نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

منشور سينماي انقلاب اسلامي (قسمت دوم)

15- در اين سينما از انقلاب به عنوان يك نقطه عطف و مبداء خيزش‌هاي ديني و آزادي بخش در جهان كه جرات دادن پاسخ منفي در مقابل استكبار به مردم بخشيد ياد مي‌شود.

16- سينماي ما بايد در احياء و شكوفايي تمدن و فرهنگ اسلامي، گسترش اعتقاد و خودباوري نيروهاي مسلمان، نقش اساسي ايفا نمايد.

17- در سينماي مطلوب هنرمند بايد از جامعه‌ي ايران چهر‌ه‌ي زيبا و روشن به تصوير بكشد.

18- در سينماي مطلوب ضمن توجه به نياز‌ها، اولويت‌هاي جامعه نيز بايد مورد توجه قرار گرفته و به هنرمندان سفارش داده شود.

19- در اين سينما مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمن، يك اصل مسلم تلقي شده و در اولويت‌هاي سياستگذاران سينمايي كشور قرار مي‌گيرد.

20- در اين سينما تربيت و حمايت از هنرمندان متعهد و معتقد به انقلاب و اسلام كه همسو با اولويت‌هاي نظام حركت مي‌كنند همواره در راس سياست‌هاي مسؤولان سينمايي كشور قرار دارد.

21- با توجه به روحيه سلطه‌گري فرهنگ غرب، تصويرسازي سينماي مورد نظر از اين فرهنگ بايد مبتني بر حقيقت بوده و چهره مخرب فرهنگ غرب را تصوير كند.

22- در سينماي مطلوب هنرمند از جايگاه ويژه و خاصي برخوردار مي‌باشد كه در اين موقعيت نبايد دچار تذبذب و دودلي و آلودگي اخلاقي باشد.

24- سياستگذاران فرهنگي به ويژه سينما در تعارض فتاواي مراجع در عرصه هنر بر اساس نظريات حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري عمل مي‌نمايد.

25- در سينماي مطلوب فيلم‌ها جدا از محتواي ارزشمند بايد داراي قالبي شايسته و هنري باشند.

26- مطرح نمودن زن در سينما بايد از چهارچوب و قواعد كاملا منطبق با اسلام و با ديدگاه‌هاي امام(ره) و مقام معظم رهبري تبعيت كند:

1-26- نحوه حضور و طرح مقوله مربوط به زن در سينما بايد به گونه‌اي باشد كه سبب تضعيف هويت اسلامي و ملي او نشود.

2-26- معرفي الگوي زن مسلمان ايراني و انقلابي و جايگاه و منزلت او، نبايد با نظرات حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري به عنوان يك منبع فكري و ديني معتبر در عرصه عمل و تئوري در تعارض باشد و سبب تضعيف آن گردد.

3-26- لزوم حضور زن در سينما نبايد به گونه‌اي باشد كه شعائر اسلامي چون حجاب و پوشش اسلامي را ناديده گرفته و يا موجب تضعيف آن شود.

4-26-  نحوه مطرح كردن زنان در عرصه سينما در حوزه‌هاي اقتصادي و مديريتي و... نبايد به گونه‌اي باشد كه موجب تضعيف نقش مادري و همسر بودن او شود.

5-26- نحوه مطرح كردن زنان در فيلم‌ها نبايد ايشان را از بعد سكس و شهوت به تصوير كشد، هم چنين نبايد ترويج دهنده‌ي خشونت عليه ايشان باشد.

6-26- به تصوير كشيدن چهره‌ي زنان در پوسترها و فيلم‌ها نبايد با جنبه سودجويانه انجام پذيرفته و از اين نوع تصاوير در سينما استفاده ابزاري شود.

7-26- ترسيم ديدگاه‌هاي مختلف در خصوص زنان نبايد منجر به تثبيت ديدگاه‌هاي انحرافي غرب و شرق چون فمنيسم و... شود.

8-26- طرح مقوله زن نبايد به گونه‌اي باشد كه سبب تضعيف ايفاي نقش ديني و ملي او در عرصه استكبار و كفر ستيزي و حماسه هشت سال دفاع مقدس باشد.

9-26- به تصوير كشيدن عشق ميان زن و مرد نبايد به گونه‌اي باشد كه اشاعه فساد و ابتذال تلقي شود.

10-26- نحوه پوشش بازيگران زن نبايد در تبليغ و ترويج لباس‌هاي غربي و پوشش گروه‌هاي انحرافي باشد. هم چنين از به تصوير كشيدن لباس‌هاي زير زنانه و مردانه به هر شكل جلوگيري به عمل آيد.

برگرفته از منويات حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري در عرصه هنر و سينما

 


١٨:٣٨ - 1391/01/12    /    شماره : ٢٨٩٣    /    تعداد نمایش : ٨٥٧خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :6535
کل بازديدها :17225023
بازديدکنندگان آنلاين :24
بازديدازاین صفحه :199618