نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > سیاست داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

ولایتی در اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع):

پیکره رژیم صهیونیستی در معرض ضربات کاری قرارگرفته است

ولایتی در اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع):

پیکره رژیم صهیونیستی در معرض ضربات کاری قرارگرفته است/ فروپاشیدن داعش دو کشور عراق و سوریه را وارد مرحله جدیدی کرد

خبرگزاری فارس: پیکره رژیم صهیونیستی در معرض ضربات کاری قرارگرفته است/ فروپاشیدن داعش  دو کشور عراق و سوریه را وارد مرحله جدیدی کرد

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی بابیان اینکه آخرین دژهای داعش در عراق و سوریه به‌عنوان یک دستاورد جدید و راهبردی، از هم فروپاشید گفت: پیکره رژیم صهیونیستی در معرض ضربات کاری قرارگرفته است.

به گزارش حوزه خبرنگار احزاب خبرگزاری فارس، علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی صبح امروز در افتتاحیه اجلاس جهانی محبان اهل‌بیت ضمن تبریک به مناسبت آغاز ایام ربیع‌الاول و فتوحات اخیر جبهه مقاومت اظهار داشت: فاجعه زلزله اخیر در ایران و عراق را به بازماندگان و خانواده‎های آسیب‌دیده و دو ملت ایران و عراق تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند متعال، برای درگذشتگان این فاجعه، علو درجات را مسألت دارم.

ولایتی تصریح کرد: حضرات علما، فقها، دانشمندان و فرهیختگان جهان اسلام که دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی را پذیرفته و در این اجلاس حضور به هم رسانده‎اید، استحضار دارید که این اجلاس، مزیّن به نام مبارک اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) است و دریکی از سخت‌ترین شرایط منطقه‏‌ای و بین‎‏المللی برگزار می‏‌شود. اهل‌بیت پیامبر اکرم (ص) حبل متین الهی و یکی از دو ثقل بازمانده و سفارش شده از جانب پیامبر اسلام (ص) در کنار قرآن کریم هستند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: اهل‌بیت پیامبر (ص)، از بندگان برگزیده خداوند بر روی زمین، گنج‎های ایمان و معادن احسان و مشعل فروزان هدایت برای همه مسلمانان به‌سوی رشد، تعالی و کمال هستند. آنان، پیشگامان مبارزه با انحراف، خشونت، افراط‎گری و جهل و پرچم‌داران عدالت و مفسّران راستین اسلام و قرآن هستند. تمسک به اهل‌بیت (ع) ضامن اتحاد مؤمنان، هدایت مردم به‌سوی خدا و نجات از گمراهی است. 

وی ادامه داد: نزدیک به هفت سال از شروع پدیده بیداری اسلامی می‌گذرد. بیداری اسلامی که نویدبخش مرحله¬ای جدید از حیات سیاسی و اجتماعی امت اسلام است، دارای سه شاخصه ضد استکباری، ضد صهیونیستی و ضد استبدادی است. بیداری اسلامی، موجی ضدآمریکایی و ضد صهیونیستی است که در سال‌های گذشته، در برخی از کشورهای اسلامی به بار نشسته و بساط ظلم و استبداد و انحصار را برچیده و طومار حکام وابسته و دست‌نشانده را درهم‌پیچیده و ساختار نظام بین‌الملل را به چالش کشیده است. 

ولایتی اظهار داشت: جریان بیداری اسلامی در برخی کشورها، با تکیه‌بر آموزه‏های اسلام ناب محمدی (ص)، در سال‌های گذشته، به پیشرفت‌های قابل‌توجهی دست‌یافته است، اما در این میان، برخی از جریان‏های سیاسی، از روی غفلت و ناآگاهی، با دل‌خوشی به وعده‏های نظام سلطه، از مسیر بیداری اسلامی منحرف‌شده و مجدداً می‌خواستند زمینه‌ساز حاکمیت دشمنان واقعی اسلام، بر سرنوشت مسلمانان شوند. 

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تأکید کرد: در شرایطی که در سال‌های گذشته، امت اسلام در آستانه ورود به دورانی تازه از نقش‌آفرینی‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در سطح بین‌المللی و تمدن سازی قرار داشت و می‎رفت تا موج فزاینده اسلام‎گرایی، مبتنی بر آموزه‎های اسلام ناب، اقصی نقاط دنیا را درنوردد، ناگهان فرقه‎گرایی، طایفه‌گرایی، تکفیر اقوام و مذاهب مختلف اسلامی، کشتار، درماندگی و آوارگی انسان‎های بی‌گناه در کشورهای مختلف اسلامی، شرایط دشواری را پیش روی جهان اسلام قرارداد.

