نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

دقیقه ای ۲میلیون برای سریال مخرب!

این شب ها که تلویزیون تمام سعیش را می کند تا مخاطبانش را از دست ندهد شاهد سریال هایی هستیم که به مناسبت ماه مبارک رمضان روی آنتن می روند.
به گزارش مشرق به نقل از آوینی فیلم، در این بین”خدا حافظ بچه” به دلیل ساعت پخش خوبش، بیشتر در معرض دید بینندگان قرار گرفته و البته مورد نقد رسانه ها. این سریال که تکلیفش با خودش هم مشخص نیست و سیاست گذاری و هدفش نامعلوم است زوجی را روایت می کند که مثلا عاشق بچه هستند.
این زوج که بچه خود را در بدو تولد از دست دادند می خواهند به هر طریقی که شده بچه ای برای خودشان اختیار کنند. موضوع غیر واقع و همین طور نگاه غیرکارشناسی عوامل سریال باعث شده تا نه تنها این سریال جنبه آموزشی مثبت نداشته باشد بلکه به ماخذی برای فراگیری کارهای ناشایست نظیر بچه دزدی، دروغ گویی صرف که تماما در سریال جاری است و … مبدل شود.
وضعیت پوشش بانوان در این سریال نیز که خود کاملا مبلغ الگوی اسلامی است!! دکمه های باز مانتوی خانم ها و استفاده از رنگ های نامتعارف در لباس خانگی همگی نشان از عدم نظارت صحیح بر”خدا حافظ بچه” است. باید گفت این نوع پوشش همانی است که گشت ارشاد متذکرش می باشد.
اگر بخواهیم با دیده اغماض به دیگر جنبه های سریال نگاه کنیم و مثلا حضور بازیگران حامی فتنه که نقش لیدر را برای کمیته به اصلاح هنرمندان اصحاب فتنه بازی می کردند نادیده بگیرم از مخارج هنگفت آن به هیچ وجه نمی شود فاکتور گرفت.
این سریال که تاکنون از دید منتقدان، رسانه ها و مخاطبان اصلی یعنی مردم یک اثر مخرب در جامعه محسوب می شود بیش از دو و نیم برابر دیگر سریال های در حال پخش جذب بودجه کرده است. در حالی این بخشش از کیسه بیت المال به عوامل”خدا حافظ بچه” صورت می گیرد که این سریال حتی از بازیگران و عوامل نه چندان مشهور بهره برده و در نهایت ضعف ساختاری و فنی روی آنتن سیما می رود.
هزینه هنگفت دقیقه ای حدود ۲ میلیون تومان برای ساخت سریالی ضعیف و البته مخرب به حال عمومی جامعه این سوال را به ذهن متبادر می کند که آیا کسی هم صلاح می داند پاسخگو باشد؟! هزینه چند ده میلیون تومانی برای هر قسمت یک سریال مناسبتی در این وضعیت نابه سامان اقتصادی کشور چه توجیهی دارد؟

http://www.asr-entezar.ir


١٧:٢٥ - 1391/05/23    /    شماره : ٤٣٦٢    /    تعداد نمایش : ١٠١٢خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :4266
کل بازديدها :17422200
بازديدکنندگان آنلاين :5
بازديدازاین صفحه :202385