زندگی شهید ۱۲ساله به روایت مادرش
زندگی شهید ۱۲ساله به روایت مادرش/ مدیر مدرسه از «رضا» مشورت می‌گرفت رضا بچه بود اما تنها جثه‌اش؛ بچه 12 ساله‌ای که اشک می‌ریزد و می‌گوید من عاشق الله و امام زمان(عج) شده‌ام و این عشق با هیچ مانعی از دل من بیرون نمی‌رود تا اینکه به معشوقم یعنی الله برسم؛ او جثه‌اش کوچک اما روحش بزرگ بود. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، معصومه امامی اصل از آن دسته مادرانی است که با صدای پرصلابت و مهربان، قصه حماسه در گوش فرزند خوانده است، شیر با وضو به کودکش نوشانده است
 ٠٨:٥٩ - 1396/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابتکار پدافند هوایی ایران در عملیات والفجر ۸/ میراث شهید ستاری
ابتکار پدافند هوایی ایران در عملیات والفجر ۸/ میراث شهید ستاری چابک‌سازی و تحرک کارآمد و آسان توانمندی پدافندی ایران، یکی از ویژگی‌های مهمی بود که شهید منصور ستاری به‌عنوان معاون عملیات پدافند هوایی و فرماندهی نیروی هوایی به یادگار گذاشت. خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: ارتش رژیم بعثی عراق بر پایه حمایت‌های دیگر کشورها، در طول دوران جنگ تحمیلی از توانمندی نظامی درخور توجهی برخوردار بود. ارتش عراق در آغاز جنگ در قالب ۳ سپاه مکانیزه و با استعداد ۱۲ لشکر شامل ۵ لشکر پیاده، ۵ لشکر زرهی و ۲ لشکر مکانیزه و همچنین ۱۵ تیپ مستقل شامل ۱۰ تیپ پیاده، یک تیپ زرهی، یک تیپ مکانیزه و ۳ تیپ نیروی مخصوص برای آغاز جنگ آماده شد. کارشناسان توان نیروی هوایی عراق را پیش از شروع جنگ شامل ۳۳۹ فروند هواپیما از انواع توپولوف ۲۲، میگ ۲۳، سوخوی ۷، میگ ۲۱، سوخوی ۲۰ و همچنین ۱۳۳ فروند هلی‌کوپتر و ۵۶ فروند هواپیمای ترابری عنوان می‌کنند.
 ٠٦:٣٨ - 1396/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
پاسداشت سردار شهید همدانی؛
حکایت مدافعی که «حبیب حَرَم» شد/ خلوص یک فرمانده
پاسداشت سردار شهید همدانی؛ حکایت مدافعی که «حبیب حَرَم» شد/ خلوص یک فرمانده سخن از فرمانده‌ای کهنه کار و سرداری مجاهد است؛ شخصیتی که بیش از آنکه نظامی باشد؛ مربّی بود و در همه حال، با آرامشی مثال زدنی، به تربیت نیروها می‌اندیشید. خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: شاید کسی باور نکند فردی که دو بار مفتخر به دریافت نشان فتح از دستان مبارک فرماندهی کل قوا شده است و همچنین در کارنامه خود، سابقه فرماندهی لشکر انصار الحسین همدان، لشکر قدس گیلان، قرارگاه نجف اشرف، سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و همچنین جانشینی قرارگاه امام حسین(ع) و سازمان بسیج مستضعفان را در کنار مشاورت عالی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشته است؛ اینچنین متواضعانه در وصیت نامه اش سخن گفته باشد: «بنده حقیر، حسین همدانی، شاگرد تنبل دفاع مقدس اعتراف می‌کنم که وظایف خود را به خوبی انجام نداده ام و بعضی مواقع این نفس سرکش، وسوسه می‌کرد و مرا گول می‌زد...
