نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > لوای تشیع > عاشورا 


  چاپ        ارسال به دوست

"پیاده روی اربعین" اثر سیاسی بیشتری از قدرت نظامی و هسته‌ای دارد

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌و‌گو با تسنیم:
"پیاده روی اربعین" اثر سیاسی بیشتری از قدرت نظامی و هسته‌ای داردعضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مراسم اربعین از نظر سیاسی قدرت و عظمت تشیع را می‌رساند، گفت: اگر دشمن قصد داشته باشد علیه ایران و عراق اقدامی کند با چنین جمعیتی روبرو می‌شود، این مراسم از قدرت نظامی و هسته‌ای برد سیاسی بیشتری دارد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی و اهمیت آن اظهار داشت: در آثار اسلامی که در اختیار داریم به زیارت اربعین امام حسین (ع) دعوت شدیم که این مراسم تنها مختص امام حسین (ع) است و درباره دیگر ائمه زیارت اربعین را نداریم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مراسم پیاده روی اربعین دارای آثار و برکات و پیام‌های ویژه‌ای است، افزود: زیارت امام حسین (ع) ثواب و اجر الهی ویژه‌ای دارد، زیارت اربعین به این شکلی که در چند سال اخیر در حال برگزاری است دارای پیام‌های مذهبی، سیاسی و اجتماعی است که پیام مذهبی آن به بدخواهانی است که تلاش می‌کنند از عظمت اهل بیت (ع) بکاهند.

علیدوست با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در مراسم اربعین بیان کرد: بیش از 20 میلیون نفر از سراسر جهان اسلام در این مراسم حضور پیدا می‌کنند که این حضور میلیونی بهترین پیام را برای وهابیت و دشمنان اهل بیت (ع) دارد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی از نظر سیاسی قدرت و عظمت اسلام و تشیع را می‌رساند، عنوان کرد: اگر دشمن قصد داشته باشد علیه تشیع، ایران و عراق که اکثریت آن را شیعیان شکل می‌دهند، اقدامی کند با چنین جمعیتی روبرو می‌شود که به همین دلیل این مراسم معنوی از قدرت نظامی و هسته‌ای برد سیاسی بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: از نظر بعد اجتماعی مراسم اربعین این موضوع مورد توجه قرار می‌گیرد که چگونه شیعیان هم دل و همسو با یکدیگر در این مراسم حرکت می‌کنند که این نشان دهنده عظمت امام حسین (ع) است، این وضعیتی که در اربعین وجود دارد مهم‌ترین و گسترده‌ترین اجتماع بشری در طول تاریخ است که هیچ جمعیتی این گونه در هیچ کجا وجود ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه نفس مراسم اربعین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: راهپیمایی اربعین دارای پیام‌ و درس‌های مختلف است که باید مراقب بود تا به آسیب‌های مختلف مبتلا نشود باید از اختلاط زن و مرد در آن جلوگیری شود، نسبت به واجبات و محرمات بی احترامی نشود، از حرکات خرافی جلوگیری کرده و این حرکت ارزشمند را زنده نگه داشت.

انتهای پیام/


٠٧:٠٠ - 1394/09/10    /    شماره : ٥٢٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٤١٧خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :715
کل بازديدها :15272792
بازديدکنندگان آنلاين :2
بازديدازاین صفحه :194836