صفحه اصلی > پند نامه 


  چاپ        ارسال به دوست

یك ماه غذا با قرآن

یكی از صلحاء معاصرین در كتاب روح و ریحان كه مجموعه‎ای مانند كشكول است از یكی از ائمه جماعت دارالسلطنه تبریز نقل فرمود كه گفت:
روزی مذاكره تفسیر صافی با شرح بیضاوی كه شیخ بهائی علیه الرحمه - نوشته است، به میان آمد، من تفسیر صافی را بر شرح شیخ بهائی ترجیح دادم و گفتم: مرحوم شیخ در این شرح، عبارت پردازی و قافیه سازی را بسیار اعمال فرموده‎اند.
همان شب در عالم رؤیا دیدم كه به من گفتند: شیخ بهائی در میان این حجره است، با خود گفتم خوب است كه بروم و ایشان را زیارت نمایم، چون وارد حجره شدم دیدم شخصی است ضعیف اندام، و باریك قامت، و عمامه كوچكی بر سرش بسته، سلام كردم، جواب سلام مرا داد. شیخ سر خود را پائین انداخت، من فهمیدم كه از آن حرف روز گذشته من درباره شرحش بر بیضاوی، از من مكدّر و ملول است.
خواست شیخ بهائی را به حرف بیاورم تا بلكه رفع ناراحتی او شود، عرض كردم: حضرت شیخ عرضی دارم، همان طور كه سرش را پائین انداخته بود، فرمود: چه چیز است، عرض كردم: یك مطلبی است كه نسبت به شما داده‎اند، آیا صحیح است یا آنكه صوفیه آن را به شما بسته‎اند.
فرمود: چه مطلبی!
عرض كردم: گویا شما فرموده‎اید كه یك ماه مبارك رمضان غذای من منحصر به كلام الله مجید بود.
همان نحو كه شیخ بهائی سرش پائین بود، فرمود: بلی صحیح است من گفته‎ام.
عرض كردم: جناب شیخ، اطباء‌ گفته‎اند كه اگر آدمی سه شبانه روز غذا و طعامی نخورد، می‎میرد؛ همین كه این حرف را زدم شیخ بهائی سر خود را بلند كرد و فرمود: آدم نمی‎میرد.


٠٠:١١ - 1392/08/08    /    شماره : ٢١٣٠٣    /    تعداد نمایش : ٩٣٠خروج

   مطالب مرتبط
 موفقیت، در پرتو تلاوت حقیقی قرآن (خبر)
 احترام و سكوت هنگام تلاوت قرآن (خبر)
 آرامش با قرآن (خبر)
 نذر قرآن (خبر)
 آهنگ دلنشین قرآن (خبر)
 دانستنی هایی درباره‌ی غذاهای آماده و نیمه‌آماده (خبر)
 رهنمودهای اسلام درباره خوردن غذا (خبر)
 توصیه های آیت الله بهجت درباره غذا (خبر)
 ماهي را از سبد غذايي حذف نكنيد (خبر)
 خرید مواد غذایی در ماه رمـضان (خبر)
 تنظیم برنامه غذایی ماه رمضان (خبر)