 ٠٥:٠٣ - 1396/07/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
اویسی در گفتگوی تفصیلی با مهر:
بمباران بوسیله «تامکت» معادلات صدام را بهم ریخت
اویسی در گفتگوی تفصیلی با مهر: بمباران بوسیله «تامکت» معادلات صدام را بهم ریخت خلبان ارشد نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس از ماموریتی ویژه در گردان «تامکت» می گوید که معادلات جنگی صدام را به هم ریخت. خبرگزاری مهر، گروه سیاست-محمد شلتوکی: شهید ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش در مصاحبه ای که سالها قبل از انقلاب با او انجام شده بود، گفتند: «اقتدار هر کشوری در ارتش قوی و قدرت هر ارتشی در نیروی هوایی مقتدر است». این جمله ایشان به خوبی نقش و اهمیت یک نیروی هوایی قدرتمند را مشخص می سازد. نیروی هوایی ارتش که شاکله اصلی آن در سالهای پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی مبتنی بر ژاندارمی منطقه و حفاظت از منافع آمریکا در خلیج فارس شکل گرفته بود، بعنوان یک نیروی هوایی قدرتمند و سدی مستحکم در برابر دست اندازی شوروی به منافع آمریکا در خلیج فارس بود.
 ٠٤:٤٤ - 1396/07/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار باقر زاده:
۱۱۹ شهید دوران دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور می‌شوند
سردار باقر زاده: ۱۱۹ شهید دوران دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور می‌شوند آبادان – مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پنجشنبه ۱۳ مهرماه پیکر پاک و مطهر ۱۱۹ شهید دوران دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور می شوند. سردار سید محمد باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر افزود: پیکر این شهدا، مربوط به عملیاتهای زویدات، رمضان(کنار نهر تبیان) و کربلای ۴(ساحل غربی اروندرود) است که در ماههای اخیر کاوش شده اند. وی با اشاره به اینکه پیکر این شهدا در چهاردهم محرم تشییع می شوند، اظهار کرد: ۵۳ شهید از مجموع این شهدا مربوط به شهدای ژاندارمری است که توسط تک دشمن در سال ۶۷ در منطقه عملیاتی زویدات به شهادت رسیدند. مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد:
 ٠٥:٣٤ - 1396/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
شخصیت‌شناسی صدام از زبان چهره‌های بعثی
جهاد و مقاومت شکست صدام شکست رؤیاها و غرورش بود؛ شخصیت‌شناسی صدام از زبان چهره‌های بعثی صدام جنگ‌ها گاه رازهای سر به مهر زیادی در دل‌شان پنهان می‌کنند. حرف‌هایی مگو که بعد از سال‌ها و با پایان یافتن جنگ برملا می‌شود. اسرار پشت پرده یکی پس از دیگری هویدا می‌شود تا مردم به قضاوت بنشینند. گروه جهاد و مقاومت مشرق - جنگ‌ها گاه رازهای سر به مهر زیادی در دل‌شان پنهان می‌کنند. حرف‌هایی مگو که بعد از سال‌ها و با پایان یافتن جنگ برملا می‌شود. اسرار پشت پرده یکی پس از دیگری هویدا می‌شود تا عموم مردم در جایگاه داور به قضاوت بنشینند. جنگ هشت ساله ایران و عراق رازها و اخبار سری کم نداشت که پس از سال‌ها با از بین رفتن حکومت بعث عراق و اعدام صدام، این اسرار به گوش مردم کوچه و خیابان رسید. افسران و سرهنگ‌های جداشده از ارتش هر کدام شروع به افشای آنچه در ارتش بعث می‌گذشته،
 ٠٩:٠٦ - 1396/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی کارنامه نشر ۲۷ بعثت-۲؛
روایت‌هایی از عاشورائیان لشگر ۲۷/ پیکر «همت» چگونه کشف شد؟
بررسی کارنامه نشر ۲۷ بعثت-۲؛ روایت‌هایی از عاشورائیان لشگر ۲۷/ پیکر «همت» چگونه کشف شد؟ گلعلی بابایی می‌گوید: پیکر شهید همت سه روز پس از شهادت و هنگامی کشف شد که دیگر خط عملیاتی خیبر تثبیت شده بود و نیروهای عراقی هم خط پدافندی تشکیل داده بودند. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: گلعلی بابایی را می‌توان به عنوان تاریخ مجسم و گنجینه خاطرات لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) توصیف کرد. صحت و سقم خاطرات و مطالب بیان شده درباره شهدای این لشگر، از جمله مسائلی است که می‌توان از او جویا شد. بخش ابتدایی گفتگوی مهر با گلعلی بابایی و جواد کلاته از مسئولان موسسه فرهنگی هنری ۲۷ بعثت(اینجا)، بیشتر حول محور کارنامه این نشر از سال‌های ابتدایی تاسیس تا امروز قرار داشت.
