صفحه اصلی > دفاع مقدس و شهداء 


کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید
کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان از زندگی مشترک با همسر شهیدش حاج‌ستار ابراهیمی‌هژیر همچنان با استقبال مخاطبان روبه‌روست، به طوری که این روزها چاپ نود و یکم آن روانه بازار کتاب شده است. کتاب «دختر شینا» به چاپ نود و یکم رسید به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم خیر محمدی کنعان از زندگی مشترک با همسر شهیدش حاج ستار ابراهیمی هژیر همچنان با استقبال مخاطبان روبه‌روست، به طوری که این روزها چاپ هشتاد و هشتم آن روانه بازار کتاب شده است.
 ١١:٤٢ - 1397/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه‌ای عجیب از یک شهید که ۳۰ سال پس از شهادت به خانواده‌اش رسید
نامه‌ای عجیب از یک شهید که ۳۰ سال پس از شهادت به خانواده‌اش رسید+عکس قاری شهید سیدمجتبی میرغفاری سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید و حدود ۳۰ سال پس از شهادتش نامه‌ای از او پیدا شد... نامه‌ای عجیب از یک شهید که ۳۰ سال پس از شهادت به خانواده‌اش رسید+عکس خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: قاری شهید سیدمجتبی میر‌غفاری از شهدای قرآنی تهران بزرگ است که جامعه قرآنی کشور چندی پیش به دیدار خانواده معظم این شهید عزیز رفتند که گزارش آن را می‌توانید از اینجا ببینید.
 ٠٩:٤٩ - 1397/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته‌های حماسه القصیر از زبان فرمانده میدانی حزب‌الله
ناگفته‌های حماسه القصیر از زبان فرمانده میدانی حزب‌الله یک فرمانده میدانی حزب‌الله از حماسه القصیر می‌گوید و معتقد است که «هر که وارد القصیر شد، به‌سمت معشوق خود عروج کرد و آنها که از این منطقه خارج شدند، ذخیره‌ای برای مهدی موعود(عج) شدند».
 ١٢:٤٣ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اکسیر غیرت، معنویت و شهامت علاج اصلی کشور است
سرلشکر سلیمانی: اکسیر غیرت، معنویت و شهامت علاج اصلی کشور است فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: اکسیر غیرت، معنویت و شهامت علاج اصلی خانواده‌ها، ملت، کشور و جوان‌های ماست و به همین دلیل رهبری مهمترین کتاب‌هایی که مورد تفقد قرار می‌دهند کتاب‌های جبهه است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما؛ سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در حاشیه مراسم آغاز فیلمبرداری فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» در جمع خبرنگاران اظهارداشت: وقتی که جنگ سی و سه روزه انجام گرفت، یک خانم مسیحی که خواننده بود، اما زن منصفی بود، از از آنچه در لبنان اتفاق افتاد، خیلی متأثر شد و جمله‌ای گفت که خیلی تکان دهنده بود، وی گفت ما باید عبای سیدحسن نصرالله را بگیریم و پاره‌های آن را به بدن فرزندانمان بزنیم تا آن‌ها غیرت دفاع از مملکتشان را پیدا کند.
 ٠٨:٣٤ - 1397/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
دفاع مقدس جعبه سیاه بازنشده‌ ندارد/دولت موقت باعث تضعیف ارتش میشد
امیر گلفام در گفتگوی تفصیلی با مهر: دفاع مقدس جعبه سیاه بازنشده‌ ندارد/دولت موقت باعث تضعیف ارتش میشد جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عملکرد دولت موقت در حوزه دخالت در ارتش به‌گونه‌ای بود که موجب تضعیف ارتش و استعفای شهید سپهبد قرنی شد. خبرگزاری مهر، گروه سیاست، هادی رضایی: در روز پایانی شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و البته با حمایت همه جانبه قدرت های جهانی از جمله آمریکا و شوروی با هدف براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ملت ایران آغاز کرد. صدام در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق، قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را پاره کرد و آغاز تهاجم نظامی ارتش رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد. این جنگ طولانی‌ترین جنگ متعارف در قرن بیستم میلادی و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود که نزدیک به هشت سال به طول انجامید.
