نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


مروری بر راه طی شده ی غدیر و خلافت
مروری بر راه طی شده ی غدیر و خلافت غدیر با آثاری فوری و اهدافی بلند مدت ، به بهترین کیفیت برگزار شد . اکنون نگاهی به آنچه با عنوان غدیر در طول تاریخ هزارو چهارصد ساله آن عملا واقع شده ، دیدگاه های تازه ای برای ما ایجاد میکند که ذیلا به تبیین آنها می پردازیم. سقیفه چه کرد ؟غدیر مظلوم تا کجا پیش رفت؟ ما می گوییم : اسلام بعد از پیامبر دو راه داشت : خلیفه انتخاب شده خدا یا خلیفه منتخب مردم . راه شوری عملا نشان داد که سر از کجا در آورد و از ظلم به فاطمه تا ظلم به حسین را طی 50 سال درنوردید. در بی فرهنگی و جهل جامعه آن چنان زحمت کشید و چه جنگهایی که بپا کرد تا روزگاری که معاویه و یزید و بنی امیه و بنی عباس رسما اسلام را به مسخره گرفتند و خودشان عملا از شورای ساختگی هم بیرون آمدند و خلافت را تبدیل به سلطنت موروثی نمودند.
 ١٠:٠٨ - 1397/06/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
اهمیت غدیر در اعتقادات اسلامی(قسمت دوم)
اهمیت غدیر در اعتقادات اسلامی(قسمت دوم) ج-اهداف بلند مدت غدیر اسلام فقط دین 23 ساله یا صد ساله نبود بلکه طبق وعده پروردگار خاتم ادیان بود و می بایست تا آخرین روز دنیا و آغاز قیامت به عنوان تنها دین الهی مورد قبول خداوند بر گستره جهان بدرخشد.لذا در غیر غدیر اهداف روشن و والایی برای آینده آن که تاکنون چهارده قرن از آن گذشته پیش بینی شد . آنچه در غدیر به عنوان عصاره ختم نبوت ، برای امت عظیم اسلام در طول زمانها به وسعت مکانها ،در نظر گرفته شد در جهات زیر قابل ترسیم است: اول: امامت
 ١٠:١٩ - 1397/06/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
اهمیت غدیر در اعتقادات اسلامی(قسمت اول)
اهمیت غدیر در اعتقادات اسلامی(قسمت اول) پایگاه ریشه دار غدیر در اعتقادات از جهات اهمیت آن معلوم میشود و به عبارت دیگر این کنجکاوی ها باعث شده تا غدیر پرونده ی مبسوط خود را در اعتقادات باز کند و از یک واقعه تاریخی تبدیل به یک پایه اعتقادی شود. این مسئله دقیقا به جانشینی پیامبر(ص)باز می گردد، که از روز اول رحلت پیامبر تاکنون مسئله اصلی مسلمانان است . توحید و نبوت بین همه مسلمانان از موارد اتفاقی و مسلمات است و فقط مسئله امامت سرچشمه تمام اختلافات مسلمین شده است.
 ١٠:٣٣ - 1397/06/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
اهمیت غدیر در تاریخ اسلام
اهمیت غدیر در تاریخ اسلام در طول تاریخ بیست و سه ساله بعثت پیامبر (ص) وقایع شیرینی و تلخ بسیاری رخ داده است.جنگ های حضرت که اکثرا با پیروزی پایان یافته ؛اسلام آوردن دسته دسته مردم که روزهای زیبایی از اسلام را تداعی می کند؛ نزول وحی الهی درباره ی مسائل مختلف ؛حفظ پیامبر(ص) از خطرات گوناگون ، کیفیت بیان احکام و اوامر الهی توسط پیامبر (ص) ،هر یک از اینها نمونه های بسیاری در تاریخ حیات آن حضرت دارد. دربین همه ی اینها، تنها واقعه غدیر است که در همه این جهات دارای خصایص منحصر به فرد است و به عنوان یک موقعیت زمانی سه روزه بین تمام واقعیت مربوط به تاریخ مبعث می درخشد. این درخشش از نظر تاریخی در جهات زیر چشمگیر است:موقعیت زمانی،موقعیت مکانی،کیفیت ابلاغ ، توجه الهی، موقعیت مردمی. موقعیت زمانی
 ١٠:٣٦ - 1397/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
تقوای الهی؛ زیربنای همه خصال نیکو/توصیه‌های امیرالمومنین(ع) به ما
