صفحه اصلی > کلام راحل ره 


معیارهای انتخاب ازدیدگاه حضرت امام 1 و مقام معظم رهبری (مدظله)
بسمه تعالی معیارهای انتخاب ازدیدگاه حضرت امام 1 و مقام معظم رهبری (مدظله) « مقدمه » پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به عنوان بزرگترین واقعه قرن بیستم در منطقه درسال 1357 با چهارچوب ارزشی مبتنی برآموزه های متعالی اسلام و مکتب حیات بخش تشیع، توانست تعریف جدیدی ازمردم سالاری دینی را به دنیا عرضه نماید و خط بطلانی بر تصورات و ذهنیات غلط ناشی از برداشت ناصحیح ازاسلام کشیده و تئوری جمهوری اسلامی را با تعریف ساز و کارهای سیاسی مبتنی بر نظام مردم سالاری دینی و حضور حداکثری مشارکت مردمی در بهره گیری ازاصل حاکمیت بر سرنوشت خویش ارائه نماید
 ٠٩:٢٩ - 1394/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلوه‌هایی از صلابت و قاطعیت امام(2)
جلوه‌هایی از صلابت و قاطعیت امام(2) در قضیه کاپیتولاسیون، یکی از مقامات آمده بود قم که با امام ملاقات کند. امام اجازه ملاقات به او نداده بود؛ لذا او هم به حضور آقا مصطفی رفته و گفته بود: اگر امام علیه کاپیتولاسیون حرف می‌زند مواظب باشد علیه آمریکا حرف نزند. استکبار «یک روز حاج احمد آقا نقل می‌کرد: امام فرمودند: اگر من بودم با ورود اولین ناو آمریکایی به خلیج فارس آن را هدف قرار می‌دادم!!» (حجة الاسلام آشتیانی) «یکی از سفیران کشورمان در نامه‌ای خطاب به امام نوشته بود: در بعضی مجالس دعوت می‌شویم؛ مشروبات الکلی وجود دارد و اگر ما نپذیریم و نرویم حمل بر چیزهایی دیگر می‌شود و مشکلاتی در روابط پیش می‌آید.
 ٠٨:٤٦ - 1394/05/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
ما موفّق بوده‌ایم
]ما موفّق بوده‌ایم[ ما شعار سرنگونى رژیم شاه را در عمل نظاره کرده‏ایم. ما شعار آزادى و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده‏ایم. ما شعار «مرگ بر امریکا» را در عمل جوانان پر شور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانه فساد و جاسوسى امریکا تماشا کرده‏ایم. ما همه شعارهایمان را با عمل محک زده‏ایم. البته معترفیم که در مسیر عمل، موانع زیادى به وجود آمده است که مجبور شده‏ایم روشها و تاکتیکها را عوض نماییم.
 ٠٥:١٩ - 1394/01/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
موفقت‌های انقلاب
]موفقت‌های انقلاب[ من امروز بر این عقیده‏ام که مقتدرترین افراد در مصاف با آن همه توطئه‏ها و خصومتها و جنگ‏افروزیهایى که در جهان علیه انقلاب اسلامى است، معلوم نبود موفقیت بیشترى از افراد موجود به دست مى‏آوردند. در یک تحلیل منصفانه از حوادث انقلاب خصوصاً از حوادث ده سال پس از پیروزى باید عرض کنم که انقلاب اسلامى ایران در اکثر اهداف و زمینه‏ها موفق بوده است و به یارى خداوند بزرگ در هیچ زمینه‏اى مغلوب و شکست خورده نیستیم، حتى در جنگ پیروزى از آن ملت ما گردید و دشمنان در تحمیل آن همه خسارات چیزى به دست نیاوردند.
