نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > وحدت اسلامی 


حکام اسلامی مطمئن باشند که پیروزی با مردم فلسطین و یمن است
رهبر انقلاب در دیدار مسولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت: حکام اسلامی مطمئن باشند که پیروزی با مردم فلسطین و یمن است رهبر معظم انقلاب فرمودند:حکام کشورهای اسلامی مطمئن باشند که پیروزی با مردم فلسطین و یمن است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در خجسته سالروز میلاد پیامبر رحمت و هدایت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع)، صبح امروز مسئولین نظام، میهمانان شرکت کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
 ٠٨:٥٧ - 1397/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
اتحاد دستور اسلام است/ عهد اخوت؛ تدبیر پیامبر برای ایجاد وحدت
آیت الله شاه آبادی در گفتگو با مهر: اتحاد دستور اسلام است/ عهد اخوت؛ تدبیر پیامبر برای ایجاد وحدت آیت الله سعید شاه آبادی رئیس موسسه غدیر شناسی گفت: دستور اسلام اعتصام به حبل الله و اتحاد است. احکام اسلامی همه ناظر به این وحدت اند. حجت الاسلام سعید شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون شباهت شرایط فعلی کشور با جنگ احزاب گفت: تمام گروه هایی که خودشان هم با هم سنخیتی نداشتند در جنگ احزاب در یک وجه با هم مشترک بودند و آن این که اسلام و نظام اسلامی که پیامبر بنیان گذارش بود دشمن سرسخت همه آن ها بود. پس لازم بود همه با هم متحد شوند و اختلافات شان را کنار بگذارند تا این دشمن مشترک شان که از نگاه آن ها این جبهه جدید توحیدی بود را از بین ببرند.
 ٠٨:٤٩ - 1397/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام بی آزار شیرازی
وحدت اسلامی، لازمه تحقق توحید است
حجت الاسلام بی آزار شیرازی در گفتگو با مهر: وحدت اسلامی، لازمه تحقق توحید است/ قرآن تفرقه را مایه شرک می داند وحدت اسلامی، لازمه تحقق توحید است/ قرآن تفرقه را مایه شرک می داند حجت الاسلام بی آزار شیرازی گفت: توحید وقتی تحقق پیدا می کند که امت، یک امت واحده باشد. مهمترین اصل اسلام، توحید است که تحقق آن ثمره وحدت امت است.
 ٠٩:٠١ - 1397/09/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیامبر اکرم (ص)الگو ورهبر واقعی مسلمانان در مسیر وحدت و همدلی است
استاد دانشگاه: پیامبر اکرم (ص)الگو ورهبر واقعی مسلمانان در مسیر وحدت و همدلی است سنندج – استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی در استان کردستان گفت: پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) الگو و رهبر واقعی برای همه ملسمانان در مسیر وحدت و همدلی بیشتر در جامعه است. عبدالسلام کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ایام هفته وحدت و اهمیت آن، بیان کرد: ماه ربیع الاول یکی از ماه هایی پرخیر و برکت برای همه ماست، چرا که در این ماه عزیز مولود حضرت محمد (ص) قرار دارد.
 ٠٩:٠٠ - 1397/09/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفرقه‌افکنان بر طبل اختلاف شیعه و سنی می‌کوبند
تفرقه‌افکنان بر طبل اختلاف شیعه و سنی می‌کوبند قم نیوز: نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بدون تردید تفرقه‌افکنان اصل اسلام و معارف آن‌ را مانع سلطه فرهنگی و مادی خود می‌بینند که به صورت دائم بر طبل اختلاف می‌کوبند. به گزارش قم نیوز هفته وحدت از ابتکارهای بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) است که در بعد زمان‌شناسی و مناسبتی بهترین زمان یعنی میلاد نبی اکرم(ص) تعیین شده است که همواره پاسداشت این هفته مورد تأکید ایشان و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بوده و هست.