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ تقوای الهی؛ زیربنای همه خصال نیکو/توصیه‌های امیرالمومنین(ع) به ما علیرضا بشیری علیرضا بشیری، نویسنده و محقق علوم دینی ضمن برشمردن وصیت های امیرالمومنین(ع) گفت: تقوای الاهی در یک کلمه یعنی انجام ندادن و پرهیز به خاطر خدا و این سنگ بنای تمامی خصلت های نیکوست. حجت الاسلام علیرضا بشیری، نویسنده و محقق علوم دینی درباره ویژگی‌های شخصیتی امیرالمومنین(ع) به خبرنگار مهر گفت: بی هیچ اغراقی هرآن کسی که اندکی در شخصیت و زندگانی امیرالمومنین(ع) بررسی و تحقیقی نموده باشد،
 ٠٩:٢٤ - 1397/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی دلالت حدیث غدیر بر مشروعیت سیاسی الهی در نظام امامت -
احتجاج حضرت علی(ع) با «طلحه» چه بود؟
بررسی دلالت حدیث غدیر بر مشروعیت سیاسی الهی در نظام امامت - بخش دوم و پایانی احتجاج حضرت علی(ع) با «طلحه» چه بود؟ مقاله حاضر بررسی دلایل نقلی مشروعیت الهی امام در کلام شیعی بر اساس حدیث متواتر غدیر است. موضوع این پژوهش از روش توصیفی ـ تحلیلی و با رویکرد فقه الحدیث در کلام نقلی به بررسی مسأله پرداخته است. مرحله سوم: شواهد خارجی پیرامون حدیث غدیر الف) آیه تبلیغ پیامبر(ص) به همراه جمع کثیری در مسیر بازگشت از آخرین سفر حج بودند که فرشته وحی نازل شد و آیه 67 سوره مائده (1) را بر آن حضرت نازل کرد. در این آیه خداوند به پیامبرش فرموده که آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده ابلاغ کن و اگر نکنی پیامش را نرسانده‎ای و خدا تو را از گزند مردم نگاه می دارد. برای این که این آیه شریفه قرینه‎ای محکم برای حدیث غدیر باشد، بیان چند نکته اساسی لازم است:
 ٠٨:٣٨ - 1396/11/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی نو به واقعه‌ی غدیر
نگاهی نو به واقعه‌ی غدیر موضع اصلی اختلاف شیعه و سنّی، معنای واژه «مولا» در حدیث فوق است، شیعه آن را به معنای متولّی امور و اولی به انفس، و سنّی آن را به معنای دوست و ناصر و بی‌ربط به مسأله‌ی ولایت و خلافت می‌داند. غدیر خم باتوجه به اهمیت خاص روز غدیر و لزوم بررسی جمله «مَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَعَلِيٌّ مَوْلَاه‏» برآن شدیم تا با تبیینی از حجت الاسلام والمسلمین سید محمد صادق علم الهدی به این مهم بپردازیم. وی در این باره می گوید: حدیث مشهور «مَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَعَلِيٌّ مَوْلَاه‏» از دو بعد قابل بررسی است:
 ٠٨:٤٣ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
نمازی با فضیلت برای روز عید غدیر از امام صادق علیه السلام
نمازی با فضیلت برای روز عید غدیر از امام صادق علیه السلام امام صادق علیه السلام فرمود: هر کس این نماز را به جای آورد، پاداش کسی را خواهد داشت که در روز غدیر خم نزد رسول الله بوده و با آن حضرت بر ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام بیعت کرده است. به گزارش مشرق؛ محدث والامقام مرحوم علامه مجلسی در کتاب زاد المعاد ازعالم عظیم الشان تشیع مرحوم شیخ مفید و او از امام صادق علیه السلام روایت می کند: نمازی بسیار با فضیلت در روز غدیر است با این ترتیب که : دو رکعت است با حمد و هر سوره که مایل باشی اگر چه با فضیلت تر آن است که در رکعت اول سوره قدر (انا انزلناه) و در رکعت دوم سوره توحید (قل هو الله) خوانده شود و وقت آن نزدیک به وقت زوال (چند دقیقه مانده به اذان ظهر) که وقت معرفی امیرالمؤمنین علیه السلام به جانشینی توسط پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله بوده است.
