نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > سیاست داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ماکرون در امور سوریه در دیدار با جابری انصاری اعلام کرد

آمادگی فرانسه برای همکاری با ایران به منظور حل و فصل سیاسی بحران سوریه

نماینده ماکرون در امور سوریه در دیدار با جابری انصاری اعلام کرد

آمادگی فرانسه برای همکاری با ایران به منظور حل و فصل سیاسی بحران سوریه

خبرگزاری فارس: آمادگی فرانسه برای همکاری با ایران به منظور حل و فصل سیاسی بحران سوریه

نماینده ویژه رئیس جمهور فرانسه در امور سوریه در دیدار با دستیار ارشد وزیر خارجه ایران از آمادگی پاریس برای همکاری با تهران به منظور حل و فصل سیاسی بحران سوریه خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در ایران که در پایان ماموریت خود در تهران به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور فرانسه در امور سوریه منصوب شده است، دیروز (شنبه) ششم مرداد در محل وزارت امور خارجه با حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و گفتگو کرد.

جابری انصاری در این دیدار ضمن تبریک انتصاب سنمو به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور فرانسه در امور سوریه و اشاره به ظرفیت های بالقوه روابط ایران و فرانسه در حوزه های مختلف دو و چندجانبه، بر آمادگی ایران برای تقویت رایزنی ها و همکاری های دو کشور در زمینه پایان بحران های منطقه ای به ویژه بحران سوریه تاکید کرد. 

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی با اشاره به اینکه تهران از ابتدا بر این باور بوده است که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد، تاکید کرد: اینک که روند رویارویی با تروریسم با موفقیت های گسترده همراه و زمینه اعاده حاکمیت دولت سوریه بر بخش های عمده سرزمین این کشور فراهم شده است، سه موضوع تسهیل بازگشت آوارگان، شروع به کار کمیته اصلاح قانون اساسی و فعال سازی کمیته تبادل بازداشت شدگان و مفقودان درگیری های سوریه، اولویت های مهم سیاسی و انسانی مرحله جاری است. 

فرانسوا سنمو نیز در این دیدار ضمن اشاره به اینکه ایران به عنوان یک کشور بزرگ و قدرت منطقه ای نقش مهمی در ثبات سوریه و فرایند حل سیاسی بحران سوریه می تواند ایفا کند، حمایت پاریس را از این اولویت های سه گانه اعلام و بر آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در زمینه حل و فصل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد.


٠٩:٠١ - 1397/05/07    /    شماره : ٦٦٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٦خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :8208
کل بازديدها :17405336
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :135761