 ٠٩:٢٥ - 1397/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
سهم «دفاع مقدس» در پایان نامه ها/ رشد صعودی پژوهش در جنگ تحمیلی
مهر بررسی کرد؛ سهم «دفاع مقدس» در پایان نامه ها/ رشد صعودی پژوهش در جنگ تحمیلی بررسی وضعیت ثبت پایان‌نامه‌هایی با موضوع «دفاع مقدس» از روند روبه‌رشد پژوهش در این زمینه حکایت دارد و در سالهای اخیر پایان‌نامه‌های بسیاری به این موضوع اختصاص یافته اند. خبرگزاری مهر، گروه حوزه و دانشگاه؛ معصومه بخشی پور: همزمان با فرارسیدن سالگرد هفته دفاع مقدس، موضوع پژوهشهای علمی تحلیلی در زمینه جنگ تحمیلی ۸ ساله با استناد به آمار ارائه شده که در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) قرار دارد، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
 ١٠:٤٥ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرگرد شاهین: باید قبل از افتادن به دست ایرانی‌ها تا می‌توانیم مشروب بخوریم
۱ + - گروه حماسه و مقاومت / سرگرد شاهین: باید قبل از افتادن به دست ایرانی‌ها تا می‌توانیم مشروب بخوریم خبرگزاری فارس: سرگرد شاهین: باید قبل از افتادن به دست ایرانی‌ها تا می‌توانیم مشروب بخوریم دیدم سرگرد «عبدالحسین شاهین» فرمانده گردان تانک، پیاله‌های مشروب را سر می‌کشد. به او گفتم: «قربان، آیا این موقعیت برای نوشیدن مشروب مناسب است؟» به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، آن چه خواهید خواند، خاطرات افسر عراقی «سروان ثامر حمود الخالصی» است. او در این خاطرات، تصویر جالبی از اوضاع نیروهای عراقی در یکی از تک های ایران به سوی «العماره» ارائه کرده است. این توضیح ضروری است که ما تا پایان جنگ، موفق به فتح «العماره» یا بستن جاده «بصره-العماره» نشدیم و برتری هوایی و زرهی عراق، مانع پیشروی نهایی ما می‌شد اما فضای حاکم بر خطوط مقدم عراق، در شب‌های نخست عملیات،که نمونه ای از آن‌را پیش رو دارید حقیقتا برای رژیم بعث وحشت آفرین بود:
 ١٠:٣٦ - 1397/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته‌هایی از سردشت در گفت‌وگوی مهر با مسعود دقیقی
پابرهنه می‌جنگیدیم/ بعث، ابایی از کشتن غیرنظامیان نداشت
ناگفته‌هایی از سردشت در گفت‌وگوی مهر با مسعود دقیقی پابرهنه می‌جنگیدیم/ بعث، ابایی از کشتن غیرنظامیان نداشت مسعود دقیقی زوایای ماجراهای ۸ سال دفاع مقدس در غرب کشور، همچنان نیاز به واکاوی دارد. در سومین مطلب یادبود واقعه سردشت، با یکی از رزمندگان حاضر در غرب کشور گفتگو می کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، مسعود دقیقی از رزمنده‌های بسیجی دوران دفاع مقدس بوده که از نوجوانی، یعنی از حدود ۱۳ سالگی به جبهه رفته است. او در سن حدود ۱۵ سالگی افسر عملیات بوده و بعدها فرماندهی گردان را هم بر عهده داشته است.
 ١١:٠٨ - 1397/04/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی چمران
گفتگومنتشرنشده چمران باآیت‌الله خامنه‌ای/رابطه چمران ونهضت آزادی
مهدی چمران در گفتگوی تفصیلی با مهر: گفتگومنتشرنشده چمران باآیت‌الله خامنه‌ای/رابطه چمران ونهضت آزادی مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران رئیس بنیاد شهید چمران می گوید: شهید چمران قبل از اینکه برای طرح موضوع ستاد جنگ های نامنظم خدمت امام بروند، با آیت الله خامنه ای در مورد این ستاد صحبت کرد. خبرگزاری مهر، گروه سیاست؛ هادی رضایی: شهید مصطفی چمران در سال ۱۳۱۱ در محله سرلک تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه انتصاری محله پامنار و دوران متوسط را در دارالفنون و البرز گذراند. سال ۱۳۳۲ با رتبه ۱۵ در رشته الکترومکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد.
 ٠٧:٢٣ - 1397/04/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
روزی که مهم‌ترین جاده ترانزیتی عراق را زدیم
روزی که مهم‌ترین جاده ترانزیتی عراق را زدیم جلوی رستوران، روی جاده، سرعت گیری بود که ما آن را ندیده بودیم. همین که من دستم رفت روی ماشه، کامیون رسید به سرعت‌گیر و سرعتش کم شد. گلوله آر.پی.جی از کنار کامیون رد شد و صاف از در رستوران رفت تو. به گزارش گروه حماسه و مقاومت فارس، «جعفر جهروتی‌زاده» فرمانده «یگان ویژه شهادت»، از یگان‌های پارتیزانی «قرارگاه رمضان»(قرارگاهی اختصاصی برای طراحی و اجرای عملیات ایذایی در خاک عراق) در دوران «دفاع مقدس» بود. در سال‌هایی که او فرماندهی این یگان را برعهده داشت، چندین عملیات پارتیزانی در عمق چند‌صد کیلومتری داخل خاک عراق صورت گرفت. هدف ایران از این عملیات انهدام عقبه ارتش بعثی بود.
