نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

تشخیص به موقع آرتروز گردن

به گزارش ایسنا، مرتضی عزیزیان با بیان اینکه ناحیه گردنی از هفت مهره گردنی تشکیل شده است، گفت: گردن دارای یک قوس به سمت جلو به نام قوس لوردوز گردن است که به وسیله عضلات و لیگمان‌های این ناحیه دارای ثبات و حرکت می‌باشد.

به گفته عزیزیان، شایع‌ترین دردهای گردنی بیشتر مربوط به دردهای حالتی است که به علت نشستن غلط و نیز به هم خوردن قوس گردن و پشتی ایجاد می‌شود.
این فیزیوتراپ با بیان اینکه داشتن هر دردی در ناحیه گردن علامت آرتروز گردن نمی‌باشد، خاطرنشان کرد: در بسیاری از موارد این درد مربوط به جلو آمدن شانه و گردن و نیز اسپاسم عضلانی است. عزیزیان وجود درد در ناحیه گردن و به ویژه محل اتصال بین مهره‌ها و در مراحل پیشرفته‌تر وجود درد در ناحیه بازو، ساعد و انگشتان را از جمله علائم بیماری آرتروز گردن عنوان کرد.

به گفته این فیزیوتراپ، در زنان بالای 45 سال و مردان بالای 55 سال غضروف به تدریج تخریب، فاصله مهره‌ها کم شده و آب دیسک بین مهره‌ای از دست می رود که همین امر موجب کاهش حرکت گردن شده و آرتروز گردن را به وجود می آورد.
وی معتقد است: برخلاف تصور عمومی اگر آرتروز گردن در مراحل ابتدایی و اواسط آن تشخیص داده شود، چنانچه اصولی با آن برخورد کرده و درمان آن شروع شود، می توان آن را درمان کرد.

وی اظهار داشت: برای درمان آرتروز گردن ابتدا توصیه می شود گلوبند خشک و سپس گلوبند نرم به مدت یک تا دو هفته بسته شود و سپس فرد شروع به انجام حرکات کششی آهسته گردن نماید. به گفته عزیزیان در مرحله اول نحوه نشستن پشت صندلی و کامپیوتر باید درست شود تا کمترین فشار به مهره‌های گردنی وارد شود.

این فیزیوتراپ با بیان اینکه فشار ستون فقرات باید به هنگام نشستن به صندلی وارد شود، عنوان کرد: افراد هنگام نشستن بر روی صندلی باید به کمک یک بالش قوس کمری خود را پر کنند تا فشار به دیسکها به صورت عمودی به صندلی منتقل شود.
وی معتقد است: به هنگام کار با کامپیوتر و مانیتور باید بالای مانیتور به موازات بالای سر فرد باشد تا مانع از قوز کردن و خم شدن فرد بر روی میز شود.
عزیزیان همچنین توصیه کرد: رانندگان به هنگام رانندگی خط فرضی از چشم خود به زیر آفتابگیر بکشند که چنانچه این خط مماس باشد بهترین حالت گردن آنها به هنگام رانندگی است.


١٠:٤٨ - 1392/09/07    /    شماره : ٢٣٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٦٨٣خروج

   مطالب مرتبط
 درمان آرتروز گردن‌ (خبر)
 چه موقع باید از سرگیجه نگران شد؟ (خبر)
 مطالعات ميان فرهنگي درباره ارتباط غيركلامي (خبر)
  قضاوت باليني (خبر)
  مصاحبه باليني Clinical interview (خبر)
 روش تشخیص ماهی سالم (خبر)
 تشخیص بادمجان های تلخ از شیرین (خبر)
 آرتروز چیست؟ علایم، دلایل و درمان آرتروز (خبر)
 تشخیص سرطان روده با یک تست ساده (خبر)
 تخلیه به موقع ادرار مانع از عفونت کلیه‌ها می‌شود (خبر)
 پاسخ به سوال بی موقع (خبر)
بازدیدها
امروز :4305
کل بازديدها :17422239
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :256284