نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > سیاست داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

ظریف در مجمع اسلو:

فشار، تحریک و تهدید دیگران هیچگاه منجر به نتیجه نشده است

ظریف در مجمع اسلو:

فشار، تحریک و تهدید دیگران هیچگاه منجر به نتیجه نشده است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: فشار، تحریک کردن دیگران و تهدید هیچگاه منجر به نتیجه نشده و کاری را از پیش نخواهد برد و باید تمامی کشورها می بایست در مذاکره و همکاری های منطقه ای دخیل گردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پنل اول مجمع اسلو اظهار داشت: هیچ گونه راهی برای حل مشکلات از طریق اعمال فشار و تحریم دیگر کشورها وجود ندارد و تنها راه گفتگو و حل اختلافات به شیوه دوستانه و مسالمت آمیز است و راهکار حاصل جمع صفر جوابگو نیست.

ظریف در بخش دیگر از سخنان خود گفت: از همسایگان خود درخواست می کنیم که مشکلات خود را از طریق گفتگو و در عین حال دوستانه حل کنند. فشار، تحریک کردن دیگران و تهدید هیچگاه منجر به نتیجه نشده و کاری را از پیش نخواهد برد.

وی همچنین تاکید کرد که تمامی کشورها می بایست در مذاکره و همکاریهای منطقه ای دخیل گردند.

در این نشست جان کری وزیر امور خارجه سابق آمریکا نیز در سخنانی گفت: ما درحال حاضر در دنیای پیچیده ای قرار داریم و همه مسئولیت داریم برای ایجاد صلح در جهان تلاش کنیم.

وی افزود: وظیفه مهم ما این است که چگونه کشورها را مجاب به حفظ صلح در جهان کنیم و چنانچه همه کشورها در مسیر صحیح حرکت کنند، می توان به نتیجه رسید.

در ادامه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم اظهار داشت: راه حل سیاسی نیازمند مصالحه است و راهکار مناقشه، منجر به نتیجه ای مشخص نخواهد شد و باید با هر گونه راه حلهای مناقشه زا در اختلافات سیاسی مقابله کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت: اروپا با آمریکا و یا بدون آن کشور برجام را اجراء خواهد کرد. وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت مسلمانان در آسیا و آفریقا برای ایجاد توازن و پیشبرد صلح در مناطق بحرانی جهان شد.

مرسودی، وزیر امور خارجه اندونزی هم در ادامه این نشست گفت:  ما در منطقه آسه آن با چالشها و مشکلات مختلفی روبرو هستیم. اندونزی نیز با تهدیدات تروریستی مواجه است.

وی افزود: اسلام با دموکراسی می تواند سازگاری داشته باشد و این موضوعی است که ما در اندونزی آن را ایجاد کرده ایم.

وزیر امور خارجه اندونزی در پایان خاطر نشان کرد: هیچگاه نباید از ابرار زور و قدرت در اختلافات سیاسی استفاده کرد و در این بین بایست به قوانین و اصول حقوقی بین الملل احترام گذاشت. علیرغم وجود اختلاف و تنش در بین کشورها ولی با این وجود صلح دست یافتنی است.


٠٨:٠٣ - 1396/03/24    /    شماره : ٦٢٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٢١١خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :6200
کل بازديدها :17224688
بازديدکنندگان آنلاين :7
بازديدازاین صفحه :132634