 ١٠:٤٨ - 1397/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
تاکید آیت الله مکارم برای تقویت وحدت بین شیعیان و اهل سنت
تاکید آیت الله مکارم برای تقویت وحدت بین شیعیان و اهل سنت قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با اشاره به ضرورت تقویت هرچه بیشتر وحدت بین شیعیان و اهل سنت گفت: باید علمای اهل سنت و علمای شیعه اخبار را از یکدیگر سوال کنند نه از دشمن. تاکید آیت الله مکارم برای تقویت وحدت بین شیعیان و اهل سنت
 ١٠:٤٤ - 1397/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
حسین شیخ الاسلام
کنفرانس وحدت اسلامی، فرصتی برای توجه بیشتر به مسأله آزادی قدس
حسین شیخ الاسلام در گفتگو با مهر مطرح کرد: کنفرانس وحدت اسلامی، فرصتی برای توجه بیشتر به مسأله آزادی قدس معاون امور بین‌الملل مجمع تقریب مذاهب گفت: در این دوره از کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی قصد داریم همگان را بیش‌ از پیش متوجه مسئله قدس شریف و آزادی آن کنیم. «حسین شیخ‌الاسلام» معاون امور بین‌الملل مجمع تقریب مذاهب در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به تشریح ضرورت‌های برپایی این اجلاس پرداخت و گفت: همه ما می‌دانیم که جهان اسلام در حال حاضر از شرایط خاصی برخوردار است، زیرا ازیک‌طرف با تهاجم همه‌جانبه جبهه استکبار مواجه است و از سویی نیز جهان اسلام در برخی از مسائل قادر به حل مشکلات خودشان هستند تهاجم استکبار به ایران که پایگاه مقاومت است می‌طلبد که ما به اعلام حاکمیت خود بپردازیم و به همگان اثبات کنیم که ایران اسلامی علیرغم انواع توطئه‌ها همچنان پابرجا و آماده میزبانی از عقلای جهان اسلام است.
 ١٠:٣٢ - 1397/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
وحدت اسلامی، امر خداوند است/ دستاورد وحدت؛ امنیت کشورهای اسلامی
وحدت اسلامی، امر خداوند است/ دستاورد وحدت؛ امنیت کشورهای اسلامی معاون فرهنگی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: وحدت جامعه اسلامی مانند «اقیموا الصلوه» و «اتوا الزکوه» امر خداوند است لذا ما باید با تعامل و گفت‌وگو به این آرمان اسلامی جامه عمل بپوشانیم. حجت‌الاسلام‌ سید محمود نبویان، معاون فرهنگی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح ضرورت‌های برپایی اجلاس وحدت اسلامی پرداخت و گفت: می‌توان با نگاهی به آیات قرآن به‌ضرورت امر وحدت پی برد. خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا» و این‌گونه به‌صورت اثباتی و ایجابی بر امر وحدت تأکید می‌کند و از سوی دیگر نیز به‌صورت سلبی امت اسلام را از تفرقه نهی کرده و می‌فرماید «وَلَا تَفَرَّقُوا» استفاده از واژه «جَمِیعاً» نیز نشانگر این مسئله است که وحدت مطلوب خداوند در همگرایی جمعی از انسان‌ها و به‌اصطلاح جماعت حاصل می‌شود، بنابراین این حکم مختص جوامع اسلامی است.
 ٠٩:٣٥ - 1397/08/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتخابات ریاست جمهوری
بسم الله الرحمن الرحیم انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر مردم عزیز کشور مان، در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری قرار دارند. در مورد انتخابات ریاست جمهوری توجه به نکات ذیل حائز اهمیت است: نکته اول: اصل مشارکت مردم است. به یقین مردم فهیم ایران اسلامی، در تمام انتخابات، به ویژه انتخابات ریاست جمهوری، حضور داشته اند. به تعبیر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) اصل رأی دادن، هم حق برای مردم است و هم تکلیف بر مردم. بسیاری از کشورها از جمله مردم مظلوم بحرین، از این حداقل حق سیاسی محروم هستند. حتی به آنان اجازه رأی دادن، داده نمی شود. آنان از مشارکت در سرنوشت خویش محروم اند.
 ٠٦:١٣ - 1396/02/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم‌تر و ضروری‌تر است
مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم‌تر و ضروری‌تر است در شرایطی که رسانه های وابسته به صهیونیسم با تبلیغات گسترده علیه جهان اسلام سعی دارند با ایجاد جنگ به غارت ثروت جهان اسلام بپردازند، مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم تر و ضروری تر است. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست کمیسیون ثبات آرمان فلسسطین عصر روز سه شنبه در حاشیه اولین اجلاس عمومی اتحادیه علمای مقاومت در بیروت برگزار شد.
