نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > وحدت اسلامی 


انتخابات ریاست جمهوری
بسم الله الرحمن الرحیم انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر مردم عزیز کشور مان، در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری قرار دارند. در مورد انتخابات ریاست جمهوری توجه به نکات ذیل حائز اهمیت است: نکته اول: اصل مشارکت مردم است. به یقین مردم فهیم ایران اسلامی، در تمام انتخابات، به ویژه انتخابات ریاست جمهوری، حضور داشته اند. به تعبیر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) اصل رأی دادن، هم حق برای مردم است و هم تکلیف بر مردم. بسیاری از کشورها از جمله مردم مظلوم بحرین، از این حداقل حق سیاسی محروم هستند. حتی به آنان اجازه رأی دادن، داده نمی شود. آنان از مشارکت در سرنوشت خویش محروم اند.
 ٠٦:١٣ - 1396/02/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم‌تر و ضروری‌تر است
مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم‌تر و ضروری‌تر است در شرایطی که رسانه های وابسته به صهیونیسم با تبلیغات گسترده علیه جهان اسلام سعی دارند با ایجاد جنگ به غارت ثروت جهان اسلام بپردازند، مسئله وحدت و اتحاد امت اسلامی از هر چیزی مهم تر و ضروری تر است. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست کمیسیون ثبات آرمان فلسسطین عصر روز سه شنبه در حاشیه اولین اجلاس عمومی اتحادیه علمای مقاومت در بیروت برگزار شد.
 ٠٦:٣٩ - 1394/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئله‌ای به وضوح و مشروعیتِ مبارزه با اسرائیل در جهان نمی‌بینیم
مسئله‌ای به وضوح و مشروعیتِ مبارزه با اسرائیل در جهان نمی‌بینیم دبیرکل حزب الله لبنان در همایش اتحادیه جهانی علمای مقاومت گفت: اسرائیل یک رژیم وحشی است که منطقه را تهدید می‌کند. روزی فرا خواهد رسید که همه در قدس نماز خواهیم خواند و این امر حتماً محقق خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله در آغاز سخنان خود در همایش علمای مقاومت در بیروت با عنوان «اتحاد برای مقاومت، اسرائیل رو به زوال و نابودی» با درود به ارواح مطهر انبیاء و اولیای الهی و شهدا گفت:
 ٠٦:٣٥ - 1394/05/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
راههای مقابله با جنگ نرم
بسمه تعالی راههای مقابله با جنگ نرم پذیرش وجود جنگ نرم: گمان نکنیم جنگ فقط جنگ نظامی است درک این که در شرایط جنگ نرم قرار داریم، کمک می کند تا موقعیت خود را بهتر بشناسیم و وظیفه خود را دقیق‌تر تعیین کنیم. تقویت باورها و ترویج ارزش ها اگر هدف اصلی جنگ نرم تغییر باورها و ارزشهای اسلامی است؛ بنابر این بهترین راه مبارزه با آن ترویج و تقویت فرهنگ اسلامی الهی است. این جهاد و مبارزه نرم باید تا جایی ادامه یابد که توان مخالفان دین و نظام اسلامی به حداقل برسد به گونه ای که نتوانند هیچ ضربه‌ای به نظام اسلامی وارد سازند. در جنگهای نرم، هر یک از افراد در خط مقدم جبهه هستند، بنابر این باید هر کدام از آنان، در حد توان، تجهیزات لازم برای مبارزه و مقابله با دشمن را داشته باشند.
 ٠٥:٢٣ - 1394/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
جنگ نرم عوامل شکل گیری
بسمه تعالی جنگ نرم عوامل شکل گیری جنگ نرم 1 - با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، یکی از ستونهای حافظ منافع آمریکا در منطقه فرو ریخت، اقدامات نظامی، تروریستی و تحریمهای اقتصادی نتوانست انقلاب را در مقابل آمریکا به زانو درآورد. 2 - در دهۀ 90 با فروپاشی شوروی، آمریکا به دنبال تک قطبی کردن جهان و تثبیت هژمونی خویش با بهره گیری از همۀ ظرفیتهای سخت و نرم خود شد.
 ٠٧:٣٥ - 1393/12/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
نهم دی‌ماه، تجلی ولایت‌مداری مردم انقلابی
باسمه تعالی نهم دی‌ماه، تجلی ولایت‌مداری مردم انقلابی تاریخ انقلاب اسلامی ایران، سرشار از حوادثی است که هر کدام به تنهایی شگفت‌انگیز و عبرت آموزند، اما در این میان، بعضی از روزها در مسیر انقلاب، از امتیازات و یژه‌ای برخوردارند و یادآور خاطراتی سرنوشت‌ساز می‌باشند، که شاید بتوان بعضی از آنها را نقطه‌ی عطفی در تاریخ این مرز و بوم به شمار آورد. مقام معظم رهبری (‌مدظله‌العالی) می‌فرمایند:
 ٠٤:١٨ - 1393/10/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعیاد اسلامی (1)
بهره وری گسترده از فرآیند دعا و نیایش ، تلقین های مثبت و امید به رحمت و عنایت پروردگار و پرهیز از یاس و ناامیدی ، التماس به خداوند برای اجابت خواسته های دیگرا ن ، عفو و گذشت و مقابله ی معکوس با رویکردهای منفی افراد زشت خو، رفع مشکلات و نیازمندی های آشنا و غریبه ، خوشحال ساختن خلق الله ، توسعه در وضعیت اقتصادی خانواده ، برخورداری از وسیله ی تر دد مناسب ، شادی و گشاده رویی و اعتقاد به خنده به عنوان یک رویکرد الهی ، جو از بهره برداری از پاره ای از ابزارها در راستای تقویت بنیه ی بدنی و بهینه سازی جسم و رفع حاچت های روزمره ، استفاده از پاره ای از خوردنی ها و آشامیدنی ها و دارو ها در راستای تندرستی و زیست بهتر در سایه ی توجهات حضرت حق و امثال آن ، نشان دهنده ی ژرفای دین اسلام و درخشندگی و نورانیت این مذهب است و به شماری از دستورات و دیدگاه گسترده ی آن اشاره دارد.
