نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

ریچارد سوم جایزه بزرگ جشنواره تئاتر فجر را از آن خود کرد

«ریچارد سوم» توانست در کنار دو جایزه بین الملل ، جایزه بزرگ جشنواره را نیز با خود به خانه ببرد.

 مراسم پایانی سی امین جشنواره تئاتر فجر، عصر دیروز در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد.

در این مراسم برترین های جشنواره در بخش داخلی و بین الملل با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رحمت امینی دبیر جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

بر همین اساس، در بخش بازیگری مرد، هیئت داوران با تقدیر از بازیگران گروه نمایش «پری» و حسین امیدی بازیگر نمایش «به مراسم مرگ داداش خوش آمدید»، جایزه اصلی را به حمیدرضا آذرنگ برای نمایش «خون‌رقصه» تقدیم کردند.

در بخش بازیگری زن نیز ضمن تقدیر از نسیم ادبی و گیتی قاسمی بازیگران نمایش «خون‌رقصه»، جایزه برگزیده این بخش را به ثریا شیرزادی بازیگر نمایش «مرگ کسب و کار من است» اهدا کرد.

در بخش نمایشنامه نویسی هم از صحرا رمضانیان برای نمایش «مرگ کسب و کار من است» تقدیر شد تا جایزه برگزیده به سلما رفیعی بازیگر نمایش «به مراسم مرگ داداش خوش آمدید» برسد.

در بخش کارگردانی از حسین پاکدل کارگردان «عشق و عالیجناب» و آرش دادگر کارگردان «بازگشت افتخارآمیز مردان جنگی» تقدیر شد اما جایزه برگزیده به سمانه زندی‌نژاد کارگردان «به مراسم مرگ داداش خوش آمدید» اهدا شد.

همچنین در بخش طراحی صحنه، هیئت داوران با تقدیر از رضا عباسی و امین سالاری طراحان صحنه نمایش «رویای تفتیده»، جایزه برگزیده را به شیما میرحمیدی برای نمایش «به مراسم مرگ داداش خوش آمدید» اهدا کرد.

از حاشیه های بخش مسابقه ایران جشنواره می توان به تقاضای حسین پاکدل برای اجرای عمومی نمایش و گلایه آرش دادگر از اجازه نیافتن همسرش برای ورود به مراسم اختتامیه اشاره کرد.

مسابقه بین الملل

در بخش مسابقه بین‌الملل سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز هیئت داوران در بخش موسیقی جایزه برگزیده را به گروه« Dazzle» برای نمایش «قصر مه‌آلود» از ژاپن تقدیم کردند.

در بخش طراحی صحنه، «یوشیکاتسو ایتو» برای همان نمایش جایزه بهترین طراح را گرفت.

در بخش بازیگری مرد مسابقه بین‌الملل، صابر ابر برای بازی در نمایش «ریچارد سوم» جایزه برگزیده را از آن خود کرد. در بخش بازیگری زن، «ناتالی منتا» بازیگر نمایش «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» از کشور ایتالیا، جایزه برگزیده را به خانه برد.

در بخش نمایشنامه نویسی، حمیدرضا آذرنگ برای نمایش «دو لیتر در دو لیتر صلح» به عنوان نفر برگزیده اعلام شد.

گفتنی است در بخش کارگردانی بین الملل، آتیلا پسیانی برای نمایش «ریچارد سوم» برگزیده شد.

جایزه ویژه جشنواره امسال به گروه نمایش «قصر مه‌آلود» از کشور ژاپن رسید. همچنین، نمایش «ریچارد سوم» به کارگردانی آتیلا پسیانی توانست جایزه بزرگ سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به خانه ببرد.

 

 


١٦:٥٥ - 1391/01/12    /    شماره : ٢٨٦٣    /    تعداد نمایش : ١٠٢٤خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :6500
کل بازديدها :17224988
بازديدکنندگان آنلاين :17
بازديدازاین صفحه :199616