وی بابیان اینکه اتخاذ رویکردهای غیرمسلمت آمیز و خصمانه، تجاوز به حقوق ملت‌ها، غارت منابع کشورهای مسلمان، اشغال اراضی متعلق به مسلمانان، راه‌اندازی جنگ‎های نیابتی، تلاش برای تغییر و از بین بردن زیرساخت‎های فکری، هنجاری، ارزشی و معرفتی که با پشتیبانی همه‎جانبه نظام سلطه و در رأس آن‌ها، آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد، بخش اعظمی از جهان اسلام را در برگرفته و در معرض تهدیدات متعددی قرارداد است، گفت: دشمنان اسلام سعی دارند تا با استفاده از تمام امکاناتی که در اختیاردارند تا آنجا که می‎توانند، کشورهای اسلامی را در وضعیت آشوب، تجزیه، ضعف، فتنه و جنگ نگه‌دارند تا از این طریق، سیطره خود را بر آنان ایجاد کنند و ثروت آن‌ها را غارت کرده و عقب‌ماندگی اقتصادی، اجتماعی و علمی و فرهنگی را بر مسلمانان تحمیل کنند. 

ولایتی یادآور شد: آن‌ها می‌خواهند در مقابل از اسلام، سیمایی نامطلوب و تیره بر اساس الگوی وهابیت که در حقیقت احیای جاهلیت قبل از اسلام با همان جهالت و خشونت و انجام جنایات شرم‌آور نظیر سربریدن اطفال، آتش زدن مردان و به اسارت گرفتن و تجاوز نمودن به زنان است، طرفداری کردند که انعکاس این اقدام شیطانیِ آمریکایی - صهیونیستی - سعودی  در جهان، چنان نفرت‌انگیز بوده است که عاملین بی‌شرم این جنایات، اکنون تقصیر را به گردن یکدیگر می‌اندازند! 

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: دوران حساس انتقالیِ کنونی در غرب آسیا و بخش‌های دیگری از جهان اسلام، اگرچه مشحون از خطرها و تهدیدها و جنگ‏های نیابتی است، اما با دستاوردها، فرصت‎ها و موفقیت‌های کم‌نظیری همراه شده که از یک‌سو، عزتمندی و روح اعتمادبه‌نفس را در بین ملت‏های مسلمان و آزادیخواه، استوار ساخته و از سوی دیگر، هیمنه استکبار و شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را در بین مردم مسلمان منطقه فروریخته و پیکره آن را در معرض ضربات کاری قرارداد است. 

وی گفت: سوریه و عراق، به‌عنوان دو کشور مهم اسلامی که آماج توطئه‎ای مشترک بوده‌اند و در سال‌های گذشته حوادث سنگین و دشوار و فجایع جانکاهی را تحمل نموده و پشت سر گذاشته‌اند، در یک سال اخیر و درنتیجه تلاش‌های ملت‌ها، دولت‌ها، ارتش‌ها و نیروهای مردمی این کشورها با حمایت و پشتیبانی جبهه مقاومت که در رأس آن جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، به پیروزی‌های بزرگی در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تکفیری دست‌یافته‌اند. در هفته‌ها و روزهای گذشته، آخرین دژهای داعش در عراق و سوریه به‌عنوان یک دستاورد جدید و راهبردی، از هم فروپاشید و دو کشور و منطقه را وارد مرحله جدیدی نموده است.  

ولایتی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون، در این منطقه پرآشوب، ملت مظلوم یمن، همچنان در سکوت معنادار رسانه‎های خبری غربی و مجامع بین‌المللی تحت سلطه آمریکا ویارانش، زیر بمباران‎های وحشیانه متجاوزان سعودی جان می‌سپارند و در بحرین نیز مجموعه‌ای از اتفاقات، طرح‌ها و عوامل داخلی، منطقه‎ای و بین‌المللی، دست در دست هم داده و باعث شده تا اوضاع بحرین، به مرحله¬ای پرخطر و پیچیده نزدیک شود؛ اما باوجود همه این اقدامات ظالمانه، آینده‌ای که در پیش روی دو ملت بزرگ و مقاوم یمن و بحرین و همچنین سایر ملت‌ها و کشورهای اسلامی قرار دارد،  روشن و امیدوارکننده است.


١٠:١٤ - 1396/09/01    /    شماره : ٦٤٦٤٦    /    تعداد نمایش : ١٤٣خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :2732
کل بازديدها :17241189
بازديدکنندگان آنلاين :39
بازديدازاین صفحه :133061