نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > سیاسی و اجتماعی > آسیب شناسی اجتماعی 


دادستان کل کشور مطرح کرد؛
۲۸ درصد جرائم در کشور مربوط به سرقت است
دادستان کل کشور مطرح کرد؛ ۲۸ درصد جرائم در کشور مربوط به سرقت است دادستان کل کشور گفت: حدود ۲۷ تا ۲۸ درصد جرائم در جامعه مربوط به سرقت است و اولین رتبه مربوط به جرائم مرتبط با مواد مخدر است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در همایش تخصصی معاونین و روسای اداره‌های مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور ضمن عرض تسلیت به خاطر حادثه سقوط هواپیما بوئینگ ۷۰۷ ارتش اظهار کرد: امیدوارم مسئولان کشور به تجهیزات و این قبیل مسائل بیشتر اهمیت دهند تا ما دیگر شاهد از دست دادن نیروهای انسانی، افراد متخصص و جوانان کشور نباشبم.
 ٠٩:٥١ - 1397/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهلت دستگاه‌ها برای ارائه گزارش آسیب های اجتماعی در بهمن ماه
دادستان تهران تاکید کرد؛ مهلت دستگاه‌ها برای ارائه گزارش آسیب های اجتماعی در بهمن ماه دادستان تهران، گفت: همه دستگاه‌ها مکلف هستند در بهمن‌ ماه اقدامات خود از آسیب های اجتماعی را گزارش دهند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه با حضور تعدادی از معاونان دادستان، سردار زاهدیان فرمانده پلیس مبارزه با مواد مخدر و ‌دادستان‌های برخی از شهرستان‌های تابعه به ریاست دکتر جعفری دولت‌آبادی برگزار شد.
 ١٣:٣٠ - 1397/10/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
صدای پای ابتذال فرهنگی بیخ گوش ما
نقدی بر وضعیت بحرانی خودانتقادی در فرهنگ عمومی ما صدای پای ابتذال فرهنگی بیخ گوش ما وضعیت فرهنگ عمومی کنونی از یک فرافکنی خشونت‌بار و مبتذل نشان دارد که علائمی از فاشیسم و ابتذال فرهنگی را به یاد می‌آورد. خبرگزاری مهر - سرویس فرهنگ عقلانیتِ رشدنکرده و ذهنیت عقب‌مانده در برابر خودانتقادی مقاومت می‌کند. اساساً یکی از نشانه‌های بارز عقل و ذهن توسعه‌نیافته همین است که فاقد اراده و توان خودانتقادی است. این پدیده مانند بسیاری دیگر از پدیده‌های زندگی انسانی، وقتی در سطحی جمعی و اجتماعی مدنظر قرار گیرد، ممکن است خود را به عنوان اشکالی ناهنجار از فرافکنی‌های مرتبط با قدرت و مصلحت، توجیه‌های محافظه‌کارانه سیاسی برای حفظ و بازتولید فرایندهای معیوب اما منفعت‌طلبانه و حتی رویکردهای فاشیستی برای اشکال نرم سلطه، تعین ببخشد.
 ١٠:٢٩ - 1397/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانی در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور:
تقویت امید و تلاش برای رفع نگرانی‌ آسیب‌های اجتماعی ضروری است
روحانی در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور: تقویت امید و تلاش برای رفع نگرانی‌ آسیب‌های اجتماعی ضروری است رئیس‌ جمهور در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور، تقویت امید به آینده و تلاش برای تحکیم و تقویت اطمینان و امنیت خاطر برای مردم را در حوزه رفع نگرانی‌ها از آسیب‌های اجتماعی، مورد تأکید قرار داد.