 ٠٩:٤٨ - 1397/03/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
فتح خرمشهر به روایت سردار حسین علایی؛
فتح خرمشهر به روایت سردار حسین علایی؛ وقتی صدام برای نخستین ‌بار در اجرای حکم اعدام در جنگ تردید کرد/چگونه بعد از فتح‌المبین نیروهای ایرانی ارتش عراق را غافلگیر کردند/وقتی یک سرباز جلوی خرازی را گرفت و او را به منطقه راه نداد/متوسلیان شاسی بیسیم را رو به آسمان گرفت و گفت: بشنوید! عملیات فتح خرمشهر برای آزاد‌سازی بخش بزرگی از مساحت خاک ایران تدارک دیده شده بود. وسعت این منطقه حدود ۳۰ برابر مساحت منطقه عملیاتی ثامن‌الائمه و حدود ده برابر وسعت منطقه عملیاتی طریق‌القدس و حدود دو برابر منطقه عملیاتی فتح‌المبین بود.
 ١١:٥١ - 1397/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با فاتحی از فاتحان خرمشهر؛
برگشتیم و ماندیم تا خرمشهر را پس بگیریم/ حماسه‌ای که جاودانه شد
گفت‌وگو با فاتحی از فاتحان خرمشهر؛ برگشتیم و ماندیم تا خرمشهر را پس بگیریم/ حماسه‌ای که جاودانه شد «محمد سبزه غلامی» یکی از چند صد «محمد»ی که در خرمشهر زیر آتش بعثی‌ها ماند تا شاهد آزادسازی این شهر باشد، از روزهای مقاومت با دست‌خالی در برابر دشمن می‌گوید. خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- سیده فاطمه هلالات: «میهن»، «عشق و علاقه»، «حماسه‌هایی که باید جاودانه شوند»، این‌ها کلیدواژه‌های محمد هستند. محمدی که اتفاقاً سال ۶۱ بود و دید که خرمشهر آزاد شد. اما حالا هم به دنبال چیز دیگری در خرمشهر می‌گردد. این محمد در تلاش است که محمدهایی دیگر که در خرمشهر درگیر و دار جنگ جا ماندند اما نامشان هنوز ثبت نشده است را در تاریخ جاودانه کند.
 ١٠:٢٠ - 1397/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست نقد و بررسی کتاب مطرح شد
شهید همدانی، مهر تائید چاپ کتاب «خداحافظ سالار» را زد
در نشست نقد و بررسی کتاب مطرح شد شهید همدانی، مهر تائید چاپ کتاب «خداحافظ سالار» را زد/ تاثیرگذاری کتاب بر زندگی یک زوج جوان همسر شهید همدانی از مهر تائید این سردار شهید برای چاپ کتاب «خداحافظ سالار» خبرداد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و برررسی کتاب «خداحافظ سالار» به روایت همسر شهید سردار حسین همدانی در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.
 ١٢:٠٣ - 1397/02/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
پرونده ویژه شهید صیاد شیرازی/
پرونده ویژه شهید صیاد شیرازی/ فرماندهی از تیره‌ی عشایر؛ "صیادِ منافقین" در مرصاد "وقتی صدای تیر را شنیدم به سمت ماشین حرکت کردم و پدرم را غرق در خون دیدم. به سرعت ایشان را به بیمارستان رساندیم ولی گلوله‌ها به نقطه حساس بدن ایشان یعنی سر، مغز و جمجمه اصابت کرده بود..." پرونده ویژه شهید صیاد شیرازی/ فرماندهی از تیره‌ی عشایر؛ "صیادِ منافقین" در مرصاد گروه امنیتی - دفاعیخبرگزاری تسنیم: در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، وقتی هنوز رژیم طاغوت با قدرت بر سر کار بود، در ارتش شاهنشاهی چند افسر جوان، تشکل‌های مخفی‌ای را بوجود آوردند که ویژگی بارز همه آنها ایمان و اعتقاد به مبانی دینی بود.
 ٠٩:٥٤ - 1397/01/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛
«راهیان نور» عنصر بازدارنده و مصونیت‌بخش در برابر دشمنان است
بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ «راهیان نور» عنصر بازدارنده و مصونیت‌بخش در برابر دشمنان است بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامیداشت بیستم اسفندماه، «روز ملی راهیان‌نور»،‌ این حرکت را عنصر بازدارنده و مصونیت بخش ملت ایران در برابر دشمنان دانست. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از معاونت روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس، در ابتدای این بیانیه آمده است: هشت سال دفاع مقدس عرصه درخشش ملت ایران در عصر جاهلیت و دوره سلطه فراعنه مدرن است که حقایق، معارف، فرهنگ و ارزش‌های آن خواهد توانست این سرزمین را دربرابر توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان پرشمار و شیطانی بیمه کند و سربلندی و پیروزی ایران و ایرانی را برای همیشه تاریخ تضمین نماید.