 ٠٨:١٤ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید غدیر
غدیرخم «عیدالله‌الاکبر» است
گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید غدیر خمعید سعید غدیرخم «عیدالله‌الاکبر» است غدیر در آثار اسلامی ما به «عیدالله‌الاکبر»، «یوم العهد المعهود» و «یوم المیثاق المأخوذ» تعبیر شده است. این تعبیرات که نشان دهنده‌ی تأکید و اهتمامی خاص به این روز شریف است، خصوصیتش در مسأله‌ی ولایت است. [*] زنده نگه‌داشتن غدیر، زنده نگه‌داشتن اسلام است مسئله‌ی امامت و مسئله‌ی ولایت و زنده نگهداشتن غدیر، به یک معنا زنده نگهداشتن اسلام است. مسئله فقط مسئله‌ی شیعه و معتقدین به ولایت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) نیست. اگر ما مردم شیعه و مدعی پیروی از امیرالمؤمنین حقیقت غدیر را درست تبیین کنیم، هم خودمان درک کنیم، هم به دیگران معرفی کنیم، خود مسئله‌ی غدیر میتواند وحدت‌آفرین باشد. بحث اعتقاد قلبی و اتصال یک نحله‌ی دینی و مذهبی به یک اصل اعتقادی، یک بحث است؛ شناخت مسئله، بحث دیگری است. اسلام عالی‌ترین مسئله در باب تشکیل جامعهی اسلامی و نظام اسلامی و دنیای اسلامی را در مسئله‌ی غدیر متجلی کرده است. 1391/08/10
 ٠٧:٥٤ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
غدیر متعلق به تمام امت اسلام است/
در گفتگو با مهر عنوان شد؛ غدیر متعلق به تمام امت اسلام است/ چشمه همیشه جوشان تاریخ حجت الاسلام مروجی طبسی گفت: برخی می پندارند واقعه غدیر مربوط به عالم تشیع است، در صورتی که این واقعه، مربوط به تمام امت اسلامی است و تمام اعصار و قرون را در بَر می گیرد. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه _ مهدی مستقیمی: به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خُم، عیدالله الاکبر و روز آغاز امامت و ولایت حضرت امیر(ع) و بررسی موقعیت و شاخصه های این واقعه سترگ در باور اسلامی و شیعی، گفتگویی با حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر مروجی طبسی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه و محقق و مؤلف سیره و سیرت اهل بیت(ع)، انجام داده ایم که ماحصل آن در ادامه از نظرتان می گذرد؛ *غدیر و وقوع این حادثه عظیم در باور اسلامی و شیعی چگونه تبیین شده است؟ نقاط مهم و قابل دفاع این رویداد در منابع روایی، چگونه تشریح شده اند؟
 ٠٦:٥٠ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت عید ولایت؛
معارف غنی غدیر در زیارت نامه غدیریه امام هادی(ع)
به مناسبت عید ولایت؛ معارف غنی غدیر در زیارت نامه غدیریه امام هادی(ع) نوشتار پیش رو، به مناسبت عید غدیر خم، عید ولایت و امامت ضمن توجه به سند و محتوای غنی زیارت غدیریه امام هادی(ع) به بیان محورها و موضوعات کلی غدیر از زیارت نامه حضرت می پردازد. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه_رضا صفری: بعد از شهادت امام حسین(ع)، ائمه معصومین رویکرد دیگری در مقابله و مواجهه با تهدیدات دشمنان مکتب اسلام و نیز در جهت تبیین معارف و مبانی دینی و اصولی دین اتخاذ کردند که مهمترین شاخصه این رویکردها و اقدامات خود را در راستای فعالیت های فکری و فرهنگی نشان می دهد که توسل به معارف دینی از جمله معارف غنی دعایی و تببین موضوعات اساسی مکتب تشیع بخصوص در جهت اثبات حقانیت اهل البیت(ع) و نیز وصایت امیرالمومنین(ع) بعد از رسول گرامی اسلام می باشد.
 ٠٦:٤٨ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
غلامحسین ابراهیمی دینانی:
حضرت امیر دیده اش عقل بود و عقلش دیده/
غلامحسین ابراهیمی دینانی: حضرت امیر دیده اش عقل بود و عقلش دیده/ وصف علی(ع) در بیان عطار دینانی در برنامه معرفت گفت: عطار درباره حضرت امیر می گوید دیده اش عقل بود و عقلش دیده؛ یعنی آنچه می دید معقول آن را نیز می دید و آنچه معقول بود آن را به چشم می دید و شهود عقلی داشت. به گزارش خبرنگار مهر، عصر روز گذشته، هفدهم شهریور ماه، غلامحسین ابراهیمی دینانی، عضو انجمن حکمت و فلسفه ایران و چهره ماندگار فلسفه در برنامه معرفت که از شبکه چهار سیما پخش می شد در تفسیر قسمت هایی از کتاب «مصیبت نامه عطار» اظهار داشت: آنچه که در این کتاب شگفت انگیز است، این است که شیخ عطار با اینکه اهل سنت است به گونه ای در این اشعار سخن گفته است که هیچ تفاوتی با شیعه خاص امام علی(ع) ندارد. او می گوید رونق دین اسلام به واسطه وجود حضرت علی(ع) است. همین طور روایات شیعی را در شعرش می آورد. من عطار را مردی ولوی و محب اهل بیت و حضرت علی(ع) می دانم. به مکتبش کاری ندارم ولی او مخلصانه به حضرت امیر اظهار ارادت کرده است.