 ٠٦:٣٩ - 1394/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئله‌ای به وضوح و مشروعیتِ مبارزه با اسرائیل در جهان نمی‌بینیم
مسئله‌ای به وضوح و مشروعیتِ مبارزه با اسرائیل در جهان نمی‌بینیم دبیرکل حزب الله لبنان در همایش اتحادیه جهانی علمای مقاومت گفت: اسرائیل یک رژیم وحشی است که منطقه را تهدید می‌کند. روزی فرا خواهد رسید که همه در قدس نماز خواهیم خواند و این امر حتماً محقق خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله در آغاز سخنان خود در همایش علمای مقاومت در بیروت با عنوان «اتحاد برای مقاومت، اسرائیل رو به زوال و نابودی» با درود به ارواح مطهر انبیاء و اولیای الهی و شهدا گفت:
 ٠٦:٣٥ - 1394/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
راههای مقابله با جنگ نرم
بسمه تعالی راههای مقابله با جنگ نرم پذیرش وجود جنگ نرم: گمان نکنیم جنگ فقط جنگ نظامی است درک این که در شرایط جنگ نرم قرار داریم، کمک می کند تا موقعیت خود را بهتر بشناسیم و وظیفه خود را دقیق‌تر تعیین کنیم. تقویت باورها و ترویج ارزش ها اگر هدف اصلی جنگ نرم تغییر باورها و ارزشهای اسلامی است؛ بنابر این بهترین راه مبارزه با آن ترویج و تقویت فرهنگ اسلامی الهی است. این جهاد و مبارزه نرم باید تا جایی ادامه یابد که توان مخالفان دین و نظام اسلامی به حداقل برسد به گونه ای که نتوانند هیچ ضربه‌ای به نظام اسلامی وارد سازند. در جنگهای نرم، هر یک از افراد در خط مقدم جبهه هستند، بنابر این باید هر کدام از آنان، در حد توان، تجهیزات لازم برای مبارزه و مقابله با دشمن را داشته باشند.
 ٠٥:٢٣ - 1394/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
جنگ نرم عوامل شکل گیری
بسمه تعالی جنگ نرم عوامل شکل گیری جنگ نرم 1 - با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، یکی از ستونهای حافظ منافع آمریکا در منطقه فرو ریخت، اقدامات نظامی، تروریستی و تحریمهای اقتصادی نتوانست انقلاب را در مقابل آمریکا به زانو درآورد. 2 - در دهۀ 90 با فروپاشی شوروی، آمریکا به دنبال تک قطبی کردن جهان و تثبیت هژمونی خویش با بهره گیری از همۀ ظرفیتهای سخت و نرم خود شد.
 ٠٧:٣٥ - 1393/12/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
نهم دی‌ماه، تجلی ولایت‌مداری مردم انقلابی
باسمه تعالی نهم دی‌ماه، تجلی ولایت‌مداری مردم انقلابی تاریخ انقلاب اسلامی ایران، سرشار از حوادثی است که هر کدام به تنهایی شگفت‌انگیز و عبرت آموزند، اما در این میان، بعضی از روزها در مسیر انقلاب، از امتیازات و یژه‌ای برخوردارند و یادآور خاطراتی سرنوشت‌ساز می‌باشند، که شاید بتوان بعضی از آنها را نقطه‌ی عطفی در تاریخ این مرز و بوم به شمار آورد. مقام معظم رهبری (‌مدظله‌العالی) می‌فرمایند:
 ٠٤:١٨ - 1393/10/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعیاد اسلامی (1)
بهره وری گسترده از فرآیند دعا و نیایش ، تلقین های مثبت و امید به رحمت و عنایت پروردگار و پرهیز از یاس و ناامیدی ، التماس به خداوند برای اجابت خواسته های دیگرا ن ، عفو و گذشت و مقابله ی معکوس با رویکردهای منفی افراد زشت خو، رفع مشکلات و نیازمندی های آشنا و غریبه ، خوشحال ساختن خلق الله ، توسعه در وضعیت اقتصادی خانواده ، برخورداری از وسیله ی تر دد مناسب ، شادی و گشاده رویی و اعتقاد به خنده به عنوان یک رویکرد الهی ، جو از بهره برداری از پاره ای از ابزارها در راستای تقویت بنیه ی بدنی و بهینه سازی جسم و رفع حاچت های روزمره ، استفاده از پاره ای از خوردنی ها و آشامیدنی ها و دارو ها در راستای تندرستی و زیست بهتر در سایه ی توجهات حضرت حق و امثال آن ، نشان دهنده ی ژرفای دین اسلام و درخشندگی و نورانیت این مذهب است و به شماری از دستورات و دیدگاه گسترده ی آن اشاره دارد.
 ١٠:٤٥ - 1393/01/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٥٥ - 1392/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٥:٣٨ - 1392/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٤٧ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٢٩ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٤٩ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :973
کل بازديدها :17665252
بازديدکنندگان آنلاين :4
بازديدازاین صفحه :41363