نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
صفحه اصلی > لوای تشیع > عاشورا 


  چاپ        ارسال به دوست

هدیه شهادت امام حسین(ع) از طرف خدا چه بود؟

هدیه شهادت امام حسین(ع) از طرف خدا چه بود؟

 
از حضرت امام محمد باقر و حضرت امام جعفر صادق علیهماالسلام روایت شده که خداوند تبارک و تعالی در عوض شهادت اباعبدالله‌ الحسین(ع)، هدیه ویژه‌ای به آن حضرت عطا کرده است که منحصر به ایشان می شود.


به گزارش جهان به نقل از عقیق، خداوند تبارک و تعالی در پاداش شهادت اباعبدالله‌الحسین‌(ع)، این عوض را معین فرمود که امامت را در ذریّه آن حضرت و در تربت ایشان نیز شِفا قرار داد.

امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهماالسلام فرمودند: خداوند تبارک و تعالی در پاداش شهادت امام حسین (ع)، این عوض را معین فرمود که امامت را در ذریّه او قرار داد و در تربت او شِفا قرار داد؛ در کنار قبرش وعده اجابت به درخواست‌ها داد و ایام آمد و شد زائران قبرش را به‌ حساب عمر آنها منظور نخواهد کرد.

متن حدیث امامان بزرگوار پنجم و ششم شیعه که در صفحه ۲۰۰ جلد دوم «المحاسن» به شرح ذیل است:
عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ، قَالَ: سَمِعْتُ أَبَا جَعْفَرٍ وَ جَعْفَرَ بْنَ مُحَمَّدٍ (عَلَیْهِمَاالسَّلَامُ) یَقُولَانِ: إِنَّ اللَّهَ (تَعَالَى) عَوَّضَ الْحُسَیْنَ (عَلَیْهِ السَّلَامُ) مِنْ قَتْلِهِ أَنْ جَعَلَ الْإِمَامَةَ فِی ذُرِّیَّتِهِ، وَ الشِّفَاءَ فِی تُرْبَتِهِ، وَ إِجَابَةَ الدُّعَاءِ عِنْدَ قَبْرِهِ، وَ لَا تُعَدُّ أَیَّامُ زَائِرِیهِ جَائِیاً وَ رَاجِعاً مِنْ عُمُرِه.


١٠:٤٢ - 1393/08/15    /    شماره : ٣٧٠٥٥    /    تعداد نمایش : ٦١٦خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1479
کل بازديدها :17428200
بازديدکنندگان آنلاين :10
بازديدازاین صفحه :220811