 ٠٦:٤٦ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله قائم مقامی در گفتگو با مهر:
غدیر، تداوم حقیقت انبیاست/ فجایع جهان ریشه در اعراض از ولایت دارد
آیت الله قائم مقامی در گفتگو با مهر: غدیر، تداوم حقیقت انبیاست/ فجایع جهان ریشه در اعراض از ولایت دارد آیت الله سیدمحمد قائم مقامی، استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه غدیر، تداوم حقیقتی است که با رسالت انبیا در عالم متحقق شده است، گفت: فجایع جهان ریشه در اعراض از ولایت و رها کردن امامت دارد. خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: غدیر در سیره ائمه معصومین و در لسان نبی مکرم اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است به طوری که رسول خدا از آن به عیدالله اکبر یاد کرده اند. به مناسبت این روز بزرگ با آیت الله سید محمد قائم مقامی گفتگو کردیم.
 ٠٦:٤٥ - 1396/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
عید سعید غدیر
) عید سعید غدیر پیامبراکرم6 در سال دهم هـ.ق پس از انجام آخرین حج خود که به حجه الوداع معروف است، همراه هزاران نفر از حاجیان به طرف مدینه حرکت کرد. روز 18ذیحجه به مکانی به نام غدیر خم رسیدند. در این مکان جبرئیل آیه تبلیغ را برای رسول ¬خدا6آورد و از جانب خدا به پیامبرگرامی امر نمود تا علی7را به عنوان جانشین و وصی بعد از خود به مردم معرفی نماید. خطبه غدیر رسول¬اکرم6 دستورداد منبری درست کردند. بالای منبررفت و در حضور 120هزار نفر جمعیت خطبه غرایی خواند و در حالیکه دست علی7 را بلند کرده بود تا همگان او را ببینند و با دیگری اشتباه نگیرند، علی بن ابیطالب و یازده فرزندش: را به عنوان امامان پس از خود تا روز قیامت اعلام کرد. آن حضرت خطاب به مردم فرمود: «ای مردم ! آیا من از برشما بیش از خود شما ولایت ندارم؟» مردم پاسخ دادند: «آری ای رسول¬خدا !». حضرت فرمود:
 ٠٦:٤٦ - 1396/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدرسه غدیر
مدرسه غدیر اوصاف علی به هر زبان باید گفت این ذکر به پیدا و نهان باید گفت در جشن ولیعهدی مسعود علی تبریک به صاحب الزمان باید گفت غدیر روزی است که به صاحب ولایت تبریک باید گفت. در این عصر وزمان از وظایف مهم منتظران توجه به صاحب این زمان است ،به نظر شما انسانهای عصر ظهور در روز عید غدیر مهم ترین کاری که می توانند انجام بدهند چیست؟ شیعیان خالص در طول تاریخ در ایام غدیرعرض ارادت به امام ان زمان داشتند. امام هادى(علیه السلام) به ابواسحاق فرمود: در روز غدير پيامبر اكرم(صلی الله علیه وآله وسلم) برادرش على(علیه السلام) را بلند كرد و به عنوان پرچمدار (و فرمانده) مردم و پيشواى بعد از خودش معرفى كرد. ابواسحاق عرض می کند، فدايت‏ شوم درست می فرمائید. به خاطر همين به زيارت و ديدار شما آمدم، گواهى مى‏ دهم كه تو حجت‏ خدا بر مردم هستى.
