صفحه اصلی > دفاع مقدس و شهداء 


  چاپ        ارسال به دوست

وحدت، ايمان و مقاومت ملت موجب پيروزی در دوران دفاع مقدس شد

وحدت، ايمان و مقاومت ملت موجب پيروزی در دوران دفاع مقدس شد

رئیس جمهور با بیان اینکه تنها وحدت، ايستادگی، ايمان و فداكاری ملت بود که ما را در دفاع مقدس به پيروزی رساند، بر ضرورت حفظ و ادامه راه شهيدان تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل شهیدان مجید، امیر و حبیب آقاجانلو و عیادت از مادر این شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس که در بستر بیماری است، با تجليل از فداكاري ها و ايثارگري خانواده هاي معظم شهدا در مسير دفاع از كشور در برابر هجوم دشمنان، بر ضرورت حفظ و ادامه راه شهيدان تاكيد كرد.

رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه خانواده معظم شهدا با اهدای بهترين فرزندان و جوانان خود براي دفاع از كشور، كار بسيار ارزشمندي را انجام داده اند، گفت: خانواده معظم شهدا و ايثارگران با فداكاري هاي خود درس بزرگ ايثار را به ملت ما داده اند و در امتحان الهي سربلند هستند.

رييس جمهور با اشاره به اينكه فرزندان اين كشور در دوران دفاع مقدس در سنين نوجواني و جواني با عشق به امام و انقلاب و كشور خود به صحنه دفاع از كشور و ايثارگري شتافتند، اظهارداشت: اگر مقاومت، ايستادگي و فداكاري جوانان و رزمندگان در آن دوران نبود، در مواجهه با دشمني كه با بي رحمي حتي به مردم خود در حلبچه هم رحم نكرد، موفق نبوديم و تنها وحدت، ايستادگي، ايمان و فداكاري ملت بود که ما را به پيروزي رساند.

حاجيه خانم "حسنيه جزء دانش" مادر شهيدان آقاجانلو نيز در اين ديدار به بيان خاطراتي از فرزندان شهيدش و چگونگي و نحوه شهادت آنان پرداخت.

شهيدان امير، مجيد و حبيب آقاجانلو در سنين دانش آموزي به ترتیب در سال هاي ٦٣، ٦٤ و ٦٥ به فیض رفیع شهادت نائل آمدند.

شهید حبيب آقاجانلو در سن ١٦ سالگي در عمليات كربلاي ٤ و آزادسازي شهر مهران، شهيد مجيد آقاجانلو در سن ١٧ سالگي در عمليات والفجر ٨ در منطقه فاو و شهيد امير آقاجانلو در سن ١٨ سالگي در عمليات بدر در منطقه شرق دجله به درجه رفيع شهادت نائل آمدند.

پدر بزرگوار این شهیدان نیز در سال ٧٨ به رحمت ایزدی پیوسته است و هم اكنون حميد، داوود و صادق برادران شهيدان آقاجانلو وظيفه نگهداري و مراقبت از مادر را كه در بستر بيماري است، بر عهده دارند.

روحانی در این دیدار که نهاوندیان رییس دفتر، حسین فریدون دستیار ویژه اجرایی و حجت الاسلام شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز وی را همراهی می کردند، لوح تقدیری را به خانواده این شهیدان بزرگوار دوران دفاع مقدس تقدیم کرد.


٠٥:٥٧ - 1394/08/14    /    شماره : ٥١٦٠١    /    تعداد نمایش : ٥٨١خروج

   مطالب مرتبط