نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > دانش و فناوری > علوم کاربردی 


  چاپ        ارسال به دوست

راه های جذب پول و ثروت


با رعایت این ده راهکار و با توّجه به ندای درونی خود قادرید تا اندوخته ی مالی خود را افزایش دهید .

1- بدانید چه می خواهید
از آنچه که می خواهید مطمئن شوید و آگاه شوید ، خیلی از ما حتّی خودمان هم نمی دانیم دقیقاً در زندگی به دنبال چه هستیم ! مقدار پولی را که دوست دارید داشته باشید ، تعیین کنید ، برای مثال ، دوست دارید ، 100 میلیون ریال پول داشته باشید ، با این روش زودتر به هدف خود می رسید تا اینکه فقط بگویید من دوست دارم بیشتر پول در بیاورم .

2- به ندای درونی خود گوش دهید .
هر آنچه که از ندای درونی خود می شنوید ، به آن توجّه و عمل کنید . متأسفانه بیشتر ما به این مسائل اعتقادی نداریم و شاید همین حالا با خود بگویید : " من که اصلاً به این چیز ها اعتقادی ندارم و نمی توانم حتّی این الهامات را از وجودم درک کنم ! " ، امّا حقیقت این است که این الهامات و نیروی درونی وجود دارند و البته اگر خودتان بخواهید ، شما را به طرف آنچه که می خواهید هدایت می کند .

3- مبلغی منطقی و صریح را در ذهن خود پرورش دهید .
ابتدا از مبالغ کم و منطقی شروع کنید ، برای مثال ، 100 میلیون ریال ، هدف تان بر این باشد که در مرحله اوّل تمام تلاش خود را برای کسب این مبلغ متمرکز کنید و بعد به مبالغ بیشتر فکر کنید .

4- اگر خیلی در درجه اوّل به پولدار شدن اهمیّتی نمی دهید ، دیگر اهداف ایده آل خود را مثل ، تفریح ، امنیت و آزادی و ... فکر کنید ، در ذهن خود فرض کنید که به همه ی آنها رسیده اید و از این حس لذّت ببرید ، این خود انگیزه ای می شود تا برای رسیدن به آنها به پول نیز فکر کنید و برسید .

5- از پیروی و تعقیب دنیوی دست بردارید .

شما همواره با نیروی درونی خود به خداوند متعال وصل هستید ، لحظاتی را در خلوت خود سعی به ارتباط با خداوند بپردازید ، از وی راهنمایی بخواهید و تقاضا کنید تا شما را در مسیر صحیح و سرشار از موفقیت ، قرار دهد ، طوری که بتوانید در آسایش و آرامش برای خود و اطرافیان تان مفید باشید ، مطمئن باشید که جواب می گیرید .

6- عمل کنید .
اینکه فقط فکر کنید و خیال کنید ، کافی نیست ، عمل کنید ! خیلی از افراد با این که از وضعیت کنونی خود راضی نیستند و می دانند در صورت اقدام به راهی بهتر به آنچه می خواهند می رسند ، امّا جرأت گامی برتر را ندارند . بنابراین شجاع باشید و عمل کنید . ترس خود مانع موفقیت است .
رالف والدو چنین می گوید : " توصیه من به جوانان این است که برای موفقیت ، به آنچه که صحیح است امّا از رسیدن به آن می ترسید یا ناامید هستید ، عمل کنید " ، سوزان جفرز نیز معتقد است : " باید از مانع ترس عبور کنید ، تا کامیاب شوید " ، با تصمیمی جدّی و اوّلین گام شما برای موفّقیت ، تمامی دنیا شروع به همکاری با شما می کنند و به میل شما راه می آیند .

7- مراحل کار را در ذهن و با کلام خود زیر لب مرور کنید .
بطور مثال ، سوالی را در مورد کسب مبلغی از مسیری خاصّ از خود بپرسید ، و با خود گفتگو کنید ، " اگر از این راه موفّق نشدم ، تمام مسیر قبل را از ذهن خود پاک کرده و از راهی بهتر و موثر تر وارد می شوم تا بالاخره پولدار شوم "

8- از موانع نترسید .

دریا همیشه آرام نیست ، زندگی هم مثل دریاست ، گاهی مجبورید با دریایی موّاج و طوفانی دست و پا بزنید تا بر موانع پیروز شوید . بیشتر ما به محض شکست یا سختی ، ناامید شده و از ادامه راه می ترسیم ، با سرزنش و افسردگی نه تنها کاری پیش نمی برید ، بلکه اوضاع شما از قبل هم بدتر می شود ، همانطور که کارل ساگن می گوید : " بهتر است عوض اینکه چرا تاریک است و غر بزنید ، حتّی با یک شمع کمی آنجا را روشن کنید " ، یا به قول ما ایرانی ها ، " ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است " .

9- روابط و ذهن خود را خانه تکانی کنید !

نه تنها در خانه ، بلکه در محیط کار ، اجتماع و ... روابط خود را در جهت مثبت اصلاح کنید . مطمئناً هیچ کس بدون کمک و همیاری دیگران ، نمی تواند به اهداف خود برسد ، امّا اگر قرار باشد این ازدحام روابط بی فایده و پر سر و صدا همراه با میلیون ها انرژی منفی باشد و باعث عدم تمرکز یا تحلیل روحیه تان شوند ، بهتر است حذف شوند .

10- به علائق خود توجّه کنید

هر کسی به چیز هایی در ذهن خود و بطور ذاتی علاقه دارد ، اگر هر گام یا عمل یا هدفی را طبق آنچه که علاقه دارید و به آن عشق می ورزید ، آغاز کنید ، می بینید که چطور سریع تر و آسان تر به هدف خود می رسید . در واقع این خود درونی ماست که جسم ما را به طرف آن چه که لذّت می بریم و عشق می ورزیم ، سوق می دهد.

منبع: سایت وفاق


١٥:١٧ - 1391/05/28    /    شماره : ٤٥٣٩    /    تعداد نمایش : ١٢٨٦خروج

   مطالب مرتبط
 حفظ وحدت مسلمانان تنهاراه ناکامی فتنه‌های دشمنان است (خبر)
 عوامل و راههای پیشگیری از طلاق (خبر)
 راههای ریشه کنی ربا از جوامع اسلامی (خبر)
 اطلاعیه جدید مرکز مدیریت راه‌های کشور (خبر)
 سخنرانی رهبر معظم انقلاب درجمع کاروانهای راهیان نور (خبر)
 راه های آسان سازی ازدواج جوانان (خبر)
 راه های شاد زیستن (2) (خبر)
 راهکارهایی برای رعایت حقوق فرزندان (خبر)
 راههای درمان وسواس (خبر)
 راهکارهای عملی وموثر تجارت باروسیه بررسی می شود (خبر)
 کاروان های راهیان نور ترویج فرهنگ دفاع مقدس و شهدا (خبر)
بازدیدها
امروز :1063
کل بازديدها :17648761
بازديدکنندگان آنلاين :7
بازديدازاین صفحه :183817