نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

فراموشی - امید رضا حسن زاده

فراموشی عنوان داستان کوتاهی است ابا زاویه دیدی متفاوت نسبت به فراموشی که امید رضا حسن زاده برای سایت ادب فارسی ارسال نموده اند

 

دنیای تاریک قبل از تولد اولین اتفاقی بود که فراموش کرد اما همیشه یکی از آرزوهایش بود که خاطرات آن نه ماه به یادش می ماند تا تمام لحظه های آن را در دفترش ثبت می کرد. بعد از آن، اتفاقات دیگری پیش آمد که با این حس بیشتر همراه شد. مثل فراموش کردن دفتر مشقش در کلاس اول دبستان در حالیکه تمام تکالیفش را کامل نوشته بود یا فراموش کردن کلید خانه و ساعتها پشت در ماندن و یا فراموش کردن تاریخ تولد دوستان و نزدیکان و الی آخر به طوری که فراموشی ویژگی بارز شخصیتش شد و همه او را با این صفت می خواندند و پسوند فراموشکار همیشه به دنبال اسمش یدک کشیده می شد.

در تمام دوران زندگیش فراموشی برایش دردسرساز بود و مسیر سرنوشتش را دستخوش تغییرات فراوانی کرد. از یاد بردن تاریخ کنکور یکی از همان فراموشی های مهم بود که تاوان سختی را به خاطر آن پس داد. یک سال عقب ماندن از زندگی.

فراموشی تا پیش از ازدواج روی دیگری برایش داشت و همیشه به عنوان شاخصه ای منفی در شخصیتش خودنمایی می کرد و همه خاطراتش از این حس به تلخی در ذهنش نقش بسته بود تا اینکه اولین سالگرد ازدواجش را مثل تمامی تاریخ های مهم زندگیش از یاد برد و بسیار بسیار از سوی همسرش مورد ملامت قرار گرفت . با وجود اختلافاتی که در یک سال اول زندگی با زنش پیدا کرده بود این اتفاق بهانه ای شد تا همسرش برای قهر راهی خانه پدرش شود. بهانه ای که او یک سال به دنبالش بود و حالا خود به خود جور شده بود. این اولین بار بود که فراموشی برایش خوشایند جلوه می کرد.

از آن روز سعی کرد زاویه دیدش را به نسبت به فراموشی عوض کند. بعد از کشمکش های فراوان و متر کردن پله ها و راهروهای دادگاه فهمید همسرش با تنظیم شکایتش با موضوعات مختلف در واقع به جدایی می اندیشد از این رو قبل از اینکه همسرش فکری که در ذهنش می گذشت را به زبان بیاورد طی تصادفی ساختگی خودش را به فراموشی سپرد تا از بار پرداخت مهریه در امان باشد. اکنون سالها می گذرد. او در دنیای فراموشی اش غرق شده و اکنون دنیا را جور دیگری تجربه می کند درست همان طور که دوست دارد.

 


١٢:٤٤ - 1391/01/10    /    شماره : ٢٦٣٠    /    تعداد نمایش : ٨٦١خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :10238
کل بازديدها :17248695
بازديدکنندگان آنلاين :20
بازديدازاین صفحه :86949