 ١٣:٢٠ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
نارضایتی جنسی از دلایل اصلی طلاق است/فردگرایی گرفتاری خانواده ها
حجت الاسلام غلامی: نارضایتی جنسی از دلایل اصلی طلاق است/فردگرایی گرفتاری خانواده ها رئیس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی انسانی صدرا نارضایتی جنسی و نبود آموزشهای مناسب را از دلایل اصلی طلاق در جامعه ایران دانست. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا غلامی در ‌نخستین کنگره ملی خانواده که امروز با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی و ۷۰۰ نفر از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد حوزه ازدواج برگزار شد، طلاق را عامل فروپاشی خانواده دانست و گفت: این مسأله خسارات جبران‌ناپذیر و ادامه‌داری به همراه دارد چرا که این پدیده مثل یک ویروس کشنده به جان سلول بنیادی جامعه می‌افتد.
 ١٠:٢٦ - 1397/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقاب را از صورت خانواده برداریم/ اعتیاد مشکل اصلی خانواده ایرانی
رئیس انجمن مددکاری عنوان کرد؛ نقاب را از صورت خانواده برداریم/ اعتیاد مشکل اصلی خانواده ایرانی رئیس انجمن مددکاری ایران با تاکید بر اینکه اعتیاد مهمترین مشکل خانواده ایرانی است، گفت: باید در خانواده نقاب از صورت برداریم. به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن موسوی چلک در پنل «نهادهای مسئول و حل مسائل خانواده» که در حاشیه نخستین کنگره ملی خانواده برگزار شد، با بیان اینکه خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است، افزود: متاسفانه در چند دهه گذشته موضوعات اجتماعی را سیاسی دیده ایم و با برچسب سیاه نمایی می خواهیم مسائل مطرح نشود.
 ١٠:١٠ - 1397/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعالیم اسلامی کلید خشکاندن ریشه آسیب‌های اجتماعی است
رضا غلامی: تعالیم اسلامی کلید خشکاندن ریشه آسیب‌های اجتماعی است رضا غلامی حجت الاسلام غلامی گفت: اگر بسترهای ظهور مشکلات از بین نرود و اقدام صحیح و مناسبی جهت مقابله با آنها صورت نگیرد، مانند یک غده سرطانی، مشکل به کل جامعه سرایت خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، درسگفتار «اسلام و آسیب‌های اجتماعی» با تدریس حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، از نیمه اردیبهشت‌ ماه تا پایان شهریورماه در ۱۲جلسه برگزار می‌شود. در ادامه، گزارش پنجمین درسگفتار با موضوع «مؤلفه های جامعه اسلامی مطلوب» آمده است: خلاصه جلسه قبل: جلسه پیش، بحث ما درباره ریشه یابی آسیب های اجتماعی در جامعه اسلامی بود. در ابتدای بحث و از باب مقدمه به چند نکته کلیدی جدید درباره نوع نگاهی که به جامعه اسلامی وجود دارد، اشاره شد. نکته نخست اینکه تلقی جوامع از آسیب اجتماعی وابسته به نظام ارزشی آن جامعه است و لذا ممکن است چیزی از نظر جامعه اسلامی آسیب تلقی شود که در سایر جوامع آسیب نباشد.
 ٠٨:٠٦ - 1397/04/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب طلاق به جامعه
آسیب طلاق به جامعه تهران- ایرنا- در سال‌ های اخیر نگرش اعضای جامعه ما تغییر کرده است. در این برهه از زمان جامعه ما در یک گذار تاریخی به سمت مدرنیته است. مشخصات این گذار فردیت گرایی و «نه» گفتن به سنت ‌ها است. [آسیب طلاق به جامعه] روزنامه روزان در یادداشتی به قلم حسین ابوالحسن تنهایی جامعه شناس، نوشت: در کنار این، جنبش مطالبه گری را شاهد هستیم که در جامعه رو به افزایش است. در خانواده، زن می‌خواهد حرف خود را بزند. دیگر مثل گذشته قواعد سنتی حکمفرما نیست که حرف اول و آخر را در خانواده مرد بزند. زنان روحیه مطالبه گری دارند برای همین با سرعت بیشتری این تغییر در آنها رقم خورده است.