 ٠٥:٤٦ - 1396/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشگر جعفری در برنامه «دستخط» مطرح کرد؛
شرط رهبر انقلاب برای حمله موشکی خردادماه به مواضع داعش
سرلشگر جعفری در برنامه «دستخط» مطرح کرد؛ شرط رهبر انقلاب برای حمله موشکی خردادماه به مواضع داعش فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ماجرای حمله موشکی خردادماه سپاه به مقر داعش در سوریه و شرط رهبر انقلاب برای انجام این عملیات را بازگو کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی برنامه «دستخط»، سردار سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چهارشنبه ۵ مهرماه در برنامه تلویزیونی دستخط حضور یافت و به سوالات مجری برنامه در حوزه های مختلف از جمله ناگفته های دفاع مقدس و مسائل روز کشور پاسخ گفت. متن کامل گفتگوی این برنامه به شرح زیر است؛ «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
 ٠٧:٠٣ - 1396/07/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطرات دفاع مقدس
بسم الله الرحمن الرحیم خاطرات دفاع مقدس قسمت اول محسن اصغری نژاد توکل کن بعد از یک روز نبرد با دشمن مهمات ما در حال اتمام بود. برای همین کسی می بایست به عقب برود و از عقبه، مهمات به خط مقدم برساند . من به عقبه رفتم . شب بود و دشمن همچنان آتش سختی روی جاده و محل استقرار ما می ریخت. دو وانت پر از مهمات لازم کردم و به طرف خط مقدم آمدیم. راننده همراهم در خودروی دوم ، کارمند دلوت بود که با خودرو دولتی مأمور به خدمت در جبهه شده بود . کمی که حرکت کردیم دیدم متوقف شده و از ترس حرکت نمی کند . او را به بیمارستان صحرایی فرستادم و خودم پشت فرمان نشستم و حرکت کردیم . شب عجیبی بود . خودروها پر از مهمات بود و دشمن مدام بر سرمان آتش می ریخت .
 ٠٦:٣٧ - 1396/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
امدادهای غیبی در دفاع مقدس
امدادهای غیبی در دفاع مقدس مقدمه جهان و آنچه در اوست، از ذرات بسیار ریز تا كوه‌های سر به فلك كشیده در عالم طبیعت، و موجودات جهان غیب از فرشتگان الهی و بهشت كه بلندایش در فكر و اندیشة آدمی نمی‌گنجد و عقل انسان از درك آن قاصر است، همگی در پرتو امدادهای الهی چهرة هستی به خود می‌گیرند و فعالیت می‌كنند. به سخنی دیگر و به تعبیری دقیق تر، جز حضرت حق، آنچه عنوان هستی بر آن اطلاق می‌شود، فقر و نیاز محض است و محتاج به خداوند. بر این اساس و با این نگاه می‌توان بلكه باید اذعان كرد، در هر تكاپویی از هر موجود، مددی غیبی از سوی خداوند دیده می‌شود. و بدون امدادهای غیبی، هستی از رخ جهان، رخت بر می‌بندد. خداوند حكیم هر از چندگاهی به تناسبی با نشان دادن امدادهای چشمگیر و بارز خویش پرده‌های غفلت را از دیدگان آدمیان می‌زداید و حجتش را بیش از پیش بر آنان تمام می‌كند و گاهی نیز به دلیل ارتباط ژرف و عمیق روحی كه میان عابد و معبود و عاشق و معشوق برقرار می‌شود،
 ٠٦:٣٦ - 1396/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار دهقان:
آمریکایی‌ها در خلیج فارس فارسی حرف می زنند
سردار دهقان: آمریکایی‌ها در خلیج فارس فارسی حرف می زنند/تبعات همه پرسی کردستان حسین دهقان وزیر دفاه و پشتیبانی از نیروهای مسلح شناسهٔ خبر: 4099134 - چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۷ سیاست > امنیتی و دفاعی سردار حسین دهقان به سئوالات برنامه تلویزیونی دستخط درباره خروج از کابینه ، دوران دفاع مقدس ، شرایط منطقه ، توانمندی موشکی ایران و مسائل خانوادگی خود سخن گفت.
