نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

رابطه خوب بامادرنشان دهنده موفقیت

 تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که در دوران نوجوانی رابطه خوبی با مادر خود دارند در آینده روابط موفق‌تری با همسر خود دارند.

محققان متوجه شدند افرادی که در اوایل دوره نوجوانی رابطه خوبی با مادر خود دارند کیفیت زندگی مشترک آن‌ها در آینده بسیار بهتر است.
این موضوع نشان می‌دهد برای ساخت یک زندگی خوب در آینده باید رابطه والدین و فرزندان بسیار مورد توجه قرار گرفته و اهمیت آن‌ فراموش نشود.

کنستانس گاگر از دانشگاه مانتکلر در نیوجرسی در این باره گفت: رابطه فرزندان با مادر اهمیت بسیار بالایی دارد. قابلیت برقرار ارتباط موفق با دیگران وابستگی زیادی به شکل رابطه ما در دوران نوجوانی و جوانی با والدینمان دارد. بنابراین اگر کودکان با والدین خود احساس نزدیکی نکنند احتمالا جنبه‌های مثبت ارتباط موفق در آینده را نخواهند آموخت.

گاگر در این باره گفت: البته این موضوع بعد از سن 14 سالگی چندان در موفقیت زندگی آینده تاثیرگذار نیست. درصد زیادی از روحیه انسان‌ها تا سن 14 سالگی شکل می‌گیرد و بعد از این سن شکل رابطه با والدین چندان تاثیرگذار نیست.

برای بررسی این موضوع گاگر و همکارانش رابطه خانوادگی 7 هزار زوج در آمریکا را مورد ارزیابی قرار دادند. در بین سال‌های 1992 تا 1994 از پدران، مادران و فرزندان بین 10 تا 17 سال در مورد نوع رابطه شان با یکدیگر سوال پرسیده شد. بعد از یک دهه تحقیقاتی در مورد روابط فرزندان آن‌ها با دیگران انجام شد.

این تحقیقات نشان داد نوع برخورد و رابطه یک فرد با مادرش نشانه بسیار خوبی برای پیش‌بینی کیفیت رابطه او در زندگی آینده اش است.
اگرچه در طول سال‌های گذشته سهم پدرها در زندگی خانوادگی افزایش پیدا کرده است اما تحقیقات نشان می‌دهد هنوز هم تاثیر آن‌ها به قدری نیست که نوع رابطه یک فرد در آینده را شکل دهد.

منبع: آکاایران


٠٧:٣٧ - 1391/07/12    /    شماره : ٥٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٣خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :2714
کل بازديدها :17241171
بازديدکنندگان آنلاين :37
بازديدازاین صفحه :305180