضداطلاعات در ارتش شاهنشاهی شهید صیاد شیرازی در مصاحبه ای منتشر نشده، به نقش ضد اطلاعات در ارتش شاهنشاهی می پردازد. به گزارش خبرنگار مهر، سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» در مصاحبه ای با مرکز اسناد انقلاب اسلامی که تاکنون منتشر نشده است، نقش ضد اطلاعات در ارتش شاهنشاهی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.
 ٠٧:٣٥ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
دباغ: سردار همدانی هیچ‌گاه از کار جهادی فاصله نگرفت
حبیب سپاه؛ فرمانده دل‎ها/8 دباغ: سردار همدانی هیچ‌گاه از کار جهادی فاصله نگرفت/ صدور انقلاب، اعتقاد سردار خبرگزاری فارس: دباغ: سردار همدانی هیچ‌گاه از کار جهادی فاصله نگرفت/ صدور انقلاب، اعتقاد سردار بانوی مبارز انقلابی با بیان اینکه شهید همدانی هیچ‌گاه از کار جهادی فاصله نگرفت گفت: این سردار با همه توان و ظرفیت برای صدور انقلاب اسلامی و دفاع از مردم مظلوم جهان وارد عرصه شد. مرضیه دباغ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، ضمن تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت سردار همدانی و گرامیداشت یاد و خاطره این شهید مدافع حرم اظهار کرد: ایشان یکی از انسان‌های والا و اثرگذار در مکتب انقلاب اسلامی بود که خدمات بسیاری به نظام عرضه کرد.
 ٠٧:٣٢ - 1395/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
زندگی سردار همدانی منظومه‎ای از زیبایی‎هاست
زندگی سردار همدانی منظومه‎ای از زیبایی‎هاست خبرگزاری فارس: زندگی سردار همدانی منظومه‎ای از زیبایی‎هاست محمدحسین صفارهرندی با بیان اینکه معتقدم خارج از قواعد رسمی و فنی شعر زندگی سردار همدانی منظوم است، گفت: نقطه‌ای در زندگی او نیست که نسبتش با سایر زوایای زندگی‎اش نامتناسب باشد. به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدحسین صفارهرندی روز گذشته در اختتامیه یادواره سراسری شعر و عکس حبیب حرم با بیان اینکه شاید بی‌حکمت نبود لشکری که به نام این استان فراهم آمد بر خود نام انصارالحسین(ع) را نام نهاد، اظهار کرد: اهالی هنر، شعر و ادب دست به سرودن سروده‌هایی در مدح بزرگمردی زده‌اند که زندگی خود او قصیده بلندی است که می‌شود نقطه زندگی آن را به عنوان لطایف و زیبایی‌های شعر حقیقی تلقی کرد.
 ٠٥:٥٨ - 1395/07/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
حکایت ۲۰ روزه مادر از انتظار شهادت فرزند
حکایت ۲۰ روزه مادر از انتظار شهادت فرزند شاهرود - می گویند همیشه معشوق رنگ عاشق به خود می گیرد و شهید حجت الاسلام محمود صاحبی ارادتش به اباعبدالله(ع) را در لحظات آخر با لب تشنه ثابت کرد. به گزارش خبرنگار مهر، از شهدا نوشتن همیشه دشوار است چرا که دیده ها و شنیده ها از یکدیگر فرسنگ ها فاصله دارند اما شاید راه نوشتن از لحظات عاشقی و دلدادگی دیدار مادران شهدا باشد آنانی که عزیزانشان را داده اند و توصیف لحظات عاشقی مادر و فرزندی برایشان راحت است حتی در آنجایی که برای ما یافتن لغات مناسب هم ناممکن محسوب می شود.
 ٠٦:٣٨ - 1395/06/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
غنیمت مادر مدافعان حرم از فتنه «شام»
گفت‌وگو با مادر شهیدان بختی/۲ غنیمت مادر مدافعان حرم از فتنه «شام»/ماجرای جالب سجاده رهبر انقلاب/مدافعان حرم دو میلیارد پول می‌گیرند! خبرگزاری فارس: غنیمت مادر مدافعان حرم از فتنه «شام»/ماجرای جالب سجاده رهبر انقلاب/مدافعان حرم دو میلیارد پول می‌گیرند! تیم همراه علی رغم نزدیک بودن به ساعت نماز نمی‌تواند سجاده آقا را به ایشان برساند. در آن شرایط این دوست ما به همکارانش می­‌گوید یک سجاده پیش من است که برای خود آقاست و ماجرا را تعریف می‌کند.
 ٠٨:٠٠ - 1395/05/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار سلیمانی: ایران به پشتوانه شهداامنیت دارد
سردار سلیمانی: ایران به پشتوانه شهداامنیت دارد/مدافعان حرم خواهان عزت کشور هستند رشت- فرمانده سپاه قدس کشور گفت با اشاره به نا امنی های موجود در کشورهای منطقه گفت: شهدای مدافع حرم و مردم خواهان استقلال و عزت جمهوری اسلامی در همه ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آن هستند. به گزارش خبرنگار مهر، سردار قاسم سلیمانی در کنگره هشت هزار شهید گیلان که صبح سه شنبه برگزار شد، با درود به ارواح طیبه شهدا به ویژه شهدای گیلانی اظهار کرد: کنگره شهدای گیلان با عطر و بوی شهدا برگزار می شود و در این جلسه عطر و بوی شهادت استشمام می شود.