 ١٠:٤٣ - 1396/12/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
لاله های روحانی؛
روحانی شهید ابراهیم فیاضی
لاله های روحانی؛ روحانی شهید ابراهیم فیاضی خدایا! چگونه بی‌یاد تو زندگی کنم که اگر این حضور لحظه‌ای از قلب من رخت بر بندد، در دام اوهام گرفتار خواهم شد و نیز می‌نویسد: «خدایا میل پرواز را بر من افزون کن.»... شهید ابراهیم فیاضی روحانی شهیدی که بندهای تعلق را گسسته و به حقیقت لایزالی پیوسته بود. مناجات‌نامه‌اش نشان از عظمت و ایمان راسخش دارد. می‌گوید: خدایا! چگونه بی‌یاد تو زندگی کنم که اگر این حضور لحظه‌ای از قلب من رخت بر بندد، در دام اوهام گرفتار خواهم شد و نیز می‌نویسد: «خدایا میل پرواز را بر من افزون کن.» ▪ دفتر زندگانی
 ١١:٤٨ - 1396/12/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم
ناگفته هایی از رازِ سر‌به مهر‌حزب الله/ من رضوان نیستم، من عمادم لطیف بود اما جدیت هم داشت. پیش می آمد که یک جاهایی برافروخته می شد و با یک هیبتی می‌گفت: «فلانی! من حاج رضوان نیستم، من عمادم» گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، محمد علی صمدی-زهرا بختیاری: شهید عماد فائز مغنیه از جمله جوانان لبنانی بود که از سنین نوجوانی فعالیت‌های مبارزاتی خود را از جنبش آزادی بخش فلسطین(فتح) در کنار یاسر عرفات شروع کرد.
 ١٣:٥٧ - 1396/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
سرلشکر قاسم سلیمانی در مراسم سالگرد شهید مغنیه:
قصاص خون عماد مغنیه نابودی رژیم‌صهیونیستی است
سرلشکر قاسم سلیمانی در مراسم سالگرد شهید مغنیه: امروز غزه و لبنان نقاط تولید اضطراب دائم برای اسرائیل است/ قصاص خون عماد مغنیه نابودی رژیم‌صهیونیستی است سرلشکر سلیمانی گفت: امروز غزه و لبنان نقاط تولید اضطراب دائم برای اسرائیل است،هر موشکی که از فلسطین شلیک می‌شود می‌توان اثر انگشت عماد مغنیه را در آن دید. به گزارش خبرگزاری فارس،سرلشکر قاسم سلیمانی امروز در مراسم دهمین سالگرد شهادت حاج عماد مغنیه که با حضور دختر حاج رضوان و جمعی از هم رزمان شهید، رحمانی فضلی وزیر کشور و احمد جبریل فرمانده جنبش نهضت آزادی بخش فلسطین و آحاد مردم در تالار وزارت کشور در حال برگزاری است در سخنانی اظهار داشت: امروز در لبنان پاسداشت سه شهید یعنی شیخ راغب حرب،عماد مغنیه و‌سید عباس موسوی برگزار می‌شود اما این جلسه اولین جلسه علمی پیرامون شهیدی است که حضورش و شهادتش در عالم اسلامی برای دشمن رغب آور و برای دوست نشاط آور بود.
 ١٣:٠٠ - 1396/11/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان:
شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها کنار یکدیگرند رهبر انقلاب
رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان: شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها کنار یکدیگرند حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به علاقه عمیق خود به مردم سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کردند: شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها کنار یکدیگرند. به گزارش خبرگزاری مهر، بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان سیستان‌وبلوچستان که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، صبح امروز در محل این همایش در زاهدان منتشر شد. مشروح بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره‌ ملّی شهدای استان سیستان‌وبلوچستان به شرح زیر است: بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم تجلیل از شهدای عزیز
 ١٣:١٠ - 1396/11/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانی در مراسم افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس:
در هر جنگ و دفاعی قبل از سخت‌افزارها باید به فکر نرم‌افزارهای آن بود
روحانی در مراسم افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس: در هر جنگ و دفاعی قبل از سخت‌افزارها باید به فکر نرم‌افزارهای آن بود رئیس‌جمهور گفت:‌ در هر جنگ و دفاعی قبل از بحث سخت‌افزارها باید به فکر نرم‌افزارهای آن دفاع و جنگ باشیم. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در 10 استان کشورکه صبح امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در هر جنگ و دفاعی قبل از بحث سخت‌افزارها باید به فکر نرم‌افزارهای آن دفاع و جنگ باشیم.
 ١٠:٣١ - 1396/11/15 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>


   مطالب مرتبط