نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دانش و فناوری > علوم کاربردی 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش جامع SSIS (قسمت اول)

 

مقدمه

SQL Server Integration Services یا SSIS، ابزاری است که برای اجرای عملیات های ETL مانند extract کردن، transform کردن، و load کردن داده ها مورد استفاده قرار می گیرد. درحالیکه فرایند ETL در برنامه های Data Warehousing رایج است، SSIS به هیچ وجه محدود به DW نیست؛ مثلاً وقتی یک با استفاده از SQL Server Management Studio، یک Maintenance Plan ایجاد می کنید، یک پکیج SSIS ایجاد می شود. در سطحی بالاتر، SSIS قابلیت های زیر را در اختیار می گذارد:

  • بازیابی داده ها از هر منبعی
  • اجرای transformationهای مختلف روی داده ها، مانند تبدیل از نوعی به نوع دیگر، تبدیل حروف بزرگ به کوچک، اجرای محاسبات، و غیره.
  • بارگذاری داده ها درون هر منبعی
  • تعریف یک جریان کاری (workflow)

نسخه اول SSIS در SQL Server 2005 معرفی شد. SSIS جایگزینی برای Data Transformation Services یا DTS بود که در SQL Server 7.0 و SQL Server 2000 دردسترس بود. SSIS بر اساس قابلیت های معرفی شده در DTS ساخته شده است.

در این مقاله، به موضوعاتی خواهیم پرداخت که برای ساختن موفقیت آمیزیک پکیج SSIS، نیاز به فهم آنها دارید.

مباحث مورد بحث در این مقاله به عبارت زیر است:

  • ایجاد پکیج های SSIS با SQL Server Management Studio (SSMS)
  • Business Intelligence Development Studio (BIDS)
  • ایجاد پکیج ساده در BIDS
  • نصب پکیج های SSIS
  • اجرای پکیج های SSIS

ایجاد پکیج های SSIS با SQL Server Management Studio

SSMS، تسک های ویزارد Import و Export را، که می توانید برای کپی کردن داده ها از منبعی به منبع دیگر استفاده کنید، در اختیار می گذارد. می توانید از میان چندین گونه مختلف منبع و منبع داده های مقصد، یکی را انتخاب کنید، جداولی را برای کپی کردن انتخاب کنید، یا کوئری خودتان را برای extract کردن داده ها مشخص کنید، و کارتان را بصورت پکیج SSIS ذخیره کنید. استفاده از ویزارد Import و Export، نقطه شروع خوبی برای یادگرفتن پکیج های SSIS است. می توانید پکیج های جنریت شده SSIS را به این صورت اجرا کنید: آنرا زمان بندی کنید بعدا، اجرا شود، یا هر تغییری را که برای برآورده کردن نیازهایتان نیاز است، روی آن ایجاد کنید.

راهی ساده برای export کردن داده ها از SQL Server

SSMS، تسک ویزارد Export را، که می توانید برای کپی کردن داده ها از منبعی به منبع دیگر استفاده کنید، در اختیار می گذارد. می توانید از میان چندین گونه منبع و انواع منبع داده های مقصد، یکی را انتخاب کنید، جداولی را برای کپی کردن انتخاب کنید، یا کوئری خودتان را برای extract کردن داده ها مشخص کنید، و کارتان را بصورت پکیج SSIS ذخیره کنید. در این بخش مروری خواهیم کرد بر Export Wizard و داده ها را از دیتابیس SQL Server به Excel spreadsheet اکسپورت می کنیم.

برای شروع، با کلیک روی SQL Server Management Studio از گروه برنامه Microsoft SQL Server، برنامه SSMS را باز کنید. هنگام باز کردن SSMS، پیامی به شما برای ایجاد یک کانکشن داده می شود، به Database Engine متصل شوید. در این مقاله از دیتابیس AdventureWorksDW استفاده شده است. برای دانلود کردن دیتابیس نمونه AdventureWorksDW، اینجا کلیک کنید.

دیتابیس AdventureWorksDW را در آبجکت اکسپلورر SSMS پیدا کنید؛ اگر Object Explorer را نمی بینید، روی منوی View کلیک و سپس Object Explorer را انتخاب کنید:

clip_image001

در Object Explorer روی دیتابیس AdventureWorksDW کلیک راست کنید، Tasks را، و سپس Export Data را از منوی context انتخاب کنید تا Export Wizard شروع شود. در صورتی که پنجره Welcome نمایش داده شود، روی Next کلیک کنید. در ادامه، مراحل ویزارد را قدم به قدم مرور خواهیم کرد.

یک Data Source انتخاب کنید

پنجره Choose a Data Source به شما اجازه تعیین منبع داده هایتان را می دهد. از آنجاییکه در حال اجرای Export wizard هستیم، این پنجره با مقادیری که از قبل وجود دارد، نمایش داده می شود، مانند شکل زیر:

clip_image002

برای رفتن به مرحله بعد، روی Next کلیک کنید.


٢١:١٧ - 1390/12/28    /    شماره : ٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٧٢٢خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :5872
کل بازديدها :17403000
بازديدکنندگان آنلاين :5
بازديدازاین صفحه :181482