نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > آسیب شناسی اجتماعی 


  چاپ        ارسال به دوست

آقا پسرا ! دختر خانم ها

● پیراهن و تی شرت

توی بازار که چرخی بزنید، می بینید که تی شرت های مدل پاره پوره هنوز هم در مغازه ها هستند. زرق و برق روی تی شرت ها هم که هم چنان در جریانند! با این حال تی شرت های ساده هم چنان طرفداران خودشان و پیراهن ها هم که مثل همی شه تنوع زیادی دارند اما مدل های ۴خونه و راه راه هنوز روی بورس هستند. از این بین، تی شرت های آستین دار، انتخاب فوق العاده ای برای پاییز هستند. بلوزهای ضخیم بافت دار و پلیورهای نازک هم برای عصرها که هوا کمی سردتر می شود، مناسبند. تازه می توان آن ها را روی تی شرت هم پوشید.

کفش

هنوز کفش های نوک دراز! بیشترین سهم را در ویترین مغازه ها دارند اما اسپرت ها با رسیدن فصل پاییز بیشتر شده اند و تک و توک کفش فروشی هایی هم هستند که چکمه را به ویترین شان راه داده اند. پیشنهاد ما این است فعلا بی خیال شان شوید. اگر استخوان هایتان را هم تا آخر پاییز لازم دارید، دور خرید کفش های تخت و ته صاف را خط بکشید.

● شلوار و کت

شلوار جین و کتان همیشه بوده و هست و خواهد بود اما ترکیب کت های اسپرت متان با شلوار کتان فعلا بیشترین مورد توی بازار است. اتفاقا این کت و شلوارها هم خیلی جوان پسندند و هم جنس و رنگ شان مناسب پاییز. حواس تان باشد شلوارتان را طوری انتخاب کنید که لبه پایینش روی زمین کشیده نشود تا وقت بارندگی آب تا زانوی تان بالا نیاید!

پیشنهاد ما

پاییز برای آقایان فصل کتان است. این جنس لباس را به واسطه رنگ های گرم و کلاسیک شان می توانید به بهترین شکل ممکن با هم ست کنید، مثلا شلوار کتان، پیراهن و یک کت اسپرت کتان. یک کفش با مدل اسپرت و با رنگی هماهنگ هم که دیگر آخرش است! یک نکته را توجه کنید و آن هم این است که رنگ لباس تان را با رنگ پوست تان هماهنگ کنید؛ اگر پوستی تیره دارید از لباس هایی با رنگ روشن استفاده کنید و اگر پوست روشن تری دارید، از لباس هایی با رنگ ملایم و نسبتا تیره استفاده کنید. اگر هم سبزه هستید، لباس هایی با رنگ روشن بپوشید. ترکیب تی شرت کتان با سویی شرت و شلوار جین هم پیشنهاد وسوسه برانگیز بعدی ما به شماست.

● روسری، شال و چادر

روسری های ساتن و ابریشمی هنوز در بازار زیادند. اما کم کم فروشنده ها یکی ۲ طبقه ای را هم برای شال های پشمی جا باز کرده اند که البته هنوز برای خریدن شان زود است. چادرهای سبک زمستانی (مثل حریر اسود) هم دیگر مناسب این فصل نیستند و بهتر است آن را با جنس های ضخیم تری مثل انواع کرپ، عوض کنید.

پیشنهاد ما

باران های یک دقیقه ای و گل آلود پاییزی، دشمن مانتوهای روشن و شلوارهای کِرِم هستند. در این فصل پوشیدن مانتو و شلوار کتان که رنگ های متنوعی هم دارند، پیشنهاد اصلی ما با شماست که با کفش های اسپرت به راحتی ست می شوند. اگر زیر مانتویتان یک بلوز گرم پوشیده باشید، وسط روز که گرمتان شد نیاز به اتاق پرو و کلی کشتی گرفتن با خودتان پیدا می کنید، برای همین پوشیدن یک ژاکت درشت بافت با دکمه های بزرگ یا یک سویی شرت زیپ دار توصیه می شود.

● مانتو و پالتو

مانتوهای لمه که تا همین چند ماه پیش همه جا را قبضه کرده بودند، هنوز هم پرطرفدار هستند. پارچه های جدید طرح داری هم در بازار آمده است که اگر اسمش را از فروشنده بپرسید، شروع می کند درباره آبغوره حرف زدن! اما شما به گوش خودتان و عقل فروشنده شک نکنید! چون اسم این پارچه ها "آنغوره" هست. این پارچه ها به شل و ولی همان پارچه های لمه هستند اما در عوض گرم تر است و حسابی در هوای پاییزی به دردتان می خورد. در ضمن چشم تان را روی پالتوهای تک و توکی که در مغازه ها می بینید، ببندید. الان نه هوا آن قدر سرد شده که پالتو بپوشید، نه طرح ها و رنگ های امسال به بازار آمده اند. این ها هم باقی مانده همان پارسالی ها هستند.

● کیف و کفش

کفش های اسپرت رنگی که تابستان روی مد بودند، هنوز از ویترین مغازه ها جمع نشده اند و نیم چکمه های باقی مانده سال قبل، به جمع آن ها افزوده شده است. ۲حالت بیشتر برای پاشنه کفش ها وجود ندارد: یا نوک تیز و بلندند یا تخت و صاف (بیشتر طرح های اسپرت).

● هم دخترونه، هم پسرونه: شال و کلاه

شال و کلاه علاوه بر این که نماد روزهای سرد هستند، با نوستالژی کودکی و کیف مدرسه و این حرف ها! گره خورده اند؛ شال و کلاه های رنگ و وارنگ که با دنباله های کاموا بافته می شدند و دستکش هایی که معمولا هنر دست مادرها بود. از خاطرات قدیمی که بگذریم، الان بازار پر از طرح های متنوع است؛ شال های بافته شده که به کلاه متصل و با آن ست و با گل های درشـت کـامـوایی تـزیـین شده اند بـرای خانم ها و انواع شال های پـشـمـی و پارچـه ای که روش های گـره زدن مـختلفی هم بـرای آن هـا ابداع شده، برای پسرها گزینه های مناسبی برای فصل پاییز است.

منبع: آفتاب


٠٩:٢٩ - 1391/08/06    /    شماره : ٦٢٠٧    /    تعداد نمایش : ٣١٢خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :11842
کل بازديدها :17250299
بازديدکنندگان آنلاين :8
بازديدازاین صفحه :183436