 ١٠:٤٣ - 1397/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دلایل ضرب و شتم پرسنل بیمارستان ها/ فقط پرستاران را می بینند
مهر گزارش می دهد؛ دلایل ضرب و شتم پرسنل بیمارستان ها/ فقط پرستاران را می بینند فرشته های فداکار‎ / روز پرستار روند ضرب و شتم کادر پرستاری در مراکز درمانی، روز به روز در حال تشدید است و مدام گزارش هایی از گوشه و کنار کشور در خصوص حمله به پرستاران از سوی بیمار یا همراهان، به گوش می رسد. به گزارش خبرنگار مهر، این روزها اخبار متعددی از ضرب و شتم پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور به گوش می رسد که موجبات نگرانی کادر پرستاری را فراهم آورده است. زیرا، نیروهای پرستاری به عنوان نیروهای مقدم در ارائه خدمات مراقبتی به بیماران قرار دارند
 ٠٨:٥٥ - 1397/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
بختکِ طلاق بر جان مردم
بختکِ طلاق بر جان مردم تهران- ایرنا- معماران راهروهای تودرتوی دادگاه خانواده روزی گمان نمی بردند که این حجم از زنان و مردانِ در انتظار طلاق به آنجا رفت و آمد کنند که اگر اینگونه بود شاید راهروها را طولانی تر و عریض تر می ساختند تا بلکه حتی یک نفر از رفت و آمد راهی که انتخاب کرده خسته شده و قید طلاق را بزند. [بختکِ طلاق بر جان مردم] به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، این روزها نه تنها کسی از طی کردن مسیر ثبت مهر طلاق در شناسنامه خود خسته نمی شود بلکه پدیده شوم طلاق روز به روز رکوردهای عجیب و غریبی از خود ثبت می کند؛
 ١٠:١٦ - 1397/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
اجرای برنامه‌های رفع آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف کشور
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: اجرای برنامه‌های رفع آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف کشور سید مهدی خاموشی خرم‌آباد- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور از پوشش و اجرای برنامه‌های آسیب‌های اجتماعی در استان‌های مختلف کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی عصر شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در سخنانی با اشاره به مطالعات انجام‌شده در حوزه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی توسط سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در بانک داده‌های آماری که مربوط به تعداد مهاجرت بوده و اینکه منجر به چه آسیب‌هایی شده این موضوع موردبررسی قرارگرفته که این امر به معنی مهندسی اجتماعی است و باید به‌طورجدی به آن فکر کرد.
 ١٢:١٧ - 1397/02/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادستان تهران:
سیاسی‌ کردن حجاب برنامه دشمن است/
دادستان تهران: سیاسی‌ کردن حجاب برنامه دشمن است/با ساختارشکنان برخورد جدی می شود دادستان تهران از محکومیت به حبس زنی که کشف حجاب کرده بود خبر داد و گفت: با ساختارشکنان در حوزه حجاب باید برخورد جدی صورت گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر هفتمین جلسه دادستانی تهران در سال جاری پیرامون آسیب‌های اجتماعی با حضور تعدادی از معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران و تعدادی دیگری از فرماندهان نیروی انتظامی و نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه پاسداران و دیگر دستگاه‌های مرتبط با موضوع عفاف و حجاب، به ریاست عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.
 ١٠:١٤ - 1396/12/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
پروژه‌ی غرب در بی‌هویت سازی زن مسلمان
رد پای بهائیت در خیابان انقلاب
پروژه‌ی غرب در بی‌هویت سازی زن مسلمان رد پای بهائیت در خیابان انقلاب اغتشاشات اخیر، با هدف به چالش کشیدن اوضاع اقتصادی و معیشتی راه‌اندازی شد و با شکست آن، جریان "دختر خیابان انقلاب" با هدف به چالش کشیدن حجاب و ایجاد التهاب در فضای جامعه به راه افتاد تا شاید برگ برنده‌ای باشد در دستان معاندان نظام. دختران انقلاب متاسفانه امسال در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، شاهد حرکاتی نابهنجار و ضدارزشی از جمله، کمپین "دختر خیابان انقلاب" بودیم که با هدف "حجاب زدائی" از جامعه زنان ایرانی کلید خورد.
