صفحه اصلی > پند نامه 


  چاپ        ارسال به دوست

ثواب كربلای نرفته

آیه اللّه شهید حاج آقا مصطفی بهشتی اصفهانی پدر شهید حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا حسن بهشتی از اولیاءاللّه و از علمای درجه یك شهر اصفهان بود. یك بار قصد زیارت كربلا می كند و آماده می شود كه با عیال به زیارت برود. در مرز مسئول گمرك متعرّض می شود كه می خواهم همسرتان را با عكس و گذرنامه تطبیق كنم . ایشان می فرماید: یك زن باید این كار را انجام دهد ولی مسئول گمرك می گوید: نه ، من خودم می خواهم مطابقت كنم .
آن بزرگمرد می فرماید: ما معذوریم از انجام این كار. حاج آقا بهشتی سه روز آنجا می ماند. تمام زوّار كنترل شده و به زیارت امام حسین علیه السلام می روند ولی آن مرحوم مؤ فّق نمی شوند. بالاخره عازم كرمانشاه می شوند و به منزل شهید آیه اللّه حاج آقا عطاءاللّه اشرفی اصفهانی اقامت نموده و سپس به اصفهان برمی گردند. وقتی به اصفهان مراجعت می كنند مردم از ایشان می پرسند: چرا به زیارت مشرّف نشدید؟
آقای بهشتی می گویند: امام حسین علیه السلام ما را نطلبید. این قضیّه می گذرد. زائران همگی از سفر برمی گردند و به خدمت آقای بهشتی می رسند و می گویند: آقا! ما آمدیم یك معامله بكنیم و آن این كه تمام ثواب زیارات خود را بدهیم به شما و در عوض شما ثواب كربلای نرفته را به ما بدهید! حالا این كه امام حسین علیه السلام چه صحنه ای را برای این زائران بوجود آورده كه حاضر شده اند این گونه بگویند خدا می داند.

داستانهايي از علما/عليرضا حاتمي


٠٦:١٩ - 1392/05/08    /    شماره : ١٣٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٢خروج

   مطالب مرتبط