نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[فراموشی رمز توسط ایمیل]


  چاپ        ارسال به دوست

عادتی که مفصل ها را نابود می کند

 به گزارش فرهنگ نیوز ، بعضي عادت دارند با فشار به انگشتان دست، حركات سريع گردن يا فشار پا بر روي ستون فقرات كمري، اين صداها را ايجاد كنند. در يك تقسيم بندي ساده مي توان اين صداها را به دو دسته تقسيم كرد. يك دسته صداهاي حاصل از حركات مفصلي و دسته ديگر صداي حاصل از قولنج كردن مفاصل است كه طي يك فشار شديد در انتهاي دامنه حركتي ايجاد مي شود.
تا زماني كه اين صداها با درد و التهاب همراه نباشد، گروه درمان نگراني زيادي براي ايجاد اين صداها ندارند، اما در صورتي كه توليد اين صداها، همراه با درد و التهاب باشد، بايد براي درمان مشكل موجود، به پزشك مراجعه كرد.

مهم ترين عارضه اين كار تضعيف مكرر عضلات حمايت كننده مفاصل است، چرا كه اختلال در سيستم هوشمند حمايتي مفاصل، اشكال در ارسال پيام ها و پاسخ ندادن به موقع و قوي عضلات را در بردارد و مفاصل مربوطه را دو چندان در معرض صدمه قرار مي دهد.

از جمله ديگر مضرات اين كار، آن است كه فشار زيادي به تمام بافت هاي اطراف مفصل از جمله عضلات، رباط ها و كپسول مفصلي وارد مي كند. عناصر غيرفعال اطراف مفصل كه در طول بلند خود قرار مي گيرند به مرور افزايش طول مي دهند و امكان انجام حركات دقيق را از فرد سلب مي كنند.

با اين كار در سن بالا منتظر آرتروز و لرزش دست و پا باشيد. احتمال لرزش در سنين بالاتر به علت اختلال در ارتباط گيرنده ها و عضلات، كاهش تمركز و كنترل حركت دقيق و كاهش ثبات مفصلي نيز وجود خواهد داشت. در اين زمينه بروز آرتروز با كاهش فشار عضلاني حتمي است.
منشا بسياري از سردردهاي غيرمشخص و حتي تاري ديد هم در همين عادت نابجا و خطرناك و فشارهاي غيرمعمول به ستون فقرات و گردن است. عروق تغذيه كننده مغز از گردن عبور مي كنند و هرگونه فشار به آنها، كه بيشتر به واسطه اسپاسم عضلات گردن ايجاد مي شود، مشكلات مغز و اعصاب را در سطوح مختلف ايجاد خواهد كرد.

راه ترک این حرکت
برای فرونشاندن احساس لذت حاصل از شکستن انگشتان، موفقیت های خود – وقتی توانستید یک رفتار دیگر را جایگزین این عادت بد خود کنید – و بازگشت هایتان به عادت بد را ثبت کنید. کشف کنید که ایراد کارتان کجاست و به این ترتیب می توانید به مرور این عادت بد را ترک کنید.


١٠:٠٦ - 1392/09/07    /    شماره : ٢٣٤٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٥خروج

   مطالب مرتبط
 ورزشكارانی كه نمی ‌ترسند (خبر)
 ترفندهایی برای نابود کردن آلودگی های مخفی خانه (خبر)
 نوشیدن آب ازسرطان روده جلوگیری میکند (خبر)
 بیماری‌هایی که رانندگان را تهدید می‌کند (خبر)
 عجیبترین سبزی دنیاکه شمارا لاغرمی‌کند (خبر)
 عجیبترین سبزی دنیاکه شمارا لاغرمی‌کند (خبر)
 آلودگی هوا تهران را خفه می‌کند (خبر)
 رضایت لاوروف از روند نابودی تسلیحات شیمیایی در سوریه (خبر)
 خطراتی که راننده‌ها را تهدید می‌کند (خبر)
 روماتیسم مفصلی چیست؟ (خبر)
 چشم درشنیدن به مغز کمک می کند (خبر)
بازدیدها
امروز :1510
کل بازديدها :17428231
بازديدکنندگان آنلاين :3
بازديدازاین صفحه :256311