نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > وحدت اسلامی 


  چاپ        ارسال به دوست

مرحله جدیدی از تمدن اسلامی

عبدالله عبد علاو، حقوق‌دان و از فعالان مبارز انقلاب یمن یكی از جوانانی بود كه در دیدار رهبر انقلاب با اعضای همایش «جوانان و بیداری اسلامی» به ایراد سخن پرداخت. متن سخنان وی را در ادامه می‌خوانیم.
«
الَّذِينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِيمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّـهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ. فَانقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّـهِ وَفَضْلٍ لَّمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّـهِ وَاللَّـهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ. إِنَّمَا ذَٰلِكُمُ الشَّيْطَانُ يُخَوِّفُ أَوْلِيَاءَهُ فَلَا تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ1
ما در هیأت اعزامی از جمهوری یمن كه گروهی از جوانان انقلاب مسالمت‌آمیز هستیم، خوشحالیم كه تشكر و قدردانی فراوان خود را به ملت عظیم ایران و نماینده‌ی این ملت جناب سیدعلی خامنه‌ای تقدیم كنیم. به خاطر دعوت، محبت، یاری و نصرت برای مشاركت در كنفرانس بیداری اسلامی و همچنین به‌خاطر میزبانی كریمانه‌ی این ملت از شركت‌كنندگان در این كنفرانس تشكر می‌كنیم.

ما از میدان‌های آزادی و از عرصه‌های مبارزه و انقلاب در سرزمین حكمت و ایمان، یمن می‌آییم. با دل‌های نازك‌مان می‌آییم تا دلهایتان را مخاطب قرار دهیم و نرمی دل‌های خود را برمی‌داریم تا همنوا و همسان با نرمی دلهایتان باشد. در یك دستمان آفتاب آزادی را برمی‌داریم و در دست دیگر كتاب خدا و سنت پیامبرش. اینجا روی این زمین محكم در تهران می‌ایستیم؛ تهرانِ محبت و آزادی، تهران پایداری و صلابت و مقاومت، ایرانِ دانش و تكنولوژی و مغزهای مبتكر. می‌ایستیم تا گام‌های انقلاب مباركتان را الهام بگیریم. آمدیم و امروز در آستانه‌ی مرحله‌ی جدیدی از مراحل نهضت تمدن اسلامی و اعمال انقلابی و مبارزه در كشورهای عربی و اسلامی قرار داریم كه در پیرامون آن، توطئه‌های اقلیمی و بین‌المللی وجود دارد. توطئه‌هایی علیه انقلاب مسالمت‌آمیز و مباركی كه جوانان بلندهمت ما افتخار ساختن آن را داشتند.

زنده باد فلسطین
حضرت سیدعلی خامنه‌ای! به نمایندگی جوانان انقلاب یمن اینجا آمدیم تا دستان‌مان را برای یاری مستضعفان و مظلومان و محرومان در یمن در دستان شما بگذاریم. نیروی جوانان یمنی نیازمند كسانی‌ است كه از آن حمایت كنند تا رودرروی ظلم، تجاوز، طغیان و استكبار آمریكایی بایستد؛ استكباری كه نزدیكان، قبل از بیگانگان در آن شركت دارند. ما جوانان انقلابی در یمن امید داریم كه وضعیت جدیدی را از همكاری خلاق با جمهوری اسلامی طراحی كنیم كه بر اساس یاری و شراكت و نه وابستگی استوار است.
همچنین می‌خواهیم با همه‌ی كشورهای اسلامی و عربی و در خدمت اهداف امت اسلامی با استفاده از تجربه‌ی انقلاب عظیم ایران به عنوان انقلابی انسانی و پیشرو كه آزادی و بسیاری از مفاهیم انقلابی دیگر را در دنیا بازسازی كرد، باشیم. در پایان و بنا به درخواست برگزاركنندگان مبنی بر اینكه سخنان كوتاه باشد، رحمت برای شهدای ابرارمان، سلامت و شفا برای مصدومان و زخمیان، و پیروزی و جاودانگی را برای انقلاب‌های آزادی و تغییر مسألت می‌كنیم و این به حق یك بیداری اسلامی تا پیروزی است. زنده باد فلسطین آزاد و مستقل.


٠٩:٤٢ - 1391/05/15    /    شماره : ٤٠٢٣    /    تعداد نمایش : ١٧٠٢خروج

   مطالب مرتبط
 بازديد از پايگاه‌هاي اوقات فراغت بانوان در قم (خبر)
  تدابیر و قوانین دینی برای تطبیق تعالیم اسلامی با مقتضیات زمان (خبر)
 بازگشت پيروزمندانه "امام خميني"(ره) به ميهن اسلامي (خبر)
 آیت الله مظاهری بالاترین عبادات توبه است (خبر)
 آسیب شناسی نقش مربی درتربیت اسلامی3 (خبر)
 آسیب شناسی نقش مربی درتربیت اسلامی6 (خبر)
 آسیب شناسی نقش مربی درتربیت اسلامی5 (خبر)
 آسیب شناسی نقش مربی درتربیت اسلامی4 (خبر)
 آسیب شناسی نقش مربی در تربیت اسلامی2 (خبر)
 آسیب شناسی نقش مربی درتربیت اسلامی1 (خبر)
 دستاوردهاي سياسي انقلاب اسلامي ايران (خبر)
بازدیدها
امروز :194
کل بازديدها :17446563
بازديدکنندگان آنلاين :12
بازديدازاین صفحه :40863