نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دانش و فناوری > علوم کاربردی 


  چاپ        ارسال به دوست

گرفتن فایل پشتیبان از بانک اطلاعاتی درSQL Server Management Studio

 

این مقاله چگونگی ایجاد یک فایل پشتیبان کامل از بانک اطلاعاتی را توضیح می دهد.

 

clip_image001[4]نکته:

وقتی با استفاده از SQL Server Management Studio، یک تسک بک آپ ایجاد می کنید، می توانید اسکریپ Transact-SQLBACKUP را با کلیک روی دکمه Script و انتخاب مقصد اسکریپت، generate کنید.

چگونگی پشتیبان گرفتن از بانک اطلاعاتی

1. بعد از اتصال به نمونه مناسب Microsoft SQL Server Database Engine، در Object Explorer، روی نام سرور کلیک کنید تا tree سرور را بسط دهید.

2. Databases را بسط دهید، و بسته به بانک اطلاعاتی، یا یک بانک اطلاعاتی کاربر را انتخاب کنید، یا System Databases را بسط و یک بانک اطلاعاتی سیستم را انتخاب کنید.

3. روی بانک اطلاعاتی کلیک راست کنید، به Tasks اشاره کنید، و سپس روی Back Up کلیک کنید. پنجره Back Up Database ظاهر می شود.

4. در لیست باکس Database، نام بانک اطلاعاتی را تایید کنید. می توانید به طور اختیاری بانک اطلاعاتی دیگری را از لیست انتخاب کنید.

5. می توانید پشتیبان بانک داده ها را برای هر مدل ریکاوری اجرا کنید (FULL، BULK_LOGGED، یا SIMPLE).

6. در لیست باکس Backup type، گزینه Full را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که بعد از ایجاد پشتیبان کامل بانک اطلاعاتی، می توانید پشتیبان بانک اطلاعاتی دیگری را نیز ایجاد کنید.

7. می توانید بطور اختیاری، Copy Only Backup را انتخاب کنید تا یک پشتیبان فقط کپی (copy-only backup) ایجاد کنید. یک پشتیبان فقط کپی، یک بک آپ SQL Server است که از ترتیب بک آپ های قراردادی SQL Server مجزا است.

 

نکته:

وقتی آپشن Differential در حالت انتخاب است، نمی توانید پشتیبان فقط کپی ایجاد کنید.

8. برای Backup component، روی Database کلیک کنید.

9. یا نام بک آپ پیش فرض را که در تکست باکس Name وجود دارد قبول کنید، یا نام دیگری برای پشتیبان وارد کنید.

10. بطور اختیاری در تکست باکس Description، توضیحی از فایل پشتیبان بدهید.

11. تعیین کنید بک آپ کی منقضی می شود و کی می توان بدون رد شدن از تایید انقضای داده ها، overwrite کرد:

  • برای منقضی کردن پشتیبان بعد از زمانی مشخص، روی After کلیک کنید، و زمان مورد نظر را تعیین کنید. این مقدار می تواند بین 0 تا 99999 روز باشد؛ مقدار 0 بدین معناست که پشتیبان هرگز منقضی نخواهد شد.

مقدار پیش فرض در آپشن Default backup media retention پنجره Server Properties تنظیم می شود. برای دسترسی به این آپشن، درObject Explorer ، روی نام سرور کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید؛ سپس صفحه Database Settings را انتخاب کنید.

  • برای منقضی شدن در تاریخ معینی، روی On کلیک کنید و تاریخ مورد نظر را وارد کنید.

12. نوع مقصد پشتیبان را با کلیک روی Disk یا Tape انتخاب کنید. برای انتخاب مسیرهای تا 64 دیسک یا درایوهای tape که حاوی media set واحد است، روی Add کلیک کنید. مسیرهای انتخابی در لیست باکس Backup to نمایش داده می شوند.

برای حذف مقصد پشتیبان، آن را انتخاب و روی Remove کلیک کنید. برای مشاهده محتویات مقصد پشتیبان، انتخابش کنید و روی Contents کلیک کنید.

13. برای مشاهده یا انتخاب آپشن های پیشرفته، روی Options در پنل Select a page کلیک کنید.

14. آپشن Overwrite Media را با کلیک کردن روی یکی از موارد زیر انتخاب کنید:

  • Back up to the existing media set

برای این آپشن، یا روی Append to the existing backup set یا روی Overwrite all existing backup sets کلیک کنید.

بطور اختیاری، Check media set name and backup set expiration را انتخاب کنید تا عملیات بک آپی گیری را مجبور به تایید تاریخ و زمانی کنید که در آنها media set and backup set منقضی می شوند.

بطور اختیاری، نامی را در تکست باکس Media set name وارد کنید. اگر نامی تعیین نشده باشد، یک media set بدون نام ایجاد می شود. اگر نام media set را تعیین کنید، media (tape یا disk)، چک می شود تا معلوم شود آیا نام واقعی با نامی که شما وارد می کنید، هماهنگ است یا خیر.

  • Back up to a new media set, and erase all existing backup sets

برای این آپشن، نامی را در تکست باکس Media set name وارد کنید؛ و بطور اختیاری media set را در تکست باکس New media set description توضیح دهید.

15. در قسمت Reliability، درصورت تمایل موارد زیر را چک کنید:

  • Verify backup when finished
  • Perform checksum before writing to media، و در صورت تمایل، Continue on checksum error.

16. اگر روی یک tape drive (همانطور که در بخش Destination صفحه General توضیح داده شده) پشتیبان می گیرید، آپشن Unload the tape after backup فعال می شود. کلیک روی این آپشن، آپشن Rewind the tape before unloading را فعال می کند.

 

نکته:

آپشن های موجود در بخش Transaction log غیر فعال می شوند مگر اینکه از یک transaction log پشیبان بگیرید (همانطور که در بخش Backup type صفحه General توضیح داده شده است.

17. SQL Server 2008 Enterprise  و نسخه های بعدی، backup compression را ساپورت می کنند. بطور پیش فرض، اینکه یک بک آپ فشرده شود یا خیر، بستگی به مقدار آپشن پیکربندی سرور backup-compression default دارد. اما، بدون در نظر گرفتن server-level default کنونی، می توانید یک بک آپ را با چک کردن Compress backup فشرده کنید، و می توانید با کلیک روی Do not compress backupف از فشرده سازی جلوگیری کنید.

 

برگرفته شده از سایت تحلیل داده


٢٣:٠١ - 1390/12/28    /    شماره : ٧٢٦    /    تعداد نمایش : ٧٩٥خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :8254
کل بازديدها :17405382
بازديدکنندگان آنلاين :7
بازديدازاین صفحه :181495