 ٠٥:٤٣ - 1396/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنده جایزه جلال با مهر مطرح کرد:
ادبیات دفاع مقدس در مرحله واقع‌بینی
برنده جایزه جلال با مهر مطرح کرد: ادبیات دفاع مقدس در مرحله واقع‌بینی/ بی‌هراس از رکود تنها بنویسیم شهریار عباسی می‌گوید که ما در ابتدای چهارمین مرحله از خلق ادبیات جنگ قرار داریم و باید از آن عبور کنیم. شهریار عباسی نویسنده و برگزیده جایزه ادبی جلال آل احمد در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی درباره رکود در بازار تالیف و انتشار آثار مرتبط با ادبیات دفاع مقدس عنوان کرد:
 ٠٧:١٨ - 1396/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی شکل‌گیری سینمای دفاع مقدس؛
سینمای دفاع مقدس، ریشه‌ها و چالش‌ها
بررسی شکل‌گیری سینمای دفاع مقدس؛سینمای دفاع مقدس، ریشه‌ها و چالش‌هاخبرگزاری فارس: سینمای دفاع مقدس، ریشه‌ها و چالش‌ها از بعد حرفه‌ای واقعیت این بود که پس از انقلاب، سینما به عنوان یک پدیده‌ی مردم‌پسند، با کارکردهای فرهنگی و در عین حال با ملاحظه‌های تجاری در رأس خود؛ از جنگ تأثیر پذیرفته بود. پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، بر نظام طاغوتی پهلوی در سال 57، دیری نگذشت که نهال نورس این انقلاب دست‌خوش طوفانی ناخواسته و سهمگین شد. ساعت 1:30 بعدازظهر روز 31 شهریور 1359، دیوانه‌ای خون‌خوار به نام «صدام حسین» در کسوت رییس‌جمهور کشور همسایه یعنی عراق، با زیر پا گذاشتن قرارداد 1975م. الجزایر و نقض هوایی حریم ایران و با هدف تسلط بر مناطقی از جمهوری اسلامی به خصوص مناطق عرب نشین مثل خوزستان، زیر سؤال بردن انقلاب و در نهایت تبدیل شدن به چهره‌ای افسانه‌ای به عنوان رهبر اعراب، آغازگر جنگی خانمان سوز برای مردم ایران و عراق بود.
 ٠٧:٠٦ - 1396/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش مهر از یک دیدار عاشقانه؛
پایان ۳۰ سال دوری؛ از پاریس تا قم/ شهادت «کمال» برایم افتخار است
گزارش مهر از یک دیدار عاشقانه؛ پایان ۳۰ سال دوری؛ از پاریس تا قم/ شهادت «کمال» برایم افتخار است قم - پس از گذشت حدود ۳۰ سال از شهادت «کمال کورسل»، پدر این طلبه فرانسوی برای اولین بار بر سر مزار فرزند شهیدش در گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) قم حاضر ‌شد. خبرگزاری مهر، گروه استانها - مهدی بخشی سورکی: اگر در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم قدم بزنیم و اسامی نوشته شده روی مزار شهدا را بخوانیم چیزهای عجیبی می‌بینیم از شهدا و مجاهدان عراقی و افغانستانی گرفته تا شهدای کم سن و سال ایرانی. در قسمت انتهایی گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) مزار شهیدی در میان سایر شهدا دیده می‌شود که بر روی آن نوشته شده مجاهد فرانسوی «شهید کمال کورسل».
 ٠٤:٢٦ - 1396/05/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفتگوی تفصیلی با خلبان نقدی بیک:
آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد»
گفتگوی تفصیلی با خلبان نقدی بیک: آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد» یکی از خلبان‌های قدیمی دوران دفاع مقدس از روزهای پایانی جنگ و حضورش در عملیات مرصاد می گوید. خبرگزاری مهر، گروه سیاست – محمد شلتوکی: شش روز پس از قبول قطعنامه توسط ایران و در شرایطی که نیروهای عراقی با زیر پا گذاشتن قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت مجددا به خرمشهر حمله کردند و برای تصرف آن پیش رفته بودند، ایادی سازمان منافقین با پشتیبانی همه جانبه ارتش عراق، عملیاتی با نام «فروغ جاویدان» را آغاز کردند.
 ٠٦:١٦ - 1396/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار سلیمانی در واکنش به تضعیف سپاه:
مرا هدف قرار دهید نه سپاه را/ چرا برخی جامعه را از متدینین می‌ترسانند؟
سردار سلیمانی در واکنش به تضعیف سپاه: مرا هدف قرار دهید نه سپاه را/ چرا برخی جامعه را از متدینین می‌ترسانند؟/ سیاسی نگاه نکنیم فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد نباید کسی سپاه را تضعیف و مورد حملات گوناگون قرار دهد، نباید تداعی حرف‌های دوران گذشته را کرد، زیرا امروز سینه سپاه برای ایثار در راه کشور و مردم سپر است.
