نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

فقط عکس نگیرید ، عکس بسازید

ایده های خوب بگیرید

راهنما و مترجم برای زمانی که می خواهید به کشورهای خارجی سفر کنید بسیار سودمند هستند. آنها کمک می کنند تا شما دروقتتان برای جستجوی مناطق و مردم صرفه جویی کنید و به جاهایی بروید که شاید وقت برای دیدن آنها کم می آوردید. اگر از آژانس مسافرتی خود راهنما نگرفته اید می توانید از هتل خود درخواست کنید.

 بدون داشتن یک راهنما گرفتن عکسی مثل این تصویر که از مردی با لباس خاص و پیدا کردن مکانی مثل این محیط برای شما سخت خواهد بود. داشتن یک راهنمای خوب قسمت کم هزینه سفر را شامل می شود.

من همیشه با یک لپ تاپ حاوی برنامه های پردازشگر تصویر مانند (photoshop Aperture/Lightroom )سفر می کنم ، نکته مهمتر اینکه همیشه فایل های raw به روز شده داشته باشید تا بتوانید عکس هایتان را باز کنید بخصوص وقتی که دوربین جدید خریداری می کنید.

 همراه خود یک آداپتور (AC power ) هم بردارید تا بطورهمزمان بتوانید باتری دوربین و لپ تاپ خود را شارژ کنید. وقتی که به یک کشور خارجی سفر می کنید مطمئن باشید که آداپتورمناسبی را با خود به همراه دارید.

فقط عکس نگیرید ، عکس بسازید

به همین سادگی است که می شنوید ، یک تفاوت بزرگ بین گرفتن یک عکس و ساخت یک عکس وجود دارد. وقتی که عکس می گیرید فقط دکمه شاتر را فشار می دهید ، وقتی که عکس می سازید به همه عوامل در صحنه و اینکه چطور همدیگر را کامل می کنند فکر می کنید.

 به نورپشت و جلوی سوژه و حالتی که می خواهید با آن عکس بگیرید توجه می کنید.در این عکس به نورپردازی ، حالت قرار گرفتن سوژه ومنعکس شدن تصویرش در آینه توجه شده و چشمان سوژه مستقیم به لنز نگاه کرده است.

فیلتر پولاریزه بردارید

شاید مفیدترین فیلتردر مقابل فیلتر دیجیتال برای عکاسی از منظره ،همان فیلتر پولاریزه است. این فیلتر می تواند نورهایی که از میانش می گذرد را تغییر دهد.

 برای مثال آسمان آبی را تیره تر می کند تا ابر ها سفیدتر نمایان شوند (البته نه همیشه). انعکاس درآب را نیز می توانید کاهش دهید. موثرترین کاربرد این فیلتر زمانیست که خورشید در سمت راست یا چپ شما باشد نه جلو یا پشت شما.

دیگر مزیت این فیلتر، شفافتر نشان دادن عکس به خاطر کمک به کاهش بازتاب های غبارهای موجود در جو می باشد.

منظره مورد علاقه با زوم واید

دوربین را روی فوکوس 11 مرحله ای گذاشته و روی 17mm تنظیم کنید. با این کار اگر فوکوس 3/1 را تنظیم کنید مقدار زیادی از فضای مزرعه درعکس جا می شود.

لنز f/2,8 اجازه می دهد تا مقدار نور بیشتری وارد دوربین شود ، که برای عکاسی در فضای بسته و کم نور بسیار مناسب است. عکاسانی که بیشتر در فضای باز عکاسی می کنند و می خواهند که در پولشان هم صرفه جویی کنند لنز 17-40 mm بهترین گزینه است.

منظره مورد علاقه با زوم تله

گاهی اوقات دوست داریم تا روی نقطه ای ازصحنه زوم کنیم. لنز تله این امکان را می دهد تا در یک منظره شلوغ فقط قسمت اصلی منظره را داشته باشید.

 


٢٣:٥٠ - 1391/01/12    /    شماره : ٢٩٩٠    /    تعداد نمایش : ٨١٤خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1124
کل بازديدها :17648822
بازديدکنندگان آنلاين :1
بازديدازاین صفحه :204406