 ٠٦:٤٠ - 1395/02/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیوار یادگاری عصمت
دیوار یادگاری عصمت در شمال شرقی تهران محله ای قدیمی و مذهبی به نام اختیاریه است که امروزه در میدانگاهی آن دبستان دخترانه ای بانام عصمت است مهد تربیت زنانی از ایران زمین است، دیوار این مدرسه میعادگاهی شده برای دانشجوی بسیجی خط امام «شهید محمدجواد تاجیک» از دانشگاه شهید بهشتی تهران. سامیه امینی - بخش فرهنگ و پایداری تبیان شهید محمد جواد تاجیک وی که در 23 اسفندماه 1363 به شهادت رسید و متولد تهران، محله آب منگول در یک خانواده مذهبی است.
 ٠٨:٠٥ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
پایه های زندگی استوار بر عمل به قرآن
پایه های زندگی استوار بر عمل به قرآن مادر شهید مهدی نوروزی، از شهدای مدافع حرم گفت: پسرم علاقه زیادی به قرائت قرآن داشت و سوره یس را هر صبح تلاوت می کرد و درعین حال می گفت عمل به قرآن از خواندن آن مهم تر است و سعی داشت پیرو هر آیه کلام الله مجید باشد. بخش فرهنگ پایداری تبیان شهید مهدی نوروزی فاطمه بهشتی، مادر شهید مهدی نوروزی که 20 دی سال گذشته در دفاع از حرم عسکریین (ع) در سامرا به شهادت رسید،
 ٠٧:٥٧ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطرات یک تخریبچی
خاطرات یک تخریبچی «غلامرضا زعفری» سال 1339 دریکی از روستاهای تنکابن بنام «لزربن» متولد شد. ابتدای انقلاب در دوران جوانی برای تأمین زندگی خانواده اش به تهران آمد و پس از پیروزی انقلاب هم به عضویت بسیج درآمد و به جبهه اعزام شد. بخش فرهنگ و پایداری تبیان غلامرضا زعفری این رزمنده بسیجی در طول حیات 27 ساله خود اهل روایت ازآنچه در جبهه و در معبر مین انجام می داد نبود و ازنظر هم سنگر و هم رزمانش بیشتر خالق حماسه ها بود. غلامرضا از استادان گشایش «معبر تعجیلی» است که تخریبچی ها برای مواقعی از آن استفاده می کنند
 ٠٧:٥٤ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
یلدای نهر عنبر
یلدای نهر عنبر جاوید فولادزاده جانباز 35 درصد دفاع مقدس از خاطره شب یلدای خود گفت: سال 65 و در شب یلدای آن سال ما در منطقه «علی شرقی، علی غربی» و تپه 160 بین دهلران و موسیان ایران و مرز عراق در سنگری تنها به وسعت 6 متر و در فاصله کمتر از 100 متری با نیروهای عراقی بودیم و چون در تیررس عراقی ها بودیم سقف سنگر را بسیار پائین آورده بودیم تا از دور دیده نشود. بخش فرهنگ پایداری تبیان یلدای رزمندگان
 ٠٧:٥٢ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرمای دی ماه در جبهه ها
سرمای دی ماه در جبهه ها برگ ریزان پاییز به سرمای زمستان گره می خورد، سرمایی که برای دهه شصتی ها قابل لمس است و سرمای امسال در برابر آن سال ها ناچیز است؛ اما مهم تر از آن سرما لحظاتی است که رزمندگان ما در دهه شصت گذراندند و قسمتی از تاریخ دفاع مقدس را خلق کردند. سامیه امینی-بخش فرهنگ پایداری تبیان سرمای دی ماه در جبهه ها یلدایی برای کرمانشاه آخرین روز پاییز و بلندترین شب سال یعنی شب اول دی ماه که به یلدا موسوم است یادآور مادرانی است که برای دل خوشی بچه ها میوه، سیب، هندوانه، پرتقال، آجیل و...تهیه کرده بودند، بچه ها در انتظار جشن یلدا در دنیایی کودکانه خویش غرق شادی بودند،
 ٠٧:٤٩ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
175 ستاره غواص
سوم دی ماه سالروز کلید خوردن عملیات عظیم کربلای 4 بود ؛157 غواص که در سوز سرمای دی ماه 1365 به آب زده بودند در گرمای تابستان 1394 به میهن بازگشتند. سامیه امینی-بخش فرهنگ پایداری تبیان شهدای غواص سالروز این عملیات بهانه ای شده تا ضمن پرداختن به گوشه ای از عملیات کربلای 4 یادی از شهدای غواص آن که در ام رصاص تفحص شده اند و خوانندگان بهتر می دانند که چگونه یافته شدند و با چه عظمتی بر دستان شهیدپروران ایران اسلامی تشیع و احترام شدند. عملیات ۹۴ برای کربلای ۴
 ٠٧:٤٣ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط