نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > اخبار سایت > اخبار استان قم 


  چاپ        ارسال به دوست

هیئات مذهبی ریشه در تفکر روحانیت دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی:
هیئات مذهبی ریشه در تفکر روحانیت دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که هیئات مذهبی ریشه در تفکر روحانیت دارند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، در جمع مسئولان هیئات مذهبی استان قم با اشاره به جایگاه برجسته این تشکل‌های مذهبی در کشور گفت: یکی از مسائل مهم، مقوله الگوی فرهنگی در جامعه است که هیئات مذهبی از متن جامعه برخواسته و بر فکر اصیل روحانیت و مرجعیت استوار بودند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قبل و بعد از انقلاب اسلامی جریان‌هایی وجود داشت که ظاهرا فرهنگی بودند اما به علت جداشدن و انفکاک از روحانیت و انقلاب از مسیر درست منحرف شدند و برخی از این گروه‌ها تا جایی پیش رفتند که به اسم اسلام بزرگان انقلاب را به شهادت رساندند.

دکتر لاریجانی افزود: تفاوت هیئات مذهبی با جریان‌های دیگر این است که این تشکل‌های مذهبی و اسلامی ریشه در روحانیت داشته و با آن‌ها پیوند دارند. از طرفی دیگر اسلام و مذهب سد بزرگی در مقابل اجانب بوده و روحانیت نیز به‌عنوان حافظ و سدی در مقابل دشمنان انقلاب وجود داشتند و با وجود آن‌ها اجانب نمی‌توانستند به نحو دلخواه با کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران رفتار کنند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اهمیت فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره مسئله نفوذ و دخالت دشمنان در کشور تصریح کرد: نگرانی رهبری در مورد نفوذ در کشور و هشدارهای ایشان امر مهمی است از این رو اگر می‌خواهیم که اجانب در کشور ما دخالت نکنند باید به جایگاه روحانیت و مرجعیت تکیه کنیم و آن‌ها را بشناسیم بنابراین اگر می‌خواهیم با مسئله نفوذ و دخالت دشمنان برخورد کنیم محور آن روحانیت، مراجع و فکر اصیل اسلامی است.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: از طرف دیگر ارتباطات قلبی میان افراد یک جامعه دارای جایگاه و اهمیت بسیاری بوده و این موضوع خود یک سنگر بزرگ و قوی در برابر دشمنان است و قطعا اگر پیوند عاطفی میان جامعه نباشد مشکلات بسیاری رخ می‌دهد و چه پیوندی مهم‌تر از محبت مردم به اهل بیت و خوشبختانه همواره محور کار هیئات‌ مذهبی حب به اهل بیت بوده است.

وی با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فاطمیه گفت: بر اساس روایات حضرت فاطمه(س) تنها ولی بر مردم نبوده بلکه ولی بر ائمه اطهار هم بوده است و ایشان مقام بالایی داشتند و عزاداری مردم به خاطر جایگاه والای دخت نبی اکرم(ص) در معارف دینی و اسلام بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در چند وقت اخیر بارها به موضوع نفوذ اشاره و تاکید کرده‌اند که با توجه به تحولات ما نگران مسئله نفوذ باشیم از این رو راه جلوگیری از نفوذ ایجاد پایه‌های فرهنگی بر قالب‌های استوار روحانیت و مرجعیت است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان تصریح کرد: به طور حتم هیچ چیز به غیر از معارف اهل بیت و جایگاه حوزه علمیه نمی‌تواند مردم را متدین نگه دارد از این رو کارها و امور فرهنگی غالبا جنبه سرگرم کننده دارد اما تحکیم دین با جایگاه حوزه علمیه، مراجع و علما گره خورده است البته نمی‌توان برخی کارها و اقدامات خوب در امور فرهنگی را نفی کرد اما این اقدامات انگشت شمار بوده است.


٠٩:٤٥ - 1394/12/04    /    شماره : ٥٥٠١٠    /    تعداد نمایش : ٤٧٥خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :309
کل بازديدها :13881826
بازديدکنندگان آنلاين :9
بازديدازاین صفحه :488145