 ١٠:٤٥ - 1393/01/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٥٥ - 1392/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٥:٣٨ - 1392/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٤٧ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٩:٢٩ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٤٩ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٤:٤٠ - 1392/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز جهاني قدس
روز قدس روزي رسمی در تقويم سياسي جمهوری اسلامی ایران به شمار مي آيد که از یک سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي ایران، در آخرین جمعهٔ ماه رمضان و در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود.
 ١٠:٣٥ - 1392/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
چه نوع وحدتي مطلوب است
به طور كلي مي توان نظريات مختلف پيرامون وحدت را به سه گونه: ايدئولوژيك، استراتژيك و تاكتيكي تقسيم كرد. (ر.ك: انديشه هاي فقهي _ سياسي امام خميني(ره)، كاظم قاضي زاده، مركز تحقيقات استراتژيك رياست جمهوري، 1377، ص 446). از سوي ديگر سطوح ايجاد وحدت مي تواند متفاوت باشد، داخل (بين تشكل هاي سياسي، اجتماعي ، فرهنگي و يا بين مذاهب و...) و يا بين المللي (بين دولتها ، يا ملتها و ...) از اين رو جهت تبيين مفهوم وحدت مورد نظر از ديدگاه نظام اسلامي ايران توضيحاتي را بيان مي نماييم:
 ١١:٢٧ - 1391/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٢٣ - 1391/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
اسلام و قومیت گرایی1
کشور ما ایران از اقوام و خرده فرهنگهای زیادی تشکیل شده است که غالباً هم نژاد هستند ، با وجود تفاوتهای در فرهنگ ، آداب و رسوم و زبان ، در طول تاریخ هزاران سال به عنوان یک ملت در کنار هم زندگی کرده اند. برآيند تعامل همین گروههاي قومي است كه هويت ملي و فرهنگي ايران را شكل بخشيده‌اند و هر يك به سهم خود، بر آن افزوده‌اند و در نهايت در اين هويت كلان فرهنگي مستحيل و خود بخشي از آن شده‌اند
 ١١:١٩ - 1391/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
وحدت اسلامي در سيره پيامبر
سيره ي پيامبر اعظم (ص)‌، راهكارهاي فراوان ومختلفي براي تحقق وحدت امت اسلامي،ارايه داده است.پيامبرباورودش به مدينه با ايجاد پيمان ميان اوس وخزرج وحدت اسلامي را تحقق بخشيد و با تحريك احساسات ملي وديني وحدت جامعه آن زمان را بيمه كرد . با ايجادقرارداد هاي اخوت وبرادري درميان مهاجروانصار،اخوت وبرادري را از راهبرد هاي اساسي در راستاي تحقق وحدت اسلامي،مطرح ساخته است كه يكي ازكار آمدترين راهكارها بوده است به گونه ي كه انصاربرا دران مهاجرش را در اموال وخانه هاي خود شريك دانستند.
 ١٧:١٤ - 1391/06/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
وحدت اسلامي در جامعه
وحدت امت اسلامي در پناه حق و عدالت همواره يکي از آرمان هاي ديني پيامبران توحيدي قلمدادمي شده و بر اين اساس يکي از محورهاي مهم دعوت پيامبر اسلام (ص) نيز در پي ريزي شاکله هاي پيدايش آن بوده است در نوشتار حاضر با مروري گذرا بر راه حل هايي که پيامبر از آنها به عنوان ابزار تحقق وحدت و عدالت در جامعه بهره مي گرفت سعي گرديده است با به کار بستن و تمسک به دستورات آن معلم هميشه تاريخ گامي در خور و عينيت بخشيدن به وحدت جامعه اسلامي برداشته شود.
 ١٧:١٢ - 1391/06/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرحله جدیدی از تمدن اسلامی
عبدالله عبد علاو، حقوق‌دان و از فعالان مبارز انقلاب یمن یكی از جوانانی بود كه در دیدار رهبر انقلاب با اعضای همایش «جوانان و بیداری اسلامی» به ایراد سخن پرداخت. متن سخنان وی را در ادامه می‌خوانیم.
 ٠٩:٤٢ - 1391/05/15 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :11
کل بازديدها :15846690
بازديدکنندگان آنلاين :2
بازديدازاین صفحه :37192