 ٠٤:٣٠ - 1396/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
غدیر؛ تجلی ولایت سیاسی وحکومت -بخش اول
غدیر؛ تجلی ولایت سیاسی وحکومت -بخش اول پیوند تشیع با غدیر و قطعیت و غیر‌قابل انکار بودن صدور آن، مخالفان اسلام ناب و مکتب تشیع را به تشکیک و انکار پیام غدیر واداشته و دیر زمانی است که شاهد تلاش آنان برای مخدوش کردن پیام غدیر هستیم، غافل از آنکه غدیر همچون خورشید تابانی در تاریخ اسلام خود‌نمایی کرده و حقانیت تشیع را به رخ کشانده و جایی برای هیچ‌گونه تشکیک و تردید باقی نگذاشته است. در این میان متأسفانه برخی از به اصطلاح روشنفکران همسو با مخالفان مکتب تشیع، تردیدهایی در پیام غدیر مطرح کرده‌اند. شیفتگی به آموزه‌های غربی و وادادگی در برابر آن از یک‌سو و عدم درک و شناخت لازم مبانی و آموزه‌های دینی از سوی دیگر موجب شده تا این عده با وجود پیام روشن غدیر دچار چنین خطایی شوند. در این نوشتار که در دو بخش تقدیم خوانندگان عزیز می‌شود به ارزیابی و نقد یکی از این دیدگاهها(1) خواهیم پرداخت. طرح شبهه غدیر عده‌ای به اصطلاح برخی بر پایه چند پیش‌فرض نادرست ادعا کرده‌اند که حکومت دینی امری تناقض آلود است و پیام غدیر، صرفاً بیان ولایت عرفانی و اخلاقی حضرت علی علیه‌السلام است نه ولایت سیاسی، از اين روی آنان بر این باور ند که:
 ٠٧:٢٥ - 1396/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله سبحانی:
بازسازی واقعه غدیر از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد
آیت الله سبحانی: بازسازی واقعه غدیر از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد اشعار غدیر به زبان فارسی جمع‌آوری شود قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه بازسازی واقعه غدیر در قالب هنری از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد، گفت: ‌افرادی که اهل قلم هستند باید دیوان‌های مختلف را بررسی و اشعار مورد نظر در مورد حضرت علی(ع) را تهیه کنند تا بتوانند یک الغدیر فارسی را به چاپ برسانند. به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به آیه (الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَ رَضِیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دِیناً) اظهار کرد: باید در مورد واژه یوم در این آیه بررسی‌های جامع صورت گیرد.
 ٠٦:٥٢ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت ‌الله علوی گرگانی تأکید کرد؛
توجه بیشتر به خطبه غدیریه در جامعه/
آیت ‌الله علوی گرگانی تأکید کرد؛ توجه بیشتر به خطبه غدیریه در جامعه/ اهمیت استفاده از زبان هنر قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دین اسلام با واقعه غدیر تکمیل شد، گفت: جامعه باید به خطبه غدیریه توجه بیشتری داشته باشد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی سید محمد علوی گرگانی غروب سه‌شنبه در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در کشور که در دفتر این استاد برجسته حوزه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: واقعه غدیر خم به دلیل اهمیت بالایی که دارد باید بیش از این در جامعه شناخته شود.
 ٠٤:٣٠ - 1396/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهادت اول مظلوم عالم (21ماه رمضان)
شهادت اول مظلوم عالم (21ماه رمضان) شب 21 ماه مبارک رمضان ، شب شهادت مولای متقیان امام علی7 است. از ویژگی های امیرمومنان این بود که در هرحال یاد خدا بود و چیزی او را از یاد خدا غافل نمی¬کرد. در شب ضربت خوردن نیز هنگامی¬که شمشیر جفا به فرق مبارکش اصابت کرد، زبانش به این جمله زیبا مترنم شدکه: « بسم¬الله و بالله و علی ملة رسول الله، فزت و رب الکعبه،» به نام خدا و به یاد خدا و برکیش رسول¬خدا9به خدای کعبه رستگار شدم. * ندای جبرئیل امین در این هنگام¬ جبرئیل امین در بین زمین و آسمان ندا در داد که: « به خدا سوگند ارکان و پایه های هدایت در هم شکست و ستاره های علم و نبوت تاریک شد. و نشانه های پرهیزکاری برطرف گردید و ریسمان وحدت الهی پاره شد. پسر عموی رسول¬خدا کشته شد، سید اوصیاء، علی مرتضی به شهادت رسید. او را شقی¬ترین افراد به شهادت رساند. *
 ٠٨:٥٧ - 1396/03/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
امام علی (علیه¬السلام) و خوارج
امام علی (علیه¬السلام) و خوارج علی مهر به نظرم یکی از درست¬ترین جملات این است: «تاریخ تکرار می¬شود» و چه قرابت عجیبی است بین برخی از اتفاقات این زمانه با وقایع دوران امیرالمومنین. خوارج براثر کوته¬بینی و عدم بینش کافی، وقایع برایشان قابل درک نبود و از اسلام فقط پوسته آن¬را برداشتند. این عدم درک باعث شد به راحتی فریب خورده و ملعبه دست معاویه و عمر و عاص شوند و کار به جایی رسید که امیرالمومنین علی (علیه¬السلام) را (نعوذ بالله) کافر خواندند و در ادامه شد آنچه که نباید می¬شد.
 ٠٨:٣٩ - 1396/03/25 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :1006
کل بازديدها :17665285
بازديدکنندگان آنلاين :5
بازديدازاین صفحه :204726