 ١٣:١٦ - 1396/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسجد، پایگاه مبارزه با آسیب های اجتماعی
باسمه¬تعالی مسجد، پایگاه مبارزه با آسیب¬های اجتماعی قالَ رسولُ اللهِ(ص): اَحبُّ البلادِ الی اللهِ مَساجدُها؛ محبوب¬ترین جای شهرها نزد خدا، مسجدهای آن شهر است. (نهج-الفصاحه/حدیث71) مقدمه: مسجد در طول تاریخ بزرگترین و مهمترین پایگاه اسلام و انقلابیون بوده و همواره به عنوان یک پایگاه فرهنگی و تربیتی محسوب شده که در باب اهمیت آن در 28 جای قرآن به واژه "مسجد" اشاره شده است. مسجد النبی در مدینه نخستین پایگاه علمی، سیاسی، اجتماعی و حکومتی اسلام به شمار می¬رفت و مسجد در اسلام هیچ¬گاه تنها محل عبادت و نماز نبوده بلکه همواره مرکز آموزش و انسان¬سازی، سیاست و حکومت نیز بوده است؛ چراکه تعلیم و تربیت، اقامه قسط و عدل و رشد و تکامل انسان¬ها وظیفه اصلی و اساسی پیامبران الهی بوده است.
 ١١:٤٣ - 1396/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادستان تهران عنوان کرد:
موج‌سواری آمریکا ومنافقین بر آشوب‌های اخیر/آزادی تعدادی از متهمان
دادستان تهران عنوان کرد: موج‌سواری آمریکا ومنافقین بر آشوب‌های اخیر/آزادی تعدادی از متهمان دادستان تهران از موج‌سواری آمریکا ومنافقین بر آشوب‌های اخیر سخن گفت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان تهران به بررسی اتفاقات کشور طی هفته گذشته پرداخت و اظهار داشت: طبق یک تحلیل، طراحی این جریان با آمریکایی‌ها بود که از چند سال پیش یعنی پس از شکست جریان فتنه در سال ۱۳۸۸ با همکاری گروهک منافقین و با این رویکرد که مقابله با جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی موفق نخواهد بود، نتیجه گرفتند که باید اعتراضات در جمهوری اسلامی را در حوزه‌های اجتماعی - اقتصادی متمرکز نمایند.
 ٠٦:٣٠ - 1396/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
دادستان کل کشور:
مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی‌بردار نیست
دادستان کل کشور: مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی‌بردار نیست دادستان کل کشور با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوخی بردار نیست، گفت: برخی مقامات و کسانی که باید دلسوزانه در مبارزه با قاچاق فعال باشند خودشان یا فرزندانشان به نحوی سهم دارند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور که صبح امروز برگزار شد، گفت: اهمیت اقتصاد برای هر کشور امری بدیهی است و قطعا داشتن اقتصادی پویا مولفه ها و آسیب هایی هم دارد. وی افزود: سالهاست استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا یکی از راه های مبارزه با کشور را مبارزه اقتصادی از طریق تحریم انتخاب کرده اند تا به ارکان نظام آسیب جدی وارد کنند.
 ٠٦:٠٥ - 1396/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت مراکز ترک اعتیاد زنان/
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ وضعیت مراکز ترک اعتیاد زنان/ظرفیت مراکز کودکان زاهدان تکمیل است معاون مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی، از تکمیل ظرفیت مراکز درمان اعتیاد کودکان و نوجوانان زاهدان خبر داد و اعلام کرد: این مراکز در سه استان دیگر ظرفیت خالی دارند. فرید براتی سده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نگهداری زنان معتاد گفت: در حال حاضر ۹۵ مرکز ترک اعتیاد زنان معتاد در تمامی استان های کشور وجود دارد که از این تعداد ۲ مرکز TC و ۷۰ مرکز DIC و تعدادی نیز شلتر ویژه زنان و تعدادی نیز مرکز مادر و کودک فعال است.
 ٠٧:٣٩ - 1396/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مهر باگردآورندگان«نوحه‌نواحی»؛
آسیب شدن آسیب‌شناسی هیأت‌ها!
