صفحه اصلی > پند نامه 


  چاپ        ارسال به دوست

حكمت ارسال پيامبر اكرم(ص)

آیت الله آقامحمد بید آبادی:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پروردگاری که نعمتهایش را بر مؤمنان، با فرستادن پیامبر اکرم(ص) تکمیل نمود و نعمت هدایت را به اتمام رسانید تا آن حضرت آیات الهی را بر آنان بخواند و آنان را تربیت نموده و کتاب و حکمت را یادشان دهد و آنچه را عقول ایشان یارای درک و رسیدن به آن را نداشته به واسطه پیامبر(ص) یاد گیرند. تا مردمان را در روز باز پسین حجتی بر خدا نباشد و نگویند: خدایا اگر پیامبری می‌فرستادی ما اطاعت وی را کرده رستگار مي‌شدیم.

خدایی که ظاهر بیانات پیامبران را برای هدایت عموم مردم که خواهان نعمتهای ظاهری می‌باشند شریعت و قانون؛ و حکمتها و رازهای پوشیده در کارهای آنان را برای مرضهای قلبی و بیماریهای روانی شفا و نجات؛ و حقیقتهای ظاهره از حالات درونی آنان را برای رسیدن اهل حقیقت به بارگاه قدس خویش سبب وسیله قرار داد.

پس قلبها و دلهایمان  از درخشش کلمات پرنور آن حضرت نورانی گشت.

خدایی که با حکمتهای الهی و ایمانی قرآن کریم، عقاید و باورهای ما را استوار و اصلاح نمود. و به وسیله احادیث صحیح نبوی و آثار متعالیه علوی ما را از  مرضهای درمان ناپذیر شفا بخشید.

پس برترین و پاکترین درودهای خداوند بر آن حضرت و آل اطهارش باد و خداوند به آن حضرت بهترین پاداش را که برای انبیای خود داده، ‌عنایت فرماید، چرا که او راه رسیدن به حقیقت را با التزام به شریعت و پیمودن راه مستقیم خود، برای ما روشن ساخت و نیز برای ما بیان نمود که پند و موعظت،‌ مؤمنان  را سود بخشد و متقیان را یادآوری است. همچنین به ما آموخت که خیرخواهی خالصانه برای برادران ایمانی از استوارترین ارکان دین است اگر چه خیرخواهان را دوست نداشته باشند.

منبع: امیری، یاور، چهل نامه عرفانی، قم: تشیع1380

 
 


٢١:١٤ - 1391/09/16    /    شماره : ٧٨٧٠    /    تعداد نمایش : ٧٣٤



خروج





   مطالب مرتبط
 راه مبارزه با شياطين (خبر)
 اصلاح نيت (خبر)
 راه مجاهده با نفس (خبر)
  تدابیر و قوانین دینی برای تطبیق تعالیم اسلامی با مقتضیات زمان (خبر)
 تجلیات سه‌گانه حضرت زهرا(س) از زبان آیت‌الله ضیاءآبادی (خبر)
 خوابیدن پیامبر درقبرحضرت خدیجه (خبر)
 سر عبیدالله (خبر)
 خطبه نماز جمعه پیامبر (ص) (خبر)
 رفع ناراحتی‌های پیامبر (ص) از طریق نماز (خبر)
 ركوع و سجود یاران پیامبر (ص) (خبر)
 دومین پیروزی راهبردی ارتش سوریه علیه شورشیان در کمتر از دو هفته (خبر)