نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > آسیب شناسی اجتماعی 


  چاپ        ارسال به دوست

چراغ خطر اول برای آزمون بزرگ

آخره شبه ، نه برای خودم توانی مونده نه برای پلک هام که به صورت آویزون هر چند دقیقه یه بار روی هم میوفتن. اما الان ننویسم فراموشم میشه . می خوام یه چند خطی بنویسم از همون امتحان بزرگی که تو پست قبلی درموردش صحبت کردم. بسم رب الشهدا ...

* امتحان بزرگ 24 خرداد ماه سال 1392

شرایط فعلی سپهر سیاسی کشور به حدی آشفته و از هم گسیخته است که احتمال می رود تلاطم های عجیب و غریبی را که تاکنون درک نکرده ایم در چند ماه آینده از نزدیک حس کنیم.

شرایط کنونی انتخابات نه مانند دوم خرداد 76 است و نه مانند سوم تیر 84 و نه حتی شباهتی به سال 88 دارد.

اکثر سیاستمداران بر این باورند که آزمون 24 خردادماه 1392 آزمونی به مراتب دشوارتر از سایر آزمون هایی است که مردم آن ها را پشت سر گذاشته اند.

در شرایط کنونی نه جناح راست اصولگرایان شرایطی مانند 2 دهه قبل دارد و نه اصلاح طلبان دیگر توان گذشته را دارند.

آنچه که امروز شاهد آن هستیم تکثر و زایش در میان طیف های مختلف سیاسی است چه اصولگرا و چه اصلاح طلب! که این خود نشان دهنده آن آزمون بزرگ است که باید اگاهانه با آن برخورد کنیم.

اما نکته ای که بر آن تاکید دارم ...

این اواخر پالس هایی از طرف جریان آیت الله هاشمی شنیده شد ، مبنی بر تشکیل "دولت وحدت ملی" که در نظر دارد تا طیف های اصلاح طلب و همفکران آیت الله رفسنجانی  و اصولگرایان نزدیک به این تفکر را دربرگیرد و این زنگ خطریست برای جریان ناب انقلاب که با نداشتن برنامه ای برای انتخابات 24 خرداد 92 و گزینه ای قابل قبول برای اقشار مذهبی کشور میدان  را برای گزینه آیت الله رفسنجانی خالی می کند و این همان بازگشت به دوران کارگزاران و خالی کردن عرصه برای اصلاح طلبانی است که کارنامه پرخطایی از خود در تاریخ سیاسی ایران اسلامی به یادگار گذاشتند.

هفته های پی در پی موضوع "دولت وحدت ملی" بر سر زبان سیاسیون چرخید و توجه ها به طرح انتخاباتی آیت الله رفسنجانی جلب شد تا اینکه آیت الله خود پا به عرصه میدان رقابت های انتخاباتی گذاشت.

اعلائم و شواهد گویای آن است که آیت الله قصد گوشه نشینی ندارد و عزم جزم کرده تا ناکامی های اخیر خود را در میدان انتخابات ریاست جمهوری 1392 جبران کند.

آیت الله رفسنجانی که این روزها نامش چه به بهانه فرزند جنجالی خود "مهدی" و چه به بهانه دختر سیاستمدار خود "فائزه" بر سر زبان ها انداخته است تصمیم به حضور در انتخابات – حال چه به عنوان نامزد ریاست جمهوری و چه به عنوان محور فعالیت های جریانات سیاسی- گرفته است و احتمال اینکه اصلاح طلبان با اصولگرایان معتدل! در یک جبهه قرار گیرند دور از ذهن نیست.

حال باید دید گزینه انتخاباتی برای سکان داری دولت آینده که بتوان روی دیوار او یادگاری نوشت! برای مردم انقلابی و پیروان امام(ره) و مقام معظم رهبری که هنوز بر سر اصول انقلاب ایستاده اند و آماده مجاهدت در این راه پر پیچ و خم قبل از ظهور هستند و همچنان در این مسیر ایستادگی می کنند ، پا به عرصه میدان انتخابات خواهد گذاشت؟ آیا سکان داری دولت آینده با محوریت آیت الله رفسنجانی در عرصه سیاسی کشور زمینه ساز ظهور خواهد شد؟ آیا سیاست های نادرست احمدی نژاد بر پیشانی گفتمان ناب انقلاب نوشته خواهد شد و مردم معترض به راه و روش احمدی نژاد به گزینه آیت الله رفسنجانی می پیوندند؟

و اینها همه به یک چیز بستگی دارد.

معیارها و مولفه های انتخاباتی رهبر معظم انقلاب در ماه های آینده که تعیین کننده نیاز جامعه به آن را در پی خواهد داشت.

رهبر معظم انقلاب همانند سال های گذشته و دوره های گذشته رهنمودهایی را برای شیعیان ایران اسلامی بیان خواهند کرد و این مردم اند که با بصیرت و تشخیص خود وارد آزمون بزرگ انتخابات می شوند و خوشا به حال آنهایی که سربلند از این آزمون خارج می شوند.

باید گوش ها را تیز کنیم و چشم ها را باز ، تا از پس این آزمون بزرگ با سربلندی عبور کنیم و مجددا خاری باشیم در چشم تمام کسانی که دندان تیز کرده اند برای انقلاب اسلامی ایران.

منبع: عمارنامه


٠٨:٣٩ - 1391/07/17    /    شماره : ٥٨٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٨٠خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :44
کل بازديدها :17252368
بازديدکنندگان آنلاين :11
بازديدازاین صفحه :183449