نشست مهر باگردآورندگان«نوحه‌نواحی»؛ تحول سنت‌های عزاداری در عصر رسانه/ آسیب شدن آسیب‌شناسی هیأت‌ها! مسئولان چاپ مجموعه «نوحه نواحی» می‌گویند تمرکزشان بر معرفی الگوهای سنتی عزاداری‌های بومی ایران است و الزاما به‌دنبال نفی و نقد سبک‌های جدید مداحی نبوده‌اند. خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: به تازگی و طی هفته‌های گذشته ۳ عنوان جدید از کتاب‌های مجموعه «نوحه نواحی» توسط بنیاد دعبل خزاعی منتشر و عرضه شده است. انتشار این کتاب‌ها در ایام ماه محرم بهانه‌ای شد تا با مسئول انتشارات بنیاد دعبل و پژوهشگر این مجموعه گپ و گفتی داشته باشیم. محسن حسام مظاهری مدیر انتشارات بنیاد دعبل و متین رضوانی‌پور پژوهشگر و گردآورنده این کتاب‌ها با حضور در خبرگزاری مهر، طی یک نشست و گفتگو به معرفی این کتاب‌ها و چگونگی تهیه مطالب آن‌ها پرداختند. بحث و گفتگو درباره نوحه و عزاداری سیدالشهدا(ع) از آن جا که با تار و پود جامعه ایرانی ممزوج است، موضوعی تک وجهی نیست که تنها از یک زاویه بتوان به آن پرداخت. بنابراین این گفتگو هم درباره موسیقی است، هم شعر و هم مسائل جامعه شناسی. * آقای حسام‌مظاهری از شروع پروژه «نوحه نواحی» بگویید.
 ٠٥:٣٤ - 1396/07/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب شناسی اجتماعی(قسمت سوم) عوامل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی اعتیاد
آسیب شناسی اجتماعی(قسمت سوم) عوامل فرهنگی و اقتصادی وسیاسی اعتیاد 1. فرهنگ درمان با تریاک متأسفانه در بعضی از خانواده‌های کم‌سواد، به‌ویژه در شهرهای کوچک و روستاها، هنوز از تریاک برای تسکین درد استفاده می‌شود؛ که این خود زمینه آشنایی افراد خانواده با مواد مخدر و داشتن دیدگاه مثبت نسبت به آن و در نهایت، افتادن در دام اعتیاد را فراهم می‌کند. 2. عدم اطلاع از حرمت استعمال مواد مخدر عدم دلالت صریح آیات و روایات بر حرام بودن استعمال مواد مخدر و به دنبال آن، فقدان اجماع و حتی عدم حکم عقلی بر حرمت تریاک، به خاطر کشف نشدن زیان‌های مصرف آن، سبب شد که مراجع تقلید، تا اوایل قرن جاری (چهاردهم هـ.ش)،
 ٠٨:٣١ - 1396/05/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر:
۴درصد جامعه آسیب دیده یا مجرم مواد مخدر هستند
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر: ۴درصد جامعه آسیب دیده یا مجرم مواد مخدر هستند قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بیش از ۹۶ درصد جمعیت جامعه ما سالم است، گفت: ۳.۵ درصد افراد جامعه ما از آسیب دیدگان مواد مخدر و نیم درصد هم قاچاقچی یا مجرم مواد مخدر هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما سردار علی مؤیدی قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه پدیده مواد مخدر یک موجود زنده، پویا و فعال است و دست اندرکاران مبارزه با آن هم باید پویا و فعال باشند، افزود: هرچند وقت یک بار باید قوانین و مقررات در این زمینه اصلاح شود و با استفاده از این قوانین و روش ها و دانش روز بتوانیم با پیچیدگی های این جرم سازمان یافته مقابله کنیم.
 ٠٤:٠٠ - 1396/05/23 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :470
کل بازديدها :17656719
بازديدکنندگان آنلاين :4
بازديدازاین صفحه :187847