 ٠٥:١٤ - 1394/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
]نفود بیگانگان در فرهنگ حوزه‌ها[
]نفود بیگانگان در فرهنگ حوزه‌ها[ اولین و مهمترین فصل خونین مبارزه در عاشوراى 15 خرداد رقم خورد. در 15 خرداد 42 مقابله با گلوله تفنگ و مسلسل شاه نبود که اگر تنها این بود مقابله را آسان‏ مى‏نمود. بلکه علاوه بر آن از داخل جبهه خودى گلوله حیله و مقدس مآبى و تحجر بود؛ گلوله زخم زبان و نفاق و دورویى بود که هزار بار بیشتر از باروت و سرب، جگر و جان را مى‏سوخت و مى‏درید.
 ٠٥:١١ - 1394/01/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانیون وابسته و مقدّس نما
روحانیون وابسته و مقدّس نما[ البته بدان معنا نیست که ما از همه روحانیون دفاع کنیم، چرا که‏ روحانیون وابسته و مقدس نما و تحجرگرا هم کم نبودند و نیستند. در حوزه‏هاى علمیه هستند افرادى که علیه انقلاب و اسلام ناب محمدى فعالیت دارند. امروز عده‏اى با ژست مآبى چنان تیشه به ریشه دین و انقلاب و نظام مى‏زنند که گویى وظیفه‏اى غیر از این ندارند. خطر تحجرگرایان و مقدس نمایان احمق در حوزه‏هاى علمیه کم نیست.
 ٠٨:٣١ - 1393/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
]موفقت‌های انقلاب[
]موفقت‌های انقلاب[ من امروز بر این عقیده‏ام که مقتدرترین افراد در مصاف با آن همه توطئه‏ها و خصومتها و جنگ‏افروزیهایى که در جهان علیه انقلاب اسلامى است، معلوم نبود موفقیت بیشترى از افراد موجود به دست مى‏آوردند. در یک تحلیل منصفانه از حوادث انقلاب خصوصاً از حوادث ده سال پس از پیروزى باید عرض کنم که انقلاب اسلامى ایران در اکثر اهداف و زمینه‏ها موفق بوده است
 ٠٨:٢٨ - 1393/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
منشور روحانیت (قسمت دوم)
منشور روحانیت (قسمت دوم) ] شهدای روحانیت[ کدام انقلاب مردمى- اسلامى را سراغ کنیم که در آن حوزه و روحانیت پیش کسوت شهادت نبوده‏اند و بر بالاى دار نرفته‏اند و اجساد مطهرشان بر سنگفرشهاى حوادث خونین به شهادت نایستاده است؟ در 15 خرداد و در حوادث قبل و بعد از پیروزى، شهداى اولین، از کدام قشر بوده‏اند؟ خدا را سپاس مى‏گزاریم که از دیوارهاى فیضیه گرفته تا سلولهاى مخوف و انفرادى رژیم شاه‏ و از کوچه و خیابان تا مسجد و محراب امامت جمعه و جماعات و از دفاتر کار و محل خدمت تا خطوط مقدم جبهه‏ها و میادین مین، خون پاک شهداى حوزه و روحانیت افق فقاهت را گلگون کرده است و در پایان افتخارآمیز جنگ تحمیلى نیز رقم شهدا و جانبازان و مفقودین حوزه‏ها نسبت به قشرهاى دیگر زیادتر است.
 ٠٨:٢٢ - 1393/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
منشور روحانیت
متن پیام مهم حضرت آیت الله امام خمینی(ره) رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 3 اسفند 1367 که منشور روحانیت مشهور شد.
 ٠٨:١٥ - 1393/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
]نفود بیگانگان در فرهنگ حوزه‌ها[
]نفود بیگانگان در فرهنگ حوزه‌ها[ اولین و مهمترین فصل خونین مبارزه در عاشوراى 15 خرداد رقم خورد. در 15 خرداد 42 مقابله با گلوله تفنگ و مسلسل شاه نبود که اگر تنها این بود مقابله را آسان‏ مى‏نمود. بلکه علاوه بر آن از داخل جبهه خودى گلوله حیله و مقدس مآبى و تحجر بود؛ گلوله زخم زبان و نفاق و دورویى بود که هزار بار بیشتر از باروت و سرب، جگر و جان را مى‏سوخت و مى‏درید.
 ٠٨:١٣ - 1393/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>

   مطالب مرتبط