 ٠٣:٥٤ - 1396/04/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
سردار نقدی در دیدار با خانواده سردار شهید «شعبان نصیری»:
«سردار نصیری» ارزش های انقلاب را به مجاهدین عراقی منتقل کرد
سردار نقدی در دیدار با خانواده سردار شهید «شعبان نصیری»: «سردار نصیری» ارزش های انقلاب را به مجاهدین عراقی منتقل کرد معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفت: «شهید نصیری» بسیاری از تجربه و ارزش های انقلاب اسلامی را با عمل صالح و با رزمندگی و خط شکنی در صحنه های مختلف جنگ تحمیلی به رزمندگان عراقی منتقل کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه عصر امروز با حضور در منزل شهید مدافع حرم سردار شعبان نصیری، درباره این شهید سرافراز اسلام، اظهار داشت: سردار نصیری در جبهه های دفاع مقدس با وجود اینکه در لشکر بدر که مجاهدین عراقی آن را تشکیل می‌دادند غریبه بود اما همین مجاهدین عراقی که زبان او را به صورت کامل متوجه نمی شدند، به او عشق می‌ورزیدند، به او انس داشتند و حتی با او رفیق تر از دو تا برادر بودند و این حکایت از صداقت و پاکی و اخلاص شهید نصیری با رزمنده هایی که با او کار می‌کردند داشت به نحوی که صفحات درخشانی از زندگی او در دوران دفاع مقدس با مجاهدین عراقی ورق خورده است.
 ٠٦:٠٥ - 1396/03/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناخدا صمدی در گفتگوی تفصیلی بامهر:
هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد
ناخدا صمدی در گفتگوی تفصیلی بامهر: هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد فرمانده کلاه‌سبزهای نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: هیچ قدرتی در منطقه توان مقابله با نیروی دریایی ایران را ندارد. خبرگزاری مهر-گروه سیاست- هادی رضائی: سوم خرداد، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و از خودگذشتگی رزمندگان میهن اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان خمینی کبیر (ره) است که فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد.» آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح عملیاتی غرورآفرین کربلا ۳ و به دست توانای مردم خدا جو و مومن، با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد.
 ٠٥:٣٠ - 1396/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازخوانی پرونده خرمشهر
خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی/دلیل تغییرمکان دفن یک شهید بعداز ۳۱ سال
بازخوانی پرونده خرمشهر خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی/دلیل تغییرمکان دفن یک شهید بعداز ۳۱ سال خرمشهر - هشت سال جنگی که عراق به ایران تحمیل کرد، از طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترین درگیری‌های نظامی در تایخ معاصر بود، که ابعاد و تأثیرات منطقه‌ای و جهانی گسترده‌ای داشت که از خرمشهر آغاز شد. خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: بعدازظهر ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ خرمشهر زیر آتش سنگین ارتش عراق قرار گرفت. انبوهی از آتش خمپاره‌ها و توپ های دشمن که روی شهر می ریخت، همه را غافلگیر کرده بود. شهر در آتش می‌سوخت و صدای انفجار لحظه‌ای قطع نمی شد. طولی نکشید که بیمارستان پر شد از مجروحان و شهیدان. زنان و کودکان و سالخوردگان، آواره بیابان ها و جاده ها شده بودند. مردم به خصوص جوانان رو به مسجد جامع(نماد مقاومت) و دیگر پایگاه ها آوردند تا برای مقاومت سازماندهی شوند.
 ٠٦:٤٥ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‏ المقدس (1361ش)
آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‏ المقدس (1361ش) چهارمين مرحله عمليات پيروزمندانه بيت‏المقدس در اول خرداد 1361 به قصد آزادسازي خرمشهر آغاز گشت. اين عمليات كه با رمز "يا محمدبن عبداللَّه(ص)" شروع شد در مراحل اوليه با تصرف پاسگاه مرزي كوشك همراه بود. همچنين ضربات هولناك و سختي بر تيپ‏هاي گارد مرزي دشمن وارد آمد و تعداد كثيري از مزدوران بعثي به اسارت لشكريان جبهه توحيد درآمدند
 ٠٧:٣٣ - 1396/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط