نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه پزشک خانواده در شهرهای ۵۰ تا ۱۰۰هزار نفری

توسعه پزشک خانواده در شهرهای ۵۰ تا ۱۰۰هزار نفری

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: مهمترین گام در سال ۹۵، تجمیع منابع مالی و همچنین توسعه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد کبیر در جلسه ای با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: حفاظت مالی از بیمه شدگان در برابر هزینه های سلامت، پوشش همگانی بیمه ای و ارتقاء کمی و کیفی خدمات سلامت و هخمچنین بهره مندی و برخورداری مردم از خدمات پایه سلامت سه رویکرد اصلی عملکرد بیمه سلامت ایران هستند.

وی افزود: ما افتخار داریم در سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان خدمتگزار و وکیل مردم به گونه ای عمل نماییم تا حقوق بیمه شدگان حفظ گردیده و بهترین دسترسی به خدمات سلامت برای آنان فراهم گردد.

کبیر با اشاره به این امر که سازمان بیمه سلامت ایران بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش دارد؛ اذعان داشت؛ امیدواریم بتوانیم با رهنمودهای دولت تدبیر و امید شرایطی را فراهم نماییم تا از طریق توانمندسازی جامعه و افزایش زمینه مشارکت آنان بتوانیم تامین منابع مالی سلامت، نظارت و پاسخگویی به بیمه شدگان را به عنوان اهداف سازمان بیمه بیش از پیش گسترش دهیم.

وی خاطر نشان کرد: ما حدود ۷۵۰سکونتگاه غیر رسمی را در کشور شناسایی کرده و بعد از ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم برای اولین بار اعلام کنیم که هر ایرانی حق دارد بدون دغدغه خاطر تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اجرای این امر و بیمه نمودن افراد به صورت رایگان نیازمند ساز و کار مناسب است که بتوانیم در منابع حوزه سلامت شرایطی را فراهم نماییم تا ضمن مدیریت و صیانت از منابع به سمت فرماندهی واحد در مدیریت منابع حوزه سلامت با محوریت بیمه سلامت ایران حرکت کنیم.

کبیر در پایان یادآوری کرد: تلاش داریم تا با پیاده سازی راهنماهای بالینی در مراکز ارائه دهنده خدمت مدافع معقول ومشروعی برای حقوق مردم باشیم.


٠٥:٥٣ - 1394/11/18    /    شماره : ٥٤٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٥٦٤خروج

   مطالب مرتبط
بازدیدها
امروز :12911
کل بازديدها :17168724
بازديدکنندگان آنلاين :31
بازديدازاین صفحه :252166