نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > وحدت اسلامی 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم‌تر و ضروری‌تر است

مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم‌تر و ضروری‌تر است

در شرایطی که رسانه های وابسته به صهیونیسم با تبلیغات گسترده علیه جهان اسلام سعی دارند با ایجاد جنگ به غارت ثروت جهان اسلام بپردازند، مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم تر و ضروری تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست کمیسیون ثبات آرمان فلسسطین عصر روز سه شنبه در حاشیه اولین اجلاس عمومی اتحادیه علمای مقاومت در بیروت برگزار شد.

نشست کمیسیون ثبات آرمان فلسسطین به ریاست دکتر "محمد شریف الصواف" از سوریه برگزار شد که در ابتدای این نشست دکتر شیخ صادق نابلسی از لبنان به ارائه مطالبی با عنوان "وحدت سرزمین و ملت" پرداخت و گفت: باید در رسانه ها همواره تأکید کنیم که اسرائیل و شهرک سازی مشروعیت ندارد و سرزمین فلسطین قابل مذاکره نیست.

وی با تأکید بر اینکه جنگ با اسرائیل جنگ وجودی است نه مرزی و سرزمینی، اظهار داشت: فلسطین جزء امت اسلامی است لذا هیچ کس حق ندارند آنرا به دیگری واگذار کند بدون اینکه نظر امت اسلامی را بخواهند.

در ادامه شیخ "نفیع الله عشیروف" مفتی جمهوری روسیه نیز طی سخنانی با موضوع "وحدت ملی و اسلامی اساس است" اظهار داشت: در شرایطی که رسانه های وابسته به صهیونیسم با تبلیغات گسترده علیه جهان اسلام سعی دارند با ایجاد جنگ به غارت ثروت جهان اسلام بپردازند، مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم تر و ضروری تر است. اکنون همکاری و تعاون میان مسلمانان بیش از هر زمان دیگری از اهمیت برخوردار است.

شیخ" احمد آوانج" نائب رئیس اتحادیه بین المللی علماء مسلمین از مالزی نیز طی سخنانی در این نشست با موضوع "بازگشت حق مقدس" ضمن تشکر از برگزار کنندگان این کنفرانس اظهار داشت: حق هر فلسطینی است که به سرزمین خود بازگردد و هویت از دست رفته خود را بازیابد.

وی افزود: بازگشت به سرزمین فلسطین حق هر فرد فلسطینی است و هیچ کس حق ندارد در این باره برای او تعیین سرنوشت کند و فقط یک فلسطینی باید مکتوب اعلام کند که سرزمین خود را نمی خواهد . بازگشت فلسطینی به سرزمین خود یک حق انسانی و اسلامی است و گرفتن این حق نیز موانع و چالش هایی دارد که باید آنرا برطرف کرد.

وی با بیان اینکه علمای جهان اسلام باید وحدت خود را حفظ کنند، اظهار داشت: علما در صورتی می توانند مردم را به وحدت و اتحاد دعوت کنند که خودشان نیز وحدت داشته باشند.

شیخ دکتر "عقیل محمود الکاظمی" از عراق نیز طی سخنانی در این نشست با موضوع "مقاومت ... تنها راه رهایی" اظهار داشت: صهیونیسم یک خطر بسیار بزرگ برای مسلمین است.

وی افزود: در حال حاضر سرزمین فلسطین از امت اسلامی گفته شده و به یک اجتماعی که از سراسر جهان جمع شده اند تحویل داده شده است و باید تلاش کنیم و این سرزمین را آزاد سازیم.

در ادامه این نشست دکتر "هشام سلطانه" از اردن و شیخ "درامی محمد" و الشیخ " یعقوب سانا" از بورکینافاسو به ایراد سخنرانی پرداختند


٠٦:٣٩ - 1394/05/08    /    شماره : ٤٧٦٣٢    /    تعداد نمایش : ٧٩٨خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1196
کل بازديدها :17261290
بازديدکنندگان آنلاين :14
بازديدازاین صفحه :40300