نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار استان قم 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

هیئات مذهبی باید مسیر انقلاب را ادامه دهند

مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

هیئات مذهبی باید مسیر انقلاب را ادامه دهند

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: هیئات مذهبی باید مسیر انقلاب را ادامه دهند و حرکت حضرت زهرا(س) و عاشورا را زنده کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در همایش فاطمی با موضوع «هیئات مذهبی استان قم، رسالت انقلابی - راهکارها»، اظهار کرد: هیئات مذهبی به پا دارندگان مشعل عزای خاندان پیامبر(ص) هستند.

وی با تشریح ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: شهر قم با همه شهرها و مناطق دیگر متفاوت است و این تفاوت باید در جامعه و هیئات و مردم قم تجلی پیدا کند.

وی با بیان اینکه کمتر شهری در جهان با خصوصیت‌های خاص وجود دارد افزود: شهر قم شهری است که در بیش از 1000 سال هیچ‌گاه رشته حوزه‌ای در آن قطع نشده است و شهری است که انقلابی از آن برخاسته که همه معادلات پایان قرن بیستم جهان را تغییر داده است.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: در حال حاضر از بیش از 130 کشور دنیا و از همه شهرها و روستاهای ایران افرادی برای تحصیل علوم اسلامی در شهر قم حضور دارند.

وی تصریح کرد: در قبل از انقلاب وقتی می‌شنیدیم علم از قم به همه عالم نشر پیدا می‌کند، قابل تصور نبود و معنی آن را نمی‌دانستیم و پس از انقلاب که مردم قم آغازگر آن بودند این موضوع برای ما موضوع ساده و قابل فهمی شد.

آیت الله اعرافی گفت: غیر از سراسر ایران اسلامی که از قم تغذیه می‌شود حداقل هزار مرکز در بیش از 100 کشور دنیا نیز از قم تغذیه و جریان‌های مختلفی ایجاد می‌شود، شهری با این تولید علم و تربیت عالمان بزرگوار که در جهان و ایران نورافشانی می‌کند از آن شما مردم است که میزبان اصلی چنین حرکت الهی و اسلامی و اهل بیتی هستید.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: شهر قم باید در همه جهات امتیازاتی داشته باشد و منحنی آسیب‌های اجتماعی در این شهر رو به پایین باشد و البته این توقع هم از حوزه می‌رود که مسئولیت بسیار سنگینی است.

وی با بیان اینکه هیئات مذهبی در نشان دادن یک الگوی معنوی، انقلابی و اسلامی نقش مهمی دارند افزود: هیئت یک مقوله اجتماعی و اثرگذار فوق‌العاده است و این مقوله‌ای است که در کشور ما وجود دارد و دیگران نتوانستند آن را درک کنند.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه کسی که ولایت را منهای انقلاب اسلامی ترسیم می‌کند بیراهه‌ می‌رود و آن همان تشیع انگلیسی است گفت: مدعیان ولایتی که اهل انقلاب و حضور در صحنه سیاست و اجتماع نیستند یک نفر را در عالم حتی به سمت تشیع حرکت نداده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: این مدعیان با شعارها و حرکت‌های تند لطمه‌های بسیاری در عالم به تشیع زده‌اند در حالی‌که جریان انقلاب اسلامی هم سنی‌های معتدلی در عالم پرورش داده و هم میلیون‌ها نفر را به سمت تشیع حرکت داده است.

وی با اشاره به اینکه کسانی که با فحش و ناسزا و جنگ بین مسلمانان شعار تشیع سر می‌دهند، دروغ می‌گویند گفت: راه فاطمه زهرا(س) در همین انقلاب اسلامی تجلی پیدا می‌کند که هیئات نقش مهمی در آن دارند.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه هیئات ما مسیر انقلاب را باید ادامه دهند افزود: هیئات ما حرکت حضرت زهرا(س) و عاشورا را امروز باید زنده کنند و آن فریاد امروز در مرجعیت، ولایت و ولایت‌فقیه تجلی پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: هیئت در طراز قم در مسیر انقلاب گام بر می‌دارد، نسل جوان را تربیت می‌کند، عزاداری درست و واقعی ارائه می‌کند و در خودش معارف الهی را متجلی می‌کند و شما مردان این میدان هستید و قدر خود را باید بدانید.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: در خارج از کشور می‌توان متوجه شد، پرتو قم چگونه در جهان تجلی پیدا می‌کند که مسئولیت‌های هیئات قمی را سنگین‌تر می‌کند.

وی اظهار کرد: امیدوارم نقش اجتماعی، خدمت به نیازمندان و الگوی خوبی که در هیئات است روزبه‌روز گسترش یابد.


٠٦:٢٩ - 1395/12/23    /    شماره : ٦٢٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٢١٤خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :3948
کل بازديدها :13885465
بازديدکنندگان آنلاين :6
بازديدازاین صفحه :488353