صفحه اصلی > دفاع مقدس و شهداء 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

وجود ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور/شهادت عامل حفظ مکتب شیعه


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
وجود ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور/شهادت عامل حفظ مکتب شیعه است


یزد ـ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از وجود ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور خبر داد و گفت: برخی جانبازان با وجود شرایط سخت همچنان یار و یاور انقلاب و وفادار به نظام، مردم و رهبری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدعلی شهیدی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: در برهه حساسی از شرایط سیاسی و اقتصادی قرار داریم و با توجه به اینکه ۲۲ بهمن در پیش است، شایسته است مردم حضوری گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشند و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان علیه انقلاب اسلامی بزنند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در طول این سال‌ها با تبعیت از رهبری و اتحاد و همبستگی عزت و سربلندی خود را در جهان و منطقه رقم زدند، افزود: عزت و ذلت انسان‌ها به دست خودشان است و مردم یک جامعه مقدمات عزت و ذلتشان را خودشان رقم می زنند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: ملت ما سالها ثابت کرد که روی پای خود ایستاده و با همین ایستادگی و مقاومت شهرت یافت و بسیاری از ملت‌های مسلمان امروز از ایران الگوگیری می کنند.

شهیدی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا و جهان غرب بیان کرد: اینها از همان ابتدا دشمن بودند و حتی علیه ملت ایران جنگ نظامی رقم زدند و جنایات بسیاری مرتکب شدند اما در نهایت نیز به خاطر همبستگی و تبعیت ملت ایران از ولایت در روزهای آخر جنگ ملتمسانه به رئیس جمهور وقت نامه نوشت که آمادگی صلح داریم.

وی با بیان اینکه در ۳۸ سال گذشته روز به روز با اقتدار بیشتری در این نظام از انقلاب پاسداری کردیم، اظهار داشت: از جمله دلایل این استقامت و پاسداری وجود رهبری امام خمینی (ره) و پس از آن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود که همان راه امام راحل را تداوم دادند و با رهنمودها و نهیب‌ها و حتی سکوت خود، انقلاب را تا امروز هدایت کردند.

شهیدی، نقش مردم، رهبری و فرهنگ اسلامی جامعه همچنین ایمان به خدا را عامل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران و گسترانیده شدن چتر انقلاب در جهان دانست و افزود: مردم ایران خواستار حاکمیت اسلام و جاری شدن قوانین اسلامی در کشور بودند و اگر امروز حرف از فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت می‌زنیم، ناشی از فرهنگ اسلامی است که از همان روز اول خواستار آن بودیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه فرهنگ ایثار و مقاومت مخصوص جبهه و جنگ نیست، بیان داشت: به گفته رئیس جمهور، اگر جنگ هم نداریم لازم است ایثار و فداکاری داشته باشیم.

وی، انتهای ایثار را شهادت دانست و گفت: شهادت موجب شده تا مذهب شیعه تا به امروز حفظ شود و این همان فرهنگی است که امام حسین (ع) آن را به ما آموخت و از آن زمان تاکنون شیعه با تکیه بر این فرهنگ روی پای خود ایستاده است.

شهیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه هزینه‌های زیادی برای این انقلاب داده‌ایم و از زمان مبارزات انقلاب تاکنون ۲۳۰ هزار شهید تقدیم کرده‌ایم، اظهار داشت: در کشور ما ۸۴ خانواده دارای پنج شهید و ۶۴ خانواده دارای چهار شهید، ۷ هزار خانواده دارای دو شهید و حتی خانواده‌هایی داریم که تنها یک فرزند ذکور داشته آن را نیز تقدیم انقلاب کرده اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، تعداد جانبازان قطع نخاعی در کشور را ۲ هزار و ۲۰۰ نفر برشمرد و عنوان کرد: ۹ هزار جانباز ویلچرنشین در کشور داریم که برخی از جانبازان ما در سخت‌ترین شرایط به سر می‌برند اما هنوز به نظام، انقلاب، مردم و رهبری وفادار هستند.

شهیدی با تأکید بر اینکه دیدار جانبازان نوعی عبادت است، گفت: نگذارید آنها در غربت بمانند و مراقبت از فرزندان آن‌ها داشته باشید و اشتغال آنها را فراهم کنید و در استخدام‌ها مواردی را که در قانون آمده، رعایت کنید.


٠٦:٣٥ - 1395/11/21    /    شماره : ٦٢٠٢٠    /    تعداد نمایش : ٥٦٣خروج

   مطالب مرتبط