نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار استان قم 


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم حمایت جدی از فعالیت‌های فرهنگی و دینی در برنامه ششم توسعه

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم تاکید کرد:
لزوم حمایت جدی از فعالیت‌های فرهنگی و دینی در برنامه ششم توسعه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بر لزوم حمایت جدی از فعالیت‌های فرهنگی حوزه دین در برنامه ششم توسعه شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری به همراه حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده معاون فرهنگی اداره کل و عبدالله سلطانیان مدیر مجتمع فرهنگی و تبلیغی نور با احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام اسکندری در این دیدار به بیان مشکلات و چالش‌های پیش‌روی فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی در قم پرداخت و با اشاره به عضویت نماینده مردم قم در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه بیش از پیش نمایندگان به فعالیت‌های فرهنگی حوزه دین در برنامه ششم توسعه شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم ابراز امیدواری کرد که با توجه به ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی حوزه دین، حمایت از این فعالیت‌ها در برنامه ششم توسعه مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی کمبود اعتبار را مهم‌ترین مانع در اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی برشمرد و افزود: اعتبارت برنامه‌ای فصل ۵ اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم پاسخگوی تنها یکی از برنامه‌های ابلاغی است و متأسفانه این اعتبارات افزایش پیدا نکرده است.

حجت‌الاسلام اسکندری، مجتمع فرهنگی تبلیغی نور را بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مرکز فرهنگی در منطقه محروم نیروگاه دانست و اظهار کرد: با وجود اینکه این مجتمع از هیچ گونه اعتبارات استانی و ملی برخوردار نیست اما توقع و انتظارات مسئولان دولتی از این مجتمع زیاد است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: این مجتمع به دلیل فرسودگی تجهیزات سخت افزاری نیازمند حمایت مسئولان است.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی اشاره کرد و در مورد مشکلات اعتباری اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: به مسئولان استان سفارش خواهیم کرد که برای رونق‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی از اداره کل تبلیغات اسلامی استان حمایت کنند.

وی تاکید کرد: معاون امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی باید تعامل بیشتری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشد تا نمایندگان در جریان مشکلات این سازمان قرار بگیرند.


٠٥:٤٧ - 1395/07/05    /    شماره : ٦٠٥٨٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٦خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :4573
کل بازديدها :14359400
بازديدکنندگان آنلاين :32
بازديدازاین صفحه :514376